| View previous topic :: View next topic |
| Author |
Message |
robbie Veteran

Joined: 19 Mar 2007 Posts: 7246 Location: Skottland
|
Posted: 05.02.2019 09:28 Post subject: |
|
|
Å kritisere spillet etter disse to kampene, er litt som å stille seg ved siden av en gjeng bygningsarbeidere som er i ferd med å legge Leca-stein på en ny grunnmur og klage på at huset mangler tak.
Så tidlig i oppkjøringen er det meningen at beina skal være tunge. Da blir elentære ting som mottak og sentring vanskelig og tregt. |
|
| Back to top |
|
 |
Sjiraff Veteran
Joined: 14 Jul 2011 Posts: 1802
|
Posted: 05.02.2019 09:44 Post subject: |
|
|
Man kan fint klage på spillere uten å mene at spillemønsteret er feil. Alle her inne vet at det tar tid med ny "formasjon" samt ny måte å spille på. Ingen som forventer at dette skal sitte enda. Det som vi derimot fint kan se allerede nå og som vi har sett i lang tid er kvaliteten på spillerne vi har.
Dølle, Søder, Helland, Hedenstad, Konradsen og Valsvik. Her er det flere som ikke holder mål.
Dølle er helt ute å kjører. Får ikke til noe, virker å slite mentalt. Føler han trekker seg i hver duell, mistet fart?
Helland, her er alt borte. X-faktoren han hadde før ser vi ingenting til. Kan ikke se at han passer inn i Horneland sin filosofi. Er elendig i presset, bruker alltid et par sekunder ekstra før han starter den defensive jobben.
Hedenstad så vi i fjor, tror ikke han blir noe bedre. Treffer jo nesten ikke på et innlegg.
Søder, eneste bra han gjorde i går var når han feilet på et mottak slik at han lurte forsvaret og fikk frispark. Resten er bare tragisk.
Konradsen, en jævel på å komme inn i boks, farlig på hodet. Mottak, pasninger osv er det 5 div nivå på.
Valsvik. Bare en katastrofe fram til nå.
Kan ikke skylde på tunge bein når vi så akkurat det samme i fjor. _________________ Never Wake A Sleeping Ninja Cow |
|
| Back to top |
|
 |
Pappelg Veteran

Joined: 10 Jul 2018 Posts: 1864
|
Posted: 05.02.2019 09:48 Post subject: |
|
|
For meg var det sånn:
+
Forsøkte offensivt
Forsøker å presse høyt og som lag
Tørseth Johnsen veldig positiv
Helland har ikke fått strekkskade enda
-
Vi har dassa rundt et par år og det kommer til å ta tid å komme i form nok til å spille klopp fotball, men får vi det til blir det moro
Valsvik er på dypt vann
Mangler et innkjøp eller to
Litt fantasiløst og lite kreativt offensivt, men det kommer vel av trege ben det og sikkert |
|
| Back to top |
|
 |
Sløvsekken Veteran

Joined: 04 Oct 2007 Posts: 8933 Location: Rosenborg
|
Posted: 05.02.2019 10:16 Post subject: |
|
|
| Så lenge trenerteamet sier dette ikke holder så er det greit nok. At vi taper et par treningskamper betyr fint lite. Danskene er i sesong og starter opp etter en kortere vinterpause. At vi ikke er fysisk på høyden med en håndfull treninger etter lang ferie bør ikke sjokkere noen. |
|
| Back to top |
|
 |
enojado Veteran
Joined: 19 Jun 2017 Posts: 3132
|
Posted: 05.02.2019 12:39 Post subject: |
|
|
| Jeg er bekymret. Pasningkvaliteten og intelligens i spillet er helt fraværende. De trener hver dag nå. I ferien skulle de trene på egen hånd. Det er helt greit å ligge etter på fysikken da de trener ekstremt mye i denne perioden. Men pasningskvalitete og spillerforståelse som et g12-lag klarer iallefall ikke jeg å akseptere... |
|
| Back to top |
|
 |
Aristoteles Veteran

