English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Anthony Annan
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 145, 146, 147 ... 168, 169, 170  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zaphod81
Forumsjef


Joined: 23 Jan 2008
Posts: 11618
Location: Rett ved regnbuens ende

PostPosted: 29.01.2011 20:03    Post subject: Reply with quote

Litt sånn på etterskudd vil jeg bare si at jeg ønsker Anthony Annan alt mulig godt i hans videre karriere, og kommer til å følge nøye med på utviklingen til den beste spilleren som noen gang har spilt i Tippeligaen.

Jeg er, som Rosenborg-supporter, stolt over å ha hatt Annan i klubben, selv om det virker som alt for kort tid, og lurer veldig på hvordan det skal gå uten vår ghanesiske bauta.

Alt dette på et sted Tony aldri kommer til å lese det, og på et språk det er tvilsomt om han forstår. Jaja, sånn kan det gå.
_________________
Sitat slutt.
Back to top
View user's profile Send private message
LarsG
Veteran


Joined: 03 Nov 2008
Posts: 1484
Location: Oslo

PostPosted: 29.01.2011 20:11    Post subject: Reply with quote

Hedon wrote:
Sitter faktisk med en liten klump i halsen nå når tenker og reflekterer over at Annal er ferdig i klubben. Det er kun Alexander Tettey i nyere tid som har har hatt en lignende plass i mitt RBK-hjerte. For meg har Annan på to og et halvt år klart å få legendestatus. En fantastisk fotballspiler, og helt unikt profesjonell idrettsutøver. Lett å bli pompøs i en sånn stund, men sånn er det bare. Unner Annan alt mulig av hell og lykke videre i karrieren. Kommer til å følge den tett.

xoxo


Helt enig. Hadde et stort savn etter at Tettey dro, men Annan hjalp en god del. Nå håper jeg det kommer inn noen nye spennende spillere.
Back to top
View user's profile Send private message
konrad4ever
Veteran


Joined: 19 Apr 2006
Posts: 2601
Location: Follo

PostPosted: 30.01.2011 21:49    Post subject: Reply with quote

Fra twitter

Schalke complete Annan deal:Rosenborg midfielder Anthony Annan has joined Bundesliga side Schalke 4 2 mil euros #Ghana: http://bit.ly/gEo2F1
Back to top
View user's profile Send private message
Zeno
Veteran


Joined: 29 Jan 2011
Posts: 3560
Location: Trondheim

PostPosted: 30.01.2011 21:53    Post subject: Reply with quote

Litt rart at Schalkes nettside ikke har presentert han enda..
Back to top
View user's profile Send private message
sau1
Proff


Joined: 14 Jan 2011
Posts: 358
Location: London, UK

PostPosted: 30.01.2011 21:57    Post subject: Reply with quote

splitters wrote:
Litt rart at Schalkes nettside ikke har presentert han enda..


Ja, hva er det som egentlig skjer her?
_________________
Oeyvind Hoaas er Gud
Back to top
View user's profile Send private message
Strand
Veteran


Joined: 22 Jul 2005
Posts: 6495

PostPosted: 30.01.2011 22:11    Post subject: Reply with quote

Tyskerne vil garantert ikke presentere ham før absolutt alt det formelle er i orden. Det er ikke Aafk vi prater om. Ordnung muß sein osv.
Back to top
View user's profile Send private message
sau1
Proff


Joined: 14 Jan 2011
Posts: 358
Location: London, UK

PostPosted: 30.01.2011 22:44    Post subject: Reply with quote

Adolf Hitler.
_________________
Oeyvind Hoaas er Gud
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 62003
Location: Trondhjem

PostPosted: 30.01.2011 23:49    Post subject: Reply with quote

Slutt å mase: Knappen verpflichten Anthony Annan

Gratulieren!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sau1
Proff


Joined: 14 Jan 2011
Posts: 358
Location: London, UK

PostPosted: 30.01.2011 23:56    Post subject: Reply with quote

Vil ha google-translate av det som blir sagt paa Schalke 04 sine fanforum!
_________________
Oeyvind Hoaas er Gud
Back to top
View user's profile Send private message
ola.
Veteran


Joined: 19 Feb 2006
Posts: 2248
Location: Bodø

PostPosted: 30.01.2011 23:58    Post subject: Reply with quote

De lager ikke Google Translate av det som blir sagt på tyske fanforum.
Back to top
View user's profile Send private message
kristobal
Legende


Joined: 03 Nov 2005
Posts: 12310
Location: Verdal/Malvik

PostPosted: 31.01.2011 00:02    Post subject: Reply with quote

3,5-årskontrakt. Tydeligvis lært av Hoftun at det ikke lønner seg meg for lange avtaler.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Roamer
Veteran


Joined: 15 Feb 2006
Posts: 1811

PostPosted: 31.01.2011 00:18    Post subject: Reply with quote

"- Jeg håper jeg kan komme tilbake til Rosenborg for å avslutte karrieren min en gang i fremtiden, avslutter han. "

Det håper jeg også. Kanskje allerede om 3,5 år Smile
_________________
RBK på topp tre i årets sesong.
Back to top
View user's profile Send private message
nieuwlaat
Veteran


Joined: 13 Jul 2007
Posts: 2621

PostPosted: 31.01.2011 08:45    Post subject: Reply with quote

Er "Knappen" et kallenavn på S04? Det forklarer i tilfelle hvorfor det var eneste gangbar valuta på Veltins Arena under CL-kampen i 2007.
Back to top
View user's profile Send private message
ace
Veteran


Joined: 05 Apr 2005
Posts: 4337
Location: Stiftstaden

PostPosted: 31.01.2011 09:32    Post subject: Reply with quote

Ja, det er et av mange kallenavn, du har vel fortsatt lomma full av Knappen tenker jeg. Razz
_________________
Svart og hvit for alltid!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
nieuwlaat
Veteran


Joined: 13 Jul 2007
Posts: 2621

PostPosted: 31.01.2011 09:50    Post subject: Reply with quote

Jeg fikk aldri somla meg til å veksle, men var det ikke slik at man måtte skaffe seg et knappenkarte, som deretter skulle fylles opp med penger, som et slags kontantkort? Usedvanlig tungvint system, i alle fall. Overskuddet fra dette kortsystemet er trolig nok til å lønne Annan.
Back to top
View user's profile Send private message
Henri
Legende


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 19322

PostPosted: 31.01.2011 10:07    Post subject: Reply with quote

Var det egentlig sånn? Synes å huske jeg handla, men ikke at jeg betalte med "knappenkarte". Mulig jeg tar feil, var mer frustrert over at det kun var lettøl å få kjøpt.
Back to top
View user's profile Send private message
ace
Veteran


Joined: 05 Apr 2005
Posts: 4337
Location: Stiftstaden

PostPosted: 31.01.2011 12:33    Post subject: Reply with quote

Joda, det var slik, du gikk til ei kasse kjøpte deg et Knappenkarte, 10 euro i pant. Og fylte det opp med x antall euro, så når kampen var over kunne du levere inn kortet. Få igjen pant og ubrukte euro. Husker jeg fikk igjen dobbel pant og dobbelt så mye som sto igjen på kortet. Fordi kisen i luka var så stressa pga av språkproblemer. Måtte jo hjelpe ham med simultantolking, hehe.
Så jeg har nok noe av skylden for at finansene til Schalke ikke er verdens beste, men har jeg dårlig samvittighet, næh! Very Happy
_________________
Svart og hvit for alltid!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Kjello
Forumsjef


Joined: 29 Oct 2006
Posts: 9295
Location: Trondheim

PostPosted: 17.02.2011 05:48    Post subject: Reply with quote

Gladnyhet i dagens Adressa.

Quote:

Start-glipp kan koste millioner

En ubrukt NFF-regel kan bli dyr for Start, men gull verdt for Rosenborg.

Da Anthony Annan ble klar for tyske Schalke 04 i slutten av januar, ble det jubel på Sørlandet. Start trodde de hadde sikret seg rundt 2,5 millioner kroner som følge av en videresalgsklausul som ble lagt inn i kontrakten da de sendte midtbanespilleren til Trondheim sommeren 2008.
– Hadde han ikke blitt solgt nå, tror vi det ville ha blitt vanskelig å få særlig med penger for ham, sa Starts administrerende direktør Sveinung Hovstad da Schalkeovergangen var i boks.

– En gladnyhet for Start
Sørlendingene skal imidlertid ha glemt én viktig ting da de underskrev salgskontrakten: Å legge inn en formulering om hvor lenge klausulen skulle gjelde.

Det kan bli en kostbar affære, for Norges Fotballforbunds regelverk er nemlig klart: Er ingen tidsbegrensning lagt inn, gjelder avtalen nemlig bare for to år (tre år fra og med Fotballtinget våren 2010). Anthony Annan ble solgt til Bundesliga-klubben to og et halvt år etter at Rosenborg hentet ham fra Start. Ghaneserens gamle arbeidsgiver hadde i utgangspunktet krav på 25 prosent av alt over 11 millioner. Totalrammen på Annans overgangssum skal være på inntil 21 millioner, noe som gjør at Start kan gå glipp av flere millioner.

– Generelt er det vanlig med tidsbegrensning i avtaler, og noe vi anbefaler alle klubber, sier fagansvarlig for overganger i NFF, Stein Pedersen.

– Denne regelen er tydelig. Hvis den ikke er tidsbegrenset, eller at det åpent går frem hvor lenge den gjelder, så var det før to, og nå tre år som gjelder, sier Pedersen.

I Rosenborg ønsker man ikke å si for mye om saken. Det skal være Aalesund som gjorde trønderne oppmerksomme på regelen, da de ga beskjed om at trønderne ikke ville få noen videresalgskompensasjon da Tor Hogne Aarøy dro til japansk fotball.

– Dette er nytt for meg, og ikke noe vi har hørt noe om. Vi vil forholde oss til den kontrakten som foreligger, og ønsker ikke å kommentere dette, sier Sveinung Hovstad i Start.


Likevel svært skuffende at man ikke har kontroll over slikt selv, men må gjøres oppmerksom på det fra Aalesund.


Last edited by Kjello on 17.02.2011 06:30; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Kjetil Rekdal
Veteran


Joined: 14 Mar 2006
Posts: 6202

PostPosted: 17.02.2011 06:28    Post subject: Reply with quote

Herregud for en gjeng med amatører.
Back to top
View user's profile Send private message
mania
Junior


Joined: 06 Dec 2004
Posts: 36

PostPosted: 17.02.2011 06:45    Post subject: Reply with quote

OMG.... Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Konesseur
Veteran


Joined: 20 Aug 2006
Posts: 8158

PostPosted: 17.02.2011 08:43    Post subject: Reply with quote

Farsken, den hadde jeg spart på til årsmøtet!
Back to top
View user's profile Send private message
kibsgaard
Junior


Joined: 23 May 2006
Posts: 60

PostPosted: 17.02.2011 08:43    Post subject: Reply with quote

Der får vi kanskje tilbake noen av pengene vi tapte på Jarsteinglippen.
Back to top
View user's profile Send private message
Kjello
Forumsjef


Joined: 29 Oct 2006
Posts: 9295
Location: Trondheim

PostPosted: 17.02.2011 08:45    Post subject: Reply with quote

Morsom du Konesseur, hadde du tilgang til avtalen vi hadde med Start altså? Du må jo ha hatt det for å vite at det ikke var tidsbegrensning i avtalen.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Konesseur
Veteran


Joined: 20 Aug 2006
Posts: 8158

PostPosted: 17.02.2011 08:46    Post subject: Reply with quote

Kjello: Jarstein-saken...

De pengene er nok tapt i og med at dom er avsagt.
Back to top
View user's profile Send private message
Hedon
Forumsjef


Joined: 09 Sep 2002
Posts: 22413

PostPosted: 17.02.2011 08:56    Post subject: Reply with quote

Konesseur wrote:
Farsken, den hadde jeg spart på til årsmøtet!



Haha. Dette blir bare bedre og bedre.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 145, 146, 147 ... 168, 169, 170  Next
Page 146 of 170

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb