Henriksen ny Rosenborg-kaptein
Skrevet av Thomas Myren, 2. februar 2021, 20:53
Markus Henriksen tar over det ledige vervet etter Tore Reginiussen.
Foto: Thomas Myren
- Jeg er privilegert som har vært kaptein i både AZ og Hull, men det er ikke noen tvil om at det er ekstra spesielt når det er i klubben som du er så glad i. Man vil så mye med Rosenborg, og jeg gleder meg til å ta fatt på denne oppgaven, smiler Henriksen til
rbk.no.
- Hvilken type kaptein er du?
- Jeg begynner å få såpass mye erfaring at jeg ønsker å ta ansvar - spesielt på banen ved å dirigere og hjelpe de yngre talentene som vi har. Jeg ønsker å være en kaptein som alle kan knytte seg til. Er det noe problem, så er jeg alltid der. Også er jeg en som ønsker å gå først ut i krigen og vise hvor lista er. Jeg håper og tror at det er en sånn leder jeg kan være.
At
han ledet laget i serieavslutninga i Sandefjord i fjor i stedet for daværende
visekaptein André Hansen var kanskje et frampek om avgjørelsen til Åge Hareide.
Hansen og Anders Konradsen har vært visekapteiner bak Mike Jensen og Reginiussen siden 2017. I fjor ble i tillegg Pål-André Helland utnevnt. Nå er hele trioen vraket. I stedet er Per Ciljan Skjelbred ny visekaptein.