Utskrift fra rbkweb.no

EM-drømmen svinner for Moe
Skrevet av Thomas Myren, 24. april 2013, 20:28

Brede Moe har ikke fått spille i fraværet til Stefan Strandberg, og håpet om å få bli med lagkameraten til Israel i juni blir stadig mindre.


YTTERST PÅ BENKEN: Moe har fått spille lite - trass i fraværet til Strandberg.
Foto: Thomas Karlsen

- Du må rett og slett begynne å spille mer for RBK for å være aktuell?

- Det er helt klart at jeg må dét. Men jeg hadde heller ikke spilt noen kamper for Rosenborg før jeg dro nedover sist. Ingen vet hva som kan skje, svarer Moe til rbkweb.no.

Den nyinnkjøpte midtstopperen ble etterinnkalt til U21-landslaget i mars. Etter å ha vært ubenyttet reserve mot Spania, debuterte han mot Nederland. Elleve minutter var alt flatangringen fikk spille av generalprøven foran europamesterskapet.

- Jeg fikk starte én kamp. Alle vet hvordan det gikk. Men det viser at jeg har gjort noe rett, det at jeg fikk starte kampen. At jeg fikk rødkortet er litt tilfeldig - det er sånt som skjer. Forhåpentligvis får jeg sjansen igjen, kommenterer Moe.

- Hvordan har de første fire månedene i Rosenborg vært?

- Jeg har helt klart utviklet meg og blitt bedre. Alt går litt fortere, og du blir vant til tempoet etter hvert. I oppkjøringa spilte vi mot mange gode lag, og alle spillere blir bedre av dét.

- Hvordan vurderer du konkurransen i midtforsvaret?

- Konkurransen er hard. Nå er Stefan på tur tilbake, og da blir det enda tøffere. Men sånn skal det være i Rosenborg. Det er bare å stå på videre for min del, så får jeg sjansen før eller senere.

- Jeg føler absolutt jeg er klar til å starte. Det er ikke noe problem i det hele tatt.

Etter å ha sittet på benken i de fire første seriekampene, ble det plutselig mer å gjøre i forrige uke: Forut for innhoppet i Haugesund, som var hans første eliteseriekamp, fikk han sin offisielle Rosenborg-debut mot Buvik.

- Jeg har hatt større utfordringer, men det er alltid greit å få unnagjort debuten. Jeg fikk min første scoring òg. Det var en relativt enkel og greit gjennomført kamp - vi vant jo 11-0. Alt i alt er jeg bra fornøyd, kommenterer Brede Moe.

- Det var uansett greit å få en hel kamp på førstelaget?

- Klart dét. Men forhåpentligvis får jeg flere og større utfordringer i løpet av 2013.

nyheter
forum