English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Atletico Madrid - Rosenborg
Goto page 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
TomBoy
Proff


Joined: 09 Mar 2006
Posts: 375
Location: Trondheim

PostPosted: 09.09.2010 11:47    Post subject: Atletico Madrid - Rosenborg Reply with quote

Hvem skal hit ? Noen som kan anbefale hotell? Smile
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Recon
Legende


Joined: 20 Jun 2004
Posts: 11807
Location: alltid to skritt foran

PostPosted: 09.09.2010 11:48    Post subject: Reply with quote

hotels.com Wink
_________________
Profesjonell revolusjonær

"Hans Hipp som happ uttalelse er jo en katastrofalt dårlig beskrivelse av fakta, som skaper inntrykk av manglende strategi og kunnskapsløshet. "
Back to top
View user's profile Send private message
TomBoy
Proff


Joined: 09 Mar 2006
Posts: 375
Location: Trondheim

PostPosted: 09.09.2010 11:52    Post subject: Reply with quote

nåh! Når flyet går hjem 0615 så bør det være kort vei til flyplassen iallefall Very Happy Evt sove ved Check-in Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Moderator
Senior


Joined: 13 Apr 2008
Posts: 247

PostPosted: 09.09.2010 16:33    Post subject: Reply with quote

http://www.hostelworld.co...adrid/8925
Back to top
View user's profile Send private message
Fosningen
Rutinert


Joined: 25 Jun 2009
Posts: 690
Location: Ã…fjord

PostPosted: 10.09.2010 12:03    Post subject: Reply with quote

Real Madrid-Milan på tirsdag, og Atletico-Rosenborg på torsdag. Kan bli fine dager i Spania, såfremt man får skaffet billetter til Real.
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 61928
Location: Trondhjem

PostPosted: 10.09.2010 19:14    Post subject: Reply with quote

KLM har i disse dager et meget godt tilbud fra Oslo (samt Bergen, Stavanger og Sandefjord) til Madrid, gitt at man blir borte i tre netter: 1185 kr t/r!

Man bør velge "VISA Electron" som betalingsmiddel hos KLM sjøl om man har vanlig VISA-bankkort; sparer kredittkortgebyret på 75 kr.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Strand
Veteran


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 6495

PostPosted: 10.09.2010 20:03    Post subject: Reply with quote

Frister, men har ingen å reise med.. mange som har tenkt seg nedover? Er vel enkelt å få billett i så fall.
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 61928
Location: Trondhjem

PostPosted: 10.09.2010 20:31    Post subject: Reply with quote

Det er veldig stor interesse for kampen. Skal ikke forundre meg om det blir like mange som sist e-cupkamp i Madrid; over tusen. Spørsmålet er hvor mange av disse som reiser helt fra Trondheim, dog.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LarsG
Veteran


Joined: 03 Nov 2008
Posts: 1484
Location: Oslo

PostPosted: 11.09.2010 01:22    Post subject: Reply with quote

Jeg har bodd ett år i Madrid og kjenner godt til byen. Det kryr av "Hostals", som de kaller det, over hele byen. Det er hosteller, men de er ofte mer som et motell. Billig og bra. Jeg villle ikke anbefalt å bo i nærheten av flyplassen, det er et godt stykke unna byen.

Bo heller midt i sentrum, mye billig og bra der. Stikkord er å bo på eller i nærheten av "Sol", det er det som er hjertet i Madrid. Atletico sin ærverdige hjemmestadion, Vicente Calderon, er plassert like syd for metro-stoppet Piramides. Her var jeg mange ganger, jeg tok Atleti til mitt hjerte etter et par måneder i Madrid. Uansett, selv bodde jeg midt i Sol, og det er et herlig sted å bo. Vanvittig mye liv i den byen der, og å komme seg til flyplass eller stadioner eller hva det måtte være er veldig enkelt pga den fantastiske metroen. Om man bor på Sol er det uansett ikke vits å ta metro, det meste av attraksjoner kan nås ved å bare gå. En by som bør oppleves til fots.

Den store stygge ulven, Real, holder til nord i Madrid og har sitt eget metrostopp tom. 'Santiago Bernabeu'. Det bør ikke være noe problem å få tak i billetter mot Milan, jeg så Real Madrid - AC Milan i fjor sammen med åtte venner. Gruppespillkamp i CL, vi var ni stk og alle fikk billett. Mener billettene lå på 40 €, noe som er svært billig. Det er verre å få billetter til Atleti sine E-cup-kamper, selv om det 'bare' var EL i fjor også lå prisene på 70€ og oppover. Det er uansett verdt det. Santiago Bernabeu var jeg på to ganger, men ble like skuffet hver gang, det er musestille der og det er ingen ordentlige fans. På Vicente Calderon tar det helt av.. helt helt av. Jeg stod med fansen mot LFC i fjor, det er det sykeste jeg har vært med på. Uansett, fansen til Atleti er die-hard og derfor rives alle e-cup-billetter raskt vekk, spørs om det er like stor pågang når det er lille Rosenborg de møter, men som sagt, ikke undervurder pågangen, de om lag 60 000 plassene blir overraskende raskt utsolgt. Igjen, det var enklere å få billige billetter til Real Madrids kamper.

Selv har jeg enormt lyst å dra, men jeg tror ikke jeg har råd. Til de som drar vil det uansett være en opplevelse for livet.
Back to top
View user's profile Send private message
Fosningen
Rutinert


Joined: 25 Jun 2009
Posts: 690
Location: Ã…fjord

PostPosted: 11.09.2010 13:17    Post subject: Reply with quote

Informativt og bra innlegg.
Back to top
View user's profile Send private message
Forumsjef
Veteran


Joined: 12 Feb 2006
Posts: 2116

PostPosted: 11.09.2010 17:08    Post subject: Reply with quote

Takk, LarsG! Ble sykt lysten nå, og fikk til og med lov til å reise hvis jeg får med en kamerat.

EDIT: Noen som vet når billetter blir lagt ut på rbk.no? Og har medlemmer førsterett?

EDIT: Og LarsG: Hvor anbefaler du å kjøpe billetter til Real-Milan?
Back to top
View user's profile Send private message
LarsG
Veteran


Joined: 03 Nov 2008
Posts: 1484
Location: Oslo

PostPosted: 12.09.2010 02:12    Post subject: Reply with quote

http://www.servicaixa.com...index.html

Real Madrid sine hjemmesider. Litt mongo, men det staar paa engelsk. Eller, bare gaa inn selv paa servicaixa.com og klikk deg videre inn paa Real Madrid. Bare aa sjekke med jevne mellomrom, ser at bare Ajax-kampen er foert opp saa langt.
Back to top
View user's profile Send private message
Keenoir
Legende


Joined: 07 Jun 2005
Posts: 17446
Location: Stavanger

PostPosted: 12.09.2010 02:18    Post subject: Reply with quote

Du skriver altfor sjeldent LarsG dine innlegg er en fryd å lese Tommel'n opp!
Back to top
View user's profile Send private message
Forumsjef
Veteran


Joined: 12 Feb 2006
Posts: 2116

PostPosted: 12.09.2010 12:51    Post subject: Reply with quote

Ok, takk igjen.

RBK.no sier at de håper billettene legges ut for salg i løpet av neste uke. Ville dere da kjøpt fly og hostel nå, og gamblet på å få billetter, eller ventet og kjøpt billetter og håpet på at fly er like billig om en uke? Ca. hvor mange billetter tror dere bortesupporterne får? Og hvor fort blir de normalt sett utsolgt til en slik tur?
Back to top
View user's profile Send private message
Jomer
Rutinert


Joined: 26 Jul 2004
Posts: 590
Location: Trondheim

PostPosted: 12.09.2010 13:48    Post subject: Reply with quote

Tror du trygt kan bestille flybilletter nå, billett til kampen får du garantert. tipper det blir rundt hundre Rosenborg supportere i Madrid
_________________
ultras nidaros
Back to top
View user's profile Send private message
Forumsjef
Veteran


Joined: 12 Feb 2006
Posts: 2116

PostPosted: 12.09.2010 15:29    Post subject: Reply with quote

Ok. Bestilte tre flybilletter nå, så da får man håpe at kampbilletter ordner seg. Nervøøøs. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 61928
Location: Trondhjem

PostPosted: 13.09.2010 19:46    Post subject: Reply with quote

Ærlig talt ingen fare! Du får billetter om du kjøper når salget begynner. Tviler også på at RBK-feltet blir utsolgt.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Forumsjef
Veteran


Joined: 12 Feb 2006
Posts: 2116

PostPosted: 13.09.2010 20:40    Post subject: Reply with quote

Okay, godt å høre. Vi benyttet oss av KLM-tilbudet, for øvrig. Reiser fra Torp 06:45 tirsdag 19. oktober, henger noen timer på flyplassen i Amsterdam, før vi drar videre til Madrid. Vi skal etter planen lande kl. 16. En del flyplassventing, men mulig tiden går fortere når flyplassen er større enn Værnes og Torp. Har booket overnatting på Way Hostel. Visstnok godt plassert, vanvittig billig (i overkant av 1500,- for tre personer i tre netter i privatrom, inkl. forkost!) og gode brukererfaringer. Hostelworlds side. Vi drar fra Barajas 13:20 og lander på Torp rundt klokken 22 på fredagskvelden.
Back to top
View user's profile Send private message
LarsG
Veteran


Joined: 03 Nov 2008
Posts: 1484
Location: Oslo

PostPosted: 14.09.2010 01:10    Post subject: Reply with quote

Veldig bra lokasjon ja! Området heter Lavapies, som er et veldig hipt og trendy område. Hvis du går opp to gater kommer dere til Las Huertas, det er en fantastisk gate. Må oppleves på kvelden, spesielt i helgene, mange jazzbarer og hippe utesteder, mange, mange folk i gatene. Man tror det er noe spesielt som skjer, men så er det bare det at madrileñosene elsker å gå ut, hele tida.

Så, dere har andre kule ting å gjøre i tillegg til å se kampen altså Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Forumsjef
Veteran


Joined: 12 Feb 2006
Posts: 2116

PostPosted: 21.09.2010 19:55    Post subject: Reply with quote

Nå har billettsalget åpnet! Bestilte nettopp tre billetter, så da er jeg klar for tur. Blir enormt!
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 61928
Location: Trondhjem

PostPosted: 15.10.2010 20:12    Post subject: Reply with quote

Som alle topptrenere må Rune Skarsfjord ta den øverste trenerutdanningen i Europa, såkalt UEFA Pro Licence. (...) Sammen med resten av trenerkollegaene som tar samme kurset skal de se Real Madrid – AC Milan, Barcelona – FC København og Atletico Madrid – Rosenborg.

Les mer: «Skars» drar til Spania
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Skjelbred
Rutinert


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 855

PostPosted: 18.10.2010 00:18    Post subject: Reply with quote

Håper på følgende lag:

Ørlund
Lustig - Demidov - Wangberg - Dorsin
Annan
Sarè - Henriksen
Skjelbred
Iversen - Prica
Back to top
View user's profile Send private message
RÃ¥nny
Legende


Joined: 12 Apr 2008
Posts: 14491
Location: Namsos

PostPosted: 18.10.2010 00:22    Post subject: Reply with quote

100% enig. Dessverre så tror jeg fortsatt at det blir en 4-3-3 med Moldskred.
_________________
" Det var et smart trekk av Rekdal å få oss i form "

- Torgeir Børven
Back to top
View user's profile Send private message
Flaav
Veteran


Joined: 27 Jul 2008
Posts: 1563
Location: Med utsikt til Lerka

PostPosted: 18.10.2010 00:42    Post subject: Reply with quote

Er ikke Prica ute pga. gule kort?
Back to top
View user's profile Send private message
Kjello
Forumsjef


Joined: 29 Oct 2006
Posts: 9287
Location: Trondheim

PostPosted: 18.10.2010 01:03    Post subject: Reply with quote

Nei, fra gruppespillet og utover er det tre kort som gjelder.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
Page 1 of 11

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb