View previous topic :: View next topic |
Hvem var beste Rosenborg-spiller? |
Hansen |
|
3% |
[ 7 ] |
Svensson |
|
0% |
[ 1 ] |
Eyjolfsson |
|
0% |
[ 1 ] |
Strandberg |
|
4% |
[ 9 ] |
Dorsin |
|
0% |
[ 1 ] |
Jensen |
|
1% |
[ 3 ] |
Selnæs |
|
6% |
[ 12 ] |
Midtsjø |
|
82% |
[ 157 ] |
Helland |
|
0% |
[ 0 ] |
Søderlund |
|
0% |
[ 0 ] |
Mikkelsen |
|
0% |
[ 0 ] |
Skjelvik |
|
0% |
[ 0 ] |
|
Total Votes : 191 |
|
Author |
Message |
Hedning Legende

Joined: 30 Apr 2006 Posts: 11383
|
Posted: 01.05.2015 15:42 Post subject: Odd - Rosenborg |
|
|
 | | |  | VS. |  | | | Søndag 03.05.2015 kl. 20.00 | Skagerak Arena | Kampen vises på TV Zebra | | |
|
|
|
Back to top |
|
 |
Bananskrue Veteran
Joined: 11 Aug 2012 Posts: 3496
|
Posted: 01.05.2015 15:44 Post subject: |
|
|
Irriterer meg litt at en av sesongens potensielt vanskeligste bortekamper kommer to dager etter kamp for oss, men 3 dager etter kamp for odd, i tillegg til at odd har hjemmebane. Tror ikke vi kommer til å avgjøre denne på slutten, for å si det sånn. |
|
Back to top |
|
 |
Hedning Legende

Joined: 30 Apr 2006 Posts: 11383
|
Posted: 01.05.2015 15:45 Post subject: |
|
|
Odd slipper til nest flest sjanser i Tippeligaen så langt: 7,20 i snitt.
Rosenborg skaper flest sjanser i Tippeligaen så langt: 9,60 i snitt.
Burde være muligheter her. De legger seg nok heller ikke bakpå som Start gjorde. Gjelder å være våken fra kampen blåses av, tror utholdenheten vår skal være bra. Vi har også spillere å sette på om vi blir trøtte, spesielt Hendo.
Forøvrig vant vi både i 2014, 2013, og i 2012 1-0 på bortebane mot Odd. |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61470 Location: Trondhjem
|
Posted: 01.05.2015 18:25 Post subject: |
|
|
Søderlund:
- Det blir spennende. De har ikke akkurat vært steike bra i det siste, så vi har store muligheter. Vi slo dem i fjor, så jeg tror de gruer seg!
Les meer: - Jeg kan ikke unngå å score
Blir vel Riski som ryker for Helland. Kan Brutter'n evt. overraske med Skjelvik slik som i fjor?
Forresten: RBK-magasinet til Adressa |
|
Back to top |
|
 |
EspN Veteran
Joined: 18 Sep 2009 Posts: 7258 Location: Heaven
|
|
Back to top |
|
 |
Number10 Veteran
Joined: 16 Sep 2012 Posts: 1722
|
Posted: 01.05.2015 18:47 Post subject: |
|
|
RBK har egentlig 1 oppgave og det er å passe på Frode Johnsen. Ellers så er de finke til å kløne det til i forsvaret ganske så ofte, så RBK må kjøre høyt press.
Det kommer til å bli målsjanse-bonanza:) _________________ «Koteng: Jo dårligere og dårligere det gikk, jo tryggere var vi på at Horneland var rett mann.» |
|
Back to top |
|
 |
Tværrliggern Proff

Joined: 27 Jul 2011 Posts: 309 Location: Ullensaker
|
Posted: 01.05.2015 18:49 Post subject: |
|
|
Bananskrue wrote: | Irriterer meg litt at en av sesongens potensielt vanskeligste bortekamper kommer to dager etter kamp for oss, men 3 dager etter kamp for odd, i tillegg til at odd har hjemmebane. Tror ikke vi kommer til å avgjøre denne på slutten, for å si det sånn. |
Det er vel i denne kampen vi får syretesta hvor godt vi har trent, er jo på forhånd blitt prata mye om treningsmengde osv, så blir spennende å se  _________________ "My grammar is bad, but my meaning is good." |
|
Back to top |
|
 |
konrad4ever Veteran

Joined: 19 Apr 2006 Posts: 2601 Location: Follo
|
Posted: 01.05.2015 19:24 Post subject: |
|
|
anbefaler odd magasinet. Ikke måte på hvor stort det er å få RBK på besøk, snakkes om det nærmeste de kommer CL stemning:) |
|
Back to top |
|
 |
hellvikrunner Veteran
Joined: 25 Feb 2013 Posts: 2741
|
Posted: 01.05.2015 19:34 Post subject: |
|
|
Vi skal slå dette Odd-laget 9 av 10 ganger. |
|
Back to top |
|
 |
batigol Veteran
Joined: 27 Jan 2006 Posts: 2155 Location: Askim
|
Posted: 01.05.2015 21:40 Post subject: |
|
|
Fagermo veldig selvsikker på Tv2 Sporten nå. Mente Odd er det beste laget i Norge fordi de har ballen mest i laget men har ikke klart å omsette det i 3 poeng alltid. RBK mener han kun er et kontringslag og har ballen for lite til å bli seriemester.
Får håpe vi klarer å ta 3 poeng i Skien og spille god fotball på søndag. _________________ You`ll never walk alone!! |
|
Back to top |
|
 |
Number10 Veteran
Joined: 16 Sep 2012 Posts: 1722
|
Posted: 01.05.2015 22:32 Post subject: |
|
|
Fagermo er veldig selvsikker og så klart det er bra han har troa på sitt eget lag.
Synes det er greit at en annen trener går ut å setter litt fyr før kampen, gir litt mere trøkk og blæst rundt kampen.
Fagermo kan jo selvfølgelig ikke gå rundt å skryte av RBK, han vil jo helst vinne.
Odd - RBK 1 - 5 _________________ «Koteng: Jo dårligere og dårligere det gikk, jo tryggere var vi på at Horneland var rett mann.» |
|
Back to top |
|
 |
henrifei Veteran
Joined: 25 May 2011 Posts: 2599
|
Posted: 01.05.2015 22:34 Post subject: |
|
|
– Rosenborg er ikke gode nok til å vinne Tippeligaen
http://www.tv2.no/2015/05...dd/6871484
haha nå ga han RBK spillerene noen prosent ekstra inn mot kampen  |
|
Back to top |
|
 |
Vegard2711 Legende

Joined: 25 May 2011 Posts: 11913
|
Posted: 01.05.2015 22:35 Post subject: |
|
|
Greit å fyre litt opp før en kamp, men synes det der var å regelrett drite seg ut av Fagermo.
Pratet også om statstikker hvor Odd var best, og jeg må si jeg lurer på hvilke statistikker det er, med unntak av ballbesittelse da kanskje som jeg regner med de topper siden han ikke mener RBK har ballen nok.
RBK har scoret klart flest mål, sluppet inn minst av alle bortsett fra Stabæk, skaper klart flest sjanser for og minst sjanser imot som Rånny nevnte i går:
Rånny i går:
Quote: | VGlive:
Etter dagens kamp så har vi 8.2 målsjanser i snitt per kamp, Molde nr 2 med 6.6, Godset nr 3 med 6.0.
Vi har sluppet til 1.2 målsjanser i snitt(!!!!) per kamp, noe som er helt vanvittig!
Molde nr 2 med 3.0 i snitt, mens LSK og VIF er på delt 3 plass, med 3.4 i snitt. |
De 4 nevnte statistikkene RBK gjør det knallbra på vil jeg si er vesentlig mer viktig enn det å ha ballen mest/klart mest i en fotballkamp.
Kan jo minne om denne Mr Fagermo når det kommer til ballbesittelse (som det virker som om han tror er elementært for å vinne fotballkamper): https://www.google.no/sea...B600%3B450 |
|
Back to top |
|
 |
KitWalker Veteran

