English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Follo - Rosenborg
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 22, 23, 24  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
SteinarG
Rutinert


Joined: 13 Jul 2010
Posts: 569
Location: Trondheim

PostPosted: 22.09.2010 19:00    Post subject: Reply with quote

Sylta wrote:
SteinarG wrote:

Eggen har tatt oss opp til tabell ledelse, og rykket fra alle andre lag. Ut ifra Hamrens resultater i år har vi ingen grunn til å tro at Rosenborg hadde gjort det samme, eller bedre under Hamren.


Hvor mange trodde egentlig at Tromsø ville holde helt inn? Eller Aalesund? Vålerenga var den mest sannsynlige gullkandidaten da Hamrén dro, og de ledet man med 5 poeng og 6 i målforskjell på. Siden den gang har man tatt to poeng mer enn Vålerenga, mot først og fremst de svakeste lagene i TL.


Ok. I grunn et godt poeng du påpeker. Selv om jeg likevel ikke ser noen grunn der til å kritisere Eggen. Eggen har fremdeles rykket fra Vålerenga også. Så slik jeg kan se det har han levert resultatene han også. Om ikke perfekt, så i det minste på samme linje som Hamren. Kan derfor ikke se noe ankepunkt mot Eggen der.
Back to top
View user's profile Send private message
quarterback
Rutinert


Joined: 09 Apr 2007
Posts: 790

PostPosted: 22.09.2010 19:00    Post subject: Reply with quote

Jeg skjønner helt ikke hva verken Hoftun eller Eggen har med saken å gjøre. Ethvert mannskap med en trener burde ha slått dette Follo laget.

Dette handler ikke om Eggen eller Hoftun. Det handler om spillerne og at de bare driter i hele kampen. Slenger meg på han som mente de ikke fortjente fitte på ett år - men sleng på ni år til.
Back to top
View user's profile Send private message
longines
Veteran


Joined: 03 Apr 2009
Posts: 3321

PostPosted: 22.09.2010 19:00    Post subject: Reply with quote

Når du kaller en trener som har tatt klubben til haugevis av seriegull, haugevis av CL deltagelser og tjent inn flere hundre millioner kroner til klubben, for en oppskrytt bedreviter. Så ja, da bør du skamme deg. Hvis du har et snev av antenner, så forstår du det selv. Men denne idiotien er du ikke alene om å representere her på forumet her, du er i godt selskap.

Dette tapet har ingenting med Eggen sine trenerevner å gjøre, men en spillergruppe som gir faen. Jeg vil si det er utrolig at Eggen i det hele tatt har klart å få de resultatene han har fått med denne spillergruppen, når de har vært så til de grader negative fra dag en. Hvis vi tar gull i år, så er det til tross for at Eggen har mye mostand innad i spillergruppen. En god prestasjon isåfall. Eggen kan nesten ikke gjøre noe fra eller til nå, spillerene bryr seg ikke.


Last edited by longines on 22.09.2010 19:03; edited 4 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Svennarbonden
Senior


Joined: 18 Nov 2007
Posts: 167

PostPosted: 22.09.2010 19:00    Post subject: Reply with quote

Stubbelur wrote:
Svennarbonden wrote:
Stubbelur wrote:
Det eneste positive Eggen har klart, er å få Skjelbred tilbake i form.


"Spæll-vækk" det?

Sikker på at vi får Marius Bakken til en tiendel av lønna til Skjelbred.

Han er den som utfordrer mest, og skaper usikkerhet i motstanderens bakre rekker. Han gjør RBK mindre forutsigbar, for motstanderen, under angrepets oppbygging mot etablert forsvar, samt under kontringer.

Vi trenger slike typer.


Skjelbreds pasningsfot og Eggens ønske om mest mulig folk i angrep til enhver tid er en suicidal kombinasjon. Vanligvis har han Annan til å rydde opp i rotet sitt. Winsnes? Not so much.

Follo er ikke bra nok til å ta alle overganger de blir skjenket. Mot virkelig gode lag blir det farlig hver gang.
Back to top
View user's profile Send private message
Hedley
Veteran


Joined: 02 May 2006
Posts: 6622
Location: Trd

PostPosted: 22.09.2010 19:02    Post subject: Reply with quote

Jeg ser frem til blanke ark og Jan J.

Begynner å få nok av Eggen. Spillerne viser attityd kun glimtvis. Vikarløsning er nok ikke tingen.
Back to top
View user's profile Send private message
Stubbelur
Veteran


Joined: 16 Apr 2007
Posts: 2262
Location: Around the world

PostPosted: 22.09.2010 19:04    Post subject: Reply with quote

SteinarG wrote:
Rosenborg har trossalt rykket ifra de andre lagene i tippeligaen. Leder nå med 7 poeng. Mye mer enn når hamren ledet laget(om han i det hele tatt ledet da?)

Mange av dere klager på mangelen på defensiv struktur. Kan være veldig enig der. Men jeg klarer ikke å se hvorfor det skal gjøre noe, når vi som oftest likevel scorer mer enn vi slipper inn...? noe som faktisk har vært tilfellet, siden vi faktisk leder tabellen med 7 poeng.

Delvis enig i den siste paragrafen, men vi hadde jo allerede en god defensiv struktur, hvorfor ikke prøve å opprettholde den?
Det går an å få litt av begge deler. En god defensiv struktur, samtidig som at laget har stor fart framover på banen, uten å åpne seg totalt bakover.
Sier ikke at vi skal ha i både pose og sekk, men mer som en gylden middelvei.

Den første paragrafen mener jeg laget burde ha klart, nærmest uten trener. Hamrén hadde bygd en veldig god stamme. Eggen har gjort noe helt annet enn han sa han skulle gjøre (endre minst mulig), og istedet endret på altfor mye.
Back to top
View user's profile Send private message
Hedon
Forumsjef


Joined: 09 Sep 2002
Posts: 22411

PostPosted: 22.09.2010 19:04    Post subject: Reply with quote

I likhet med kampen(e) mot Kristiansand (og Hemne) har ikke dette noe med treneren å gjøre. Det handler rett og slett om mangel på respekt for drakta man spiller i, mangel på respekt for supporterne, mangel på respekt for alt! Sannsynligvis mangel på respekt for treneren også, for jeg vet at Eggen virkelig har tatt denne kampen på alvor. Den holdningen en del spillere viste utpå der gjør meg mer forbanna enn skuffet. Det burde være mulig å trekke spillere i lønn når de ikke gjør jobben sin på banen. Selv om Prica og Iversen har vært gode for oss, rettferdiggjør ikke det at de kan ta lett på en semifinale i cupen. Fy faen, for noen drittspillere!

Skjelbred, Strand og Wangberg var de som ga 100% i dag. Det er neppe tilfeldig at de er trøndere.


Last edited by Hedon on 22.09.2010 19:10; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Recon
Legende


Joined: 20 Jun 2004
Posts: 11807
Location: alltid to skritt foran

PostPosted: 22.09.2010 19:05    Post subject: Reply with quote

Skal dere kappe huet av noen utenfor banen kan dere heller kjøre på mot tusseladden som sitter med ansvaret for at spillermaterialet er som det er.

Det er mange i skyldrekka før han sure gamlingen på benken.
_________________
Profesjonell revolusjonær

"Hans Hipp som happ uttalelse er jo en katastrofalt dårlig beskrivelse av fakta, som skaper inntrykk av manglende strategi og kunnskapsløshet. "
Back to top
View user's profile Send private message
1972 Miami Dolphins
Legende


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 18602
Location: Oslo

PostPosted: 22.09.2010 19:05    Post subject: Reply with quote

kjipt å ryke ut av cupen.
Trist at spillerne ikke bryr seg om å vinne.

Tragisk og skammelig å se reaksjonene til endel folk her inne på forumet.
Back to top
View user's profile Send private message
Stubbelur
Veteran


Joined: 16 Apr 2007
Posts: 2262
Location: Around the world

PostPosted: 22.09.2010 19:07    Post subject: Reply with quote

Svennarbonden wrote:
Skjelbreds pasningsfot og Eggens ønske om mest mulig folk i angrep til enhver tid er en suicidal kombinasjon. Vanligvis har han Annan til å rydde opp i rotet sitt. Winsnes? Not so much.

Follo er ikke bra nok til å ta alle overganger de blir skjenket. Mot virkelig gode lag blir det farlig hver gang.

Sant nok, men noen sjanser må man ta. Dog synes jeg Eggen ber laget ofre altfor mye trygghet.
Man vil gjerne ha spillere som utfordrer, uten å sende en Stensaaspasning, om man ikke kommer seg forbi.
Back to top
View user's profile Send private message
Knowrud
Veteran


Joined: 18 Sep 2010
Posts: 7525

PostPosted: 22.09.2010 19:07    Post subject: Reply with quote

Hadde vi tapt på straffekonk? Ja.

Vi hadde allerede tapt på 2-2.
Back to top
View user's profile Send private message
micke
Proff


Joined: 20 May 2007
Posts: 298

PostPosted: 22.09.2010 19:08    Post subject: Reply with quote

Recon wrote:


I næheten av godkjent innsats:
Ciljan (jobber alltid, uansett)
Wangberg (gjorde det vel ok?)
Demidov (gjorde det vel også ok)
Strand (men har jo ikke lenger evnene til å henge med)

Patetisk:
Prica
Bjärsmyr
Dorsin
Lustig

Ørlund var vel hverken god eller dårlig, og kan knapt få skylda for baklengsa. Resten var bare....stusslige.



Hva med winsnes da? Hvor mange ganger bremset han angrepet? Når Lustig og Dorsin gjorde seg spillbare på kant og winsnes hadde ballen, så var det heller fokus på å holde ballen i laget noe som resulterte i ballmisst mot aggressive Follo spillere. Det at han fikk fullføre kampen syns jeg er mer forunderlig enn at vi tapte kampen i dag. Til dere som lurer: Ja jeg er dritt lei Winsnes som ødelegger mer enn han produserer til og med på en god dag!
_________________
Han kan ikke skyte med venstre, han kan ikke heade, han kan ikke takle og han scorer ikke mange mål. Men ellers er han helt all right.
Back to top
View user's profile Send private message
toki
Veteran


Joined: 14 Nov 2007
Posts: 1668

PostPosted: 22.09.2010 19:09    Post subject: Reply with quote

Egentlig synes jeg det var en ganske jevn kamp, men Follo skapte vel nesten flere sjangser en Rosenborg. En kan jo kanskje spørre seg om det er bra at såpass mange av spillerne spiller så mange kamper som de har gjort. Det som egentlig er mest skuffende er at selv om en har kastet all deffensiv struktur og trygghet i forsvar laaangt ut i Trondheimsfjorden, så klarer en ikke å skape flere sjangser enn i dag. Legger en til at en solgte den beste og raskeste forsvarspilleren, så går det dårlig, samme om laget kommer fra Ski eller Madrid.
_________________
04.12.96
Back to top
View user's profile Send private message
Stubbelur
Veteran


Joined: 16 Apr 2007
Posts: 2262
Location: Around the world

PostPosted: 22.09.2010 19:09    Post subject: Reply with quote

1972 Miami Dolphins wrote:
Tragisk og skammelig å se reaksjonene til endel folk her inne på forumet.

Mye vits i å komme med en slik uttalelse uten å presisere hvilke reaksjoner som er så skammelig.
Back to top
View user's profile Send private message
Søtvatten
Veteran


Joined: 11 Aug 2009
Posts: 2726

PostPosted: 22.09.2010 19:10    Post subject: Reply with quote

Skjelbred er den eneste som får godkjent. Wangberg i nærheten. Resten var udugelige. Prica, Bjärsmyr, Iversen og Dorsin bør hvertfall bli vraket til Godset-kampen.
Back to top
View user's profile Send private message
SteinarG
Rutinert


Joined: 13 Jul 2010
Posts: 569
Location: Trondheim

PostPosted: 22.09.2010 19:10    Post subject: Reply with quote

Stubbelur wrote:
SteinarG wrote:
Rosenborg har trossalt rykket ifra de andre lagene i tippeligaen. Leder nå med 7 poeng. Mye mer enn når hamren ledet laget(om han i det hele tatt ledet da?)

Mange av dere klager på mangelen på defensiv struktur. Kan være veldig enig der. Men jeg klarer ikke å se hvorfor det skal gjøre noe, når vi som oftest likevel scorer mer enn vi slipper inn...? noe som faktisk har vært tilfellet, siden vi faktisk leder tabellen med 7 poeng.

Delvis enig i den siste paragrafen, men vi hadde jo allerede en god defensiv struktur, hvorfor ikke prøve å opprettholde den?
Det går an å få litt av begge deler. En god defensiv struktur, samtidig som at laget har stor fart framover på banen, uten å åpne seg totalt bakover.
Sier ikke at vi skal ha i både pose og sekk, men mer som en gylden middelvei.

Den første paragrafen mener jeg laget burde ha klart, nærmest uten trener. Hamrén hadde bygd en veldig god stamme. Eggen har gjort noe helt annet enn han sa han skulle gjøre (endre minst mulig), og istedet endret på altfor mye.


Det er ikke alle kamper forsvarsstrukturen har vært så håpløs. Brann kampen f.eks, så var begge deler tilstedede i mesteparten av kampen. At det kom inn noen slurv i et nykomponert forsvar er naturlig. Vil også si at bjarsmyr var en stor del av årsaken til det som var av manglende forsvarsstruktur i den kampen. At det i enkeltkamper har blitt dårlig og litt slurv får så være. Eggen prioriterer angrep som punkt 1, og det vil jeg aldri kritisere han på, så lenge resultatene er så bra som stort sett er. Hvem kan gjøre det bedre?
Back to top
View user's profile Send private message
Stubbelur
Veteran


Joined: 16 Apr 2007
Posts: 2262
Location: Around the world

PostPosted: 22.09.2010 19:12    Post subject: Reply with quote

micke wrote:
Hva med winsnes da? Hvor mange ganger bremset han angrepet? Når Lustig og Dorsin gjorde seg spillbare på kant og winsnes hadde ballen, så var det heller fokus på å holde ballen i laget noe som resulterte i ballmisst mot aggressive Follo spillere. Det at han fikk fullføre kampen syns jeg er mer forunderlig enn at vi tapte kampen i dag. Til dere som lurer: Ja jeg er dritt lei Winsnes som ødelegger mer enn han produserer til og med på en god dag!


Må bare få si at jeg er helt enig. Tommel'n opp!

Mange av spillerne viste idag at de mangler den rette innstillingen. Jeg velger å legge skylden, for dagens tap, på dem og på en trener som mislykket totalt i å piske opp spillerne.
Back to top
View user's profile Send private message
Recon
Legende


Joined: 20 Jun 2004
Posts: 11807
Location: alltid to skritt foran

PostPosted: 22.09.2010 19:12    Post subject: Reply with quote

Stubbelur wrote:
1972 Miami Dolphins wrote:
Tragisk og skammelig å se reaksjonene til endel folk her inne på forumet.

Mye vits i å komme med en slik uttalelse uten å presisere hvilke reaksjoner som er så skammelig.


Kan vi ikke heller drite i flere slike moralske pekefingre nå om reaksjoner og innlegg. JEG bryr meg nada niks null om hva dere andre noensinne mener om f.eks mine skriverier her inne.

Det er et fotballforum. Det betyr en muntlig, og tidvis atal tone.

Message boards 101 via e-læring!

skille

micke: Wins havna i den generelle stusslig-kategorien. Elendig, men ikke mest patetisk.
_________________
Profesjonell revolusjonær

"Hans Hipp som happ uttalelse er jo en katastrofalt dårlig beskrivelse av fakta, som skaper inntrykk av manglende strategi og kunnskapsløshet. "
Back to top
View user's profile Send private message
Alianze.
Senior


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 135
Location: New York

PostPosted: 22.09.2010 19:12    Post subject: Reply with quote

Rosenborg var et mere sollid lag under Hamren, så enkelt er det! skylder ikke på eggen for dagens flause. men når eggen legger opp til samme taktikk mot follo som borte mot leverkusen ja da må det smelle en plass...
sier ikke at det er feil ig angripe med alt mot follo men borte mot leverkusen er det selvmord...
_________________
Superbia in Proelio
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
longines
Veteran


Joined: 03 Apr 2009
Posts: 3321

PostPosted: 22.09.2010 19:12    Post subject: Reply with quote

Hedon wrote:

Skjelbred, Strand og Wangberg var de som ga 100% i dag. Det er neppe tilfeldig at de er trøndere.


