View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
RBKSandvika Veteran

Joined: 25 May 2004 Posts: 4001 Location: Oslo
|
Posted: 10.04.2023 08:37 Post subject: |
|
|
Sæter burde være bakerst i køen. Ingen som nekter kontrakt og oppfører seg slik bør få spilletid. |
|
Back to top |
|
 |
Kai88 Veteran
Joined: 26 May 2010 Posts: 2763
|
Posted: 10.04.2023 09:08 Post subject: |
|
|
Vi avslo et bud på 16 (?) millioner. Litt dumt å gjøre det og benke han pga oppførsel vel?
Det sportslige må komme først. Spill de som presterer på trening. |
|
Back to top |
|
 |
Kent23 Rutinert
Joined: 14 Dec 2022 Posts: 709
|
Posted: 10.04.2023 09:32 Post subject: |
|
|
Bruk de som skal være her. |
|
Back to top |
|
 |
RBKSandvika Veteran

Joined: 25 May 2004 Posts: 4001 Location: Oslo
|
Posted: 10.04.2023 09:34 Post subject: |
|
|
Nekter å tro det var så mye som 16 millioner.
med 6 mnd igjen hadde ingen sagt nei til det for en så middelmådig spiller.
Enig med Kent, de som skal være her skal spille.
Sett ham på 2ndlaget |
|
Back to top |
|
 |
Kai88 Veteran
Joined: 26 May 2010 Posts: 2763
|
Posted: 10.04.2023 09:38 Post subject: |
|
|
Sjokk at du er enig med personen som støtter det du sa for to innlegg siden.
Summen er nå en ting, men å benke etter bud er dårlig butikk. Spiller ikke 11 juniorer fordi resten ønsker seg til utlandet heller?
Alle spillerne er her til de presterer og blir solgt, "de som skal være her" er ikke nødvendigvis her i august. |
|
Back to top |
|
 |
RBKSandvika Veteran

Joined: 25 May 2004 Posts: 4001 Location: Oslo
|
Posted: 10.04.2023 10:14 Post subject: |
|
|
Dersom vi har 25 seniorspillere på siste 6 mnd som vi har sagt nei til 200-300% av markedsverdien for har vi andre issues enn å spille 11 juniorer..
Er forskjell på å ønske seg videre og å nekte å tegne ny kontrakt siste 6-12 mnd.
Sett en standard: "Enten tegn ny kontrakt før siste 12 mnd eller bli benket" og følg den.
Over et par år vil alle da enten ønskes å selges - og si ja til fornuftige bud - eller tegne ny kontrakt før siste 12 mnd. |
|
Back to top |
|
 |
dags Veteran
Joined: 11 Jan 2006 Posts: 3679
|
Posted: 10.04.2023 11:46 Post subject: |
|
|
Tror Ingason blir vår beste målscorer i år. _________________ Mot dumhet kjemper selv gudene forgjeves. |
|
Back to top |
|
 |
Mikkelsen Veteran

Joined: 27 Jan 2013 Posts: 4700
|
Posted: 10.04.2023 13:11 Post subject: |
|
|
Ser ikke hva Ingason er god i. Lille jeg har sett av han foreløbig er at han er for veik. |
|
Back to top |
|
 |
Troillongan Veteran
Joined: 07 Sep 2007 Posts: 1293
|
Posted: 10.04.2023 13:20 Post subject: |
|
|
Potensielt en god avslutter men slet veldig fysisk, så er styrkerommet som avgjør om han blir en suksess tror jeg. Litt spent på konstellasjonen av Islendinger på topp. En sterk brutus som knapt greier å løpe og en som løper men som blir spist av alle forsvarere. _________________ I kvit å svart.. |
|
Back to top |
|
 |
Mikkelsen Veteran

Joined: 27 Jan 2013 Posts: 4700
|
Posted: 10.04.2023 16:23 Post subject: |
|
|
Hvis ikke supporterne mobiliserer med bannere osv for å få Rekdal bort fra RBK, så skjønner jeg ingenting. RBK har blitt et middemåldig lag. Elendig. |
|
Back to top |
|
 |
trøndergutten Rutinert
Joined: 14 Aug 2006 Posts: 631
|
Posted: 10.04.2023 16:31 Post subject: |
|
|
Det tror jeg du bare kan glemme. Folk på Lerkendal er nok strålende fornøyd bare det blir seier- Seier trumfer alt for svært mange. |
|
Back to top |
|
 |
Platon.XI.XI Senior
Joined: 09 Oct 2019 Posts: 204 Location: Trondheim
|
Posted: 10.04.2023 18:03 Post subject: |
|
|
Mikkelsen wrote: | Hvis ikke supporterne mobiliserer med bannere osv for å få Rekdal bort fra RBK, så skjønner jeg ingenting. RBK har blitt et middemåldig lag. Elendig. |
Hvilken trener forslår du som eventuell arvtager? _________________ Asså, hvis du kaille det å bli spællt ut når dem læmpe ballen fra egen 16 og opp i målgården te oss, og slår oss i lufta, da tar du helt feil! Det e æ ikke enig med dæ i, men du må få lov te å ha den meninga.
Nils A. Eggen |
|
Back to top |
|
 |
Mikkelsen Veteran

Joined: 27 Jan 2013 Posts: 4700
|
Posted: 10.04.2023 18:30 Post subject: |
|
|
Sjekk "Fremtidige trenere" |
|
Back to top |
|
 |
Francisco Clementine Veteran
Joined: 07 Aug 2018 Posts: 1389
|
Posted: 10.04.2023 18:57 Post subject: |
|
|
Stefan Billborn |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61905 Location: Trondhjem
|
Posted: 10.04.2023 21:32 Post subject: |
|
|
Rekdal:
– Det er ikke sånn at Molde og Bodø/Glimt, som var foran oss i fjor, er vanvittig langt foran. Det er de ikke. Vi hadde jo én seier, to uavgjort og ett tap mot dem, det er egentlig en okei statistikk om du tenker på de innbyrdes, men de var bedre enn oss mot alle de andre motstanderne.
– Hvor stort hadde det vært for deg å ta et seriegull med Rosenborg?
– Det hadde vært utrolig artig, men for meg er det stort for alle involverte. Du får aldri lykkes alene i fotball, det er klassisk godfoten, det å spille hverandre gode. Det er ikke noe mål for min del alene at det gullet skal være mitt eller noe sånt, langt ifra. Men at vi får det til i felleskap, det hadde vært fantastisk artig. Nå er det jo en stund siden også, så vi skal i alle fall gjøre det vi kan, avslutter RBK-sjefen med et smil.
Les mer: Brutalt ærlig Rekdal til TV 2: – En fare for en klubb som Rosenborg
Ulseth:
Så er naturligvis det store spørsmålet det som i virkeligheten hviler over hele klubben nå: Hva er «godt nok»?: Skal klubben og byen feire eventuell tredjeplass i serien slik vi tidligere tok seriegull; med et skuldertrekk – «det skulle bare mangle», eller er kravet enda mindre? Og hva er kriteriet for eventuell fremgang: «fokus på intensitet, og vekt på trening med stor fysisk belastning for å bygge kapasitet», slik Snorre Valen minner om at klubben selv vektlegger det i årsberetninga.
Intensiteten var god, og det som noen ganger omtales som «offerviljen». Det er ingen ting feil med noen av delene. Det ga seier mot Viking.
Måten spillerne feiret den på og treneren omtalte den antyder i hvert fall at ydmykheten er i orden. Det er i hvert fall et godt utgangspunkt.
Les mer: Toppscore for ydmykheten |
|
Back to top |
|
 |
RBKSandvika Veteran

Joined: 25 May 2004 Posts: 4001 Location: Oslo
|
Posted: 10.04.2023 21:48 Post subject: |
|
|
Kommer aldri til å feire en bronse i eliteserien.
Det er under pari og bør møtes med «hva gjorde vi galt» |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61905 Location: Trondhjem
|
Posted: 11.04.2023 23:00 Post subject: |
|
|
– Offensivt må vi bygge på nytt. Det er vi veldig klar på. Mens den utviklingen pågår, må vi ha resultater. Ellers kommer vi ikke noen vei, konstaterer Kjetil Rekdal overfor VG.
– Spissene kommer til å bli bedre enn de er i dag. Det er jeg trygg på. Jeg er trygg på at laget blir bedre enn de var i dag, så får vi se hvor bratt den utviklingen blir. Vi har flyt som vinner denne kampen 1-0. Det er her vi står akkurat nå, beskriver Rosenborg-treneren.
Les mer: Rekdal mÃ¥ bygge nytt igjen: − Mens den utviklingen pÃ¥gÃ¥r, mÃ¥ vi ha resultater
Forresten er visst Rekdal gjest i Fotballpunch i morra. |
|
Back to top |
|
 |
Zorbeltuss Veteran
Joined: 11 Feb 2012 Posts: 4054
|
Posted: 12.04.2023 00:14 Post subject: |
|
|
Bygge på nytt, ja.
Flott at vi hadde fått spikret sammen midtbane og forsvar ifjor i det minste, så det er bare relasjonene mellom nye spisser og resten av laget som skal sitte.
 _________________ Og forøvrig så er ikke andelen nederlendere i sportslig avdeling stor nok før den når 100% |
|
Back to top |
|
 |
Pirlo Veteran
Joined: 05 Feb 2006 Posts: 1434
|
Posted: 17.04.2023 20:05 Post subject: |
|
|
Urovekkende hvor mye rom motstanderne våre får på kantene til tider. Det har skjedd opptil flere ganger de to kampene vi har spilt og jeg tør påstå at det er flaks at vi ikke har blitt straffet hardere. Er det midstopperne som ikke sideforskyver godt nok, eller er vingbackene rett og slett for dårlig posisjonert?
Av mulighetene som ble til sjanser skaper Molde to hundre-prosentsjanser etter gjennomspill på venstrekanten (er vel Cornic som glipper i markeringen begge gangene). Viking har ihvertfall en 90 %-sjanse i første omgang (Salvesen) som kommer på nøyaktig samme vis.
Håper trenerne ser dette og jobber med det på feltet. |
|
Back to top |
|
 |
BDESupermanStrand Proff
Joined: 13 Oct 2022 Posts: 357
|
Posted: 17.04.2023 21:27 Post subject: |
|
|
Det blir mye rom når du angriper med vingbacker.. Du må risikere noe for å vinne noe.. |
|
Back to top |
|
 |
moomoo Veteran

Joined: 18 Feb 2008 Posts: 6884
|
Posted: 17.04.2023 21:45 Post subject: |
|
|
Noe av vitsen ved å spille med tre bak er jo at sidestopper forskyver når backen går samt at Sitende midtbanespiller faller ned ved/om behov.
Vi er for dårlig på akkurat dette og det jobbes helt sikkert med saken. _________________
Neeskens wrote: | Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt |
Emilie wrote: | Neeskens, trenger du å låne en tampong? |
|
|
Back to top |
|
 |
krysstvælla Rutinert
Joined: 06 Mar 2013 Posts: 515
|
Posted: 18.04.2023 13:39 Post subject: |
|
|
krysstvælla wrote: | ...
Jeg tipper vi sanker 10 poeng på årets 5 første, og burde med det henge greit med i toppen:
Viking (H): 3p
Serieåpning og litt mer hvile i bena enn under preseason. Flere spillere tilbake fra skade og revansjesugent lag.
Molde (B): 0p
Molde ser gode ut, men ryker samtidig borte mot nyopprykkede Stabæk i NM. Jeg tror vi taper denne, men et heltent lag kan plutselig plukke poeng.
Sandefjord (H): 3p
Vi var dårlige mot Sandefjord i Spania, men Sandefjord har på papiret en svak tropp. Vant 4-1 mot Odd i NM, men røyk mot Brann 3-0 i runden etter. Lag som burde slås på hjemmebane.
... |
Foran skjema. Sandefjord ser ikke bra ut. Skal ta 3 poeng der. |
|
Back to top |
|
 |
OlsenfraBuran Senior
Joined: 01 Aug 2017 Posts: 118 Location: Oslo/Buran
|
Posted: 19.04.2023 15:21 Post subject: |
|
|
Video som analyserer Citys forsvar og frispilling mot Bayern i første møte i CL:
https://www.youtube.com/w...stFootball
De spilte 3-4-2-1.
3 stoppere, 2 defensive midtbaner hvor Stones egentlig er stopper, Rodri som er defensiv midtbane, 2 offensive vinger i Silva og Grealish, DeBruyne og Gundogan foran midtbanen i friere roller og Haaland på topp.
Ikke ulikt våre 3 stoppere med Henriksen og Børkeeiet foran. Forskjellen er at hos oss trekker stopperne inn i boksen, mens vingbackene får ansvaret for å dekke kantene slik at vi blir 5 bak. I City trekker Stones ned og sidestopperne må ta større ansvar for rommet bak vingbackene. Det var her vi fikk trøbbel i første omgang da Cornic lå litt feil og Molde fikk rom å løpe bak. Vi sleit også mot Viking, men da var det rommet bak Pereira som ble utnytta fordi Cornic sto høyt, Reitan, Rogers og Jenssen flytta etter, og Pereira måtte dekke to mann.
Det virker på meg som om City sin løsning krever mindre av spillerne i forflyttning. Vi kan fort bli veldig baktunge om våre vingbacker ikke til en hver tid er riktig plassert og har ekstremt med løpskapasitet. Når vi først har Henriksen og Børkeeiet på midten kunne vi latt Cornic og særlig Pereira slippe seg mer løs offensivt.
Det åpner også for mer offensive alternativer på høyre vingback, en posisjon Cornic ikke har konkurranse på atm. Broholm, Skarsem, Nelson og kanskje til og med Ingason og Holse kunne bekledd rollen om de slapp noe av det defensive ansvaret.
Artig å leke seg med en elever så jeg prøver for gøy:
3-4-2-1, men kan like greit være en 3-4-3.
Reitan - Rogers - Jenssen
Broholm - Henriksen - Børkeeiet - Pereira
Holse - Nelson
Thorvaldson
Skjelbred kunne også gjerne spilt istedenfor Børkeeiet, men ville ikke forvirre mtp at jeg brukte han i eksempelet. Liker forøvrig Holse best som indreløper, men i denne oppstillinga tror jeg han er bedre bak spiss. |
|
Back to top |
|
 |
pavel londak fan account Rutinert

Joined: 19 Aug 2008 Posts: 708
|
Posted: 19.04.2023 15:44 Post subject: |
|
|
Vil vel kanskje heller kategorisere som en 3-2-4-1. For å få fram at breddeholderne hos City er vinger, som først og fremst har offensive kvaliteter og oppgaver, og ikke vingbacker. I realiteten er denne formasjonen veldig lik Arsenals 433, som oppnår den samme 3-2-4-1 formasjonen i det oppbyggende spillet ved at venstrebacken trekker inn sentralt og begge indreløperne går høyt i banen.
Artig tankeeksperiment, men som du er inne på, er rollen for vingene hos City og Arsenal så annerledes fra rollen (og ferdighetene) til våre vingbacker at det de holder på med dessverre nok ikke har så mye overføringsverdi for oss. Saka, Martinelli, Grealish, Mahrez, Foden sine roller og ferdigheter er mildt sagt noe annet enn Cornic, Tagseth og Pereira. |
|
Back to top |
|
 |
OlsenfraBuran Senior
Joined: 01 Aug 2017 Posts: 118 Location: Oslo/Buran
|
Posted: 19.04.2023 16:10 Post subject: |
|
|
Hehe joda, men jeg tror Pereira og Broholm, Skarsem, Nelson, Holse kunne løst rollen. Husk at vi møter Sandefjord og ikke Bayern.
Ingen fasit, men artig tankeeksperiment og kunne løst hullene våre på kanten. |
|
Back to top |
|
 |
|