Utskrift fra rbkweb.no

Vurderer ikke alternativer til Svensson
Skrevet av Thomas Myren, 6. november 2014, 07:26

Jonas Svensson får fortsette som høyreback om han sjøl vil.


Foto: Thomas Karlsen

Offisielt høyreback ut sesongen (08.08.14)

- Vi er nødt til å ha en spiller som har lyst til å spille i den rollen, hvis ikke blir det vanskelig. Men han ser brukbar ut i den rollen, slår Kåre Ingebrigtsen fast overfor rbkweb.no.

Cristian Gamboa skadet kneet i Ålesund i 2. serierunde. To uker senere mot Bodø/Glimt ble Svensson utpekt som vikar. Da Gamboa ble solgt til West Bromwich i sommer, ble vikariatet forlenget ut sesongen.

Rosenborg ønsker at U23-landslagsspilleren skal fortsette som høyreback, men venter til etter serieslutt før de krever svar fra hovedpersonen.

- Vi har sagt at vi skal gjøre det, så da venter vi. Vi begynner ikke å styre. Nå har vi én kamp igjen. Vi har god tid, kommenterer Ingebrigtsen.

- Hvis han sjøl har lyst til å fortsette som høyreback, så får han lov?

- Ja.

- Dere vurderer ikke alternativer til ham?

- Nei, da er det ikke noe interessant for oss å hente inn en ny høyreback. Fordi da har vi høyreback.

- Syns du han har tatt steg som høyreback siden du tok over som trener?

- Ja, det har han. Posisjonsspillet hans har blitt bedre. Det er ikke noen enkel oppgave å spille back: Det er masse du skal forholde deg til både defensivt og offensivt. Men han klarer å gjøre rollen mer og mer til sin egen.

nyheter
forum