English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Per Joar Hansen
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 207, 208, 209 ... 326, 327, 328  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Henri
Legende


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 19314

PostPosted: 16.04.2014 10:32    Post subject: Reply with quote

Det skyldes at Hansen ikke har noen idé om hvordan det offensive spillet skal se ut og da leter han febrilsk etter en konstellasjon hvor det oppstår noen gode individuelle relasjoner som gir noe som ser ut som et planlagt angrepsspill. Helt håpløst. En dyktig trener derimot har klare roller, vet hvilke egenskaper han trenger i de ulike rollene og setter opp laget deretter.
Back to top
View user's profile Send private message
eksil
Veteran


Joined: 24 May 2011
Posts: 5405
Location: Ski

PostPosted: 16.04.2014 10:42    Post subject: Reply with quote

Jo det er klart Hansen har en ide om hvordan det skal se ut.

Han er bare ikke i nærheten av å i det hele tatt klare noe som kan så mye som ligne på et tydelig og bra resultat av jobben sin.
_________________
Du och jag Alfred. Ikke lenger fullt så gode venner.
Back to top
View user's profile Send private message
Lillebjørn
Veteran


Joined: 15 Dec 2012
Posts: 1019

PostPosted: 16.04.2014 11:50    Post subject: Reply with quote

haavarl wrote:
Vi støtter laget i 2 x 45, tilleggsminutter og eventuelle ekstraomganger. En del av den støtten er å ikke pipe. Det treffer ikke Perry og Hoftun noe særlig om vi piper på Svensson, Bille og Dorsin. Og er det noe vi vil, så er det at våre elleve skal gjøre sitt ypperste. Da hjelper vi dem ved å synge, kauke, klappe og hoppe, og motarbeider dem ved å pipe.


Ja, det er forsåvidt et poeng det, men hva er vår (som supportere) mulighet til å bidra til en vei ut? La oss nå si at målet er å bli kvitt Hansen. Å delta på møter og på andre måter kommunisere med klubben er en god ide, men neppe realistisk for den gjengse supporter. Et og annet banner på kamp er lett å ignorere som anomalier. Vi er enige om at det er et gryende spilleropprør. Jeg tror, så kynisk og usympatisk som det enn høres ut, at det enkleste bidraget til en omveltning er å stimulere dette opprøret. Og da trengs det unison og massiv demonstrasjon på kampdagen. Om det er piping eller stillhet er for meg uinteressant. Og om spillerne er så misfornøyde med sportslig ledelse som det er naturlig å anta, vil de nok ikke ta mishagsytringer veldig personlig, men se det som et spark i ræva til å foreta seg noe. Noen kamper med dårlig støtte er kanskje verdt det i det lange løp?
Back to top
View user's profile Send private message
Number10
Veteran


Joined: 16 Sep 2012
Posts: 1722

PostPosted: 16.04.2014 11:56    Post subject: Reply with quote

RBK har ikke spillertypene til det systemet Perry ønsker. Det kommer aldri til å bli relasjoner mellom spillerne så lenge Perry er trener og med denne stallen.
Alt startet med Hoftun som SD, elendige kjøp uten en bra tanke bak, jo...de fleste hadde navn og gjorde det bra i tippeligaen, som regel i ett 4-4-2 system.

RBK vil spille 4-3-3, men omtrent alle de offensive spillerne er hentet fra ett 4-4-2 system. De som er gode i 4-3-3, får ikke spille, som bla Berntsen. Han er den eneste som setter fart framover da han får ballen,utfordre, god med ball og er flink til spille i lengderetning.

Som det nevnes, så blir det alt for mange rokkeringer, for mye utskiftninger fra kamp til kamp. Chibuike har spilt indreløper, Off midtbane sentralt, ving og spiss...hva er det for noe? Han kommer aldri til å bli god i en type rolle da det blir for mye endringer.

Merkelig at Perry ikke forstår dette, men tror han også begynner å bli litt stresset nå når han ser at han sitter med en bra stall, men ting funker ikke.

Jeg ville ha forsøkt å selge Chibuke, Mikkelsen (for dårlig), Søderlund i løpet av sesongen. Bertnsen og Mix drar nok uansett grunnet kontrakt og spilletid.

Og inn må det bla komme en ren ving med bra tempo og uredd, indreløper med bra tempo, løpsterk.
Back to top
View user's profile Send private message
moomoo
Veteran


Joined: 18 Feb 2008
Posts: 6891

PostPosted: 16.04.2014 15:02    Post subject: Reply with quote

Om vi skal bytte trener er Mikkelsen kansje den siste spilleren jeg ville solgt.
Hvis noen klarer å bruke ham riktig og han får utløst potensialet sitt så tror jeg vi får en meget god ving i god gammel RBK- ånd.

Jeg synes vell selv egentlig at Mikkelsen har vært "steindåli" i 95% av kampene han har spilt for RBK, men samtidig så vet jeg hvilket potensialet han har, og jeg tror at med en ny trener så kan Mikkelsen blomstre.

Men klart at en del spillere forsviner fra klubben i sommer. Blir spennende å se hvordan Brakkekammeratene Idretslag løser den floka.
_________________
Neeskens wrote:
Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt
Emilie wrote:
Neeskens, trenger du å låne en tampong?
Back to top
View user's profile Send private message
JonnyVS
Junior


Joined: 14 Apr 2014
Posts: 10

PostPosted: 17.04.2014 22:07    Post subject: Reply with quote

http://www.dagbladet.no/2.../32869176/

Flaut å lese... At han kan si at Odd kampen var jevn, viser bare hvor lite innsikt han har!
_________________
Jarra!
Back to top
View user's profile Send private message
Konesseur
Veteran


Joined: 20 Aug 2006
Posts: 8158

PostPosted: 17.04.2014 22:54    Post subject: Reply with quote

Jevn hvada?

Det kan jo bety jevnt over elendig. De som er interessert har jo sett kampen og kan jo gjøre seg opp en mening selv.
Back to top
View user's profile Send private message
Henri
Legende


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 19314

PostPosted: 17.04.2014 23:16    Post subject: Reply with quote

I sitt første halvår som RBK-trener sa Hansen alt det riktige i intervjuer, noe som gjorde at man bevarte en viss optimisme selv om fremgangen på banen var fraværende. Nå prater han bare vissvass i intervjuene også.
Back to top
View user's profile Send private message
Borden
Veteran


Joined: 25 Mar 2014
Posts: 1069

PostPosted: 17.04.2014 23:35    Post subject: Reply with quote

Det bør være grunn for oppsigelse å påstå at Odd-kampen var jevn og vise til målsjanser. Om han virkelig mener dette er det et klart bevis på at han ikke kan ta klubben videre.

Burde vært sak på styremøte. Hvor ligger egentlig lista for Per Hansen og Erik Hoftun?
Back to top
View user's profile Send private message
Zorac
Forumsjef


Joined: 08 May 2005
Posts: 19489
Location: Lillestrøm

PostPosted: 17.04.2014 23:57    Post subject: Reply with quote

Borden wrote:
Det bør være grunn for oppsigelse å påstå at Odd-kampen var jevn og vise til målsjanser.



Perry har selv sagt at det er lite vits i å telle målsjanser da det er mål som teller. Og så kan jeg legge til at når klubben heter Rosenborg, så teller måten målene - og for den saks skyld sjansene - kommer på også.

Å høre Perry snakke om Rosenborg er som å høre en troende argumentere fra Bibelen - det meste han "forkynner" kan slås tilbake med andre sitater fra samme kilde. Han teller sjanser for å rettferdiggjøre, noe han sier ikke teller. Moderne fotball har ikke bakrom, allikevel skal Riski og Mikkelsen starte. Matta på Lerkendal legger ikke til rette for å spille god fotball - ei matte han kort tid før skrøt voldsom av i media. Søderlund blir toppscorer i ligaen, men starter stort sett på benken. For å nevne noe.
_________________
Influencerâ„¢
Back to top
View user's profile Send private message
Attaboy
Veteran


Joined: 23 Aug 2011
Posts: 9466

PostPosted: 18.04.2014 00:07    Post subject: Reply with quote

superodd wrote:
Per J. Hansen er et eventyr.

Nærmere bestemt "Keiserens nye klær".

_________________
Putte-ventrilokvist.
Back to top
View user's profile Send private message
Zorac
Forumsjef


Joined: 08 May 2005
Posts: 19489
Location: Lillestrøm

PostPosted: 18.04.2014 02:15    Post subject: Reply with quote

Forskjellen mellom virkelighet og eventyr, er at eventyr må være troverdig (fritt etter Mark Twain).
_________________
Influencerâ„¢
Back to top
View user's profile Send private message
Attaboy
Veteran


Joined: 23 Aug 2011
Posts: 9466

PostPosted: 18.04.2014 02:50    Post subject: Reply with quote

Uff, da har ikke Hansen noe igjen.

Han er rett og slett blitt umyndiggjort.

Av oss fans: Ja
Av spillere: Tja
Av klubb: Tja

Tror han uansett er ute på tynn is. Nettopp derfor han er så påståelig på at alle andre enn ham selv, tar feil. Det eneste som kan redde ham nå, er poengfangsten.

Snakk om å sitte i fittefatet! Cool
_________________
Putte-ventrilokvist.
Back to top
View user's profile Send private message
ambiguous
Senior


Joined: 22 Feb 2006
Posts: 189
Location: Steinkjer

PostPosted: 18.04.2014 03:08    Post subject: Reply with quote

Jeg føler at det intervjuet i Dagbladet er dråpen for meg når det gjelder Perry.

Han er veldig opptatt av å snakke opp motstanderen, og han er generelt veldig opptatt av hvor vanskelig dette er.

Jeg synes det er vanskelig å reparere biler jeg også. Det er fordi jeg er ikke er kompetent til det.

Kan det være at det samme gjelder Perry?
Back to top
View user's profile Send private message
Zorac
Forumsjef


Joined: 08 May 2005
Posts: 19489
Location: Lillestrøm

PostPosted: 18.04.2014 03:50    Post subject: Reply with quote

Perry diskuterer ikke fag med tannlegen sin, kan han fortelle, for han har ikke peiling. Men så er heller ikke rotfylling den store publikumsmagneten. Samtidig vil jeg tro han hadde blitt noe ergelig om han hadde fått et langt dårligere resultat enn forventet av mannen i hvitt. Om han blir forespeilet Colgate-smil og kommer ut med britisk tannstilling, tror jeg også han ville sagt ifra, i stedet for å la det gå siden han ikke kunne gjort det bedre sjøl.

Synes det er ganske spesielt at han er så på å fortelle fansen at de ikke har peil. Dette er noe han har gjort hele veien; tannlege-argumentet stammer fra sesongstarten i fjor. Vil han ha en jobb med mindre eksternt trykk, får han finne seg noe annet. Utdanne seg til tannlege, for eksempel. Men han må da selvsagt regne med at noen av pasientene kan finne på å dra opp fotball som smalltalk..
_________________
Influencerâ„¢
Back to top
View user's profile Send private message
nidaros997
Veteran


Joined: 03 Aug 2007
Posts: 2514

PostPosted: 18.04.2014 05:51    Post subject: Reply with quote

Er visst en sak i Dagbladet+ om at Wiggen har snudd opp ned på RBK ifht. treningsregime.

Har ikke lest artikkelen, men skal spennende å se hva som står.

http://www.dagbladet.no/2.../28065414/
Back to top
View user's profile Send private message
EspN
Veteran


Joined: 18 Sep 2009
Posts: 7356
Location: Heaven

PostPosted: 18.04.2014 08:09    Post subject: Reply with quote

Perry framstår som en klovn..komisk..hvordan går det ann og si så mye dumt i en artikkel..Mann som er desperat under press.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Hjelde
Veteran


Joined: 04 Nov 2007
Posts: 3914

PostPosted: 18.04.2014 09:08    Post subject: Reply with quote

Den midtbane- konstelleringa som Perry driver med nå er over alle støvleskaft, og selve kronbeviset på at han skjønner svært lite av go- fot og tilbake til røttene. Med offensiv midtbane i Chibbe mister vi rollen som tilrettelegger bakfra, mens indreløperene blir løpende i defensiv rolle, i steden for å komme løpende inn i boksen. Både Mike Jensen og Gamsten har go- fot på dette, men får altså ikke brukt det ordentlig, fordi de må dekke opp for en sentral midt som så og si spiller spiss. Det skal ikke mye til å snu på dette, for vi har en go- fot på tradisjonell sentral midt i Selnæs. Dersom Perry tar til vettet og setter inn han i en mer tilbake- til- røttene- V, så gis gode, offensive løpssterke i indreløpere som Gamsten, Jensen, Mix, Svensson og Berntsen ordentlige go- fot roller. Men nå begynner jeg virkelig å lure på om Perry har skjønt noe som helst av den teorien, eller om han i det hele tatt bryr seg om den. Skal ikke forundre meg om de sitter på bakrommet og ler av både Eggen og teorien, mens de opphøyer og selvforherliger sin egen fortreffelighet.

Jeg vet jeg har vært positiv til Perry, men de siste uttak, og uttalelser, får meg virkelig til å lure på om han har skjønt noe som helst av den arven han skal forvalte.
Back to top
View user's profile Send private message
Vollrik
Veteran


Joined: 09 Sep 2009
Posts: 3676
Location: Møllenberg

PostPosted: 18.04.2014 11:17    Post subject: Reply with quote

Utrolig lavt nivå på retorikken til Perry i den Dagbladetartikkelen.

