| View previous topic :: View next topic |
| Author |
Message |
Standarn og Crick Veteran

Joined: 19 Aug 2015 Posts: 3665 Location: Drammen
|
Posted: 06.05.2026 13:32 Post subject: |
|
|
Høres lit rart ut at han ikke følger AJ ut, når det absolutt fremstår at Jordi var håndplukket av Alfred. Men, jeg har ikke noe imot at han blir værende. For alt vi vet har Jordi selv vært noe uenig i det AJ og Tjarnberg har drevet med og vil være med på den nye retningen.
Kanskje kan han spille en nøkkelrolle i den fysiske avdelingen.
Hadde det vært Tjarnberg som nektet å slutte, da hadde jeg blitt mer irritert. _________________ “Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed.”
? Friedrich Nietzsche |
|
| Back to top |
|
 |
waterfalls Veteran
Joined: 21 Oct 2013 Posts: 2894 Location: Stjørdal
|
Posted: 06.05.2026 13:46 Post subject: |
|
|
Hvis han er villig til det så har vi behov for ressurser i den fysiske avdelingen vår med Stoltz borte. Veierød har vært sykmeldt i alle fall, vet ikke om han er det fortsatt.
Jordi har erfaring og kompetanse på det området, så hvis begge parter er enig om at han jobber med det området i alle fall en periode frem til pausen eller noe så tenker jeg det også kan være greit. |
|
| Back to top |
|
 |
kevinpieter Veteran

Joined: 12 Nov 2007 Posts: 1471
|
Posted: 06.05.2026 13:48 Post subject: |
|
|
| 1972 Miami Dolphins wrote: | | I første omgang nei, men får se hvor kjipe arbeidsoppgaver han kan settes til da. Så tenker han nok snart på egen CV mer enn lommeboken. |
Sjøl håper jeg vi er ferdige med utfrysninger og sånt piss. _________________ My meaning is bad, but my grammar is good. |
|
| Back to top |
|
 |
Hedning Legende

Joined: 30 Apr 2006 Posts: 11480
|
Posted: 06.05.2026 13:50 Post subject: |
|
|
| Hvis han er ansatt som assistenttrener så er vel alt innenfor trening av troppen innenfor stillingsbeskrivelsen. |
|
| Back to top |
|
 |
Snabeltann Veteran

Joined: 07 Jul 2012 Posts: 1322
|
Posted: 06.05.2026 13:52 Post subject: |
|
|
| Hvis han ikke ønsker å avslutte arbeidsforholdet så må klubben enten terminere kontrakten eller finne en rolle for han. Helt fair, han er ansatt og har kontrakt. Han har utvilsomt kompetanse, så da er det bare å bruke han. Sånn kan det gå når man driver og fornyer kontrakter uten mål og mening. |
|
| Back to top |
|
 |
Thulian Veteran

Joined: 17 Aug 2012 Posts: 2431 Location: Oslo
|
Posted: 06.05.2026 14:00 Post subject: |
|
|
| Håper for guds skyld at vi ikke begynner med utfrysning og sånt piss igjen... |
|
| Back to top |
|
 |
Barney Veteran

Joined: 01 Jul 2010 Posts: 3590
|
Posted: 06.05.2026 14:05 Post subject: |
|
|
I motsetning til hva man kan få inntrykk av i denne tråden så har arbeidsgiver stor styringsrett når det gjelder ansattes arbeidsoppgaver. Tipper dette løser seg greit. _________________ Pensjonert. |
|
| Back to top |
|
 |
Keenoir Legende
Joined: 07 Jun 2005 Posts: 17488 Location: Stavanger
|
Posted: 06.05.2026 17:10 Post subject: |
|
|
| Viss han er motivert og ønsker å fortsette så har han en imponerende CV som fysisk trener i motsetning til de to andre og vi har vel nylig gitt vår siste fysiske trener sparken. Så ville jo tenkt at så lenge samarbeidet med øvrig gjenværende sportslig ledelse fungerer bra at han kan vær en bra ressurs å ha med videre på det å jobbe med det fysiske hos oss. Bedre det enn å kaste vekk mangfoldige månedslønner uten å få noe igjen for det. |
|
| Back to top |
|
 |
waterfalls Veteran
Joined: 21 Oct 2013 Posts: 2894 Location: Stjørdal
|
Posted: 06.05.2026 17:46 Post subject: |
|
|
| Barney wrote: | | I motsetning til hva man kan få inntrykk av i denne tråden så har arbeidsgiver stor styringsrett når det gjelder ansattes arbeidsoppgaver. Tipper dette løser seg greit. |
Men de må forholde seg til kontrakten, så det må være forholdsmessige endringer også videre. Jordi har mest sannsynlig en kontrakt som sier "trener A-lag Rosenborg" eller noe i den dur.
"Arbeidsgiver kan ikke bestemme at du skal gjøre en helt annen jobb enn den du er ansatt til. Arbeidsavtalen skal beskrive arbeidet eller stillingen din.
Arbeidsgiver kan i kraft av styringsretten gjøre endringer i arbeidsoppgavene dine, men ikke så mye at stillingens grunnpreg endres eller at jobben blir en helt annen.
Ved større endringer må arbeidsgiver ha saklig grunn til å gjennomføre en endringsoppsigelse, det vil si at den eksisterende arbeidsavtalen sies opp og en ny tilbys."
https://www.arbeidstilsyn...ringsrett/ |
|
| Back to top |
|
 |
josinho Veteran
Joined: 05 Sep 2006 Posts: 9218
|
Posted: 06.05.2026 19:20 Post subject: |
|
|
| Han kan sikkert gjøre noen treningsoppgaver for a-laget, spesielt ang fysisk trening og kanskje bidra på tekniske øvelser. Opp mot det taktiske vil han nok ikke få den samme posisjonen som med Alfred. |
|
| Back to top |
|
 |
Barney Veteran

Joined: 01 Jul 2010 Posts: 3590
|
Posted: 06.05.2026 19:24 Post subject: |
|
|
Nettopp. Så får man se hvor interessert han er i en sånn rolle da. Som sagt, tipper dette løser seg veldig greit, selv om han prøver å sette seg på bakbeina. I Norge har man loven på den ene siden og hvordan det fungerer i praksis i arbeidslivet på den andre siden. Det er veldig stort handlingsrom som arbeidsgiver innenfor loven. _________________ Pensjonert. |
|
| Back to top |
|
 |
waterfalls Veteran
Joined: 21 Oct 2013 Posts: 2894 Location: Stjørdal
|
Posted: 06.05.2026 23:45 Post subject: |
|
|
Det enkleste er vel uansett å gå i en dialog sånn at man har en motivert Jordi der ute på feltet i så fall.
Okei, du vil ikke signere sluttavtale? Greit, da har vi behov for deg på denne måten her for øyeblikket. Hjelper du oss så kanskje vi er litt snillere ved neste forhandlingsrunde.
Eller så kan det være at begge parter ønsker å fortsette samarbeidet for øyeblikket? Synes vi skal være litt forsiktig med at det etablerer seg en sannhet om at Jordi faktisk har satt seg på bakbeina før vi har noe mer kjøtt på beinet.
Vi kan selvsagt spekulere, men samtidig være litt forsiktig med at vi ikke konstanterer at det er tilfellet. |
|
| Back to top |
|
 |
|