Utskrift fra rbkweb.no

Svensson starter i hjembyen
Skrevet av Thomas Myren, 10. mai 2011, 15:48

Jonas Svensson får starte for aller første gang når Rosenborg spiller 2. runde av norgesmesterskapet i Verdal.


Foto: Thomas Karlsen

18-åringen fikk sin RBK-debut mot Stjørdals-Blink i cupen i fjor, og har i vinter og vår tatt store steg mot plass på laget.

- Jeg har utviklet tempoet i spillet mitt både i form av det å springe og ballbehandling og pasningstempo. Det må gå mye fortere med meg. Det har ofte gått litt seint, men nå har jeg blitt bedre til å orientere meg. Det går jo mye fortere på trening, og da må du bare tilpasse deg. Ellers får du høre det, smilte Svensson til rbkweb.no i april.

Etter et langt og godt innhopp i Molde venter altså plass i startoppstillinga for første gang. Der får han selskap av Erik Bråthen. Ellers er laget det samme som mot Molde.

Per Ciljan Skjelbred (lår), Jon Inge Høiland (ankel) og Morten Moldskred (bekken) er alle skadet.

Også Jan Jönsson er uaktuell: Treneren er hjemme i Sverige grunnet sykdom i familien. Dermed leder Trond Henriksen laget mot Verdal.

Avspark er klokka 18. nrk.no viser kampen, som også kan høres på RadioAdressa.

Bekreftet Rosenborg-lag:
Erik Bråthen

Mikael Lustig - Jim Larsen - Alejandro Lago - Mikael Dorsin

Markus Henriksen - Jonas Svensson
Michael Jamtfall - Fredrik Winsnes - Daniel Fredheim Holm

Rade Prica

Reserver: Daniel Örlund, Mattias Bjärsmyr, Gjermund Åsen, Trond Olsen, Boti Goa og Mushaga Bakenga.

nyheter
forum