English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Demonstrasjon 18. juli
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Hakkespett
Veteran


Joined: 23 Nov 2011
Posts: 2657

PostPosted: 18.07.2014 00:14    Post subject: Demonstrasjon 18. juli Reply with quote

Trening kl. 11:30.
Langt mer oversiktlig med egen tråd.

Deltakerliste? Forslag til aktive handlinger? Sang? Stille protest? Talglys og vakestemning?
_________________
Selv solen går ned i svarthvitt.
Back to top
View user's profile Send private message
OrionPax
Forumsjef


Joined: 12 Aug 2011
Posts: 9816
Location: Drammen

PostPosted: 18.07.2014 00:19    Post subject: Reply with quote

Jeg er på ferie i Trondheim og har lyst til å komme, men vet ikke om jeg får det til.

Har selvfølgelig veldig lyst til å markere at nok er nok, men samtidig et lite obs: De som følger med på de viktigere ting i verden har reagert litt på twitter i kveld om at vi kan synes en fotballkamp er katastrofe med det som skjer ellers i verden.

Kanskje greit å ikke overdramatisere, selv om det må markeres. Smile
_________________
Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Zorac
Forumsjef


Joined: 08 May 2005
Posts: 19489
Location: Lillestrøm

PostPosted: 18.07.2014 00:19    Post subject: Reply with quote

Et bilde av logoen med levende lys, blomster (og kanskje en krans med "takk for alt"-bånd), og masse RK-skjerf rundt seg foran Brakka hadde gitt sterk effekt uten å være aggressiv.

Mulig litt i overkant grafisk og direkte med tanke på metaforen, men hva gjør man ikke i nøden.

EDIT: OrionPax, disse twitter-moralistene er lite å bry seg om. Jeg forbeholder meg retten til å klage på norske ølpriser selv om det finnes millioner som sulter og tørster i verden. At det finnes store ting å bry seg om tar ikke fra oss retten til å reagere på de "små".

EDIT 2: Ser Sliter var inne på noe av det samme som meg i RBK-Sligo-tråden.
_________________
Influencerâ„¢


Last edited by Zorac on 18.07.2014 00:25; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
OrionPax
Forumsjef


Joined: 12 Aug 2011
Posts: 9816
Location: Drammen

PostPosted: 18.07.2014 00:24    Post subject: Reply with quote

Zorac: Er selvfølgelig dødsenig med deg. Ser bare for meg at en sånn markering kan få negativt fokus fra folk som mener at så lenge Gaza og Syria (f.eks.) så kan man umulig synes noe annet er viktig, og vi vet jo at media elsker å skape negativitet rundt RBK.

Men jeg digger forslaget med kranser, bånd o.l.

Kanskje noen med "Tilbake til røttene", "Prosjekt Perry" e.l., men det tar vel for lang tid å lage.
_________________
Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Knowrud
Veteran


Joined: 18 Sep 2010
Posts: 7525

PostPosted: 18.07.2014 00:25    Post subject: Reply with quote

Noen som har hestevogn?
Back to top
View user's profile Send private message
Hakkespett
Veteran


Joined: 23 Nov 2011
Posts: 2657

PostPosted: 18.07.2014 00:26    Post subject: Reply with quote

Noen med gitar som kan melodien til Øystein Sundes "Hva var det jeg sa?" ?

Forøvrig, ang. banner og andre visuelle effekter; Aner ikke hva folk har liggende, men om noen kreative sjeler finner et lerett og en sprittusj skal man ikke kimse av hva man kan utrette med dette.

Edit: Noen foreslo gyngehester tidligere. Er dette et alternativ?

Editedit: Evt kan man ta en "Køben" og samle 100 mann med banner og allsang om hvor mye vi ønsker trenerens avgang. "Det bliver en god dag, Når Perry fucker af!"
_________________
Selv solen går ned i svarthvitt.
Back to top
View user's profile Send private message
Zorac
Forumsjef


Joined: 08 May 2005
Posts: 19489
Location: Lillestrøm

PostPosted: 18.07.2014 00:30    Post subject: Reply with quote

Vi må drite i media, andre supportere og besserwissere på twitter. Dette er noe som engasjerer oss her inne. Det er ikke slik at engasjementet for klubben kveler et eventuelt engasjement i utenrikspolitikk. Kan love at brorparten av disse twitter-folkene heller ikke løfter en finger for det de mener burde engasjere mer enn "en fotballkamp" utover når de trykker på museknappen. De har trykket "like" på et par facebook-sider som kritiserer elementer i stormaktspolitikk, og er med det engasjert i en viktig sak.
_________________
Influencerâ„¢
Back to top
View user's profile Send private message
Adde
Rutinert


Joined: 12 Sep 2011
Posts: 609
Location: Trondheim

PostPosted: 18.07.2014 00:30    Post subject: Reply with quote

Ta det heller på søndag. Dette vil bare gå ut over reservene/juniorene som trener da det er restitusjonstrening imorgen.
_________________
Push it to the limit
Back to top
View user's profile Send private message
Hakkespett
Veteran


Joined: 23 Nov 2011
Posts: 2657

PostPosted: 18.07.2014 00:32    Post subject: Reply with quote

Tjoda, en mulighet det. Samtidig er det ikke i like stor grad en markering mot spillerne som mot ledelsen. Ihvertfall slik jeg ser det.
_________________
Selv solen går ned i svarthvitt.
Back to top
View user's profile Send private message
nieuwlaat
Veteran


Joined: 13 Jul 2007
Posts: 2618

PostPosted: 18.07.2014 00:38    Post subject: Reply with quote

Jeg tror ikke dere bør gjøre dere avhengige av å finne en dag hvor det ikke er restitusjonstrening. Det vil gjøre dette unødvendig komplisert.
Back to top
View user's profile Send private message
1r9b1k7
Veteran


Joined: 16 Jun 2006
Posts: 1484

PostPosted: 18.07.2014 00:41    Post subject: Reply with quote

Er dessverre ikke i byen for øyeblikket, men her får du tak i utstyr som trengs:

Bannerstoff fra Ikea Leangen
Vanlige spraybokser selges på rubberspray på Lade

Kjør på, det tørker veldig fort når du sprayer.
Back to top
View user's profile Send private message
Hakkespett
Veteran


Joined: 23 Nov 2011
Posts: 2657

PostPosted: 18.07.2014 00:42    Post subject: Reply with quote

Nei, som sagt, For min del handler det om å fortelle ledelsen min misnøye rettet mot de, ikke mot spillerne som skal forholde seg til det "systemet" de blir satt inn i. Selv om de selvfølgelig ikke kan unnskyldes for kveldens ydmykelse.
_________________
Selv solen går ned i svarthvitt.
Back to top
View user's profile Send private message
Zorac
Forumsjef


Joined: 08 May 2005
Posts: 19489
Location: Lillestrøm

PostPosted: 18.07.2014 00:48    Post subject: Reply with quote

Jeg vil anbefale å ikke bruke hest eller hestemetaforer. Jeg tror dette blir for lett å avfeie som mobbing og stunt fra umodne supportere som vi har sett før vel klistremerkeaksjonen mot Hoftun(?) og tagge-bannerne mot Perry. Perry er en del av problemet, men langt ifra hele bildet. En hest er (om de i hele tatt forstår signalet på Brakka) et først og fremst en kommentar mot Perry alene. Jeg tror det er viktig å utrykke at vi er bekymret for klubbens fremtid, ikke å ta enkeltnavn.

Jeg har ingen ting med regien av en slik aksjon å gjøre - jeg får ikke en gang blitt med, men virkemidler som vake/minnesmerke for klubben er både direkte og subtilt, og gir et slag i magen uten å være utagerende eller aggressiv. Slike aksjoner behøver heller ikke være værken dyre eller vanskelige; signalet er viktigere en materialvalg. En krans kan printes ut på et ark og klippes ut, båndet rundt kan lages av hva som helst - av dopapir for den saks skyld - og skrives på med sprittusj. Blomstene kan plukkes på vei mot stadion, og en neve telys har vel alle i skuffen. Så lenge de riktige folkene forstår tegninga og budskapet er det godt nok.

Uansett hva som blir gjort vil en del av de "tiltalte" gå i forsvarspsisjon og vise klør. Viktig å gi dem minst mulig kjøtt på beinet til bortforklaring og tåkelegging.
_________________
Influencerâ„¢
Back to top
View user's profile Send private message
digre
Proff


Joined: 24 Oct 2012
Posts: 310

PostPosted: 18.07.2014 01:16    Post subject: Reply with quote

Ja, det er mye frustrasjon å gripe fatt for oss som har Rosenborg nært hjertet vårt. Men en slik demonstrasjon nå vil virke helt mot sin virkning, og vil være med på å sementere oppfatningen av de som kritiserer ledelsen - langt med enn det allerede har.

Etter å ha fulgt med på diskusjonen her inne i flere år, er kritikken som går mot ledelsen gjennomført både saklig og heidundrende usaklig.

Hoftun klandres for kjøp og manglende kjøp, pengebruk og manglende pengebruk, spillere som ikke vet hvordan arbeidslivet fungerer og spillere som vet det litt for godt.

Per Joar klandres for manglende resultater, manglende attityd i spillertroppen, for å stå oppreist og ta ansvaret og dermed framstå som en grepa kar, for å skylde på andre, for å holde ting hemmelig og for å ta ting i media.

Koteng får kjeft for å være aktiv i styringen av laget, for å være passiv, for å bidra med penger og hvordan han har tjent pengene sine, for feilansettelser og -avganger.

Og ja, det er mye å kritisere. Men å bringe det opp hver eneste gang, er direkte usaklig og bidrar til å ødelegge for de gode poengene.

Og tar man med den geopolitiske situasjonen nå, virker det rett og slett barnslig å gjennomføre en slik aksjon nå. Israel invaderer Gaza, passasjerfly skytes ned og Russland er mistenkt for enten å stå bak eller å ha bidratt med utstyret som gjorde det mulig.
Back to top
View user's profile Send private message
sidney
Veteran


Joined: 23 Aug 2012
Posts: 2517

PostPosted: 18.07.2014 01:32    Post subject: Reply with quote

Det er kriger rundt om i verden hele tiden. At vi skal holde kjeft fordi media fatter interesse for en eller to av dem er tull.

Saklig aksjon med akkurat så mye baluba at media tar opp tråden igjen er det som skal til.
Back to top
View user's profile Send private message
Zorac
Forumsjef


Joined: 08 May 2005
Posts: 19489
Location: Lillestrøm

PostPosted: 18.07.2014 01:39    Post subject: Reply with quote

Barnslig? Javel.

Det er lov å utebli fra en eventuell aksjon og la klubben gå til grunne i stillhet i sympati for Gazastripa og Ukraina.

Mange her inne følger nok situasjonen i verden for øvrig tett, og er engasjert i det som skjer. Det er tilogmed egne tråder for slikt på forumet. Det skjer imidlertid alltid noe viktigere i verden enn at en bortskjemt klubb fra et lite rikt land stuper, så timinga blir sånn sett aldri rett. Jeg ser ingen kobling mellom den "geopolitiske situasjonen" og situasjonen på Lerkendal, og den ene utelukker ikke den andre. Dette blir for meg å sammenligne epler og skiftnøkler.
_________________
Influencerâ„¢
Back to top
View user's profile Send private message
1r9b1k7
Veteran


Joined: 16 Jun 2006
Posts: 1484

PostPosted: 18.07.2014 01:53    Post subject: Reply with quote

Vi kunne kanskje snakket om at det var feil med en aksjon hvis det er noen som helst kobling mellom Midtøsten-konflikten og RBK. Men det er det overhodet ikke.
Back to top
View user's profile Send private message
Cyrilp
Veteran


Joined: 03 Aug 2008
Posts: 4066
Location: Elsker Molde by, ikke MFK... Savner alltid Nidaros.

PostPosted: 18.07.2014 02:35    Post subject: Reply with quote

Helt ærlig folkens, all ære til de som har ønske og anledning til å stille opp på aksjoner. Jeg tror at et vært forsøk på å stille på brakka blir møtt med små humrende latter fra Hoftun og et utsagn om at "supporterne må få lov å reagere etter en kamp".

Det eneste som vil fungere i dette henseende er at man boikotter kamper. At klubben kjenner det på lommeboken slik at styret må ta grep. Ja det er også mot min filosofi hvor klubben kommer først, men det er det eneste disse guttene skjønner.

En kamp eller to med manglende inntekt ville gitt resultater.
_________________
Samhandling: Et begrep som benyttes om koordinering og gjennomføring av aktiviteter i en prosess der ingen enkelt person eller institusjon har et totalansvar for prosessen.
Back to top
View user's profile Send private message
Kamerat Ola
Veteran


Joined: 13 Jan 2014
Posts: 7263
Location: South-west coast exile

PostPosted: 18.07.2014 02:47    Post subject: Reply with quote

Skal man la være å vise at man har det jævlig fordi noen, langt unna oss, har det verre enn oss? Nei. Selvfølgelig er det som skjer i Gaza forferdelig, men det kan da ikke stoppe oss fra å gjøre noe med som er ille.
Back to top
View user's profile Send private message
stenex
Rutinert


Joined: 23 Jul 2009
Posts: 631

PostPosted: 18.07.2014 08:16    Post subject: Reply with quote

Markering bør samkjøres med Kjernen. Hva tenker de etter dagens kamp? Er det nok å fortsette å messe "Hoftun må gå" på alle hjemmekamper?
Back to top
View user's profile Send private message
Hakkespett
Veteran


Joined: 23 Nov 2011
Posts: 2657

PostPosted: 18.07.2014 09:18    Post subject: Reply with quote

Gravlys kjøpes på Clas'ern på Torget.
_________________
Selv solen går ned i svarthvitt.
Back to top
View user's profile Send private message
Eru
Veteran


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 3229

PostPosted: 18.07.2014 09:26    Post subject: Reply with quote

Gravlys? Det vil være usedvanlig upassende. Ta heller kontakt med de organiserte supporterne for å koordinere noe rundt kamp enn en slik spontanmarkerin

10 sære sjeler som står og misbruker et sørgesymbol er ikke akkurat noe som gir (riktig) oppmerksomhet eller sympati for saken.
Back to top
View user's profile Send private message
Orkdal1
Rutinert


Joined: 23 Aug 2011
Posts: 715

PostPosted: 18.07.2014 09:46    Post subject: Reply with quote

Mulig det er å dra det litt langt men stor tifo på øø neste kamp hadde gjort seg. Forslag: todelt bilde hvorpå ene siden stor skrift:1997 Stolt fortid. med bilde av Eggen over f.eks Tabellen fra CL gruppa vår det året med ett speilene bilde på andre siden med ståa 2017 med Joar å EH som ser opp på en småkjip
Adeccotabell med RBK sånn midt på treet.

Slenger gjerne med no kroner i maling etc...

Har vært laga fete tifoer før de senere åra så mulighetene er der, å noe sånt gir garantert oppmerksomhet fra media.
Evt. Hvite lommetørkler å juble for mostanderlag neste gang vi blir Pissa på.
Back to top
View user's profile Send private message
Escudos
Veteran


Joined: 12 Dec 2007
Posts: 1326

PostPosted: 18.07.2014 09:47    Post subject: Reply with quote

Jeg er langt unna, så ikke mulig å stille opp.

Men, tenkt godt gjennom hva dere gjør. Unngå symboler som er helt ute i denne sammenheng dvs. gravlys, kranser osv. er helt ute!!!

Snu ryggen til treningen, bruk plakater, sitt på hver deres gyngehest, snu draktene, gjør noe på en kamp (f.eks. at alle står med ryggen til det første kvarteret helt uten lyd, for så å gi fullt trykk etter dette). Ikke møt på kamp på supporterfeltet, men dra å støtt Ranheim eller Byåsen i stedet.
Back to top
View user's profile Send private message
Trondheim
Veteran


Joined: 10 Mar 2007
Posts: 3109

PostPosted: 18.07.2014 09:58    Post subject: Reply with quote

Orkdal1 wrote:
Mulig det er å dra det litt langt men stor tifo på øø neste kamp hadde gjort seg. Forslag: todelt bilde hvorpå ene siden stor skrift:1997 Stolt fortid. med bilde av Eggen over f.eks Tabellen fra CL gruppa vår det året med ett speilene bilde på andre siden med ståa 2017 med Joar å EH som ser opp på en småkjip
Adeccotabell med RBK sånn midt på treet.


Sku likt å se det! Tommel'n opp!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 1 of 7

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb