- Skjelbred på benken
Skrevet av Thomas Myren, 30. mai 2008, 14:40
Det var planlagt at Per Ciljan Skjelbred skulle delta på den lukkede formasjontreninga i formiddag, men han tok likevel ingen sjanser med sin vonde lyske.
STENGTE PORTER: For aller første gang lukket RBK ei trening for presse og fans.
Foto: Thomas Myren
- Pelu vikarierer for Koné (29.05.08)
- Positivt for Skjelbred (29.05.08)
- Han fikk ikke blitt med på fotballøkta. Han kunne kanskje ha vært med, men han trenger fortsatt dagen i morgen for å se om det går greit, sier medisinsk koordinator Haakon Schwabe til rbkweb.no.
Også i dag ble det bare småløping og rolige balløvelser for Skjelbred. Lørdag blir det ei ganske rolig fellesøkt, og dermed blir det ingen "ordentlig" trening for landslagsspilleren mellom kampene mot Uruguay og Viking.
- Fullfører han treninga sammen med laget i morgen er det greit fra vår side. Så blir det treners vurdering i forhold til om han skal spille nå eller vente til Brann-kampen, forteller Schwabe.
Erik Hamrén ønsker ikke å røpe noe laguttak, men er tilsynelatende ikke optimist på vegne av Skjelbred. RBkweb tror Lade-gutten bare blir med på benken.
- Han er tvilsom til søndag. Roar (Strand) fikk en ny vridning i ankelen på mandag, mens Kris (Stadsgaard) har litt
problemer med et kne. Vi har mange spørsmålstegn. Det blir en utfordring, men den skal vi klare, mener Hamrén.
Situasjonen er ikke bedre av at fire spillere er
opptatt med landskamper.
- Alle afrikanerne våre er borte på landslagsoppdrag, det samme er Fredrik Stoor. Men som trener kan jeg ikke fokusere på de spillerne som jeg ikke har tilgjengelige. Vi kommer til å ha et bra lag på søndag, og vi kommer til å gjøre en bra innsats. Det er jeg overbevist om, sier Hamrén.
Som RBKweb kunne fortelle torsdag, er John Pelu og Øyvind Storflor de sannsynlige erstatterne til Yssouf Koné og Per Ciljan Skjelbred.
På gårsdagens trening ble keeper og forsvar (med reservemidtbane og -angrep) drillet mot midtbane og angrep (med reservekeeper og - forsvar). Da valgte Hamrén å skyve Marek Sapara ned på høyresida av midtbanen, mens Vadim Demidov og Alexander Tettey begge ble liggende sentralt. Altså blir det trolig en flat firer mot et av de antatte topplagene denne sesongen.
Avspark mot Viking er klokka 18.00. TV2 Sport sender direkte.
Antatt Rosenborg-lag:
Rune Jarstein
Christer Basma - Kris Stadsgaard - Alejandro Lago - Roy Miller
Marek Sapara - Vadim Demidov - Alexander Tettey - Øyvind Storflor
John Pelu - Steffen Iversen