Så lenge vi ikke vinner lett så skal alle mene noe? Rolling Eyes

Desverre for Perry lever han i Norge hvor befolkningen er godt og ofte høyere utdannet, Kanskje vært lettere å slått til med den retorikken i USA. Klubben starta enda dårligere poengmessig i 2008, likevel kunne man se et mye større potensial i laget da en hva man ser nå. Perry må bare innse at alle andre evner å se hvor lite stell han har fått på laget.
_________________
TomH wrote:
Du kan ikke bare skrive en påstand her, uten å begrunne. Da gidder ingen å lese innleggene dine, og da kan du også like gjerne slutte å skrive her
Back to top
View user's profile Send private message
Hjelde
Veteran


Joined: 04 Nov 2007
Posts: 3914

PostPosted: 18.04.2014 12:04    Post subject: Reply with quote

Ja, dette begynner å ligne en parodi. Han klager over lavt kunnskapsnivå og at ikke folk ser bak resultatene. Når da folk faktisk gjør det til tross for seier, så klager han da også.

Når tunge fotballfaglige personer som Drillo og Nordlie poengterer kaos og total mangel på struktur og kvalitet i angrepsspillet til Rosenborg som det første de sier etter en seier, bør Perry ha nok ydmykhet til å lytte.... nytter ikke å mase om tannlegen da.... men det er kanskje nettopp ydmykhet han er i ferd med å miste. Nå er det tydeligvis offerrollen som er det nye våpenet mot kritikk.
Back to top
View user's profile Send private message
eksil
Veteran


Joined: 24 May 2011
Posts: 5405
Location: Ski

PostPosted: 18.04.2014 12:11    Post subject: Reply with quote

Hadde vært interessant å vite hva Perry FAKTISK ser som hovedproblemet! Selv synes jeg det er full krise i alle ledd, og laget som sådan, unntatt keeper.

Lurer på om han har et opplegg og bare venter på at det skal løsne, eller om han innerst inne vet at han har mistet fullstendig grepet (som han aldri har hatt)

Stakkars, han gjør jo sikkert så godt han kan. Veldig dumt at han da opptrer så cocky.
_________________
Du och jag Alfred. Ikke lenger fullt så gode venner.
Back to top
View user's profile Send private message
Bon Scout jr.
Veteran


Joined: 27 Jan 2006
Posts: 2735
Location: Scoutland Yard

PostPosted: 18.04.2014 15:38    Post subject: Reply with quote

Vollrik wrote:

Desverre for Perry lever han i Norge hvor befolkningen er godt og ofte høyere utdannet, Kanskje vært lettere å slått til med den retorikken i USA.


"Common sense is in spite of, not the result of, education."
- Victor Hugo
_________________
Følg oss på "SkyrScout" og "Scout of This World":

Spotify: https://open.spotify.com/...jJxy7oUpdZ
Youtube, SkyrScout:
https://www.youtube.com/@SkyrScout
X: https://x.com/Sotw_BonScout
Back to top
View user's profile Send private message
zaphod81
Forumsjef


Joined: 23 Jan 2008
Posts: 11618
Location: Rett ved regnbuens ende

PostPosted: 18.04.2014 15:45    Post subject: Reply with quote

Abakus Hansen, den levende kuleramma wrote:
Det var en jevn kamp, med tre-tre i målsjanser.


Altså, da forstår ikke jeg hvordan han teller sjanser. Det er faktisk helt ubegripelig for meg at det går an å mene noe sånt, og ubegripelig for meg at ikke journalistene begynner å sette ham på plass med offisiell statistikk. For en klovn!
_________________
Sitat slutt.
Back to top
View user's profile Send private message
Barney
Veteran


Joined: 01 Jul 2010
Posts: 3453

PostPosted: 18.04.2014 15:50    Post subject: Reply with quote

eksil wrote:
Hadde vært interessant å vite hva Perry FAKTISK ser som hovedproblemet! Selv synes jeg det er full krise i alle ledd, og laget som sådan, unntatt keeper.


Ingen fare, Ørlund er snart tilbake, den eneste utenom Gamsten med fast plass på laget uavhengig av prestasjoner.
Back to top
View user's profile Send private message
pingvin
Veteran


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 3884

PostPosted: 18.04.2014 16:30    Post subject: Reply with quote

Du glemte Mikkelsen.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 207, 208, 209 ... 326, 327, 328  Next
Page 208 of 328

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb