View previous topic :: View next topic |
Hvem var beste Rosenborg-spiller? |
Hansen |
|
11% |
[ 6 ] |
Hedenstad |
|
3% |
[ 2 ] |
Reginiussen |
|
5% |
[ 3 ] |
Hovland |
|
5% |
[ 3 ] |
Meling |
|
13% |
[ 7 ] |
Jensen |
|
3% |
[ 2 ] |
Lundemo |
|
1% |
[ 1 ] |
Trondsen |
|
9% |
[ 5 ] |
Ã…sen |
|
41% |
[ 21 ] |
Søderlund |
|
0% |
[ 0 ] |
Adegbenro |
|
1% |
[ 1 ] |
|
Total Votes : 51 |
|
Author |
Message |
Putte Veteran

Joined: 02 Jun 2017 Posts: 1404 Location: Lerkendal
|
Posted: 29.10.2019 19:26 Post subject: Rosenborg - Sporting Lisboa |
|
|
Billetter kjøpes på ticketmaster.no _________________
(delt bruker - PM for tilgang)
Last edited by Putte on 07.11.2019 21:54; edited 1 time in total |
|
Back to top |
|
 |
håpløs Veteran
Joined: 28 Jun 2015 Posts: 1414
|
Posted: 30.10.2019 18:54 Post subject: |
|
|
God oppladning til match med litt fri i hælga og et par gode treninger derpå.
Minusgrader og ikke rote på midtbanen.
NYdelig fotballkveld! |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61130 Location: Trondhjem
|
Posted: 31.10.2019 00:14 Post subject: |
|
|
The Matchday 3 encounter was Sporting's first game against Norwegian opposition for 20 years. Their previous two away games have finished 3-0 – the first of them in their favour, against Lyn Oslo in the first round of the 1971/72 European Cup Winners' Cup, the second in favour of their hosts, Viking, in round one of the 1999/2000 UEFA Cup, a tie the Lisbon side lost 3-1 on aggregate.
(...)
Unbeaten at home during the qualifying phase, they lost all three UEFA Europa League group games in Trondheim last season, and are now on a run of five successive home defeats in the group stage as well as a sequence of 13 games without a victory in the competition proper, home and away.
(...)
Rosenborg goalkeeper André Hansen's next appearance in UEFA club competition will be his 50th.
Read more: Rosenborg v Sporting CP facts
Håper at det blir 14-15 000 neste torsdag. Eneste tidlige hjemmekamp i gruppespillet og mulig seier bør lokke folk. |
|
Back to top |
|
 |
JohnTiger Veteran
Joined: 27 Nov 2007 Posts: 2622 Location: Heimdal
|
Posted: 31.10.2019 00:41 Post subject: |
|
|
Vi får se hvordan det ligger ann når STAut er oppe og går igjen! Håper som deg på 15000  _________________ Rosenborg e laget!
Twitter : @JohnTiger67 |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61130 Location: Trondhjem
|
Posted: 05.11.2019 22:45 Post subject: |
|
|
– Det var mye som var bra der nede, det var egentlig bare det å sette ballen i mål som manglet. Det håper vi selvfølgelig å gjøre noe med nå, sier Vegar Eggen Hedenstad foran returoppgjøret mot Sporting CP.
Høyrebacken gikk av banen med en plagsom menisk mot Strømsgodset, men er høyst sannsynlig klar når portugiserne gjester Lerkendal torsdag.
Les mer: – Forrige kamp gir oss tro på tre poeng
Jeg skal ærlig innrømme at jeg først i etterkant av bortekampen oppfattet av Barcelona-"stjerne" Jérémy Mathieu var en av dem som passet på Søderlund.  |
|
Back to top |
|
 |
JohnTiger Veteran
Joined: 27 Nov 2007 Posts: 2622 Location: Heimdal
|
Posted: 06.11.2019 12:28 Post subject: |
|
|
En rask titt innom Ticketmaster sier meg at ingenting tyder på at salget har eksplodert siden STAut tok siesta for 10 dager siden. 10103 solgte da, kan umulig være mer enn 11000 solgte nå.
MASSE billetter igjen på felter som normalt pleier å være så godt som utsolgt og ingen felt er i nærheten av å bli utsolgt.
Det eneste positive er at de som har kjøpt billett til kampen nok møter opp, slik at antall innenfor stadionmurene nok blir som en vanlig seriekamp i år, ja kanskje til og med bedre enn de fleste seriekampene. _________________ Rosenborg e laget!
Twitter : @JohnTiger67 |
|
Back to top |
|
 |
zaphod81 Forumsjef

Joined: 23 Jan 2008 Posts: 11618 Location: Rett ved regnbuens ende
|
Posted: 06.11.2019 12:54 Post subject: |
|
|
2mas wrote: | Jeg skal ærlig innrømme at jeg først i etterkant av bortekampen oppfattet av Barcelona-"stjerne" Jérémy Mathieu var en av dem som passet på Søderlund.  |
Du tenkte sikkert som meg, at det var snedig at skuespiller Paul Bettany hadde en såpass sentral rolle i Sporting-laget.
 _________________ Sitat slutt. |
|
Back to top |
|
 |
RBKSandvika Veteran

Joined: 25 May 2004 Posts: 3956 Location: Oslo
|
Posted: 06.11.2019 16:55 Post subject: |
|
|
Horneland og Mike om prioriteringer i slutten av sesongen.
"Vi prioriterer begge deler!"
SÃ¥ flott.
Regner med at vi bruker masse krefter på å få en U i Europa og havner på 5te i serien. Success! |
|
Back to top |
|
 |
Zarm93 Veteran
Joined: 06 Apr 2015 Posts: 2873
|
Posted: 06.11.2019 17:49 Post subject: |
|
|
Enig.
De burde heller ha sagt at de gir blanke faen i alt. |
|
Back to top |
|
 |
RBKSandvika Veteran

Joined: 25 May 2004 Posts: 3956 Location: Oslo
|
Posted: 06.11.2019 18:00 Post subject: |
|
|
Nei, det burde vært forståelse for at vi trenger 9 poeng i serien 100x mer enn vi trenger 1-2 poeng i en EL-gruppe vi ikke har nubbkjangs på.
Derfor burde vi hvile noen spillere som er utsatt (er visstnok flere som spiller med småskader) i en hard kamp mot Sporting. La en unggutt få sjansen. |
|
Back to top |
|
 |
Zarm93 Veteran
Joined: 06 Apr 2015 Posts: 2873
|
Posted: 06.11.2019 18:47 Post subject: |
|
|
Enig.
De burde derfor ha sagt rett ut at de gir blanke faen i EL. |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61130 Location: Trondhjem
|
Posted: 06.11.2019 21:08 Post subject: |
|
|
Formasjonstreninga i ettermiddag åpnet for at Pål André Helland starter på bekostning av Samuel Adegbenro, mens at David Akintola bytter ving. Imidlertid ble Helland drillet også før forrige hjemmekamp mot Molde uten at han startet.
Anders Trondsen er samtidig høyaktuell som indreløper i disfavør Gjermund Åsen, som underveis på treninga erstattet Helland som ving.
(...)
Mulig Rosenborg-lag:
André Hansen
Vegar Hedenstad - Tore Reginiussen - Even Hovland - Birger Meling
Mike Jensen - Marius Lundemo - Anders Trondsen
Pål André Helland - Alexander Søderlund - David Akintola
Les mer: - Vi må vinne
Underveis i formasjonstreninga byttet også Valsvik med Hovland og Adegbenro med Akintola. Samtidig fikk både B. Johnsen og Botheim prøve seg som spiss. |
|
Back to top |
|
 |
henrifei Veteran
Joined: 25 May 2011 Posts: 2599
|
Posted: 07.11.2019 06:24 Post subject: |
|
|
ett velfungerende Rosenborg bør ta 9-12 poeng i denne gruppa. Sporting kjørte gå-sakte aksjon mot klubben sist og kommer nok til å vise mye av de samme holdningene idag. dette er en kamp vi skal vinne uansett faen! |
|
Back to top |
|
 |
Bart1 Veteran
Joined: 21 Sep 2015 Posts: 2081 Location: Selsbakk
|
Posted: 07.11.2019 10:01 Post subject: |
|
|
Jondahl wrote: | ett velfungerende Rosenborg bør ta 9-12 poeng i denne gruppa. Sporting kjørte gå-sakte aksjon mot klubben sist og kommer nok til å vise mye av de samme holdningene idag. dette er en kamp vi skal vinne uansett faen! |
Jeg tør å påstå om at vi hadde klart poeng mot Sporting sist gang - om vi hadde spilt slik som vi har gjort i den hjemlige serien. De var direkte svake. Det vil si at vi ikke engang hadde trengt å ha en veldig god dag. Dette er en kamp jeg forventer tre poeng i - på tross av den dårlige formen vi er i. Så får det være at laget har et utenlandsk navn, men dårlig fotball er dårlig fotball - uavhengig av om laget er fra "Utlandet"...
PS Hvis Sporting Lisboa hever seg, trekker jeg mine påstander. Dette er kun basert på hva Sporting Lisboa viste mot oss sist. |
|
Back to top |
|
 |
Strominho Veteran
Joined: 30 Aug 2012 Posts: 1045 Location: Tønsberg
|
Posted: 07.11.2019 10:18 Post subject: |
|
|
Vi har muligheter her, samtidig møter vi vel et lag som har ambisjon om å gå videre i gruppa. Da forventer de nok tre poeng mot dumpekandidaten RBK.
Om vi avslutter gruppespillet med seier her og seier mot LASK har vi seks poeng, noe som vel er ok alt tatt i betraktning. Bare synd poengene i så fall kommer helt i slutten av gruppespillet, når vi allerede i realiteten er utslått. Hadde vært gøy om avansementet kunne levd inn mot siste kamp. |
|
Back to top |
|
 |
Zorac Forumsjef

Joined: 08 May 2005 Posts: 19489 Location: Lillestrøm
|
Posted: 07.11.2019 12:14 Post subject: |
|
|
2mas wrote: | Formasjonstreninga i ettermiddag åpnet for at Pål André Helland starter på bekostning av Samuel Adegbenro, mens at David Akintola bytter ving. |
Fantastisk vri. Ta ut den av våre (ute)spillere som står best, eller i det minste har mest potensiale mot internasjonal motstand, og flytt over en veldig lite produktiv arbeidshest for å gjøre plass til en offensiv potensiell poengplukker.
Hvorfor ikke bare bytte Akintola med Helland? Er vi så forbanna låst på "forsvarsspillere" i flest mulig posisjoner at vi ikke en gang tør å risikere litt defensivt for å ha hele to offensive potensielle matchvinnere på banen samtidig i en kamp man har uttalt vi må vinne?
Vi må vinne, og derfor satser vi på defensive krefter og dødballfot. Det er ikke så stor forskjell på Eggens og Hornelands filosofi, sa Koteng i Troillprat. Nuvel. _________________ Influencer™ |
|
Back to top |
|
 |
Bremsen Junior
Joined: 20 Feb 2017 Posts: 24
|
Posted: 07.11.2019 13:54 Post subject: |
|
|
Dette bør bli en grei seier mot et svakt sportinglag. Tar med ungen til Lerkendal i kveld slik at han endelig kan få juble litt for RBK mål og sjangser igjen.
Minusgrader og skippertaksmentaliteten gir oss tre enkle poeng i dag. Det befester også ledelsens posisjon i klubben slik at vi slipper noen utskiftninger der - med 6 poeng i Europa denne høsten viser vi jo stor fremgang og utvikling  |
|
Back to top |
|
 |
Flabbergast Veteran
Joined: 19 Jul 2012 Posts: 3433 Location: Trondheim
|
Posted: 07.11.2019 14:13 Post subject: |
|
|
Det man skulle tro var fordel RBK, nemlig minusgrader, mener jeg vagt å huske at som regel har endt med solide tap, paradoksalt nok |
|
Back to top |
|
 |
zaphod81 Forumsjef

Joined: 23 Jan 2008 Posts: 11618 Location: Rett ved regnbuens ende
|
Posted: 07.11.2019 14:50 Post subject: |
|
|
Neida, bare på bortebane i Russland.
De der virkelig kalde kampene har jo ofte kommet seint i gruppespillet, type desember, og da er det ikke kuldegradene som er problemet, men at vi stort sett har vært minst en måned ute av sesong. Kanskje også i praksis seriemestere for lenge siden, og med toppformen alvorlig på retur, parallelt med at lagene til våre europeiske motstandere virkelig har begynt å sette seg etter storshoppingen på sommeren.
Frosne portugisiske landslagsspillere i toppform er tross alt ganske mye bedre enn varme norske landslagsreserver i tvilsom form.
Mot Sporting nå, et demotivert lag i dårlig form, så tror jeg noen kuldegrader gjør det hele akkurat passelig fremmed og ukomfortabelt. Jeg forventer egentlig at vi møter ganske daff motstand i kveld, og fremstår ganske bra selv. Ingenting som lavt tempo og dårlig innsats fra motstanderne for å se veldig intensive og friske ut selv.
Vi kommer sikkert til å få mange fine dødballer å spille Island på. _________________ Sitat slutt. |
|
Back to top |
|
 |
senador Legende
Joined: 12 Feb 2006 Posts: 10396
|
Posted: 07.11.2019 15:17 Post subject: |
|
|
zaphod81 wrote: | Neida, bare på bortebane i Russland.
De der virkelig kalde kampene har jo ofte kommet seint i gruppespillet, type desember, og da er det ikke kuldegradene som er problemet, men at vi stort sett har vært minst en måned ute av sesong. Kanskje også i praksis seriemestere for lenge siden, og med toppformen alvorlig på retur, parallelt med at lagene til våre europeiske motstandere virkelig har begynt å sette seg etter storshoppingen på sommeren.
Frosne portugisiske landslagsspillere i toppform er tross alt ganske mye bedre enn varme norske landslagsreserver i tvilsom form.
Mot Sporting nå, et demotivert lag i dårlig form, så tror jeg noen kuldegrader gjør det hele akkurat passelig fremmed og ukomfortabelt. Jeg forventer egentlig at vi møter ganske daff motstand i kveld, og fremstår ganske bra selv. Ingenting som lavt tempo og dårlig innsats fra motstanderne for å se veldig intensive og friske ut selv.
Vi kommer sikkert til å få mange fine dødballer å spille Island på. |
Sporting er mye bedre på bortebane enn hjemmebane. 3-1 tap. «Umotivert prestasjon av RBK». «RBK hardt straffet» osv
Mike Jensen skal ha 500 touch. Lundemo med de upresise pasningene. Adengbenro og Akintola som er dårlig defensivt og elendig innleggsføtter. Ingen løp i boks.
Man vinner ikke kamper med slikt. |
|
Back to top |
|
 |
zaphod81 Forumsjef

Joined: 23 Jan 2008 Posts: 11618 Location: Rett ved regnbuens ende
|
Posted: 07.11.2019 15:37 Post subject: |
|
|
Nå skal det heldigvis sies at du ikke akkurat er noen spåkone når du drister deg utpå med å tippe resultat før kampene:
senador før Molde-kampen wrote: | Det er ikke flaks! Slutt med disse dumme virkelighetsoppfatningene. Molde er mye bedre enn oss og slik vil det være fremover. Dessverre!
|
senador før bortekampen mot Sporting wrote: | Ja, man kan bare telle ned til en ny ydmykelse. Kampen burde blitt stoppet og RBK kastet ut av EL. Vi har ingenting der å gjøre. RBK burde fått straff for å ikke ta turneringen seriøst. |
senador før bortekampen mot Mjøndalen wrote: | Nei. Kunstgress og Mjøndalen. Lukter 1-1 og dårlig prestasjon lang vei! 1-0 etter 2 minutter, feilpasning fra Hedenstad. Rødt kort til Hovland etter 79 minutter. |
Så vil du jo sikkert hevde at du har hatt mye rett innimellom disse, men nå er det engang slik at ei klokke som står stille på 'vi har ikke sjans til å vinne' vil ha rett cirka 60% av tida i år. Det mest positive man kan si er jo at den klokka ikke var å finne i det hele tatt i den perioden vi faktisk vant noen kamper. _________________ Sitat slutt. |
|
Back to top |
|
 |
Strominho Veteran
Joined: 30 Aug 2012 Posts: 1045 Location: Tønsberg
|
Posted: 07.11.2019 15:44 Post subject: |
|
|
Senador hadde faktisk noen positivt ladede innlegg i sommer da vi slo ut BATE og Maribor, om jeg ikke husker feil.
Kanskje kontoen var hacka?  |
|
Back to top |
|
 |
Robin Rutinert
Joined: 02 Mar 2012 Posts: 919
|
Posted: 07.11.2019 15:55 Post subject: |
|
|
For all del, det kan være vi vinner denne, ser ikke bort ifra det. Synes ikke Sporting var overbevisende i den forrige kampen. Men det er litt "hva så" over dette. Det eneste som teller nå er å klare en tredjeplass i serien. I EL går vi uansett ikke videre. Det er vel noen flere penger (og litt ære) i å ta noen poeng riktignok. |
|
Back to top |
|
 |
senador Legende
Joined: 12 Feb 2006 Posts: 10396
|
Posted: 07.11.2019 17:59 Post subject: |
|
|
zaphod81 wrote: | Nå skal det heldigvis sies at du ikke akkurat er noen spåkone når du drister deg utpå med å tippe resultat før kampene:
senador før Molde-kampen wrote: | Det er ikke flaks! Slutt med disse dumme virkelighetsoppfatningene. Molde er mye bedre enn oss og slik vil det være fremover. Dessverre!
|
senador før bortekampen mot Sporting wrote: | Ja, man kan bare telle ned til en ny ydmykelse. Kampen burde blitt stoppet og RBK kastet ut av EL. Vi har ingenting der å gjøre. RBK burde fått straff for å ikke ta turneringen seriøst. |
senador før bortekampen mot Mjøndalen wrote: | Nei. Kunstgress og Mjøndalen. Lukter 1-1 og dårlig prestasjon lang vei! 1-0 etter 2 minutter, feilpasning fra Hedenstad. Rødt kort til Hovland etter 79 minutter. |
Så vil du jo sikkert hevde at du har hatt mye rett innimellom disse, men nå er det engang slik at ei klokke som står stille på 'vi har ikke sjans til å vinne' vil ha rett cirka 60% av tida i år. Det mest positive man kan si er jo at den klokka ikke var å finne i det hele tatt i den perioden vi faktisk vant noen kamper. |
Å tippe resultat er jo en ting, men både du og jeg vet vel at alle kampene var elendige prestasjoner bortsett fra Moldekampen. Den var brukbar når vi fikk spille rævafotball. |
|
Back to top |
|
 |
Hentesveis Veteran

Joined: 24 Aug 2004 Posts: 5628 Location: Kroppen i Oslo, men hjertet i Trondheim
|
Posted: 07.11.2019 18:01 Post subject: |
|
|
Var bortekampen mot Sporting en elendig prestasjon?!? _________________ Store ord og fett flesk sitt itj fast i halsen... |
|
Back to top |
|
 |
|