View previous topic :: View next topic |
Hvem var beste Rosenborg-spiller? |
Hansen |
|
0% |
[ 0 ] |
Reitan |
|
0% |
[ 0 ] |
Henriksen |
|
41% |
[ 13 ] |
Giampaoli |
|
12% |
[ 4 ] |
Cornic |
|
0% |
[ 0 ] |
Jensen |
|
0% |
[ 0 ] |
Skarsem |
|
3% |
[ 1 ] |
Holse |
|
22% |
[ 7 ] |
Tagseth |
|
9% |
[ 3 ] |
Sæter |
|
0% |
[ 0 ] |
Tengestedt |
|
9% |
[ 3 ] |
|
Total Votes : 31 |
|
Author |
Message |
Bon Scout jr. Veteran

Joined: 27 Jan 2006 Posts: 2716 Location: Scoutland Yard
|
Posted: 11.09.2022 22:00 Post subject: |
|
|
Det er gutter mot menn. Taper alt av dueller. Akkurat som i alle kamper der vi møter lag som presser høyt, klarer vi ikke å spille av presset.
I tillegg er eget press alt for svakt. Og det er akkurat det samme igjen - det er alt for lite intensitet i presset, man blir stående to meter fra motspiller og flytter ikke beina fort nok, hverken indiviuelt eller kollektivt.
Når man ikke får til dette fundamentale forsvarsspillet, og i tillegg konsekvent spiller (upresist) på førstebevegelsen framover, da blir man rett og slett overkjørt. |
|
Back to top |
|
 |
håpløs Veteran
Joined: 28 Jun 2015 Posts: 1413
|
Posted: 11.09.2022 22:02 Post subject: |
|
|
Ok med dårlig energi i 15-20min, men ikke to omganger.
-elendig IGJEN av Rekdal, Hansen, EDR og capt på 30år! |
|
Back to top |
|
 |
Kom_igjen_troillan Rutinert
Joined: 20 Jul 2018 Posts: 996
|
Posted: 11.09.2022 22:02 Post subject: |
|
|
martibs wrote: | Zarm93 wrote: | RBK_1917 wrote: | Når scoret Rosenborg sist på direkte frispark? |
Vecchia mot Haugesund på Lerkendal i år. |
Chrupalla mot Tromsø på Lerkendal i år. |
Stemmer det! Hadde jeg glemt Føles bare som om vi aldri scorer mål på frispark utenfor 16-meteren… _________________ – På slutten manglet de bare ett mål på å klare ekstraomganger.
Da angriper man, for de kan ikke score mål så lenge Rosenborg er i angrep.
Sitat Nils Arne Eggen etter 2-0 over BATE  |
|
Back to top |
|
 |
moomoo Veteran

Joined: 18 Feb 2008 Posts: 6807
|
Posted: 11.09.2022 22:02 Post subject: |
|
|
Holse får min stemme i dag.
Ikke en prikkfri kamp, men løper og løper og prøver iallefall å få til noe.
Broholm med nok finesse og kreativitet til at man bør skjønne at han skal spille mere!
Per også inn med frekvens, ellers føler jeg ikke en pøkk av gutta prøver å vinne. _________________
Neeskens wrote: | Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt |
|
|
Back to top |
|
 |
WT62 Veteran
Joined: 18 Apr 2011 Posts: 2188
|
Posted: 11.09.2022 22:02 Post subject: |
|
|
Nå hadde vi heng på andreplassen og går på en smell igjen.
Vi henger ikke sammen , er enten i panikk eller dvalemodus, vi prøver f…. ikle å vinne dueller i denne kampen, bare står og ser på at Haugesund upresset header unna eller tar ned ball.
Jeg har fått mer enn nok av å se lettvekterne våre springe utpå der med fancy pannebånd og prøve noen fikse hælflikker mens de blir overløpt og rundspilt av voksne spillere.
Hvis ikle PCS spiller istedenfor Skarsem neste kamp så skjønner jeg ingenting.
Er det rart at det såvidt bikker 10k på Lerkendal ,folk sitter jo hjemme og ser på den dritten som presteres og tenker sitt. |
|
Back to top |
|
 |
DonQuiote Rutinert
Joined: 22 May 2011 Posts: 770 Location: Vestfold
|
Posted: 11.09.2022 22:04 Post subject: |
|
|
Når fotball kan være så sørgelig og kjedelig så skifter jeg til tennis og PL. Takk for ingen underholdning! |
|
Back to top |
|
 |
lasarus Junior
Joined: 02 Apr 2009 Posts: 61
|
Posted: 11.09.2022 22:05 Post subject: |
|
|
Generelt vært fornøyd med kampledelse til rekdal i år men i dag står det til stryk. Skarsem dømt til å mislykkes som sentral, bli ufattelig nok ikke byttet ut. Cornic har sålangt ikke vist noe som forsvare en spilletid på dette laget. Eddi helt hjelpesløs som vanlig. |
|
Back to top |
|
 |
Bon Scout jr. Veteran

Joined: 27 Jan 2006 Posts: 2716 Location: Scoutland Yard
|
Posted: 11.09.2022 22:06 Post subject: |
|
|
Det bør være jævla flaut når en 35 år gammel spiller kommer inn og flytter beina 10 ganger raskere enn verdens mest oppskrytte danske midtbanespiller og han medsammensvorne trønderske pannebånd-primadonna.
Jensen får min stemme for banens dårligste,rett og slett fordi han er den som spiller dårligst i forhold til det verdensklassenivået han visstnok skal inneha. |
|
Back to top |
|
 |
Flabbergast Veteran
Joined: 19 Jul 2012 Posts: 3432 Location: Trondheim
|
Posted: 11.09.2022 22:08 Post subject: |
|
|
Gratulere rævvafotball |
|
Back to top |
|
 |
Sylta Veteran
Joined: 23 Mar 2010 Posts: 1418 Location: Trondheim
|
Posted: 11.09.2022 22:09 Post subject: |
|
|
Rekdal får ta skylden for at man kaster bort muligheten for å snu kampen de siste 30 minuttene. Skarsem har absolutt ingenting å gjøre som ballsentral når man møter lag som parkerer bussen. Han evner ikke å slippe ballen i rett tid, eller å vende spillet.
Jeg fatter ikke hva vi driver på med de siste ti minuttene. Hvorfor skal vi kaste bort det initiativet vi får gratis av Haugesund, med lange oppspill som Haugesund elsker å forsvare seg mot? |
|
Back to top |
|
 |
EspN Veteran
Joined: 18 Sep 2009 Posts: 7163 Location: Heaven
|
Posted: 11.09.2022 22:11 Post subject: |
|
|
Rekdal kan ta sin hatt og gå...Molde utvikler seg iallefall..andre lag også..men vi blir ikke bedre..vi er alt for avhengig av enkelt spillere..
Vi har elendige backer som bidrar med ingenting,vi har skarsem som bidrar med ingenting..
Bodø og molde har kvalitet i back og midtbanen. |
|
Back to top |
|
 |
Vegard2711 Legende

Joined: 25 May 2011 Posts: 11871
|
Posted: 11.09.2022 22:12 Post subject: |
|
|
Akkurat som fryktet denne kampen. Haugesund borte går så godt som aldri bra. 3-4-6 har man nå på 13 kamper i Haugesund siden de rykket opp.
Skuffende kamp, veldig likt slik man spilte mot TIL i 2 omg. Typisk å igjen kaste bort en gylden mulighet på å hente inn lagene foran. |
|
Back to top |
|
 |
Jonas Veteran

