Vil ha også Svensson med i U21-EM
Skrevet av Thomas Myren, 20. mai 2013, 14:32
Mens Stefan Strandberg virker sikker i EM-troppen etter friskmeldinga, er det fortsatt uklart om Jonas Svensson får være med til Israel.
Foto: Thomas Karlsen
- Det er veldig tøff konkurranse. Spesielt i midtbaneleddet er det vanvittig mange gode fotballspillere. Så han (Tor Ole Skullerud) har et luksusproblem. Men jeg håper selvsagt på Jonas sine vegne at han blir med, sier Per Joar Hansen til rbkweb.no.
I de to generalprøvene i mars startet Svensson mot Spania og var innbytter mot Nederland. Verdalingen var aldri fast i troppene til Perry under EM-kvalifiseringa, men har fått bokført
fem U21-landskamper.
Også Brede Moe er med i
bruttotroppen trass i
utvisning i debuten, men midtstopperen er
trolig uaktuell grunnet manglende spilletid for Rosenborg.
Onsdag klokka 11 blir den endelige EM-troppen tatt ut, når 39 spillere reduseres til 23.
Perry mener det er viktig for Rosenborg å ha med spillere i europamesterskapet, der Norge er kvalifisert som bare ett av sju land i tillegg til vertslandet.
- Det betyr veldig mye. Det å få spille et sluttspill er få norske fotballspillere forunt. Det er vel i 2000 at Norge sist var i et sluttspill - EM i Belgia og Nederland, og da var disse guttene knapt nok født! smiler RBK-treneren.
- Det å få mesterskapserfaring som de kan ta med tilbake til Rosenborg er gull verdt. Det vil gi enorm sjøltillit og tro på egne ferdigheter for de spillerne fra oss som blir med. Jeg håper det blir flere enn én.
- Det går greit at EM ødelegger sommerferien for deltakerne?
- Ja, det er klart! Det blir et utrolig flott mesterskap, så jeg tror også Jonas kan tenke seg å få være med.
Kampoppsettet:
05.06. 18:00 Israel - Norge
08.06. 18:00 England - Norge
11.06. 18:00 Italia - Norge