Utskrift fra rbkweb.no

Rosenborg i Tettey-samtaler
Skrevet av Thomas Myren, 1. desember 2017, 19:28

Alexander Tettey vurderer å flytte tilbake til Trondheim til sommeren.


Arkivfoto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto

- De jeg jobber med, har pratet med Rosenborg. Det kan jeg absolutt si. Det er Bjørn Tore Kvarme som har snakket med dem, røper Tettey overfor VG.

Midtbanespilleren har vært i Norwich siden 2012. Kontrakten går ut 30. juni og blir trolig ikke forlenget.

- Ingen av partene har gjort et forsøk på å få i gang en samtale om det, bekrefter Tettey, som fyller 32 år i april.

Hovedalternativene er å fortsette karrieren i en annen utenlandsk klubb eller å flytte hjem til Trondheim.

- Når det gjelder hva jeg ønsker mest, er det litt både òg. Å komme hjem til ville vært veldig bra. Samtidig, får man tilbud om å fortsette i utlandet, høres også det artig ut, innrømmer Tettey.

Alexander Tettey noterte seg 143 kamper og 16 mål før han ble solgt til Rennes for hele 40 millioner kroner sommeren 2009.

nyheter
forum