- Må forstå hva RBK er, står for - og skal bli
Skrevet av Thomas Myren, 26. august 2022, 17:48
Den ledige stillinga som daglig leder er nå lyst ut.
Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
- Kan være noen som søker, som du ikke har tenkt på (15.08.22)
- Gjelder å vise meg tilliten verdig (13.06.22)
Berdal midlertidig Rosenborg-sjef (12.06.22)
Dyrhaug valgt som skipresident (12.06.22)
«Rosenborg Ballklub søker etter daglig leder som forstår hva Rosenborg Ballklub er, hva klubben står for og hva klubben skal bli. En daglig leder med strategiske lederferdigheter som er sterk på samhandling og en god relasjonsbygger, så vel internt som mot eksterne aktører», heter det i
annonsen.
Tore Bjørseth Berdal har fungert som daglig leder siden Tove Moe Dyrhaug ble valgt som ny president i Norges Skiforbund for to måneder siden. Han er høyaktuell for stillinga, som har søknadsfrist 15. september.
«En sentral oppgave er å gjennomføre fusjonen av RBK herrer og kvinner. Med fusjon og et samlet RBK har vi tydelige ambisjoner om å ytterligere forsterke Rosenborgs identitet og omdømme, samt kommersielle verdier gjennom utvikling av nye forretningsmuligheter og et forsterket samfunnsansvar. En daglig leder må gå i front for å realisere verdier og potensiale i et fusjonert RBK», står det videre.