English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Torgeir Børven
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
obscurr
Junior


Joined: 11 Aug 2007
Posts: 47
Location: Rosenborg

PostPosted: 29.09.2020 22:07    Post subject: Reply with quote

Verdien bare gått enda mer nedover...? Den er så lav at det knapt nok er noe sted å gå...

Og ang horrible inntekter; det gjelder vel hele Europa regner jeg med. Fortsatt ingen andre toppscorere i Europa som går bortimot gratis under kontrakt og er frisk.

Vi har bare to reelle spisser pt, Børven hadde nok fått sine sjanser. Tenk om vi endre opp i EL med EN spiss i stallen.

Elendig sum, elendig timing, elendig business. Tar det for gitt at det kommer ny spiss inn, ellers står dette til stryk.


Last edited by obscurr on 29.09.2020 22:13; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Rayman
Rutinert


Joined: 11 Aug 2019
Posts: 655
Location: Oslo

PostPosted: 29.09.2020 22:10    Post subject: Reply with quote

Sannsynligvis avventer vi litt til etter kampen på torsdag. Går vi til EL får vi både penger og større kampbelastning, og må nesten hente en spiss. Da er vi også mer attraktive med gruppespill, og kan hente en spiss på en høyere hylle. Går vi ikke til EL, er det ikke sikkert vi har behov for å hente erstatter nå. Da har vi en kamp i uka ut sesongen, og Hareide har tid på å telle opp og lage ønskellster for neste sesongs tropp.
Back to top
View user's profile Send private message
Wiseblood
Veteran


Joined: 30 Oct 2002
Posts: 1208

PostPosted: 29.09.2020 22:11    Post subject: Reply with quote

Må vel bare understøtte det Nidaros997 sier. Det er ikke normale tider vi er inne i rent økonomisk, og om Børven i tillegg ikke er en spillertype Åge ønsker er det da ingen ting å lure på.
_________________
Quote:
https://chrome.google.com...fdhbejfeha RUSK - for deg som ikke gidder spam her inne
Back to top
View user's profile Send private message
obscurr
Junior


Joined: 11 Aug 2007
Posts: 47
Location: Rosenborg

PostPosted: 29.09.2020 22:14    Post subject: Reply with quote

Ingen er inne i normale økonomiske tider.. vi er ikke spesielle.
Back to top
View user's profile Send private message
Willoch
Veteran


Joined: 22 Dec 2009
Posts: 1681

PostPosted: 29.09.2020 22:19    Post subject: Reply with quote

Dersom han ikke er i Åge’s planer, er det bare å selge. Merkelig at han gidder å gå til dette laget. Annet, lønnskostnadene til midtbanespillerne må være høye. Her må nok noen etablerte ut.
_________________
Willoch
Back to top
View user's profile Send private message
Zorac
Forumsjef


Joined: 08 May 2005
Posts: 19489
Location: Lillestrøm

PostPosted: 29.09.2020 22:24    Post subject: Reply with quote

Montana wrote:
Ja, hva skal man si..takk for alt Børven..


Takk for.. litt?
_________________
Influencerâ„¢
Back to top
View user's profile Send private message
Nidarosballklubb
Rutinert


Joined: 15 Apr 2019
Posts: 650
Location: Norge

PostPosted: 29.09.2020 22:35    Post subject: Reply with quote

Et pinlig tabbekjøp av Dorsin men når skaden først har skjedd er det i hvert fall bra de rydder opp raskt og ikke tviholder på han for å ikke tape ansikt.
Back to top
View user's profile Send private message
dags
Veteran


Joined: 11 Jan 2006
Posts: 3678

PostPosted: 29.09.2020 23:10    Post subject: Reply with quote

Vi er nødt om å få bedre plan og flyt i angrepsspillet vårt, ellers spiller det ingen rolle hvem vi setter som spiss. De vil ikke få særlig med sjanser uansett.

Jeg synes ikke det var et tabbekjøp. En meget god avslutter inne i boksen, men dit kommer ballen sjelden eller aldri. Islamovic er kanskje en enda dårligere avslutter en Søderlund, dog bedre på mye annet. Hvis jeg hadde kommet som Eliteseriens toppscorer og blitt benket til fordel for det spetakkelet hadde jeg også hoppet på første fly til Tyrkia.

Takk for forsøket Børven, lykke til videre. Nå, hent inn en spiller som passer inn i planene dine Åge. Det er forhåpentligvis et betydelig hakk opp fra Dino.
_________________
Mot dumhet kjemper selv gudene forgjeves.
Back to top
View user's profile Send private message
Sløvsekken
Veteran


Joined: 04 Oct 2007
Posts: 8933
Location: Rosenborg

PostPosted: 29.09.2020 23:20    Post subject: Reply with quote

Nidarosballklubb wrote:
Et pinlig tabbekjøp av Dorsin men når skaden først har skjedd er det i hvert fall bra de rydder opp raskt og ikke tviholder på han for å ikke tape ansikt.


Tja, det kommer jo litt an på. Dorsin kjøper jo ikke spillere i hytt og pine på egen hånd. Børven ble kjøpt med Horneland som trener, og om han ville ha Børven så er det ikke nødvendigvis en bom fra Dorsin sin side. For klubben er det jo dog en fiasko, siden Horneland forsvant rett etterpå og ny trener vil ha andre typer på topp. Isolert sett er jo ikke Børven en dårlig spiller, men passer jo opplagt ikke inn slik Hareide vil at laget skal se ut.

Det er jo nettopp dette som blir problemet når vi vingler mellom trenere som har forskjellig filosofi hele tiden. Da blir det å starte på nytt igjen hver gang, med utskiftninger av spillere for å få stallen til å passe med den nye treneren, samtidig som spillerne som er der på mange måter må starte fra bunnen igjen med nye formasjoner, roller og stil.
Back to top
View user's profile Send private message
mirar
Veteran


Joined: 09 Jun 2006
Posts: 2239

PostPosted: 29.09.2020 23:25    Post subject: Reply with quote

Selger nok ikke Børven uten at man har en erstatter klar?
Back to top
View user's profile Send private message
Zorbeltuss
Veteran


Joined: 11 Feb 2012
Posts: 4054

PostPosted: 30.09.2020 01:31    Post subject: Reply with quote

Selge uten å ha erstatter klar har vi da funnet på med Trondsen (Meling er vel et mer relevant eksempel siden vi fremdeles har Islamovic) , så skal ikke utelukke det.
_________________
Og forøvrig så er ikke andelen nederlendere i sportslig avdeling stor nok før den når 100%
Back to top
View user's profile Send private message
Vegard2711
Legende


Joined: 25 May 2011
Posts: 11954

PostPosted: 30.09.2020 02:44    Post subject: Reply with quote

NÃ¥ har vi en ny mann i sjefsstolen. Ingenting blir nok gjort uten at han er involvert og kommer med sine planer og tanker.
Back to top
View user's profile Send private message
moomoo
Veteran


Joined: 18 Feb 2008
Posts: 6861

PostPosted: 30.09.2020 11:24    Post subject: Reply with quote

Synes ikke Børven sagaen på noen plasse er skadale.

Det som jeg ser på som synd i etterkant er at vi

A) Lot oss ditrere av Odd og betale 2mnok for 1 mnd igjen på kontrakten ( Noe som tilsier at han ville kostet 20+ om han hadde 3 års kontrakt)

B) At vi tilsynelatende (selv om det er riktig) velger å selge ham non profitt fordi Åge ikke ser for seg at han er spissen vi trenger. Her føler jeg uansett om han har vært litt tregstarta for oss at vi kune fåt 10+.

Børven har ikke vært rævva og han har vist seg veldig fotballklok flere ganger. Jeg vil tro han hadde klart seg fint med tillitt og mere spilletid (etterhvert).

Når det er sagt så ligner DIno langt mere på en klassisk RBK spiss og det er nok det som er malen.

Tror Åge ser det er greit med ulike spilletyper, men slik det er nå vil han nok fokusere på kontinutet i spillemønster også, og da er det forståelig at han kanskje ønsker en som er mere lik Dino.

Uansett, masse lykke til i Tyrkia Torgeir!
_________________
Neeskens wrote:
Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt
Back to top
View user's profile Send private message
Kamerat Ola
Veteran


Joined: 13 Jan 2014
Posts: 7250
Location: South-west coast exile

PostPosted: 30.09.2020 11:33    Post subject: Reply with quote

Jeg syntes det er spesielt at norsk fotballmedia (og ja, jeg vet at de i beste fall er en gjeng hodeløse høns som tramper over tastaturet) er så innbitt på å svartmale situasjonen. Jeg mener heller at dette viser en handlekraft og vilje hos Dorsin/Hareide som vi ikke har sett mye av tidligere. Man har tydeligvis innsett at kjøpet så langt har vært en tabbe, og tar grep for å gjøre noe med det. Man burde nok kunne forvente at han hadde blitt en større suksess, men når han nå en gang ikke ble det er det helt riktig å ta konsekvensene. I mitt hode viser dette først og fremst vilje og handlekraft fra Dorsin og Hareide og at de prioriterer å sy sammen en komplementær spillertropp etter Hareides ønske. Det er et godt utgangspunkt syntes jeg.

Og plis husk: Jeg skjønner veldig godt at Eurosport-gjengen skal skape klikk og interesse. Jeg skjønner også at det er svenskens rolle å skape overskrifter. Samtidig syntes jeg at noen burde sett større på situasjonen. Det var vel Horneland(?) som ønska seg Børven. Han er long gone nå, heldigvis. Dette er mer et resultat av trenerbytte enn noe mer, og det er forsåvidt uheldig for Børven. At ikke "eksperter" forstår det er forunderlig.
Back to top
View user's profile Send private message
Macha
Veteran


Joined: 06 Nov 2008
Posts: 5899

PostPosted: 30.09.2020 11:42    Post subject: Reply with quote

Syns det har vært lite skriverier rundt overgangen? Og finner ingen som svartmaler situasjonen?
Back to top
View user's profile Send private message
Toilling
Rutinert


Joined: 10 Jan 2017
Posts: 953

PostPosted: 30.09.2020 14:19    Post subject: Reply with quote

Spesielt å kjøpe en spiss, så selge han så kort tid etterpå når han ganske tydelig er den beste spissen vi har.

Det må være snakk om ganske mye penger her ellers så er det virkelig mongofakter på fare, utelukker ikke at det har pågått over lang tid.
Back to top
View user's profile Send private message
1972 Miami Dolphins
Legende


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 18574
Location: Oslo

PostPosted: 30.09.2020 14:23    Post subject: Reply with quote

Kan godt hende han helt tydelig er den beste spissen vi har, men Dino har levert bedre enn Børven for RBK.
Back to top
View user's profile Send private message
haavarl
Forumsjef


Joined: 10 Sep 2002
Posts: 15262
Location: Askim

PostPosted: 30.09.2020 14:48    Post subject: Reply with quote

Jeg tror nok helst det er mongofakter på fare. Uten at jeg har noen anelse om hva det er, bortsett fra at det har pågått lenge.
_________________
Embrace science - resist ignorance
Back to top
View user's profile Send private message
tjommi
Proff


Joined: 02 Jul 2008
Posts: 250

PostPosted: 30.09.2020 14:49    Post subject: Reply with quote

Quote:
Onsdag la klubben ut en video på YouTube, hvor det kommer fram at Torgeir Børven har trent med sine potensielle nye lagkamerater.

I videoen kan man se at Børven deltar på både oppvarmingen og spillsekvens. Overgangen er ikke offentliggjort av noen av partene.

Da er vel denne så godt som i boks?
Back to top
View user's profile Send private message
Toilling
Rutinert


Joined: 10 Jan 2017
Posts: 953

PostPosted: 30.09.2020 14:52    Post subject: Reply with quote

Spørs da om adegbenro er tiltenkt spissrolle, da har vi vel 2 spisser, teoretisk sett.
Back to top
View user's profile Send private message
Sløvsekken
Veteran


Joined: 04 Oct 2007
Posts: 8933
Location: Rosenborg

PostPosted: 30.09.2020 14:55    Post subject: Reply with quote

Hareide har allerede sagt til Adressa at det må ny spiss inn umiddelbart om Børven forsvinner, og at de har alternativer i kikkerten, så det skjer nok noe før mandag.
Back to top
View user's profile Send private message
1972 Miami Dolphins
Legende


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 18574
Location: Oslo

PostPosted: 30.09.2020 14:57    Post subject: Reply with quote

uryddig at han trener med nytt lag om ikke kontrakter er signert. Gud forby om foten brakk eller lignende, så hadde alt gått i vasken. Vi hadde sittet igjen med en langtidsskadd spiller, null penger og samme utgifter.
Back to top
View user's profile Send private message
Vegard2711
Legende


Joined: 25 May 2011
Posts: 11954

PostPosted: 30.09.2020 15:04    Post subject: Reply with quote

Da måtte det vel blitt søksmål. Kan ikke se for meg at RBK hadde godtatt at han trente med de uten at ting var signert. Så enten er ikke RBK informert om treningen eller så er avtalen signert. Hvis ikke er det hodemist av RBK.
Back to top
View user's profile Send private message
OrionPax
Forumsjef


Joined: 12 Aug 2011
Posts: 9800
Location: Drammen

PostPosted: 30.09.2020 15:18    Post subject: Reply with quote

Klar nå.

https://www.nettavisen.no...25319.html
_________________
Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jorji
Rutinert


Joined: 31 Mar 2011
Posts: 538

PostPosted: 30.09.2020 15:18    Post subject: Reply with quote

Offisielt:
https://twitter.com/Ankar...nt%3Drow-1
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Next
Page 28 of 30

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb