English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Jonas Svensson
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 94, 95, 96  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
senador
Legende


Joined: 12 Feb 2006
Posts: 10396

PostPosted: 13.06.2016 22:23    Post subject: Reply with quote

Forsvinner Svensson tror jeg RBK må bli dyktigere til å hente billige erstattere. Talentutviklingen har også gått litt i stampe i det siste som er bekymringsfullt. Hvem er det som er på vei opp å frem? Er der Riski inn etter 60 minutter fremover også når vi leder 3-0?

En annen ting er at det er jo helt håpløst å bygge et lag. Med en gang man får en spiller som er brukbar så skal han ut for enhver pris. RBK kommer aldri til CL uten griseflaks.
Back to top
View user's profile Send private message
WT62
Veteran


Joined: 18 Apr 2011
Posts: 2193

PostPosted: 13.06.2016 22:50    Post subject: Reply with quote

Ser klubbene som er listet opp i Adressa. Leicester er ok,PL mester og full av penger, de hoster glatt opp 30-40 mill for Jonas. De andre klubbene er middelmådigheter fra Europas bakgård som sliter med å bikke 1 mill euro.
Selges Jonas til en av disse klubbene for den summen blir jeg mektig forbannet.
Back to top
View user's profile Send private message
Sløvsekken
Veteran


Joined: 04 Oct 2007
Posts: 8933
Location: Rosenborg

PostPosted: 13.06.2016 23:11    Post subject: Reply with quote

Tror ikke han drar for enhver pris heller. At han reiser fra CL-kvalikk med RBK til fordel for Belgia eller middelhavsfarere i Nederland har jeg lite tro på. Kommer det en PL eller Bundesligaklubb forsvinner han dog.
Back to top
View user's profile Send private message
attach
Forumsjef


Joined: 05 Jul 2005
Posts: 25183
Location: Rosenborg

PostPosted: 14.06.2016 08:47    Post subject: Reply with quote

Jeg synes nesten det virker avgjort at han drar i sommer. At alt snakket i avisene er mer for å forberede oss og omgivelsene.
Back to top
View user's profile Send private message
Henri
Legende


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 18979

PostPosted: 14.06.2016 08:53    Post subject: Reply with quote

Kjedelig om Svensson drar i sommer, men han har såpass mange kamper for klubben at jeg aksepterer det. Har vanskeligere for å akseptere at Selnæs dro, det synes jeg var for tidlig.
Back to top
View user's profile Send private message
Brakkebirger
Rutinert


Joined: 04 Feb 2015
Posts: 836

PostPosted: 14.06.2016 09:53    Post subject: Reply with quote

Det er nå vi kan forvente og få mest for han også. Så det er forsåvidt greit om han drar nå.
_________________
Hjemme, Borte, Overalt
Back to top
View user's profile Send private message
Snabeltann
Veteran


Joined: 07 Jul 2012
Posts: 1097

PostPosted: 14.06.2016 13:45    Post subject: Reply with quote

Svensson blir nok solgt i sommer. Ser noen her mener han burde heller bli i RBK og kjempe om å få spille i CL til høsten.


De nevnte klubbene:

Leicester: forsvarende PL-mestre, garantert CL-spill

Basakehirspor: fjerdeplass i tyrkisk liga, skal ut i EL-kvalikk

Freiburg: soleklar vinner av 2.bundesliga og direkte opprykk til toppnivå i Tyskland

Union Berlin: øvre halvdel av 2.bundesliga, men et stykke unna opprykk

PAOK: fjerdeplass i gresk liga, men likevel CL-kvalikk pga merkelig playoff-system i Hellas for CL-plasser

Basel: sveitsiske stormestre og garantert CL-spill

AZ: fjerdeplass i Nederland og EL-kvalikk

Union Berlin burde absolutt ikke være aktuelle, og generelt ville jeg vært skeptisk til tyrkiske og greske klubber, men disse klubbene (unntatt Union Berlin) er sportslig minst på høyde med RBK og nivået i alle disse ligaene er høyere enn Tippeligaen.

Problemstillingen til Svensson blir da: potensielt(!) CL-spill med RBK, enten allerede nå eller om x antall år, eller umiddelbart ta neste steg i karrieren ved å bytte beite.

CL-spill med RBK er hyphotetisk, tilbud fra bedre klubber i bedre ligaer er ekte. Hvis Jonas må ta et valg nå i sommer så bør ingen bli overrasket om han velger overgang, selv om det ikke er de absolutt største klubbene som banker på døra.
Back to top
View user's profile Send private message
Brakkebirger
Rutinert


Joined: 04 Feb 2015
Posts: 836

PostPosted: 14.06.2016 13:54    Post subject: Reply with quote

Det å spille champions league kvalikk er ikke noe stort i seg selv. Sjangsene våre for å kvalifisere oss til gruppespillet er heller ikke allverden sett at vi kan møte ganske tøff motstand i 3 Kvalifiseringsrunden.

Det er vel heller ingen hemmelighet at det er ganske større sportslig utstillingsvindu i noen av ligaen som de respektive klubbene spiller i. Potensialet for å utvikle seg som fotballspiller blir da høyere. For å ikke snakke om økonomiske betingelser.
_________________
Hjemme, Borte, Overalt
Back to top
View user's profile Send private message
OrionPax
Forumsjef


Joined: 12 Aug 2011
Posts: 9780
Location: Drammen

PostPosted: 14.06.2016 14:08    Post subject: Reply with quote

Hvor mange norske spillere har tatt steget fra RBK og østover (såpass langt som Tyrkia) og endt opp i toppen av fotballen? Carew var vel der via omveier.

Poenget jeg prøver å snuble meg frem til; Noen som har noen følelse med hvilken vei som er rett og gå fra RBK for å komme opp på toppnivå? Tettey og Ciljan har kanskje en mening om det.
_________________
Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Brakkebirger
Rutinert


Joined: 04 Feb 2015
Posts: 836

PostPosted: 14.06.2016 14:27    Post subject: Reply with quote

Det er ikke veldig mange spillere vi har solgt til Tyrkia egentlig, ei heller så langt øst. Mye pågrunn av at fotballutviklinga der er relativt ny i form av at den har vært ansett som svak tidligere. Stefan Strandberg var somkjent på vei dit. Det er mange veier til Rom. Det er i det respektive åsyn svært få spillere som har gått rett i fra Rosenborg og innpå ett sterkere lag uten å gå veien via Europa.
_________________
Hjemme, Borte, Overalt
Back to top
View user's profile Send private message
haavarl
Forumsjef


Joined: 10 Sep 2002
Posts: 15259
Location: Askim

PostPosted: 14.06.2016 14:41    Post subject: Reply with quote

Må ikke glemme Gøran Sørloths fantastiske karriere i Bursaspor!
_________________
Embrace science - resist ignorance
Back to top
View user's profile Send private message
Brakkebirger
Rutinert


Joined: 04 Feb 2015
Posts: 836

PostPosted: 14.06.2016 14:45    Post subject: Reply with quote

Toppet vel den med å dra til Viking om jeg ikke husker feil
_________________
Hjemme, Borte, Overalt
Back to top
View user's profile Send private message
toki
Veteran


Joined: 14 Nov 2007
Posts: 1668

PostPosted: 14.06.2016 15:11    Post subject: Reply with quote

Skal se at Rosenborg mottar et stort bud i sommer, men sier nei, med lovnader til Svensson om at han får dra i vinter.
SÃ¥ kommer vinteren, Rosenborg mottar et mindre bud og selger...

Det eneste som kan "redde" en slik løsning er hvis klubben kommer seg til CL. Da tjener en lett inn de pengene en taper på et salg i vinter kontra i sommer. Svensson vil jeg også kalle en av disse x-faktorene som laget trenger for å klare seg gjennom kvaliken.
_________________
04.12.96
Back to top
View user's profile Send private message
1972 Miami Dolphins
Legende


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 18554
Location: Oslo

PostPosted: 14.06.2016 18:44    Post subject: Reply with quote

Veldig usannsynlig med CL i år, derimot er det endel mer sannsynlig med ny runde i EL. Og det kan være neste like moro med god trekning, samt mer lærerikt for troppen og trenerne. Sørger også for et nytt år med godt overskudd i regnskapet, selv om det ikke betaler i nærheten av hva CL gjør.

HÃ¥per Jonas blir til det er avgjort om det blir Europa eller ikke, og tipper han vil spille Europa om vi kvaller. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
kris0stby
Veteran


Joined: 08 Dec 2008
Posts: 1608

PostPosted: 15.06.2016 10:32    Post subject: Reply with quote

Sier som jeg sa med Selnæs. Flott spiller med et godt hue. Kommer nok ikke til å takke ja til et hvilketsomhelst tilbud. Men, om tilbudet er fra riktig klubb, et sted der han kan få tillit og utvikle seg videre så bør vi ikke stoppe ham. Vi må selvsagt kreve en høy pris, vi skal tross alt erstatte en av seriens beste spillere, men vi vil i det lange løp være tjent med å la spillerne ta de riktige overgangene. Hvis han blir værende lengre blir jeg overlykkelig. Om han selges for riktig sum og til riktig klubb ønsker jeg ham et hjertelig lykke til videre.
Back to top
View user's profile Send private message
Largactyl
Veteran


Joined: 12 Sep 2005
Posts: 4001

PostPosted: 20.06.2016 19:13    Post subject: Reply with quote



Tommel'n opp! Tommel'n opp! Tommel'n opp! Tommel'n opp! Tommel'n opp! Tommel'n opp! Tommel'n opp! Tommel'n opp! Tommel'n opp! Tommel'n opp! Tommel'n opp!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
attach
Forumsjef


Joined: 05 Jul 2005
Posts: 25183
Location: Rosenborg

PostPosted: 20.06.2016 19:27    Post subject: Reply with quote

Jeg biter meg merke i at Svensson har begynt å gi bort fotballskoene sine. Det lover ikke bra.
Back to top
View user's profile Send private message
Harceïde
Veteran


Joined: 03 Mar 2011
Posts: 6565

PostPosted: 20.06.2016 19:28    Post subject: Reply with quote

Det er så vondt å lese dialekt på facebook. Men bra av Svenzone.
Back to top
View user's profile Send private message
Rallepus
Veteran


Joined: 02 Feb 2012
Posts: 1246

PostPosted: 20.06.2016 19:46    Post subject: Reply with quote

Svensson! Tommel'n opp!

Eneste tilsvarende jeg har opplevd var at Traore ble med og spilte litt én-spretten en gang han nettopp var ferdig med straffetrening med juniorlaget haha. Ikke like stor opplevelse kanskje, men absolutt sympatisk.

Jo, også har Ørjan Berg spilt mye fotball med oss kids fra Angeltrøa/Brundalen-området opp igjennom Smile Tommel'n opp!
_________________
Dette er livet, og du kan ikke gi slipp på det, du klynger deg til et håp om at et mirakel skal skje, og hver kveld skjer det noe helt motsatt.
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 61139
Location: Trondhjem

PostPosted: 20.06.2016 20:02    Post subject: Reply with quote

Antar det er snakk om gutten som scoret på Svensson på Midtnytt.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Torbjørn Bratt
Proff


Joined: 16 Jan 2010
Posts: 341

PostPosted: 20.06.2016 20:13    Post subject: Reply with quote

Kjenner en type som har vært på et slags teambuilding opplegg med Trond Alstad som innleder. Alstad sa da at RBK aldri kommer til å si nei til brukbare bud på spillere. Han dro frem Sapara neiet som stormannsgalskap og idioti, slikt skulle aldri gjenta seg. Sett i lys av dette tror jeg vi snart ser Jonas på vei ut.
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 61139
Location: Trondhjem

PostPosted: 20.06.2016 21:10    Post subject: Reply with quote

Vi lar mamma Lisa Lillebostad si litt om forhistorien:

- Det startet da vi så Rosenborg i Abrahallen for en stund siden, og møtte en utrolig trivelig Jonas Svensson. Dét gjorde at Svensson med en gang ble Leons yndlingsspiller, sier Lillebostad.

Opplevelsen var så sterk for Leon at han ville sende et brev til Svensson for å takke. Dét ble gjort gjennom foreldrenes Facebook-konto, og Svensson svarte med å invitere Leon på en RBK-trening.

Så ble det stille en periode. Helt til foreldrene måtte fortelle Leon den dårlige nyheten om at Svensson kanskje kommer til å forsvinne til utlandet i løpet av året.

- Da ble det krampegråt, og vi tok igjen kontakt med Svensson. Da ble Leon igjen invitert til å komme på en trening, forteller Lillebostad.

Les mer: Denne opplevelsen kommer Leon (7) til å leve på lenge
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Kaaremaal
Junior


Joined: 15 Apr 2015
Posts: 78

PostPosted: 21.06.2016 10:17    Post subject: Reply with quote

Siden jeg skriver under pseudonym her inne må jeg bare si at jeg elsker Jonas Svensson. Siste rest av den folkelige trønderprofilen som jeg liker så inderlig godt i Rosenborg.
_________________
En ny kur for nyresykdommer ble oppdaget i Norge i 2015 da en norsk fotballtrener slo sykdommen med tydelige samhandlingsmønstre, bevegelser i lengderetning og 4-3-3.
Back to top
View user's profile Send private message
Cashew
Junior


Joined: 21 Jul 2015
Posts: 93
Location: Trondheim

PostPosted: 22.06.2016 13:04    Post subject: Reply with quote

Er det galt når jeg (29år) leser om Leon (7år) og kjenner jeg blir dritsjalu og skulle ønske jeg fikk en slik drømmedag med Svensson?
Back to top
View user's profile Send private message
Henri
Legende


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 18979

PostPosted: 22.06.2016 13:06    Post subject: Reply with quote

Jeg heller mot ja.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 94, 95, 96  Next
Page 70 of 96

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb