View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
Neeskens Veteran
Joined: 03 Aug 2019 Posts: 3912 Location: Trondheim
|
Posted: 07.07.2023 21:06 Post subject: |
|
|
Ja brann rykket ned med Horneland de også.
Så det kan kanskje hende med Maalen. Med rekesmørbrødet og Eidsvoll turn treneren hadde det garantert skjedd. Taper du mot Blink har du et bunnivå vi aldri har sett i RBK tidligere.
Så oddsen er bedre nå for at vi berger. _________________ Medløpere. |
|
Back to top |
|
 |
orkdal,n Rutinert

Joined: 26 Aug 2018 Posts: 775 Location: Orkland
|
Posted: 07.07.2023 21:14 Post subject: |
|
|
Tja, var vel i nærheten av dette bunn-nivået under Nils Arne også...
https://www.nrk.no/sport/...-1.7304367 _________________ Nattbussen går halv ett! |
|
Back to top |
|
 |
Lomaxx Veteran
Joined: 30 Jul 2006 Posts: 4406 Location: Telt på wembley
|
Posted: 07.07.2023 23:11 Post subject: |
|
|
Follo spilte cupfinale i 2010. Just sayin' _________________ Grilldress er også en dress:)
Ratatosk wrote: |
Det hjelper lite å legge seg flat, dersom man ikke evner å reise seg. Da får man heller begynne med svømming! |
|
|
Back to top |
|
 |
tigerbart Veteran
Joined: 27 Mar 2019 Posts: 1733 Location: Oslo
|
Posted: 07.07.2023 23:35 Post subject: |
|
|
Kikker litt på siste episode av "Innsiden". Maalen virker som en jovial type, men er han virkelig så omtrentlig når han skal forklare spillerne om spillestilen? Er det større faglig presisjon?
"vi kjæm te å spæll fotbaill som .... har fokus på fræmoverspæll ... vi kjæm te å spæll fotbaill som har fokus på angrepsspillet ... vi snakke my om angrepsspillet, vi øve my på angrepsspillet"
"vi ... vi ... må bruk mæst ti på det ... det e det vi dyrke mæst ... det e det vi ska vær mæst opptatt av ... og da sa æ ingenting om at forsvarsspillet e uviktig"
"det bli en sånn ganske tydelig greie"
 |
|
Back to top |
|
 |
Henri Legende

Joined: 18 Feb 2005 Posts: 19311
|
Posted: 08.07.2023 00:22 Post subject: |
|
|
Alle var misfornøyde med Rekdal. Noen mente at det ikke er noe poeng å sparke han før vi har noe åpenbart bedre. Andre mente vi må sparke umiddelbart og vi har Maalen klar og han er mye bedre. Nå er loddet kastet, da er det beste vi kan gjøre å stå bak Maalen til vi har noen åpenbart bedre til å ta over. |
|
Back to top |
|
 |
MGrand3 Junior
Joined: 28 Feb 2018 Posts: 64
|
Posted: 08.07.2023 01:07 Post subject: |
|
|
Fikk inntrykk av at hovedfokuset i det som vistes i siste Innsiden-episode var å få på plass basisen for det som skal bygges videre på. Tross alt svært få dager de hadde på å gjøre om på stort sett alt.
Når det er sagt så var han definitivt ikke så veldig sikker på hvordan han skulle ordlegge seg, og jeg er usikker på om de ikke-norske fikk med seg stort, i alle fall av det vi så og hørte.
Håper og tror at han kommer til å gjøre en god jobb. |
|
Back to top |
|
 |
PauloSilas Veteran

Joined: 31 Aug 2007 Posts: 2475
|
Posted: 08.07.2023 08:20 Post subject: |
|
|
Henri wrote: | Alle var misfornøyde med Rekdal. Noen mente at det ikke er noe poeng å sparke han før vi har noe åpenbart bedre. Andre mente vi må sparke umiddelbart og vi har Maalen klar og han er mye bedre. Nå er loddet kastet, da er det beste vi kan gjøre å stå bak Maalen til vi har noen åpenbart bedre til å ta over. |
Ganske sikker på at Maalen får jobben permanent om han ikke driter seg helt ut i høst. _________________
Peter Storey wrote: | Det var inte bra för hans trovärdighet att bjuda 5 miljoner för en hästliknande spelare |
|
|
Back to top |
|
 |
Nåssåladden Veteran
Joined: 19 Sep 2004 Posts: 3406 Location: Oslo
|
Posted: 08.07.2023 09:36 Post subject: |
|
|
Henri wrote: | Alle var misfornøyde med Rekdal. Noen mente at det ikke er noe poeng å sparke han før vi har noe åpenbart bedre. Andre mente vi må sparke umiddelbart og vi har Maalen klar og han er mye bedre. Nå er loddet kastet, da er det beste vi kan gjøre å stå bak Maalen til vi har noen åpenbart bedre til å ta over. |
På meg virker det som at en del av spillerne ble sjokkert over at han fikk sparken. Leste man kommentarfeltene så var det mange som ville beholde Rekdal også. Roar Strand brukte tid på å si ja til å fortsette i respekt til det forrige trenerteamet.
Forhåpentligvis snur det på banen snart da styret har tatt en stor risiko. _________________ De mest bortskjemte supporterne i lainnet!
Last edited by Nåssåladden on 08.07.2023 09:38; edited 1 time in total |
|
Back to top |
|
 |
Hedley Veteran
Joined: 02 May 2006 Posts: 6623 Location: Trd
|
Posted: 08.07.2023 09:37 Post subject: |
|
|
Liker det jeg ser av Maalen.
Man må være tydelig på det grunnleggende og holde det nokså enkelt. Tror mange trenere som ikke får ut resultater er alt for kompliserte. Spillerne må forstå de grunnleggende idéene.
NAE var ikke veldig detaljert og komplisert i det han holdt på med ovenfor laget han heller. Så gikk han mer i dybden på rollespillerne.
«Abdu! You have to give Steffen a message at you are coming!» |
|
Back to top |
|
 |
tigerbart Veteran
Joined: 27 Mar 2019 Posts: 1733 Location: Oslo
|
Posted: 08.07.2023 10:18 Post subject: |
|
|
MGrand3 wrote: | Fikk inntrykk av at hovedfokuset i det som vistes i siste Innsiden-episode var å få på plass basisen for det som skal bygges videre på. Tross alt svært få dager de hadde på å gjøre om på stort sett alt.
Når det er sagt så var han definitivt ikke så veldig sikker på hvordan han skulle ordlegge seg, og jeg er usikker på om de ikke-norske fikk med seg stort, i alle fall av det vi så og hørte.
Håper og tror at han kommer til å gjøre en god jobb. |
Ja, det spiller nok inn. Jeg har også tro på at han kan dytte oss i riktig retning. Så kan det jo hende at han er flinkere til å forklare én til én. Men jeg ble litt overraska over hvor omtrentlig han framsto i episoden. Synes det mangla tydelighet og substans |
|
Back to top |
|
 |
Neeskens Veteran
Joined: 03 Aug 2019 Posts: 3912 Location: Trondheim
|
Posted: 08.07.2023 15:49 Post subject: |
|
|
Ting er tydelig på treningene syns jeg. Det går også mye på å endre mentalitet på spillerene fra en defensiv til offensiv tilnærming.
Selvsagt finner man bedre trenere enn Maalen. Men han har ihvertfall rett mentalitet og tankegods. Det var det aller viktigste.
Så er det sånn at spiller utvalget har vært i møter med både styret og sport før sparkingen av amatørduoen.
Så de visste nok hva som mest sannsynlig ville bli utfallet. _________________ Medløpere. |
|
Back to top |
|
 |
Nåssåladden Veteran
Joined: 19 Sep 2004 Posts: 3406 Location: Oslo
|
Posted: 08.07.2023 17:40 Post subject: |
|
|
Personen som du kaller amatørtener har vel spilt på et lag som var med i åttendedelsfinalen i VM, vært med på tidens lag for Herta Berlin kåret av fansen, trent Kaiserslautern, vunnet cupen med Ålesund, vunnet Obosligaen med Ham Kam, tatt seriegull som trener med Vif (kanskje ikke det mest overbevisende men allikevel).
Hva vil du kalle Maalens prestasjoner og erfaring i en slik sammenheng? _________________ De mest bortskjemte supporterne i lainnet! |
|
Back to top |
|
 |
Valderrama Rutinert
Joined: 13 Mar 2013 Posts: 538
|
Posted: 08.07.2023 18:04 Post subject: |
|
|
PauloSilas wrote: | Henri wrote: | Alle var misfornøyde med Rekdal. Noen mente at det ikke er noe poeng å sparke han før vi har noe åpenbart bedre. Andre mente vi må sparke umiddelbart og vi har Maalen klar og han er mye bedre. Nå er loddet kastet, da er det beste vi kan gjøre å stå bak Maalen til vi har noen åpenbart bedre til å ta over. |
Ganske sikker på at Maalen får jobben permanent om han ikke driter seg helt ut i høst. |
Så Maalen trenger bare å berge plassen, for å få jobben permanent, er det det du sier? Får tro at de som ansetter, stiller langt høyere krav enn det. |
|
Back to top |
|
 |
Bedreviteren Proff
Joined: 23 Jan 2021 Posts: 479
|
Posted: 08.07.2023 23:02 Post subject: |
|
|
Det er kun de som hater Rekdal som mener Maalen har fått en god start, jf «tendenser», «ser bedre ut», osv.
Vi andre ser:
0-0-2 og 0-4 i målforskjell.
Vi ser årsverste mot Saprsborg.
Vi ser et lag som henger mindre sammen enn på lenge.
Men, selvsagt… det kan bare gå en vei med 0 mål og 0 poeng.
Krysse fingrene for at det blir poeng mot LSK.
Vi trenger poeng og mål mye mer enn noe annet.
Også håper jeg styret klarer å sjokkere med å finne en habil trener etter sesongen. |
|
Back to top |
|
 |
håpløs Veteran
Joined: 28 Jun 2015 Posts: 1472
|
Posted: 08.07.2023 23:29 Post subject: |
|
|
Særs merkelig å ikke prate enkel engelsk når det er såpass mange utenlandske, til&med i 11'ern.
Fremstår ikke som en skikkelig sjef, men det faglige avgjør jo.
Gode innspill på adressa-tv tidligere i år under kampene.
-lykketil Svein! |
|
Back to top |
|
 |
andrezinho Veteran

Joined: 20 May 2009 Posts: 1966
|
Posted: 08.07.2023 23:38 Post subject: |
|
|
Det blir for tidlig å bedømme. Selv om vi hadde hatt ideelle rollespillere i hver posisjon var denne radikale endringen i spillestil dømt til å bli krevende i begynnelsen.
Så får folk kose seg med tendenser offensivt med komplett mangel på kontroll bakover, det imponerer ikke meg så veldig mye. Men det er godt mulig de får dreis på strukturen etterhvert - det er vi også helt avhengig av at de gjør. Hadde vi hatt en skikkelig edge i våre offensive spillere kunne vi overlevd på det. Men vi har ingen vinger som har nivået som trengs. Kanskje kan Pereira dog raskt vise seg å ha det.
Klarer ikke helt å få sansen for SM, synes han fremstår som en lettvekter. Alle Eggen-faktene han har lagt til seg er bare pinlig. Men kan kjøpe at han kan funke som en kortsiktig løsning når Eggensk 4-3-3 var eneste alternativ. Jeg håper vi går for et engelskspråklig trenerteam til neste sesong, men det kommer jo aldri i verden til å skje. |
|
Back to top |
|
 |
hamilton Junior
Joined: 14 Nov 2012 Posts: 35
|
Posted: 09.07.2023 09:29 Post subject: |
|
|
Var en god del på engelsk i siste "Innsiden", så har tatt seg opp i forhold til førsteinntrykket. |
|
Back to top |
|
 |
Carl Veteran
Joined: 26 Jun 2020 Posts: 1084
|
Posted: 09.07.2023 10:09 Post subject: |
|
|
Tror det skal særs mye til for at Maalen får jobben permanent. Da må han overbevise stort, som Kåre i 14. Det tror jeg dessverre ikke han klarer. Sånn som det ser ut nå, handler det om å få nedrykkslagene på avstand. Og det er ikke godt nok. |
|
Back to top |
|
 |
Zorbeltuss Veteran
Joined: 11 Feb 2012 Posts: 4054
|
Posted: 09.07.2023 12:14 Post subject: |
|
|
Bedreviteren wrote: |
Vi ser årsverste mot Saprsborg.
sesongen. |
Nei, det gjorde vi ikke. Fram til vi scoret så var det minst like ille mot Ham-Kam, men de brente noen eventyrlige sjanser der hvor Sarpsborg drepte kampen med to skudd som normalt aldri går inn.
Greia er at det var null forbedringspotensial med Rekdal utover å eventuelt hente inn nye spillere type Tengstedt. Maalen prøver iallefall å gjøre topplag av oss igjen, det ville vi aldri blitt under Rekdal. _________________ Og forøvrig så er ikke andelen nederlendere i sportslig avdeling stor nok før den når 100% |
|
Back to top |
|
 |
Henri Legende

Joined: 18 Feb 2005 Posts: 19311
|
Posted: 09.07.2023 12:17 Post subject: |
|
|
Enig med Bedreviteren, vi ble fullstendig avslørt av S08. Vi ble rundspilt i 60 min (hang med første og siste kvarteret) og var heldige som bare slapp inn tre mål. |
|
Back to top |
|
 |
Zorbeltuss Veteran
Joined: 11 Feb 2012 Posts: 4054
|
Posted: 09.07.2023 12:19 Post subject: |
|
|
Nåssåladden wrote: | Personen som du kaller amatørtener har vel spilt på et lag som var med i åttendedelsfinalen i VM, vært med på tidens lag for Herta Berlin kåret av fansen, trent Kaiserslautern, vunnet cupen med Ålesund, vunnet Obosligaen med Ham Kam, tatt seriegull som trener med Vif (kanskje ikke det mest overbevisende men allikevel).
Hva vil du kalle Maalens prestasjoner og erfaring i en slik sammenheng? |
Rekdal var en god spiller. Som trener så har han klart å flyte på ryktet sitt som spiller til å få innpass i stolleken av utilstrekkeligheter som burde vært amatører i breddefotballen istedenfor å få altfor godt betalt for å stå i veien for faktiske trenertalent. _________________ Og forøvrig så er ikke andelen nederlendere i sportslig avdeling stor nok før den når 100% |
|
Back to top |
|
 |
Nåssåladden Veteran
Joined: 19 Sep 2004 Posts: 3406 Location: Oslo
|
Posted: 09.07.2023 15:35 Post subject: |
|
|
Rekdal er langt fra min favoritt-trener og resultatene har vært sprikende. Han har dog tatt både seriegull, sølv og bronse med Vif, cupgull med Ålesund, og vunnet Obosligaen to ganger som trener. I 2004 tok VIF forøvrig like mange poeng som oss da vi ble seriemester. _________________ De mest bortskjemte supporterne i lainnet! |
|
Back to top |
|
 |
Zorbeltuss Veteran
Joined: 11 Feb 2012 Posts: 4054
|
Posted: 09.07.2023 15:58 Post subject: |
|
|
Gitt de ressursene VIF brukte på spillere i den perioden han tok de medaljene der så kunne Teitur Thordarsson eller Harald Åbrekk ha prestert vel så godt, det er faktisk ned på den hylla vi skal.
Rekdal har aldri imponert noen steder unntatt med et par årganger i Ålesund. I Ham Kam gjorde han det bra, som sikkert har litt å gjøre med at hans måte å spille på passer til lag som har som ambisjon om å klore seg fast i eliteserien. _________________ Og forøvrig så er ikke andelen nederlendere i sportslig avdeling stor nok før den når 100% |
|
Back to top |
|
 |
RÃ¥nny Legende

Joined: 12 Apr 2008 Posts: 14496 Location: Namsos
|
Posted: 09.07.2023 22:03 Post subject: |
|
|
moomoo wrote: | FORBANNA GLAD NÃ…  |
 _________________ " Det var et smart trekk av Rekdal å få oss i form "
- Torgeir Børven |
|
Back to top |
|
 |
moomoo Veteran

Joined: 18 Feb 2008 Posts: 6889
|
Posted: 10.07.2023 17:13 Post subject: |
|
|
Bli nok enda gladere om vi faktisk vinner kamper skal du se, da blir det mindst fire Emojier :p _________________
Neeskens wrote: | Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt |
Emilie wrote: | Neeskens, trenger du å låne en tampong? |
|
|
Back to top |
|
 |
|