| View previous topic :: View next topic |
| Author |
Message |
moomoo Veteran

Joined: 18 Feb 2008 Posts: 7080
|
Posted: 24.02.2026 23:42 Post subject: |
|
|
Ser ut som du røyk på den gitt
Steike, kunen vi bare kommet opp i nærheten av det nivået de leverer på! _________________
| Neeskens wrote: | | Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt |
| Emilie wrote: | | Neeskens, trenger du å låne en tampong? |
|
|
| Back to top |
|
 |
Danserud Rutinert
Joined: 03 Oct 2012 Posts: 985
|
Posted: 24.02.2026 23:56 Post subject: |
|
|
| Ikke bare videre, men de slår Inter både hjemme og borte, kunst- og naturgress, minusgrader og plussgrader. |
|
| Back to top |
|
 |
EspN Veteran
Joined: 18 Sep 2009 Posts: 7372 Location: Heaven
|
Posted: 24.02.2026 23:57 Post subject: |
|
|
| Bare trist og se hvor langt etter vi ligger. Klarer knapt og slå obos nivå lag lenger. |
|
| Back to top |
|
 |
kAZera Junior

Joined: 10 Sep 2023 Posts: 15 Location: Levanger
|
Posted: 25.02.2026 00:02 Post subject: |
|
|
Det må være lov å si en er lei av suksessen deres. Jeg er det. Klamrer meg til et syltynt håp om at vi en dag våkner og de en dag rakner. _________________ «Be good or be good at it» |
|
| Back to top |
|
 |
Ronster Junior
Joined: 21 Jul 2024 Posts: 96
|
Posted: 25.02.2026 00:27 Post subject: |
|
|
| Bare å gratulere Glimt, i kveld passerte de RBK som tidenes beste norske lag! |
|
| Back to top |
|
 |
machiavelli Veteran
Joined: 16 Jul 2013 Posts: 3137
|
Posted: 25.02.2026 00:33 Post subject: |
|
|
Sykeste norske klubbprestasjonen noensinne denne rekka til Glimt. Er ikke noe annet å si. Med 9 norske spillere og avslutter kampen med en ren norsk utespillergruppe med Helmersen inn.
2-2 i Dortmund
3-1 mot City hjemme
2-1 seier borte mot Atletico
3-1 mot Inter hjemme
2-1 mot Inter borte i CL playoff.
Helt sinnsvakt.
Dette er altså laget som leder Serie A med 10 poeng. Dortmund på 2. plass i Bundesliga. City på 2. plass i PL. Atletico 4. plassen i La Liga som ikke hadde tapt hjemme på 14 kamper og slo Barca 4-0 hjemme rett etter Glimt-kampen.
Storheter senket på rad og rekke. |
|
| Back to top |
|
 |
Fusion Veteran

Joined: 17 Sep 2015 Posts: 2439
|
Posted: 25.02.2026 00:53 Post subject: |
|
|
| Helt sykt. Gratulerer til Glimt. Bare å brette opp ermene. |
|
| Back to top |
|
 |
Barney Veteran

Joined: 01 Jul 2010 Posts: 3565
|
Posted: 25.02.2026 01:19 Post subject: |
|
|
Fint å se at de gjør det med Rosenborg-fotball.  _________________ Pensjonert. |
|
| Back to top |
|
 |
Hvit mann som pusher 50 Veteran
Joined: 16 Feb 2006 Posts: 7725 Location: Lotto-bøgda
|
Posted: 25.02.2026 07:34 Post subject: |
|
|
Dersom det ikke blir tema på RBKs årsmøte hvorfor vi lot muligheten til å ansette Kjetil Knutsen gå fra oss, kan vi like gjerne la høystbydende kjøpe klubben, da er det ikke noe poeng i å ha en "medlemsstyrt klubb" lenger. _________________ Han snakke som ein gud og træne som ei fett |
|
| Back to top |
|
 |
Macha Veteran