Joined: 30 Jul 2005 Posts: 6578 Location: Oslo
|
Posted: 11.09.2022 22:14 Post subject: |
|
|
Rekdal eller ei. På tide å stikke fingeren i jorda og erkjenne at denne troppen her har store mangler både hva gjelder spillertyper og ikke minst mentalitet. Beste midtstopper er en som spiller der for første gang i år. Resten er utrolig varierende. Venstrebacken bekles av en enten ekstremt ustabil spiller eller en som ikke har noe der å gjøre. Oser ikke av kvalitet på motsatt side heller. Vi har ingen ballsentral og Holse som har vært en av våre beste i år faller bestandig igjennom i denne typen kamper. _________________ No al calcio moderno |
|
Back to top |
|
 |
Seier Junior
Joined: 28 Aug 2022 Posts: 26
|
Posted: 11.09.2022 22:16 Post subject: |
|
|
Hoven Evland Jr. wrote: | Det er gutter mot menn. Taper alt av dueller. Akkurat som i alle kamper der vi møter lag som presser høyt, klarer vi ikke å spille av presset.
I tillegg er eget press alt for svakt. Og det er akkurat det samme igjen - det er alt for lite intensitet i presset, man blir stående to meter fra motspiller og flytter ikke beina fort nok, hverken indiviuelt eller kollektivt.
Når man ikke får til dette fundamentale forsvarsspillet, og i tillegg konsekvent spiller (upresist) på førstebevegelsen framover, da blir man rett og slett overkjørt. |
Her har du essensen som mange overraskende nok glemmer eller ikke forstår. Dette fortsetter jo hvert år og vi ser ikke noen bedring. Styret sitter og aksepterer dette år etter år. |
|
Back to top |
|
 |
Carl Veteran
Joined: 26 Jun 2020 Posts: 1037
|
Posted: 11.09.2022 22:18 Post subject: |
|
|
Skarsem som sentral - hvem kom på den ideen? Håpløst.
Dessuten: Reitan som stopper. Mange her som har etterspurt det. Men jeg har sagt det før; han går aldri reelt inn i en 50/50 hodeduell, og vinner dem derfor heller aldri. Han trekker seg - er for feig og for veik. Dømt til å bli baklengsmål med ham som stopper. Elendig ide, og definitivt vondfot.
Nå er vi inne på sporet fra årene før. Faller sammen når vi har muligheten til å ta grep i toppen. Ser fort for meg at KBK borte blir en likedan kamp. Faen! |
|
Back to top |
|
 |
Nåssåladden Veteran
Joined: 19 Sep 2004 Posts: 3314 Location: Oslo
|
Posted: 11.09.2022 22:40 Post subject: |
|
|
Frøknene våre på midtbanen var dømt til å tape denne kampen. Reka gjør en del kloke valg med hensyn til laguttak, men Skarsem (som vanlig med skylapper) som sentral midt var dømt til å mislykkes.
Når magien fra våre spisser uteblir så taper vi denne kampen. Tengstedt var jo veldig nær utligning da.
Presspillet var ikke godt nok og vi kommer på halvdistanse. Og da er ikke alle de tapte duellen nevnt en gang..
Synd når B/G sklir på et bananskall. _________________ De mest bortskjemte supporterne i lainnet! |
|
Back to top |
|
 |
siggen1 Proff
Joined: 26 Mar 2022 Posts: 291
|
Posted: 11.09.2022 22:45 Post subject: |
|
|
Jeg har etter beste evne prøvd å forsvare Rekdal,nå er det dessverre nok for min del.
Dritlei av det patetiske 352 systemet og disse patetiske bortekampene. |
|
Back to top |
|
 |
ibejnar Veteran
Joined: 03 Feb 2020 Posts: 1016
|
Posted: 11.09.2022 22:49 Post subject: |
|
|
Hold nu op en gang lorte fodbold - seriøst det er intet niveau. Vi har ingen der kan spille bolden op nedefra og ender med Hansen slår en lang. Hvad i alverden sker der for at Olaus skal spille centralt - han har INGEN timing i sit spil og kan ikke spille en fremadrettet bold. Victor bliver taget ud af kampen på den bekostning og så smider man vores klart bedste boldspiller helt ud i venstre side, hvor han kun bliver brugt til støttepasninger og indlæg. Alt dette for at Olaus skal ligge og styre vores opspil. Jeg forstår intet.
Få nu Olaus ud på bænken og så flyt for ind i h. da Holse over i højresiden hvor han kan komme til sin ret med blik for spillet og få afslutninger sat på. Rekdal slår jo alt offensivt ihjel med den her taktik. Den her kamp smider vi selv imod et hold der faktisk ikke var ret gode. |
|
Back to top |
|
 |
Oppmannen Veteran

