English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Nye spillere 2019
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 ... 158, 159, 160  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ratatosk
Veteran


Joined: 24 Feb 2012
Posts: 3115

PostPosted: 30.07.2019 21:04    Post subject: Reply with quote

larsarus wrote:
Ratatosk wrote:
En gratis spiller med omtrent null risiko, og potensielt en gullgruve. Slik gjør aldri RBK, dessverre.


Det er så lenge siden vi hentet Jaime Alas, ja. Trodde det var i moderne tid, jeg...

Joda, det finnes noen unntak. Noen med hell. Sapara og Dockal foreksempel.
Og noen uten hell, Alas og Boti Goa. F. eks.
Når det gjelder spiss, så husker jeg en spiss som imponerte meg i EL-kvalik for et par tre år siden . Norbert Balogh på Debrecen. Ble solgt ril Palermo, rett etter at han møtte oss. Er for tiden uten kontrakt. Skulle sendt opptak fra RBK - Debrecen kampene til brakka, slik at de kunne sjekket om det kunne være en mann å plukke opp. 1.96 på strømpelesten, og både relativt rask og teknisk om jeg husker rett.
Back to top
View user's profile Send private message
Zorbeltuss
Veteran


Joined: 11 Feb 2012
Posts: 4054

PostPosted: 30.07.2019 21:19    Post subject: Reply with quote

Føles litt som om scoutingen gikk det nedover med etter at Stig Torbjørnsen ikke lenger var ansatt hos oss. Etter at han ble ansatt i Stars&Friends og vi leide tjenestene hans derfra så ble det mye andresortering og enda lenger ned. Det hører jo med til historien at vi skuslet vekk emner som Dockal og Ankersen også da. En ting er å ta sjanser på å hente utlendinger, har da vært forskjellig inn dørene i senere tid nå også, Denic, Serbecic og Rasmussen fra utenfor skandinavia.

Men ikke helt på nivå med Sapara, Dockal, Stadsgaard, Traore, Kone, Konan Ya og Ankersen. Tror også at ti år uten CL har ødelagt litt av mulighetene for å få tak i slike i en periode hvor vi også har havnet lenger og lenger bak når det gjelder økonomiske muskler. Tror egentlig at vi må være veldig bevisste på hvilke typer vi skal ha og i stor grad utvikle dem selv. Det er jo mulig at Bjørnebye er veldig klar over dette men at Kåre var ikke interessert. Har dog mine tvil.
Back to top
View user's profile Send private message
rail
Rutinert


Joined: 23 Dec 2018
Posts: 653
Location: Rosenborg

PostPosted: 30.07.2019 23:42    Post subject: Reply with quote

TomAndre wrote:
Enhver 14-åring med med FM kunne vel gjort en bedre jobb enn de som er der pr nå...


Jepp! og jeg har inntrykk av de frekventerer denne tråden ganske flittig.
Back to top
View user's profile Send private message
Pappelg
Veteran


Joined: 10 Jul 2018
Posts: 1864

PostPosted: 31.07.2019 00:58    Post subject: Reply with quote

Registrerer at Sarpsborg nok en gang er skarpe på overgangsmarkedet. Har skaffet seg nødhjelp i Mate Males, kroat med en landskamp for Kroatia, var kaptein på Rijeka da de vant serien i Kroatia, og deretter var han to år i Cluj. Han har signert for 1,5 år og er 30 år. høy alder men likevel, spennende spiller og masse rutine og lederegenskaper.

Nå har vi Sibbe da men håper nå endelig han klarer å få til noe nå snart. en dag igjen til vinduet starter. krysser fingre, ører og tær.
Back to top
View user's profile Send private message
Mustrum Ridcully
Legende


Joined: 15 Nov 2011
Posts: 10089
Location: Helt Apoel

PostPosted: 31.07.2019 08:18    Post subject: Reply with quote

En trettiårig kroat med, trommevirvel, én landskamp. Hvordan er dette å være skarp? Jeg er så lei av denne " se på [random Elite Serien lag] som kjøper en spiller, han må være best og alle andre er mye flinkere enn oss buu-huu-retorikken".
_________________
Agbogbloshie park inspector.
Quis custodiet ipsos custodes?
Back to top
View user's profile Send private message
Lomaxx
Veteran


Joined: 30 Jul 2006
Posts: 4406
Location: Telt på wembley

PostPosted: 31.07.2019 09:52    Post subject: Reply with quote

Kanskje også greit å merke seg at denne 30årige kroaten fikk hele 8 kamper for Cluj som henta han gratis fra Rjeka og om transfermarkt sin info stemmer (noe det fort ikke gjør) ble han frigitt med 1 år igjen av krontrakten.

Han guadaloupiske franskmannen kom for så vidt fra gresk nivå 2 fra et lag som endte nest sist i serien i fjor. Med utrolige 9 mål på 163 kamper for klubblag (ikke regnet med tiden hans for Caen B) roper ikke akkurat en ving som hadde blitt lenge i Rosenborg før fansen hadde sendt han på første båt ned Nidelva.

Det er en ting hva andre lag plukker opp gratis, det er noe annet hva vi i det hele tatt skal gidde å se på som er gratis. Bare fordi andre klarer å hente navn som høres eksotiske ut betyr ikke det at vi trenger kaste bort tia vår og dems på å se på dem.

Og for landskamp argumentet sin del. Stian Ohr hadde 1 landskamp for Norge og Ardian Gashi hadde 14 uten at jeg trur mange hadde dansa på taket om noen av de kom inn da de enda kunne kalles fotballspillere.
_________________
Grilldress er også en dress:)

Ratatosk wrote:

Det hjelper lite å legge seg flat, dersom man ikke evner å reise seg. Da får man heller begynne med svømming!
Back to top
View user's profile Send private message
Ratatosk
Veteran


Joined: 24 Feb 2012
Posts: 3115

PostPosted: 31.07.2019 09:55    Post subject: Reply with quote

Nå har Even Hovland 25 landskamper for Norge og Søderlund har 32, så tror ikke man skal legge altfor mye vekt på landskamper! Det må også være lov å poengtere at andre eliteserieklubber er bedre på spillerlogistikk enn RBK. Jeg mener at Rosenborg langt fra er den beste klubben i Norge på dette området. Så må folk gjerne mene noe annet og at jeg er naiv, og snakke om vanskelige prosesser og utfordrende økonomi. Hadde jeg vært sportslig ansvarlig i RBK, hadde jeg vært kritisk til meg selv og med jobben jeg hadde gjort når det kommer til spillerkjøp. Jeg sier ikke at det er lett, men at jeg forventer bedre. RBK skal ha de beste spillerne, OG de beste sportslige lederne, speiderne og fysioterapeutene. I norsk målestokk, selvsagt.
Back to top
View user's profile Send private message
Kjello
Forumsjef


Joined: 29 Oct 2006
Posts: 9289
Location: Trondheim

PostPosted: 31.07.2019 10:15    Post subject: Reply with quote

Problemet er at vi i liten grad kan sammenligne oss med andre klubber i Norge. Her forventes det nesten the double og gruppespill i Europa hvert år. Da kan vi ikke ha samme overgangsstrategi som Bodø/Glimt, Sarpsborg 08, Lillestrøm og Viking. Molde er i grunn det nærmeste vi kommer. Og hva har de kjøpt det siste året?

Erling Knudtzon (Lillestrøm)
Markus Eiane (Bryne)
Fredrik Sjølstad (Kongsvinger)
Eirik Ulland Andersen (Strømsgodset)
Martin Bjørnbak (Bodø/Glimt)
Kristoffer Haraldseid (Haugesund)
Mathias Bolly (klubbløs)
Ohi Omoijuanfo (Stabæk)
Leke James (Beijing Enterprises, Kina)
Oliver Petersen (Follo)
Magnus Eikrem (Seattle Saunders)
Alex Craninx (Cartagena)

Regner med alle fikk vann i munnen nå...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ratatosk
Veteran


Joined: 24 Feb 2012
Posts: 3115

PostPosted: 31.07.2019 10:50    Post subject: Reply with quote

Det er vel et par tre mann på den lista som fort kunne tatt plass på laget vårt. Rent kvalitetsmessig så er Eikrem en spiller som hadde spilt for oss. Kom gratis til Molde. Både Ohi og Leke hadde jeg foretrukket foran Søderlund. Mitt hovedpoeng er derimot hvilken kvalitet man greier å få for pengene. Man snakker om at klubben har dårligere økonomi, og at man ikke kan kjøpe dyrt. Men det er jo akkurat det vi gjør. Kjøper dyrt, uten at det forsterker noe særlig. Hovland, Søderlund, Åsen, Valsvik har kommet til klubben for den nette sum av ca 28-30 millioner. Levi kostet 8-10, det samme gjorde Jebali. Vi kjøper ikke billig, vi kjøper dyrt og dårlig. Da tenker jeg mest på at spillerne ikke blir brukt, ikke presterer, eller ikke passer inn. Jebali var en god spiller, men passet ikke inn. I hvertfall ikke nok til å hente han tilbake gratis i sommer. Jeg er ikke så opptatt av å sammenligne oss med andre klubber. Jeg konsentrerer meg om forventninger til klubben. Dersom økonomien er dårlig, hvorfor bruker man da så mye penger på spillere som ikke forsterker laget? Når hentet RBK en gratis spiller sist? Det GÅR an å finne gode spillere, som forsterker laget, for en grei sum med penger. Men da må man lete der man kan finne dem. For å bruke en hverdagslig sammenligning. Du går ikke på Rema 1000 for å kjøpe deg ny dress, du må finne en plass hvor de selger dresser!
Back to top
View user's profile Send private message
jojojo
Senior


Joined: 11 Mar 2016
Posts: 173

PostPosted: 31.07.2019 12:39    Post subject: Reply with quote

For å kaste inn et nytt navn i spissdbatten - Hva med Rashad Muhammed - tidligere S08? Rask som svært få og nylig nedrykket med Erzurumspor. Mellom 5 og 10 mill så tror jeg vi får han - fortsatt bare 25 år.
_________________
Æ ønske mæ et lag fra Portugal eller Spania
Back to top
View user's profile Send private message
BalleK
Veteran


Joined: 06 Mar 2015
Posts: 3382
Location: Sandnes

PostPosted: 31.07.2019 12:47    Post subject: Reply with quote

Nå står Norbert Balogh oppført på transfermarkt som klubbløs. Nå vet jeg ikke hvordan han har utviklet seg siden han spilte mot oss, men han la jeg merke til som et godt talent.

Her må man i det minste ringe og forhøre seg.

God mot oss - kjøp.
_________________
RBK fjepper
Toillat folk e folk det å
Back to top
View user's profile Send private message
jojojo
Senior


Joined: 11 Mar 2016
Posts: 173

PostPosted: 31.07.2019 12:55    Post subject: Reply with quote

...enig i Balogh-sporet, merkelig karrieresving - bare oppover med Debrechen, angivelig ønsket i PL og Ajax, og kjøpt av Palermo for 25 mill, for så å få spille bare 26 kamper for Palermo? . Også få kamper for Apoel i låneperioden der. Fortsatt ung, håper vi er på denne ballen.
_________________
Æ ønske mæ et lag fra Portugal eller Spania
Back to top
View user's profile Send private message
Lomaxx
Veteran


Joined: 30 Jul 2006
Posts: 4406
Location: Telt på wembley

PostPosted: 31.07.2019 12:59    Post subject: Reply with quote

Rashad Muhammed var faktisk en spiller som var litt gøy å se på i Sarp. Gjorde tingene sine bra i europa league så vidt jeg husker. Syns dog det blei mye show og lite produkt de gangene jeg så på han uten at det reflekterer den spillern han faktisk er. Kunne sånn sett vært en spiller som i det minste kunne kommet på prøve om tyrkerne vil kvitte seg med han (det er jo ikke sikkert)
_________________
Grilldress er også en dress:)

Ratatosk wrote:

Det hjelper lite å legge seg flat, dersom man ikke evner å reise seg. Da får man heller begynne med svømming!
Back to top
View user's profile Send private message
Mikkelsen
Veteran


Joined: 27 Jan 2013
Posts: 4700

PostPosted: 31.07.2019 21:26    Post subject: Reply with quote

Rashad M hadde fysikk og fart. Skapte ting på egenhånd hele tiden. Er en slik spiss jeg vil ha inn. Men scorer dessverre for lite.

SIB bør og skal ha spillere klare før fristen går ut for å melde på spillere til 3. kvalikkrunde. Tror fristen er på fredag? Så ting kan skje ganske snart.
Back to top
View user's profile Send private message
doffen
Veteran


Joined: 07 Jun 2005
Posts: 2007

PostPosted: 31.07.2019 21:31    Post subject: Reply with quote

Frist er fredag, men tror vi kan melde på to spillere frem til midnatt dagen før neste runde... bør ha en eller to nye, men da med kvalitet. Gjerne en spiss som setter mer enn 2 av 10 sjanser..
Back to top
View user's profile Send private message
moomoo
Veteran


Joined: 18 Feb 2008
Posts: 6891

PostPosted: 31.07.2019 21:32    Post subject: Reply with quote

Føler meg ganske sikker på at vi henter Islamovic nå.
Tipper de ikke tørr å la være.

Greit uansett å ha et alternatiov på topp som har litt fysikk.

Men Botheim må i såfall lånes ut? Ogbu til Sogndal ryktes og da bør jo Botheim også få lov til å spille fast i OBOS!
_________________
Neeskens wrote:
Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt
Emilie wrote:
Neeskens, trenger du å låne en tampong?
Back to top
View user's profile Send private message
Vegard2711
Legende


Joined: 25 May 2011
Posts: 12007

PostPosted: 31.07.2019 21:59    Post subject: Reply with quote

Nå bør det komme en spiller inn ja. Får noen ekstra kroner i kassa ved å gå videre og man er mye nærmere et gruppespill.

Søder jobbet bra i dag, men det forandrer ikke på det at vi må ha en skikkelig spiss inn som forhåpentligvis plasserer Søder på benken og bøtter inn mål.

Angående Botheim så må han lånes ut. Han kan man jo dessuten kalle tilbake dersom man er i trøbbel på spissplass. Ranheim og Haugesund er vel kanskje aktuelle i Eliteserien ellers så får det bli et godt OBOS lag. KFUM solgte jo en spiller til Godset nå og Botheim er jo fra Oslo så er vel en mulighet der.
Back to top
View user's profile Send private message
Pappelg
Veteran


Joined: 10 Jul 2018
Posts: 1864

PostPosted: 31.07.2019 22:08    Post subject: Reply with quote

Mustrum Ridcully wrote:
En trettiårig kroat med, trommevirvel, én landskamp. Hvordan er dette å være skarp? Jeg er så lei av denne " se på [random Elite Serien lag] som kjøper en spiller, han må være best og alle andre er mye flinkere enn oss buu-huu-retorikken".


Er du gammel du? Sa jeg han var best? sa jeg alle andre er mye flinkere enn oss? Måsi-kommentar, du høres ut som en sur tenåring jo

Sarpsborg har vel vært gode på å hente inn spillere som de har lyktes med, til en rimelig penge, og solgt videre med fortjeneste, korrekt?
Back to top
View user's profile Send private message
Crimp
Senior


Joined: 31 Dec 2017
Posts: 231

PostPosted: 31.07.2019 22:11    Post subject: Reply with quote

Deilig med avensement, nå blir vi hakket mer attraktive for spillere vi allerede ønsker til klubben. Får virkelig håpe det kommer inn et par stykk inn portene i løpet av de neste par dagene!
Back to top
View user's profile Send private message
Pappelg
Veteran


Joined: 10 Jul 2018
Posts: 1864

PostPosted: 31.07.2019 22:12    Post subject: Reply with quote

Uansett, nå er jeg så lei av alle negative folk på dette forumet. Jeg kommer til å fortsette å støtte Rbk like jævlig hardt som før. Men når dette forumet nesten bare gir meg negative opplevelser og oppgulp å lese, så er det på tide å gjøre noe med det.

Så får alle surpompene og negative kranglefanter kose seg videre.

lykke til videre til de av dere som er greie og saklige her inne Smile

.p.
Back to top
View user's profile Send private message
Kamerat Ola
Veteran


Joined: 13 Jan 2014
Posts: 7265
Location: South-west coast exile

PostPosted: 31.07.2019 22:19    Post subject: Reply with quote

De mest prekære behovene per idag er vel stopper og spiss, men samtidig blir det fort krise om Meling/Hedenstad blir skada. Det bør komme inn minst fire spillere dette vinduet, hvor minst to av de er av typen som forsterker laget med en gang.
Back to top
View user's profile Send private message
Ratatosk
Veteran


Joined: 24 Feb 2012
Posts: 3115

PostPosted: 31.07.2019 22:44    Post subject: Reply with quote

Tror vi skal være fornøyde med to spillere. Må ha en spiss, selv om Søderlund har spilt seg opp. Trenger konkurranse! Back må også på plass. I tillegg må man erstatte dersom det skulle bli salg av spillere!
Back to top
View user's profile Send private message
Zorbeltuss
Veteran


Joined: 11 Feb 2012
Posts: 4054

PostPosted: 31.07.2019 22:57    Post subject: Reply with quote

De elleve vi startet med er gode nok til at det blir et bra lag ut av det, men det er spørsmålstegn rundt om Tore, Akintola og DeLanlay er med videre etter sesongen, så er det ganske tynn suppe bak Søderlund, Meling og Hedenstad hvis det skulle bli skade der (eventuelt salg på Meling).

Enn så lenge så har jeg større tro på å viderutvikle laget igjennom å bygge på de relasjonene som nå har begynt å ta form istedenfor å skulle forsterke med nye førstevalg med mindre det er noen oi-caser, men det på spiss og back så er det manko på avlastning hvis noe skulle skje, og det er vel litt usannsynlig at vi kan stille med alle de tre i hver kamp ut året. Skal vi ha inn nye etablerte så blir også veien fram for Ceide, Johnsen etc enda litt lengre.
Back to top
View user's profile Send private message
Pillen
Senior


Joined: 15 Mar 2014
Posts: 237

PostPosted: 01.08.2019 14:53    Post subject: Reply with quote

Tobias Christensen på Start bør være aktuell. En spiller med x-faktor og unorske holdninger. Kan avgjøre en kamp på egen hånd. Her bør RBK være raske hvis han ikke skal bli en helt umulig target for oss.
Back to top
View user's profile Send private message
EspN
Veteran


Joined: 18 Sep 2009
Posts: 7356
Location: Heaven

PostPosted: 01.08.2019 15:32    Post subject: Reply with quote

Synes spissen til BATE var sinnsyk god,veldig god teknisk,og livsfarlig.Men kanskje ikke noe vi får tak i Razz
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 ... 158, 159, 160  Next
Page 116 of 160

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb