English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Tobias Børkeeiet
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bedreviteren
Proff


Joined: 23 Jan 2021
Posts: 479

PostPosted: 30.08.2024 13:10    Post subject: Reply with quote

Bananskrue wrote:
Jeg klarer ikke helt å se for meg andre grunner enn økonomi til at han ikke har fått spille mer nei. Dersom Johansson har fått beskjed om at Børkeeiet skal ut ved første mulighet pga for høye lønnskostnader er jeg jo enig i at han gjør rett i å prioritere andre spillere. Johansson virker som en trener som er her for å bygge lag over tid, ikke kortsiktige resultater, og da blir sånt fort viktig. Så kan man jo argumentere for at dersom han fikk spille mer hadde det kanskje blitt lettere å selge han, men det er jo også en risiko når det kommer til stabilitet og lagbygging over tid.


Å la spillere størkne på benken er ingen god oppskrift for å selge spillere, spesielt ikke om man vil ha en slump penger for spilleren.

Men Rosenborg er notorisk på dårlige avtaler. Det sitter litt i sjelen virker det som.

Ikke at det nødv var plass til TB i startelleveren, men han er IMO mer enn god nok til å bidra på banen for et lagt midt på tabellen i ES.
Back to top
View user's profile Send private message
Kamerat Ola
Veteran


Joined: 13 Jan 2014
Posts: 7265
Location: South-west coast exile

PostPosted: 30.08.2024 13:16    Post subject: Reply with quote

Han passet jo definitivt inn som type, problemet var at han har en enda bedre av samme type foran seg i køa.
Back to top
View user's profile Send private message
Orkdal1
Rutinert


Joined: 23 Aug 2011
Posts: 719

PostPosted: 30.08.2024 14:13    Post subject: Reply with quote

Kamerat Ola wrote:
Han passet jo definitivt inn som type, problemet var at han har en enda bedre av samme type foran seg i køa.


Og tradisjon tro blir denne andre av samme type sansynligvis kvestet av orkene fra mordor til helga og vi må spille uten en sjef på midten resten av sessongen. Hadde vært typisk oss.
Back to top
View user's profile Send private message
machiavelli
Veteran


Joined: 16 Jul 2013
Posts: 3077

PostPosted: 30.08.2024 14:38    Post subject: Reply with quote

Bart1 wrote:
Rapid Wien er kjent for god scouting. Kan det være at vi har gått glipp av noe - igjen?

Blir spennende å se ham i gruppespillet i Conference League. Tror han kan bli svært god i riktig rolle.

Lykke til Tobias og gratuler med et flott klubbskifte!


Hvordan kan vi gå glipp av noe her?

Enten så må vi altså benke en av våre aller beste spillere, eller så må vi gå vekk fra systemet vårt.

Og det å endre taktikk etter hvor gode spillere vi har er jo en historisk blemme å gå på.

Noen ganger er det bare dårlig timing, noen ganger havner gode spillere bak noen andre bedre spillere i køen. Noen ganger så må man satse på de andre relativt jevngode spillerne man ønsker å bruke i fremtiden i de rollene de faktisk er best egnet for å s pille.

Selvfølgelig. Det hadde jo vært veldig definerende for RBK om vi hadde en 50-kamp klausul som var ment til å utsette kostnader og benker han av økonomiske grunner. Greia er: Det skjønner jeg godt, fordi økonomien vår er skakkjørt.
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 61960
Location: Trondhjem

PostPosted: 30.08.2024 22:17    Post subject: Reply with quote

Tobias Børkeeiet hat in Wien bereits alles sportmedizinischen Tests erfolgreich absolviert und seinen künftigen Mannschaftskollegen beim Match gegen Braga im Allianz Stadion die Daumen gedrückt. Er selbst meint zu seinem Wechsel nach Hütteldorf:

„Ich freue mich sehr, dass ich künftig für Rapid und vor dieser tollen Fangemeinde spielen darf. Ich blicke den Herausforderungen in der Liga, dem nationalen Pokal und natürlich ganz besonders der UEFA Conference League mit großer Zuversicht entgegen.“

Mehr lesen: Norwegische Verstärkung für Grün-Weiß

Takk for laget - og ikke minst målene i Bodø i forfjor!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Oix1220
Junior


Joined: 29 Aug 2024
Posts: 1

PostPosted: 30.08.2024 23:03    Post subject: Reply with quote

Hallo kjære Rosenborg-fans!

En trofast Rapid-supporter fra Wien her. Som dere sikkert har fått med dere, har vi signert Tobias ifølge en vanligvis godt informert østerriksk journalist for 100.000 €. Det virker ganske lite for oss, men det skal virkelig ikke være mer enn 300.000 €.

Jeg har brukt de siste dagene på å gjøre litt research om spilleren på forumet deres, og jeg vil gjerne stille noen oppfølgende spørsmål.

Hva er hans svakheter/styrker, og hva kan vi forvente av ham? Han vil bli brukt som en defensiv midtbanespiller hos oss, men vi har også behov for midtstoppere. Behersker han begge posisjoner, og hvilken er han best i?

Hans karakter virker å være virkelig bra.

Er det noe annet vi bør vite?

Vennlige hilsener til Rosenborg fra Wien, og lykke til videre i sesongen og i denne økonomisk utfordrende tiden.

(Nei, jeg kan ikke norsk, jeg brukte en oversettelse på nett)
Back to top
View user's profile Send private message
Henri
Legende


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 19316

PostPosted: 30.08.2024 23:25    Post subject: Reply with quote

Han er best som defensiv midtbanespiller. Han er bra teknisk og en god pasningsspiller, han er også god i lufta. Han største svakhet er vel tempo, han er ikke rask. Han er veldig bra spiller, men uheldig med at vi har en klassespiller i samme posisjon. Jeg tror han kan bli en bra spiller for dere, 100 000 euro er en kjempebra deal for dere, vi er desperate etter å kvitte oss med spillere.
Back to top
View user's profile Send private message
ola.
Veteran


Joined: 19 Feb 2006
Posts: 2247
Location: Bodø

PostPosted: 30.08.2024 23:48    Post subject: Reply with quote

Er ist am besten als defensiver Mittelfeldspieler. Technisch ist er stark und ein guter Passgeber, er ist auch kopfballstark. Seine größte Schwäche ist wohl das Tempo, er ist nicht besonders schnell. Er ist ein sehr guter Spieler, aber er hat Pech, dass wir bereits einen Klassespieler auf derselben Position haben. Ich glaube, er könnte ein guter Spieler für euch werden, 100.000 Euro sind ein sehr gutes Geschäft für euch, wir sind verzweifelt darauf bedacht, Spieler loszuwerden.
Back to top
View user's profile Send private message
moomoo
Veteran


Joined: 18 Feb 2008
Posts: 6894

PostPosted: 31.08.2024 12:30    Post subject: Reply with quote

100 000 høres jo forferdelig lite ut, tror neppe det kan stemme. 300 000, kanskje. . . men da må det bety at vi hadde klausuler på 50 kamper til Brøndby evt fått noe ved videresalg.

Eller, ingenting overrasker meg lengere, da jeg fikk hint om salgssum så jeg på vedkommende som troverdig da personen jobber rundt klubben og snakker med mange, men dette er andre gangen informasjonen ikke er i nærheten så jeg må nok jobbe med å sikre meg bedre kilder.

For dårlig av meg og for dårlig av klubben :/
_________________
Neeskens wrote:
Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt
Emilie wrote:
Neeskens, trenger du å låne en tampong?
Back to top
View user's profile Send private message
SvennO
Rutinert


Joined: 21 Feb 2012
Posts: 602
Location: Norge

PostPosted: 06.09.2024 10:26    Post subject: Reply with quote

Ser at

Tyske onefootball oppgir salgspris til 550 000 euro

https://onefootball.com/e...s/39966656
Back to top
View user's profile Send private message
kris0stby
Veteran


Joined: 08 Dec 2008
Posts: 1628

PostPosted: 08.09.2024 16:54    Post subject: Reply with quote

Om det stemmer er det billig, men bedre enn forventet. Lykke til videre.
Back to top
View user's profile Send private message
Brødsmula
Veteran


Joined: 13 Apr 2012
Posts: 1592

PostPosted: 09.09.2024 06:36    Post subject: Reply with quote

Vi fikk ca 100 000 euro
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
Page 23 of 23

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb