View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
1972 Miami Dolphins Legende

Joined: 30 Jul 2007 Posts: 18602 Location: Oslo
|
|
Back to top |
|
 |
Harceïde Veteran
Joined: 03 Mar 2011 Posts: 6565
|
Posted: 02.02.2015 12:21 Post subject: |
|
|
Ser ut som vi henter en horde av tilnærmet gratis, avdanka og uprøvd spillermateriale ja. At økonomien er skral er ganske åpenbart.
Sats på de lokale. Bli kvitt søppel med for høy lønning, drit i kompistjenester og spill fotball igjen. |
|
Back to top |
|
 |
Henri Legende

Joined: 18 Feb 2005 Posts: 19305
|
Posted: 02.02.2015 12:23 Post subject: |
|
|
Spennende. Ut fra litt googling omtales han konsekvent som midtstopper. Er vel på sin plass å hente han som høyreback da så klart. |
|
Back to top |
|
 |
1972 Miami Dolphins Legende

Joined: 30 Jul 2007 Posts: 18602 Location: Oslo
|
Posted: 02.02.2015 12:24 Post subject: |
|
|
Kan virkelig ikke skjønne at folk går bananas-negative over at unge talenter kommer på prøvespill. |
|
Back to top |
|
 |
Hedning Legende

Joined: 30 Apr 2006 Posts: 11405
|
Posted: 02.02.2015 12:25 Post subject: |
|
|
Brommapojkarna er klubben min i Sverige. Hadde en katastrofalt kjip sesong i fjor. 2 seiere, 6 uavgjort og 22 tap ga fattige 12 poeng og soleklart sisteplass i Allsvenskan. Mjällby på plassen over ble stående med 29.
Som om ikke det var nok døde Brommapojkarna-spiller Pontus Segerström av kreft i oktober. Segerström spilte forøvrig også for gull-laget til Stabæk.
20 år gamle Jacob Une Larsson er kaptein på BP. Spilte 27 kamper i forsvar for klubben i 2014 hvor de altså slapp inn 69 mål. Larsson skåret 2 av klubbens 28 mål, og dro på seg 2 gule og 2 røde kort i løpet av sesongen. |
|
Back to top |
|
 |
SvennO Rutinert
Joined: 21 Feb 2012 Posts: 602 Location: Norge
|
Posted: 02.02.2015 12:33 Post subject: |
|
|
1972 Miami Dolphins wrote: | Kan virkelig ikke skjønne at folk går bananas-negative over at unge talenter kommer på prøvespill. |
Jeg kunne ikke sagt meg mere enig ! |
|
Back to top |
|
 |
Lomaxx Veteran
Joined: 30 Jul 2006 Posts: 4406 Location: Telt på wembley
|
Posted: 02.02.2015 12:47 Post subject: |
|
|
Jeg syns laget virker veldig ubestemt med alle prøvespillerne som er på laget vårt etter hvert. Ikke at jeg har problemer med prøvespill, men vi har hatt 4(?) spillere på prøve på en måned uten at noen av dem burde være spillere vi burde hente som forsterkninger. Det er greit at TL ikke er PL, men vi trenger ikke å hente forsvarsspillere fra Allsvenskans desidert dårligste lag (2 seiere på 30 kamper anyone?). Jeg sier ikke at vi skal sikte etter Ramos, men det fins en gyllen middelvei _________________ Grilldress er også en dress:)
Ratatosk wrote: |
Det hjelper lite å legge seg flat, dersom man ikke evner å reise seg. Da får man heller begynne med svømming! |
|
|
Back to top |
|
 |
SeG Veteran
Joined: 18 Mar 2011 Posts: 6956 Location: Trøndelagia
|
Posted: 02.02.2015 12:49 Post subject: |
|
|
20 år og kaptein på et allsvenskan-lag vitner da om noe. Synes det høres ut som en spiller verdt å ta nøyere i øyesyn. Han kan fort være et bra emne å utvilke så hvorfor ikke? _________________ I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -
Formerly known as STRANDerGUD |
|
Back to top |
|
 |
josinho Veteran
Joined: 05 Sep 2006 Posts: 8945
|
Posted: 02.02.2015 12:50 Post subject: |
|
|
At vi fyller opp stallen med for eksempel to lovende og billige spillere er ok. Vi bør nok hente et par etablerte navn, men finansieringen er jo som kjent et problem....
Håper denne svensken kan være noe og jeg regner med at klubben har gjort et godt forarbeid. Får håpe at RBK ikke lar hvem som helst få prøvespille, nærmest på lykke og fromme. |
|
Back to top |
|
 |
Hedning Legende

Joined: 30 Apr 2006 Posts: 11405
|
Posted: 02.02.2015 13:00 Post subject: |
|
|
STRANDerGUD wrote: | 20 år og kaptein på et allsvenskan-lag vitner da om noe. Synes det høres ut som en spiller verdt å ta nøyere i øyesyn. Han kan fort være et bra emne å utvilke så hvorfor ikke? |
Debuterte som 18-åring og har spilt fast siden da, beskrives som en spiller som er moden for alderen, sjelden spiller en dårlig kamp, og er god oppspill og på hodet. |
|
Back to top |
|
 |
Willoch Veteran
Joined: 22 Dec 2009 Posts: 1681
|
Posted: 02.02.2015 13:09 Post subject: |
|
|
Syns heller ikke det er så veldig dumt med ett prøvespill i ny og ne, men nå virker det som mailen til Hoftun har spydd ut invitasjoner.
Kombinerer man dette med Ingebrigtsen's DeLanley blemme, virker vi ikke akkurat som noen storklubb. _________________ Willoch |
|
Back to top |
|
 |
1972 Miami Dolphins Legende

Joined: 30 Jul 2007 Posts: 18602 Location: Oslo
|
Posted: 02.02.2015 13:34 Post subject: |
|
|
Hehe men fader da gutta, det er faktisk på grensen til utrolig at dette tolkes som negativt!
Holmar og Malec kom i forrige vindu på lån med opsjon på kjøp og på korttids kontrakt.
Nå kommer det inn endel prøvespillere som får muligheten til å vise seg frem og så tar man en avgjørelse etterpå.
Bak denne strategiske endringen ligger nok en erkjennelse om at klubben har vært for dårlig i spillerlogistikken/kvaliteten på de man har hentet tidligere, og at dette er et foreløpig risikoreduserende tiltak.
Og det er goddamn glimrende! Ideelt sett ville jeg hatt flere speidere og en ny SD, men vi har ikke det akkurat nå.
At spillere som er potensielle Boti Goaer prøvespiller først er kun positivt.
Mikkel Jensen og Jacob Une Larsson er kanskje ikke det mest sexy vi er blitt linket til før, kanskje får ingen av dem kontrakt heller.
Men Mikkel Jensen er en teknisk lynhurtig venstreving som har hatt nok råtalent til at Brøndby og FCN har villet satse på han, og at Bayern Munchen har hatt han på treningsopphold.
Jacob Une Larsson er kun 20 år og er allerede kaptein for et lag som spilte Allsvenskan, han har nesten 60 Allsvenskan-kamper, har spilt EL-kvall og spiller for svenske U-lag.
Jeg klarer ikke å se hvordan det skal være negativt å se hvordan de klarer seg på trening en ukes tid. |
|
Back to top |
|
 |
HOFFA Veteran
Joined: 04 Aug 2012 Posts: 1478
|
Posted: 02.02.2015 14:19 Post subject: |
|
|
1972 Miami Dolphins  _________________ D e itjnå som kjæm tå sæ sjøl |
|
Back to top |
|
 |
sidney Veteran
Joined: 23 Aug 2012 Posts: 2517
|
Posted: 02.02.2015 14:39 Post subject: |
|
|
Problemet er ikke at noen ungsauer prøvespiller. Problemet er det totale fraværet av interesse for å faktisk styrke stallen. |
|
Back to top |
|
 |
SeG Veteran
Joined: 18 Mar 2011 Posts: 6956 Location: Trøndelagia
|
Posted: 02.02.2015 14:59 Post subject: |
|
|
Hvorfor mener du det går på bekostning av hverandre? _________________ I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -
Formerly known as STRANDerGUD |
|
Back to top |
|
 |
Stubbelur Veteran

Joined: 16 Apr 2007 Posts: 2262 Location: Around the world
|
Posted: 02.02.2015 15:10 Post subject: |
|
|
Miami
Vi må bli flinkere til å finne spillere som har uforløst potensial. Prøvespill av ukjente, unge talenter er en god, billig og lite risikofylt måte å gjøre det på.
Isolert sett så er dette er utelukkende positivt
Det enkelte er negative for, tror jeg er at de frykter at slike spillere skal erstatte kjøp av etablerte, dyre spillere. |
|
Back to top |
|
 |
Stano_11 Veteran
Joined: 16 Feb 2004 Posts: 2986
|
Posted: 02.02.2015 15:23 Post subject: |
|
|
Hvis man gjør en grundig jobb så skal det gå an å få tak i rimelige spillere som faktisk er gode nok til å gå rett inn i førstelaget til Rosenborg. Men som sagt, det kreves en veldig nøye og god jobb i forkant. Viktigheten med speider(e) som er dedikert en slik jobb er i såfall svært viktig og rimelig i forhold til å kjøpe kjente navn til dyr pris som ikke presterer som forventet (ex Søderlund).
Så må man ha øynene åpen for et større området enn kun Skandinavia. |
|
Back to top |
|
 |
Number10 Veteran
Joined: 16 Sep 2012 Posts: 1722
|
Posted: 02.02.2015 15:42 Post subject: |
|
|
Vi som RBK-supportere har vært vitne til at RBK har alltid kjøpt kjente spillere for store penger. Nå er kassa tom og det må kjøpes "ukjente" spillere for en billig penge. Det kan se ut som at de prøver å kjøpe yngre talenter til en "billig" penge.
Andre klubber har gjort dette i alle de år, ikke alltid unge spillere, men ukjente som har slått til, som feks:
VÃ¥lerenga - Kjartansson
Bodø/Glimt - Ndiaye
Molde - Gatt (var god før skaden), Linnes, Mame B.Diouf
Tromsø - Kara
Godset - Stefan Johansen
Disse var det ingen som hadde hørt om før, men som har gjort sine saker bra for en "billig" penge og de fleste har igjen blitt solgt med bra gevinst. _________________ «Koteng: Jo dårligere og dårligere det gikk, jo tryggere var vi på at Horneland var rett mann.» |
|
Back to top |
|
 |
Lomaxx Veteran
Joined: 30 Jul 2006 Posts: 4406 Location: Telt på wembley
|
Posted: 02.02.2015 16:44 Post subject: |
|
|
Linnes var jo ikke en ukjent spiller når han dro til Molde. De fleste hadde fått med seg at han var en av Kongsvingers beste spillere sist de var oppe og det faktum at RBK aldri fikk ut fingern får Hoftun stå for, men det er jo det vi er best på, se gode norske spillere i andre lag og sitte på sidelinjen og vente på at de skal komme med lua i hånda. Det jeg nå ønsker å se er noe mer konkret enn spillere fra lag som rykker ned med omtrent så få poeng som er mulig å ta uten å tape alt og spillere som ikke er gode nok for lag vi ikke skal konkurrere med om de beste spillerne. Men på den andre siden vi har en sportslig assistent-trener som trur at kaster man nok penger på Søderlund så kan han erstatte Tarik på vingen og samtidig forme sin egen rolle _________________ Grilldress er også en dress:)
Ratatosk wrote: |
Det hjelper lite å legge seg flat, dersom man ikke evner å reise seg. Da får man heller begynne med svømming! |
|
|
Back to top |
|
 |
Messi Veteran
Joined: 13 Jun 2011 Posts: 2271
|
Posted: 02.02.2015 17:32 Post subject: |
|
|
Dette med prøvespiill er positivt både for klubb og spiller. |
|
Back to top |
|
 |
moomoo Veteran

Joined: 18 Feb 2008 Posts: 6884
|
Posted: 02.02.2015 18:46 Post subject: |
|
|
Miami
Snakket med en Svenske på kurs i dag, og han sa det var utrolig hvis vi knabbet Une forran svenske klubber. Var vissnok en solid spiller med god grunnfysikk som har masse potensialet.
Helt greit å ha i bakhånd vil jeg tro, håper han er så god som jeg håper  _________________
Neeskens wrote: | Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt |
Emilie wrote: | Neeskens, trenger du å låne en tampong? |
|
|
Back to top |
|
 |
SeG Veteran
Joined: 18 Mar 2011 Posts: 6956 Location: Trøndelagia
|
Posted: 02.02.2015 18:58 Post subject: |
|
|
Jo mer jeg undersøker om han her spilleren jo mer får jeg troen på at det her kan være en liten kullbit vi kan gjøre til vår diamant. Vil jo eventuelt bli ekstremt mye billigere enn Semb Berge feks (selv om Semb Berge er et noe sikrere valg)
edit: Men realiteten er at de har nesten like mye erfaring fra toppnivå, bare at svensken er yngre. _________________ I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -
Formerly known as STRANDerGUD |
|
Back to top |
|
 |
Jonas Veteran

Joined: 30 Jul 2005 Posts: 6641 Location: Oslo
|
Posted: 02.02.2015 19:21 Post subject: |
|
|
Merker at tidene har forandret seg i alle fall. Tidligere hentet vi f. eks det beste Allsvenskan hadde å tilby av backer i Dorsin, Stoor og Lustig. Mens man nå henter en ukjent 20-åring - som riktignok spilte fast for BP, men som endte desidert sist - på prøvespill. Er nok derfor en del reagerer negativt vil jeg tro, men nå er det en gang sånn at situasjonen er blitt som den har blitt takket være udugelig sportslig ledelse over tid (i nedgangstider).
Meninger på internettfora er selvsagt ingen fasit (ref. rbkweb og Tettey), men kan gi en viss pekepinn på den gjengse mening. Virker som at en del er av den oppfatning av at denne spilleren kunne ha godt av et miljøskifte. En spiller som ble sett på som veldig talentfull og som imponerte tidlig, men som har stagnert litt og kanskje ikke helt har levd opp til spådommene. Foreløpig. Og at han er veldig all-round, men savner spisskompetanse. Peter Ankersen var også et ubeskrevet blad, men hadde jo spisskompetanse i form av hurtighet f. eks.
Og før man tar helt av. Det er vel regelen snarere enn unntaket at prøvespill ikke ender i kontrakt. Bare Kone, Traore, Savolainen og Zahora er de jeg kommer på i farten som har fått kontrakt etter endt prøvespill i nyere tid. _________________ No al calcio moderno |
|
Back to top |
|
 |
SeG Veteran
Joined: 18 Mar 2011 Posts: 6956 Location: Trøndelagia
|
Posted: 02.02.2015 19:28 Post subject: |
|
|
Personlig så ser jeg ikke så negativt på at RBK nå kan bli en klubb som henter lovende ukjente spillere i skandinavia eller hvor det er og gjør dem til gode klubbspillere. Før har vi hatt mye lit til at de "dyre" spillerne leverer, nå kan vi bli blandt klubbene som lager gull ut av ingenting. Men det krever mye flaks og at andre folk tar seg av spillerlogistikken, så det ser jo allerede vanskelig ut  _________________ I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -
Formerly known as STRANDerGUD |
|
Back to top |
|
 |
Vegard2711 Legende

Joined: 25 May 2011 Posts: 12002
|
Posted: 02.02.2015 19:51 Post subject: |
|
|
Jonas:
Lustig var vel ikke Allsvenskans beste? Kom jo fra GIF Sundsvall og spilte vel bare en halv sesong i Allsvenskan med dem før han gikk til RBK.
But i get your point! |
|
Back to top |
|
 |
|