Joined: 16 Mar 2011 Posts: 3961
|
Posted: 01.05.2015 22:49 Post subject: |
|
|
Helt greit at Fagermo mener at vi er et kontringslag. Nils Arne Eggens RBK var ikke tuftet på ballbesittelse, ballbesittelse kommer av resultat av RBKs evne til å utnytte motstanderens ubalanse.
Utnytter man et lags ubalanse ofte nok vil man få belønningen i høy ballbesittelse. Logisk egentlig.
Fagermo, Deila og Nielsen har høy ballbesittelse innbakt i sine prinsipper. Dette finnes ikke i RBKs tankegang,her kommer høy ballbesittelse på grunn av at de lykkes med flere faktorer, blant annet å utnytte at man spiller hurtig i lengderettningen, at man lykkes å spille i rom osv. |
|
Back to top |
|
 |
spællåtmæ Veteran
Joined: 05 Mar 2007 Posts: 1096
|
Posted: 01.05.2015 22:53 Post subject: |
|
|
Jeg synes han har et poeng. Under Kåre har vi blitt gode i høyt press og kontringer. Vi har derimot mye å gå på når det gjelder lavt press og spill mot etablert. Første halvtimen mot Start er et tydelig bevis. |
|
Back to top |
|
 |
1972 Miami Dolphins Legende

Joined: 30 Jul 2007 Posts: 18564 Location: Oslo
|
Posted: 01.05.2015 22:55 Post subject: |
|
|
Glimrende det her, kommer til å fyre opp spillerne skikkelig! |
|
Back to top |
|
 |
Ballahl Veteran

Joined: 01 Feb 2007 Posts: 5561
|
Posted: 01.05.2015 22:57 Post subject: |
|
|
Jeg tror Fagermo får helt rett, jeg tror heller ikke vi vinner ligaen i år, når det er sagt så blir det for dumt når han sier vi ikke har et godt nok angrepsspill.
Se på fakta mann! _________________ - Rune Hauge er ingen kjeltring, men tvert i mot en grepa kar. Han er den ærligste mannen jeg kjenner. Jeg har aldri vært i tvil om at han var uskyldig, jublet Stig Inge Bjørnebye og fulgte opp:
- Rune var forut for sin tid. |
|
Back to top |
|
 |
haavarl Forumsjef

Joined: 10 Sep 2002 Posts: 15260 Location: Askim
|
Posted: 01.05.2015 23:01 Post subject: |
|
|
Dagens angrepsspill er langt fra godt nok, og lista har våre tidligere årganger satt. Men det holder jo til å skåre en del mål mot tullelag i vår tulleliga. _________________ Embrace science - resist ignorance |
|
Back to top |
|
 |
henrifei Veteran
Joined: 25 May 2011 Posts: 2599
|
Posted: 01.05.2015 23:11 Post subject: |
|
|
ganske kynisk av Fagermo egentlig, prøver å sette alt fokus og press på oss inn mot kampen. |
|
Back to top |
|
 |
Pokie Veteran

Joined: 05 Aug 2011 Posts: 1706 Location: Trondheim
|
Posted: 01.05.2015 23:31 Post subject: |
|
|
Tror vi er mer enn gode nok Jeg. Den statistikken til rånny med 8.2 sjanser er jo også feil. Vi hadde 41 sjanser før den kampen, og nå har vi i følge de 7 sjansene som ble talt i går av VG 48 sjanser. Det blir vel heller 9.6 sjanser per kamp det i mitt hode.
Altså overlegent mest i ligaen. Overlegent flest mål har vi også, og det er jo det fotball handler om. Vi har definitivt noen problemer, men når jeg så Molde her om dagen slo det meg at vi kommer til å skape mye mot dem også.
Og husk at de beste lagene i verden ofte er ganske direkte. Barca klarte ikke å vinne champions League for noen år siden fordi de ble utspilt av Bayern som var langt mer direkte, og i finalen Møtte de Dortmund som også er direkte. I fjor møttes real og atletico i finalen, også to lag som er direkte. På de to årene Guardiola har trent Bayern, har de tatt over barca sin rolle som possesion-lag, mens Barcelona er langt mer framoverrettet enn før. Hvem er favoritter nå? Jeg tipper barca slår Bayern, som de ble lekt med fpr to år siden.
Det viktigste i fotball er ofte hva som skjer i de øyeblikkene hvor ballen bytter eier, og der har vi vært overlegne i år. Vi har ofte omstilt oss godt defensivt, men har vært enda flinkere til å ta lag i ubalanse På vei framover.
Og når det skal sies så har vi vært helt OK mot etablert. Men faktisk har vi vært såpass flinke i enkelte kamper at vi aldri har spilt mot etablert. Hvis man lykkes å ta et lag i ubalanse, og har tempo på det man gjennomfører, rekker de aldri å ETABLERE seg. Det er viktig å huske. _________________ "I spent a lot of money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered."
- George Best |
|
Back to top |
|
 |
EspN Veteran
Joined: 18 Sep 2009 Posts: 7258 Location: Heaven
|
Posted: 02.05.2015 00:03 Post subject: |
|
|
Og hylle molde sitt angrepspill er iallefall bommert.Noe så dørgende kjedlig.
Men han har rett at vi har mye og gå på,men sier litt om lave nivået på ligaen.
Men for første gang på mange år,Så virker vi på vei..og vi har en lærer(Eggen)som observatør som andre lag kan drømme om.
Vi trenger europacup for og spille på et høyere nivå itillegg. |
|
Back to top |
|
 |
Vante Junior
Joined: 31 Jan 2013 Posts: 93 Location: Trondheim
|
Posted: 02.05.2015 00:15 Post subject: |
|
|
Tror ikke Fagermo skal si så mye om mål fra etablert spill. Odd har scoret 10 mål i årets Tippeliga, der 6 av dem har kommet direkte fra dødball...
4 mål (derav ett selvmål) fra Odd sitt fantastiske ballbesittende angrep gjør ikke til at jeg må sove med lyset på i natt.  |
|
Back to top |
|
 |
Megafritz Veteran
Joined: 07 Aug 2012 Posts: 2031 Location: Stjørdal
|
Posted: 02.05.2015 00:26 Post subject: |
|
|
Han må gjerne fyre opp med sine elleville påstander, men den selvtilliten hans er nesten bare til å le av. Har kun mistet Shala og Hansen, forsterket med Ruud og Occean men spiller vesentlig dårligere enn i fjor. Allikevel er han bombesikker på at han hadde vunnet serien med 10 mill ekstra å rutte med. Kom deg ut av tåka mann!
At de fleste har et sterkt behov for å påpeke at vi ikke er noe gode, er faktisk bare deilig å høre på. Fergegutta, Fagermo, ja selv Mons snakker om at vi ikke overbeviser. Men hyllesten lar ikke vente på seg for VIF og Molde som ikke klarer å slå tilsynelatende tippeligaens dårligste lag i Aafk og FKH. La oss bare jobbe under radaren, plukke poeng så får vi bare vente på kommentarene om et "ufortjent seriegull" eller noe i den duren til høsten. Jeg gleder meg
For øvrig spent på kampen. Tror nok vi slipper inn minst et mål, men tror også vi vinner sjansestatistikken. Så da gjelder det bare å sette sjansene. |
|
Back to top |
|
 |
Attaboy Veteran

Joined: 23 Aug 2011 Posts: 9466
|
Posted: 02.05.2015 00:48 Post subject: |
|
|
Pokie!
@Megafritz: Var vel ikke 10 mill. men nærmest 100 mill. i forskjell. Vesentlig forskjell det! _________________ Putte-ventrilokvist. |
|
Back to top |
|
 |
nidaros997 Veteran
Joined: 03 Aug 2007 Posts: 2514
|
Posted: 02.05.2015 00:52 Post subject: |
|
|
Han sier vel at han kunne klart det om de så bare fikk 10 millioner mer å handle for.
Uansett, synes han begynner å bli barnslig i sine uttalelser og forsøk på å hisse opp motstanderne. Dette vil bare slå tilbake på ham i det lange løp.
Skal bli interessant å se dagens Rosenborg mot en annen medaljekandidat.  |
|
Back to top |
|
 |
|