Joined: 02 Aug 2008 Posts: 4844 Location: Trondheim
|
Posted: 11.09.2022 23:11 Post subject: |
|
|
Hansen (4) - Slipper som vanlig inn et par mål.
Dahl Reitan (4) - Not good enough, Sir!
Henriksen (5) - Litt bra og litt dårlig.
Giampaoli (3) - Svak forestilling toppes av at han blir byttet ut mot en pasient.
Cornic (4) - Bedre enn ingenting men heller ikke mer.
Tagseth (3) - Har ikke det som skal til defensivt. Og ikke offensivt heller.
Jensen (2) - Skammelig svak og byttet av tidlig.
Skarsem (3) - Pen utseendemessig, men kan bli bedre i fotball.
Holse (5) - Prøver og er stadig involvert, men det blir ikke samba av det i dag.
Tengstedt (4) - Enda fersk i ligaen, og får lære at det er umulig i Haugesund.
Sæter (3) - Se Tengstedt.
I sum: En av årets verre kamper. Han dansken som jobber med de boat-greiene må ta tak i hva spillerne og lederne deres gjør inn mot disse turene til Tromsø og Haugesund, for det er samme historie på nytt og på nytt.
Rekdal kunne sikkert gjort det ene eller det andre underveis, men Rosenborgs benk består i dag av tre konfirmanter, en pensjonist og to venstrebacker. Ingen overflot av impact subs. Laget som helhet fremstår stresset og panisk, men likevel for lite aggressivt. Og det er dårlig rytme veldig ofte.
Haugesund viser størst vilje og evne og vinner alt i alt fortjent. _________________ Oppmann m/ fire tiårs erfaring i å vinne andreball. |
|
Back to top |
|
 |
Bart1 Veteran
Joined: 21 Sep 2015 Posts: 2075 Location: Selsbakk
|
Posted: 12.09.2022 00:07 Post subject: |
|
|
Hansen 5
Dahl Reitan 4
Henriksen 5
Giampaoli 4
Cornic 4
Tagseth 3
Jensen 3
Skarsem 3
Holse 4
Tengstedt 2
Sæter 3 |
|
Back to top |
|
 |
Nidarosballklubb Rutinert
Joined: 15 Apr 2019 Posts: 650 Location: Norge
|
Posted: 12.09.2022 01:07 Post subject: |
|
|
En slik kamplan er ikke lov som RBK-trener mot et lag som Haugesund. I hele år har Rekdal flere ganger vært ute av stand til å gjøre grep underveis i kampene. Byttene kom alt for sent.
Så må vi så fort som mulig kjøpe 1 ordentlig forsvarsspiller, to ordentlige vingbacker (Cornic er ikke egnet til det), og gi bort Skarsem til Kristiansund. |
|
Back to top |
|
 |
Flabbergast Veteran
Joined: 19 Jul 2012 Posts: 3432 Location: Trondheim
|
Posted: 12.09.2022 10:28 Post subject: |
|
|
Syns Giampaoli gjør en åkei kamp, og best av de bak. Hadde en halvveis involvering (som jec mener var like mye henrix eller Tagseth sin feil?) og da ble han outet av et håpløst kommentatorpar som pirket borti han hele kampen. Mens wrestlerne på FKH slapp unna med et glis og «hehe, det er Søder som vi kjenner’n» osv. sjanseløst |
|
Back to top |
|
 |
Bon Scout jr. Veteran

Joined: 27 Jan 2006 Posts: 2716 Location: Scoutland Yard
|
Posted: 12.09.2022 11:27 Post subject: |
|
|
Nei, han gjør så absolutt ikke noen god kamp. Noen kan kanskje oppfatte det slik fordi han får satt inn tre marginale sklitaklinger. Ved minst ett av tilfellene er det han selv som kløner det til så han må takle.
Det korrekt at Giampaoli er god til å sklitakle, men har utrolig mye å rette på både med ballen og i det defensive for å bli en stabilt god midtstopper |
|
Back to top |
|
 |
uptherosens Junior
Joined: 29 Jul 2014 Posts: 68
|
Posted: 12.09.2022 14:51 Post subject: |
|
|
Får prøve en børs (har ikke tatt hensyn til min. spilletid):
Hansen 5 – ikke noe spesielt å trekke for, ei heller noe spesielt å gi plusser for.
Reitan 4 – +1 for scoring, men også en del svakt defensivt.
Giampaoli 3 – mange hakk ned fra forrige kamp, dessverre. En del grums i det defensive, i tillegg til feilpasningene.
Cornic 3 – Reitan II, men i motsetning til originalen, kommer han ikke til målsjanser …
Tagseth 3/4 – bedre enn motsatt back, men mangler en del både fremover og bakover. Burde satses på som midtbanespiller foran Skarsem.
Skarsem 3 – ingen ballfordeler, men gjør det beste ut av det. For lett i rene dueller, men god til å gjenvinne baller.
Holse 5 – prøver i hvert fall.
Jensen 2 – veldig usynlig.
Tengstedt 4 – viser kvalitet, men får lite å jobbe med.
Sæter 4 – samme som spisskollegaen.
Broholm 4 – godt driv og leken, men hadde nok blitt spist levende av et fysisk HFK om han hadde startet kampen.
Ciljan – vilje og rapphet, men (naturlig nok) kamprusten.
Pereira – rakk ikke å få et inntrykk.
Augustinsson – stakkars mann! Håper skaden ikke er så alvorlig som det kunne virke som.
Røsten – rakk ikke å få et inntrykk. |
|
Back to top |
|
 |
enojado Veteran
Joined: 19 Jun 2017 Posts: 2855
|
Posted: 14.09.2022 10:12 Post subject: |
|
|
enojado wrote: | vanskelig å si, men ser ut som en typisk korsbåndskade. Får håpe det ikke er så ille. Dersom det er en ny alvorlig kneskade er det karrieremessig kroken på døra og oldboys neste. |
.... |
|
Back to top |
|
 |
|