Legg til Henriksen også. Man skal ikke undervurde betydningen av å ha spillere som har et forhold til klubben. I andre enden har vi svenskekolonien som tydeligvis har skrudd av lampa hele gjengen. Det er merkverdig hvordan de alle har falt så betydelig i nivå.
Back to top
View user's profile Send private message
Hentesveis
Veteran


Joined: 24 Aug 2004
Posts: 5628
Location: Kroppen i Oslo, men hjertet i Trondheim

PostPosted: 22.09.2010 19:13    Post subject: Reply with quote

Jeg hadde selvsagt håpet på seier i dag, men når det ikke gikk slik så syns jeg faktisk at det er utrolig gøy at Follo tok seg til cupfinalen. Det var jo ikke ufortjent en gang! Very Happy

Jeg så bare ekstraomgangene på TV, men for meg så det ut som banen var helt kålåker? Pasningsspillet til RBK er konstruert for golfgreener, ikke for kålåkre! Mr. Green

Jeg trodde jeg lo meg ihjæl... RBK
_________________
Store ord og fett flesk sitt itj fast i halsen...
Back to top
View user's profile Send private message
Bakklandia
Legende


Joined: 05 Oct 2004
Posts: 11416
Location: Overhalla

PostPosted: 22.09.2010 19:13    Post subject: Reply with quote

Recon wrote:
Skal dere kappe huet av noen utenfor banen kan dere heller kjøre på mot tusseladden som sitter med ansvaret for at spillermaterialet er som det er.


Bakklandia wrote:
Hoftun, ser du hva som skjer når du henter inn gamle, avdanka spillere?!


Wink
_________________
Det er bedre å stupe ut i smørøyet enn å gå rundt grøten!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Recon
Legende


Joined: 20 Jun 2004
Posts: 11807
Location: alltid to skritt foran

PostPosted: 22.09.2010 19:14    Post subject: Reply with quote

@Allianze: Hamrens solide lag dreit seg loddrett ut mot Kr.sund.

de fleste som så kampen bør ha sett at dette tapet hadde NULL med Hamren vs Eggen - og det fra en i ingen av leirene (jeg vil ikke ha noen av dem her).
_________________
Profesjonell revolusjonær

"Hans Hipp som happ uttalelse er jo en katastrofalt dårlig beskrivelse av fakta, som skaper inntrykk av manglende strategi og kunnskapsløshet. "
Back to top
View user's profile Send private message
1972 Miami Dolphins
Legende


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 18602
Location: Oslo

PostPosted: 22.09.2010 19:16    Post subject: Reply with quote

Stubbelur wrote:
1972 Miami Dolphins wrote:
Tragisk og skammelig å se reaksjonene til endel folk her inne på forumet.

Mye vits i å komme med en slik uttalelse uten å presisere hvilke reaksjoner som er så skammelig.


Det burde være rimelig åpenlyst, men jeg kan jo selvsagt skrive noe av det:

- Spark Eggen.
- Eggen er oppskrytt
- FÃ¥tt nok av Eggen
- PÃ¥ under en halv sesong har Eggen rasert alt Hamren har bygd opp
- Eneste grunnen til at rosenborg leder serien er Hamren

Har ikke tenkt til å gå gjennom alle sidene, men du skjønner sikkert hva jeg sikter til.
Back to top
View user's profile Send private message
Kjetil Rekdal
Veteran


Joined: 14 Mar 2006
Posts: 6202

PostPosted: 22.09.2010 19:17    Post subject: Reply with quote

Vi får håpe at Godset også må ut i ekstraomganger etterpå.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 22, 23, 24  Next
Page 16 of 24

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb