Utskrift fra rbkweb.no

- Positivt for Skjelbred
Skrevet av Thomas Myren, 29. mai 2008, 13:27

Lyskeskaden til Per Ciljan Skjelbred var ikke så alvorlig som fryktet, men det er fortsatt uklart om han spiller mot Viking.


OPTIMIST: Skjelbred fornøyd med resultatet fra undersøkelsen Schwabe foretok.
Foto: Thomas Myren

- Det er usikkert, men jeg hadde forventet han var mye dårligere enn det han var. Siden han fikk skaden i går, hadde vi ikke noe ønske om å presse ham noe mer enn det vi måtte i dag. Jeg presset ham bare så langt at jeg visste hvor jeg skulle legge lista i morgen. Han trykker mer til i morgen, og så får vi se hva som skjer, sier medisinsk koordinator Haakon Schwabe til rbkweb.no.

Det er altså fortsatt usikkert om Skjelbred kan spille på søndag etter å ha gitt seg ved pause i landskampen mot Uruguay. I formiddag nøyde han seg med småløping og innsidepasninger med ball.

- Avgjørelsen blir tatt enten i morgen eller lørdag. Men han må være med på deler av treninga i morgen for at det skal være aktuelt, forteller Schwabe, som ikke helt vet hvilken type skade det er snakk om.

- Det drar seg til i lysken. Spørsmålet er om det er en strekk eller krampe. Det er uansett snakk om noen muskelfibre som trekker seg sammen og noen som ryker på hver trening. Blir det for mange, gjør det vondt og da må de få gro, forteller medisinmannen.

Men ungt kjøtt gror godt, og Brann-kampen på onsdag skal uansett ikke være i fare.

- Ja, den kampen rekker han, beroliger Schwabe.

Roar Strand er ikke fullt så ung lengre, og har i hele mai slitt med ankelen. Seinest på mandag fikk han et tilbakefall med nytt overtråkk. Men også han ser ut til å bli frisk.

- Roar var med i dag, og det så veldig bra ut. Han skal være klar til kamp, sjøl om vi egentlig først får svar på det i morgen når vi vet om han har fått noen reaksjoner. Men han tør å tråkke til, og det er det viktigste, mener Schwabe.

John Pelu og Alejandro Lago sleit tidligere i uka med sykdom, men er også friskmeldte.

- Det går bra. Det var mest snakk om å holde litt igjen for å få de helt friske. John har vært på en penicillin-kur, så det var viktig han ikke fikk noe tilbakefall, forteller Haakon Schwabe.

I tillegg fullførte Bjørn Tore Kvarme sin tredje strake trening etter sin alvorlige lyskestrekk. Han er aktuell for kamptroppen allerede mot Viking, og kan gjøre comeback for RBK2 mot Skarp på mandag. Cupkampen mot Kristiansund kan være en naturlig retur på førstelaget.

nyheter
forum