- Vi utfyller hverandre bra
Skrevet av Thomas Karlsen, 10. mai 2017, 07:51
Jørgen Skjelvik har vært en åpenbaring som fast midtstopper sammen med Tore Reginiussen i vår.
- Det funker veldig bra sammen med Tore bak i der. Vi utfyller hverandre bra og slipper til lite sjanser i de aller fleste kampene. Det har fungert bra så langt, så vi må bare fortsette sånn, smiler Skjelvik.
- Du har hittil i Rosenborg spilt på mange forskjellige plasser. Hvor godt er det å ha én plass?
- Det er klart det hjelper på å ha fokus på én posisjon. Det gjør det lettere å fokusere inn mot match og lettere å sette seg inn i rollen.
- Nå har vi seks poeng ned til 2. plass etter én uavgjort og resten seiere.
- Man kunne ikke ha håpet på så mye bedre enn dette her. Hadde vi fått servert dette før seriestart, hadde vi gladelig tatt det. Vi er veldig, veldig solide.
- Det er klart at vi har ting å jobbe med og bli bedre på, men det er en lang sesong og vi skal spille fotball til langt ute i desember. Vi håper at ting faller på plass og blir enda bedre utover.
- Kampen mot Stabæk på lørdag er litt spesiell for deg?
- Å komme tilbake til Nadderud er alltid litt spesielt. Jeg hadde mange år der. De er i god form òg. De har vært bra på hjemmebane, så det blir nok en tøff slitekamp.
PS! Skjelvik har utgående kontrakt. Forhandlingene med Rosenborg om forlengelse skal være positive.