Blir i Levanger i minst én måned til
Skrevet av Thomas Myren, 21. juli 2017, 11:12
Levanger får beholde Julian Faye Lund inntil videre.
Foto: Thomas Karlsen, Karlsen Foto
Trolig forlenget Levanger-utlån (13.06.17)
- Kjempegod kamptrening (30.05.17)
Den opprinnelige låneavtalen går ut i dag. Nå får keepertalentet bli værende i Levanger i hvert fall fram til overgangsvinduet stenger om fire uker.
- Alt avhenger fortsatt om Rosenborg spiller i Europa, men jeg er i alle fall Levanger-spiller til 16. august nå. Da har Rosenborg en mulighet til å hente meg hvis de trenger meg, jeg får min mulighet og Levanger har keeper. Dette er nok det beste for alle, kommenterer Lund til
Trønder-Avisa.
RBK ønsker å melde på tre keepere om det blir gruppespill i en av europacupene. Dette er ikke nødvendigvis klart allerede 16. august, men valget må altså tas da.
I mellomtida konsentrerer 18-åringen seg om fortsatt å prestere i 1. divisjon, der han hittil har spilt tolv kamper.
- Det at jeg får spille mest mulig er fokuset mitt, og det samme fokuset har Levanger og Rosenborg. Det mest ideelle for RBK er jo at jeg får spille på et høyest mulig nivå og utvikle meg, mener Julian Faye Lund.