Joined: 06 Nov 2008 Posts: 6040
|
Posted: 25.02.2026 07:56 Post subject: |
|
|
| Hva er det du babler om? Klubben prøvde, og strakk seg tilsynelatende veldig langt økonomisk. Hva skulle man gjort mener du? |
|
| Back to top |
|
 |
josinho Veteran
Joined: 05 Sep 2006 Posts: 9200
|
Posted: 25.02.2026 09:19 Post subject: |
|
|
| Fantastisk triumf av Glimt borte mot Inter og treneren til Inter sier at Glimt har en enorm energi. Han mener at det kan skyldes at Glimt ikke spiller seriekamper i vinter!! Kanskje ikke noen grunn til å snu serien da, KK og NFF😜 |
|
| Back to top |
|
 |
robbie Veteran

Joined: 19 Mar 2007 Posts: 7207 Location: Skottland
|
Posted: 25.02.2026 09:27 Post subject: |
|
|
| Hvit mann som pusher 50 wrote: | | Dersom det ikke blir tema på RBKs årsmøte hvorfor vi lot muligheten til å ansette Kjetil Knutsen gå fra oss, kan vi like gjerne la høystbydende kjøpe klubben, da er det ikke noe poeng i å ha en "medlemsstyrt klubb" lenger. |
Vi skal ta opp på årsmøtet hvorfor Ivar Koteng ikke lykkes med å overtale Knutsen til å si ja? Og hva er målet ditt, at Gotaas Johnsen må gå av fordi Koteng ikke klarte å lande Knutsen?
Hjelp meg litt her. Hva er egentlig tankegangen din? |
|
| Back to top |
|
 |
WT62 Veteran
Joined: 18 Apr 2011 Posts: 2382
|
Posted: 25.02.2026 09:45 Post subject: |
|
|
KK kom ikke fordi han så klubben for hva den var, ubalansert og skadeutsatt spillerstall, svake holdninger til trening og en klubb i strid med seg selv.
I tillegg til massivt press utenifra og en utålmodig fanbase. |
|
| Back to top |
|
 |
pappabrun Proff
Joined: 27 Nov 2014 Posts: 372 Location: San Giljan, Malta
|
Posted: 25.02.2026 11:07 Post subject: |
|
|
| Dessverre begynner det å bli lite vi kan slå i bordet med ref. Bodø i Europa nå. Helt latterlig hva de har fått til. De er det første laget Utenfor topp 5 ligaene som har vunnet 4 kamper på rad i europa-cupen/Champions League siden Ajax i 71/72 (De vant det året) |
|
| Back to top |
|
 |
ola. Veteran

Joined: 19 Feb 2006 Posts: 2336 Location: Bodø
|
Posted: 25.02.2026 11:15 Post subject: |
|
|
Det er bare å innse at Glimt har overgått RBK nå. Kanskje er det bra, så kan alle begynne å se fremover istedenfor bakover hele tiden.
Men hva betyr egentlig disse overraskende prestasjonene for koeffisienten vår? Har ikke sett noen snakke om det siden det så ut som Glimt egentlig kom til å ryke ut av ligaspillet. |
|
| Back to top |
|
 |
moomoo Veteran