Joined: 25 Nov 2006 Posts: 3475
|
Posted: 05.02.2019 13:40 Post subject: |
|
|
| Skulle tro at det var mange som ikke har sett treningskampene våre i tidligere år. Bare det at vi løper er et steg i riktig retning. Det pleier vi ikke å gjøre i disse treningskampene før sesongen starter. |
|
| Back to top |
|
 |
Vakker Blomst Rutinert
Joined: 15 Apr 2006 Posts: 510 Location: Niðarós
|
Posted: 05.02.2019 15:07 Post subject: |
|
|
Og sykt deilig å høre Horneland brøle som en gal på sidelinjen, 2 min på overtid i en treningskamp: "PLAAAAY!! PLAAAAAY! GIVE'EM ALL! PLAAAY!!"
Hornis <3
Edit: Hvis det ikke var Emberland, men mener å ha hørt at Horneland skal være vledig "verbal" under kamp.. |
|
| Back to top |
|
 |
machiavelli Veteran
Joined: 16 Jul 2013 Posts: 3140
|
Posted: 05.02.2019 15:37 Post subject: |
|
|
| robbie wrote: | Å kritisere spillet etter disse to kampene, er litt som å stille seg ved siden av en gjeng bygningsarbeidere som er i ferd med å legge Leca-stein på en ny grunnmur og klage på at huset mangler tak.
Så tidlig i oppkjøringen er det meningen at beina skal være tunge. Da blir elentære ting som mottak og sentring vanskelig og tregt. |
Beste innlegget her.
Generalprøven siste treningskamp før sesongen starter og det fortsatt ser traurig ut, da kan vi begynne å bli bekymra. |
|
| Back to top |
|
 |
PauloSilas Veteran

Joined: 31 Aug 2007 Posts: 2483
|
Posted: 05.02.2019 15:47 Post subject: |
|
|
| robbie wrote: | Å kritisere spillet etter disse to kampene, er litt som å stille seg ved siden av en gjeng bygningsarbeidere som er i ferd med å legge Leca-stein på en ny grunnmur og klage på at huset mangler tak.
Så tidlig i oppkjøringen er det meningen at beina skal være tunge. Da blir elentære ting som mottak og sentring vanskelig og tregt. |
Tror ikke det er meningen at beina skal være så tunge som Valsvik's _________________
| Peter Storey wrote: | | Det var inte bra för hans trovärdighet att bjuda 5 miljoner för en hästliknande spelare |
|
|
| Back to top |
|
 |
wikivic Proff

Joined: 12 Feb 2010 Posts: 251 Location: Oslo
|
Posted: 05.02.2019 16:12 Post subject: |
|
|
Er positiv til det nye regimet så langt, tror det blir bra med enda mer kapasitetstrening og terping av systemet. Var faktisk tidvis imponert i går over hurtige kombinasjoner i angrep. Uenig med de som svartmaler all teknikk- og pasningsferdigheter i hele laget.
Det er kun enkelte spillere jeg frustrerer meg over, spillere jeg har vanskelig for å forstå at fortsatt spiller på dette nivået. Spillere jeg ikke tror hadde vært her om det ikke hadde vært for favorisering i forhold til geografisk og kulturell bakgrunn. Selvfølgelig kan man heve seg under nytt regime, men ser fram til at uttalelsene om å ikke favorisere navn gjennomføres i praksis.
I så fall burde Mikael Johnsen starte på bekostning av Helland neste kamp. |
|
| Back to top |
|
 |
Number10 Veteran
Joined: 16 Sep 2012 Posts: 1728
|
Posted: 05.02.2019 16:24 Post subject: |
|
|
Valsvik må ut til sommeren. For teit å gi han fra seg nå.
Men trist å se hvor tregt alt går og hvor ofte han faller dypt (ødelegger evt offsidelinjen) for å kanskje klare å rekke ball. Men uansett kommer han forsent inn.
ALT, alt går sent med han. _________________ «Koteng: Jo dårligere og dårligere det gikk, jo tryggere var vi på at Horneland var rett mann.» |
|
| Back to top |
|
 |
moomoo Veteran

Joined: 18 Feb 2008 Posts: 7101
|
Posted: 05.02.2019 19:54 Post subject: |
|
|
Bare til forbehold, hvis dere som er mest anti Valsvik her googler litt rundt stjerner som er og var blandt verdens beste spillere så finner dere noen som var helt rævva i starten av karrieren i ny klubb også.
Trenger vell ikke komme med konkrete navn her for det er vell allmenn kunnskap?
Han har mye å bevise, men nå må enkelte slutte å oppføre seg som de har sesongkort på røkkeløkka...
En RBK spiller er VÃ…R spiller.
kast den fordømte terningen når en spiller har fått en fair sjangs. _________________
| Neeskens wrote: | | Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt |
| Emilie wrote: | | Neeskens, trenger du å låne en tampong? |
|
|
| Back to top |
|
 |
NÃ¥erdetnok Veteran
Joined: 22 Oct 2007 Posts: 1445 Location: Bergen
|
Posted: 05.02.2019 20:40 Post subject: |
|
|
| Sløvsekken wrote: | | Så lenge trenerteamet sier dette ikke holder så er det greit nok. At vi taper et par treningskamper betyr fint lite. Danskene er i sesong og starter opp etter en kortere vinterpause. At vi ikke er fysisk på høyden med en håndfull treninger etter lang ferie bør ikke sjokkere noen. | Den ferien har vel vart en sesong eller to... |
|
| Back to top |
|
 |
Sløvsekken Veteran

Joined: 04 Oct 2007 Posts: 8933 Location: Rosenborg
|
Posted: 06.02.2019 00:03 Post subject: |
|
|
Og det nye trenerteamet har hatt hvor mange treninger med laget så langt ? 10 ? Å dra konklusjoner på nåværende tidspunkt viser bare en total uvitenhet.
Ser det kollektive og utholdenhetsmessige slik ut i April derimot, så kan man begynne å rynke på nesen. Så er det jo også en velkjent sak at vi har enkelte spillere som er under den kvaliteten man bør forvente i RBK. En lang ferie og en håndfull treninger forandrer ikke på det faktum. Jeg registrerer derimot at en del middelmådigheter allerede er sendt på dør, med enda en på vei ut. Opprydding i spillerstallen er særdeles nødvendig for å heve laget denne sesongen. |
|
| Back to top |
|
 |
haavarl Forumsjef

Joined: 10 Sep 2002 Posts: 15267 Location: Askim
|
Posted: 06.02.2019 08:55 Post subject: |
|
|
| Sløvsekken wrote: | | Og det nye trenerteamet har hatt hvor mange treninger med laget så langt ? 10 ? Å dra konklusjoner på nåværende tidspunkt viser bare en total uvitenhet. |
Det handler ikke spesielt om at Horneland eller årets treninger er for dårlige. Spillerne går inn i det nye året med for dårlig grunnlag siden denne delen av treningen ikke ble godt nok prioritert i 2017 og 2018 ("et par års ferie").
Som jo bare er noe som mange har sagt på mange forskjellige måter allerede. _________________ Embrace science - resist ignorance |
|
| Back to top |
|
 |
haavarl Forumsjef

Joined: 10 Sep 2002 Posts: 15267 Location: Askim
|
Posted: 24.02.2019 21:32 Post subject: |
|
|
Det ble sånn?
1-1 Konradsen - Helland
2-3 Denic - Valsvik - Levi _________________ Embrace science - resist ignorance |
|
| Back to top |
|
 |
|