Konan i front mot KIL/Hemne
Skrevet av Thomas Myren, 13. juni 2007, 12:27
Med Steffen Iversen halvskadet og Yssouf Kone på landslagsoppdrag må Didier Konan vikariere som midtspiss i cupkampen på Kyrksæterøra.
VS.
- Han er veldig god sentralt, det er der han spilte før han kom hit. Han spilte spiss for oss seinest i Danmark mot Viborg, og er spilleintelligent og god i den rollen, sier Knut Tørum til rbkweb.no.
Konan får med seg Øyvind Storflor og Daniel Braaten på hver sin kant.
- Alle disse tre kunne ha spilt spiss, men av dem er det "Didi" som er mest vant til rollen, mener Rosenborg-treneren.
I tillegg til Yssouf Kone, som skal spille landskamp mot Tanzania på lørdag, blir heller ikke Iversen (bristet ribbein), Marek Sapara (syk) og Miika Koppinen (hvile) med sørvestover.
- Ingen av disse kunne ikke ha spilt, men vi velger å holde dem igjen, kommenterer Tørum, som vurderer å spare også Mikael Dorsin på grunn av hard kampbelastning.
Dessuten blir Roar Strand plassert på benken fra start. Det betyr Bjørn Tore Kvarme i midtforsvaret, Per Ciljan Skjelbred som indreløper og Vidar Riseth sentralt på midtbanen.
Rosenborg har hele uka trent på den nye kunstgressbanen ved Brakka for å venne seg til underlaget både på Ånesøyan torsdag og i Skien mandag.
- Å kunne trene på Norges beste kunstgress rett utenfor stuedøren er en stor fordel. Dette er første gang vi gjør det. En av de store utfordringene med kunstgress er skiftet av underlag - kunstgresset i seg selv er ikke noe problem. Det er de samme problemene ved å skifte fra en myk til en hard gressbane. Denne gang tar vi denne utfordringen tidlig i uka, og i dag er noen spillere stive i beina. Forhåpentligvis er de mye bedre på mandag. Men vi vet ikke, og det kan være veldig mange stive bein når vi er tilbake på vanlig gress igjen på tirsdag, sier Tørum, som innrømmer at han i den forbindelse er litt bekymret med tanke på Lillestrøm-kampen om ei uke.
Men den tid, den sorg. Torsdag gjelder det å slå ut KIL/Hemne, som banket Molde 3-1 i 1. runde:
Avspark på Kyrksæterøra er kl. 18.00. TV2 Sport, TV2 web-TV og Radio Kjernen sender alle direkte.
Rosenborg-laget:
Lars Hirschfeld
Fredrik Stoor - Bjørn Tore Kvarme - Christer Basma - Mikael Dorsin
Per Ciljan Skjelbred - Vidar Riseth - Alexander Tettey
Øyvind Storflor - Didier Konan - Daniel Braaten
Reserver: Alexander Lund Hansen, Alejandro Lago, Roar Strand, Michael Jamtfall, Abdoulrazak Traore og Jo Sondre Aas.