Joined: 18 Feb 2008 Posts: 7080
|
Posted: 25.02.2026 12:00 Post subject: |
|
|
Liten vits å fortsette den diskusjonen og egentlig litt deilig å få trykket på "reset knappen".
En monsterprestasjon der de tar steg hele tiden.
Hvor skal dette ende?
Det må være deilig å være gul i dag, men hold på følelsen dere ope i nord for vi kommer etter, bare gi oss nok tid  _________________
| Neeskens wrote: | | Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt |
| Emilie wrote: | | Neeskens, trenger du å låne en tampong? |
|
|
| Back to top |
|
 |
Ratatosk Veteran
Joined: 24 Feb 2012 Posts: 3252
|
Posted: 25.02.2026 12:21 Post subject: |
|
|
Ser ikke poenget med å sammenligne prestasjoner i helt ulike settinger. RBK’s største prestasjon var jo å gjenskape gode resultater i champions league over flere år på rad. Noen store resultater også, men stabiliteten mot store etablerte klubber var det mest imponerende.
Dagens B/G hadde slått datidens RBK ganske enkelt. Men det er i hovedsak fordi fotballen har utviklet seg med tiden. Derfor er det umulig å sammenligne prestasjoner over så lang tid.
AC Milan, Juventus og Real Madrid hadde spillere på den tid som ville vært høyt representert på et All star lag for klubben gjennom historien. Det Interlaget som B/G slo i går, ville knapt en eneste spiller blitt med på et slikt lag.
Hadde B/G startet med bortekamp først, så ville man mest sannsynlig fått større problemer med å gå videre.
Sammenligning, hvis og om har lite for seg. Kanonprestasjon av B/G, kanonprestasjon av RBK på 90 tallet.
Prestasjonenen til Pele, Maradona og Messi kan heller ikke sammelignes i mine øyne. For mange ulike faktorer som spiller inn. Det spilles mange flere kamper nå, utstyret og banene er helt annet nivå på. |
|
| Back to top |
|
 |
apekatt Senior
Joined: 11 Jul 2006 Posts: 139 Location: Trondheim
|
Posted: 25.02.2026 12:35 Post subject: |
|
|
Hvorfor i alle dager skulle han gått til Rosenborg, når han garantert har fått tilbud fra alle verdenshjørner om trenerjobber.
Jævlig gøy å se på. Jeg synes ikke det er noe poeng å grine over avstanden opp til Bodø Glimt. Glimt viser faktisk at avstanden ikke er så stor, hvis man faktisk greier å ha stabilitet, en god plan og alle utpå der vet hva de skal gjøre og spiller for hverandre istedet for seg selv.
Vi var der i tjue år, nå får Glimt sin tid på toppen. Sånn er det. Ingenting som tilsier vi ikke kan kjempe oss tilbake dit med de riktige typene og hard jobbing. For ett par år siden trodde vi det aldri igjen kom til å skje med noen norske lag. |
|
| Back to top |
|
 |
enojado Veteran
Joined: 19 Jun 2017 Posts: 3104
|
Posted: 25.02.2026 12:51 Post subject: |
|
|
Håpløst å sammenligne to vidt forskjellige epoker.
Det var også en tid hvor det var få lag i gruppespill, og gjennom flere år var det kun de 2 beste 2erne som kom videre fra gruppespillet. Rbk gikk glipp av en kvartfinale grunnet det.
Synes det er bare å glede seg over det Glimt har gjort, og det viser nok en gang at svært mye penger må til for å bli litt bedre, og hvor viktig scouting-prosessen og kulturbygging er i dag.
Rbk har blitt den amatøraksjemegleren som holder på aksjen i håp om bedre tider, men Glimt kvitter seg med aksjene så fort de ser en negativ trend (altså spillere som ikke passer inn). |
|
| Back to top |
|
 |
Kom_igjen_troillan Veteran
Joined: 20 Jul 2018 Posts: 1063
|
Posted: 25.02.2026 13:12 Post subject: |
|
|
| ola. wrote: |
Men hva betyr egentlig disse overraskende prestasjonene for koeffisienten vår? Har ikke sett noen snakke om det siden det så ut som Glimt egentlig kom til å ryke ut av ligaspillet. |
På grunn av at vi har et ekstra lag med i Europa i år, og at både vi, Viking og Fredrikstad snublet i kvalifiseringen, så er dessverre koeffisienten til Norge mye dårligere enn i fjor.
Gjennomsnitttet av Norge sine poeng er etter dobbeltseieren mot Inter bare på 7.650:
https://kassiesa.net/uefa...f2026.html
Det holder foreløpig til en solid 14. plass, men det er langt opp til 12. plass som gir direkteplass til Champions League for seriemesteren:
https://kassiesa.net/uefa...k2026.html _________________ – På slutten manglet de bare ett mål på å klare ekstraomganger.
Da angriper man, for de kan ikke score mål så lenge Rosenborg er i angrep.
Sitat Nils Arne Eggen etter 2-0 over BATE  |
|
| Back to top |
|
 |
Ronster Junior
Joined: 21 Jul 2024 Posts: 96
|
Posted: 25.02.2026 13:15 Post subject: |
|
|
Selvfølgelig kan man rangere prestasjoner.
Det er mye større økonomiske forskjeller mellom de store klubbene og de små i dag. CL er utvidet for at enda flere av de store klubbene skal få delta. Ikke de små. Mye vanskeligere å slå seg inn der nå.
De siste 5 har Glimt spilt U mot Dortmund og på rekke og rad slått City, AM og Inter X 2. 3 av de på bortebane.
Det har ikke noe lag fra en mindre liga gjort siden Ajax gjorde det i 72.
Glimt er tidenes beste norske lag, og Knutsen er muligens tidenes norske trener. Han tok Glimt i OBOS.
Sikkert tøft for mange trøndere å innse men det ren fakta. |
|
| Back to top |
|
 |
enojado Veteran
Joined: 19 Jun 2017 Posts: 3104
|
Posted: 25.02.2026 13:59 Post subject: |
|
|
| Ronster wrote: |
Det er mye større økonomiske forskjeller mellom de store klubbene og de små i dag. CL er utvidet for at enda flere av de store klubbene skal få delta. Ikke de små. Mye vanskeligere å slå seg inn der nå. |
Jeg har til gode å se dokumentasjon på dette annet enn synsing. Påstand fra flere hold er at det økonomiske forholdet mellom små og store klubber er omtrent likt nå som da, men at risikoen for å kjøpe spillere som ikke "slår til" for store penger er større i dag enn tidligere.
Det skal mye penger til for å bli litt bedre.
Et eksempel på det er Real Madrids sitt Galacticos hvor de hentet de største verdensstjernene. Når de henter slike spillere i dag så er det likevel 6-7-8 andre lag i europa som har tilsvarende stjerner og kvalitet på sine lag.
Glimt bygger seg opp en koeffisient tilsvarende som RBK gjorde. Beregningen er litt annerledes nå enn da. Men poenget står seg ved at Glimt vil få det lettere og lettere å kvalifisere seg til CL. Skal heller ikke glemme at Rbk fikk topplag fra Tyrkia, Israel, Beglia Hellas i kvalikkampene (utslagsrunde før CL).
Rbk kvalifiserte til CL hele 8 år på rad og vant ligaen 13 år på rad. At Glimt ikke vant eliteserien i fjor med alle ressursene de har til rådighet er nesten en prestasjon det også.
Det moro og det er bra for norsk fotball at Glimt drar av gårde nå, men etter den søte kløe kommer den sure svie, noe som vi i Rbk og mange andre lag har erfart  |
|
| Back to top |
|
 |
robbie Veteran

Joined: 19 Mar 2007 Posts: 7207 Location: Skottland
|
Posted: 25.02.2026 14:12 Post subject: |
|
|
Rosenborg på nittitallet og Glimt nå er litt som George Mallory og Edmund Hillary. Glimt har klart det RBK aldri klarte, som var å få til gode resultater også etter vinterpausen. RBK under Eggen klarte aldri å reprodusere prestasjonene fra gruppespillet etter nyttår. Det andre Glimt klarer som RBK under Eggen slet med er å unngå å spilt for lavt på bortebane. Vingene til Knutsen ligger mye smalere enn vingene til Eggen. Knutsen har klart å finne nøkkelen til et problem som alltid plagde Eggen i Europa.
Glimt ville aldri klart det de gjør nå om ikke RBK og Eggen hadde klatret de samme toppene 30 år tidligere. Eggen var pioneren som gjorde at nordmenn kunne tro på at et norsk lag kan prestere i utlandet.
Mallory nådde aldri toppen av Mt Everest. Men han kom ekstremt nært og han klatret i tweed-jakke og ekstremt primitivt utstyr. Men han viste hva som er mulig å få til. |
|
| Back to top |
|
 |
ola. Veteran

Joined: 19 Feb 2006 Posts: 2336 Location: Bodø
|
Posted: 25.02.2026 14:45 Post subject: |
|
|
| Det er akkurat det. Glimt hadde ikke gjort det de gjør i dag uten Eggen, Knutsens største inspirasjonskilde. Eggen og Rosenborg er årsaken til at Glimt nå har gjort tidenes beste norske klubbprestasjon. |
|
| Back to top |
|
 |
Barney Veteran

Joined: 01 Jul 2010 Posts: 3565
|
Posted: 25.02.2026 15:40 Post subject: |
|
|
Man kunne jo håpe at noen på et tidspunkt ble inspirert av Eggen også i moderklubben  _________________ Pensjonert. |
|
| Back to top |
|
 |
|