View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
Mustrum Ridcully Legende

Joined: 15 Nov 2011 Posts: 10089 Location: Helt Apoel
|
Posted: 02.08.2017 23:02 Post subject: |
|
|
Der strøyk du til eksamen så det sang gitt Kåre. Bra jobba! _________________ Agbogbloshie park inspector.
Quis custodiet ipsos custodes? |
|
Back to top |
|
 |
Barney Veteran

Joined: 01 Jul 2010 Posts: 3320
|
Posted: 02.08.2017 23:04 Post subject: |
|
|
Nordens Lokomotiv wrote: | BjarneS wrote: |
Og jeg er mest skuffet over at spillerne ser ut til å miste trua på 0-1. |
Jeg er ikke noen fan av den psykologiske vinklingen, der problemet påstått alltid er det psykologiske som at: spillerne mistet troa, spillerne blir for ukonsentrert osv.
Faktum er at vi er vesentlig svekket offensivt fra 2015 og også fra 2016. Vi "mister trua" fordi vi har nedprioritert angrepsspill. Der vi i 2015 alltid visste at vi kom til å score har vi ingenting lenger. Vi vet aldri om vi kommer til å score, og det skyldes IKKE at spillerne "ikke har trua", det skyldes bevisste valg fra trenerteamet foran denne sesongen. |
Vi kjørte Celtic før de scoret. Deretter rant kampen ut i intet. Det virket som om spillerne ga opp. |
|
Back to top |
|
 |
Tuggen Senior
Joined: 04 Aug 2015 Posts: 125 Location: Trondheim
|
Posted: 02.08.2017 23:05 Post subject: |
|
|
Hansen: 8
Hedenstad: 4
Bjørdal: 5
Skjelvik: 6
Meling: 3
Jensen: 7
Konradsen: 5
Midtsjø: 3
Jevtovic: 4
Bendtner: 7
de Lanlay: 5 |
|
Back to top |
|
 |
Trondheim Veteran
Joined: 10 Mar 2007 Posts: 3109
|
Posted: 02.08.2017 23:06 Post subject: |
|
|
Mustrum Ridcully wrote: | Der strøyk du til eksamen så det sang gitt Kåre. Bra jobba! |  |
|
Back to top |
|
 |
batigol Veteran
Joined: 27 Jan 2006 Posts: 2155 Location: Askim
|
Posted: 02.08.2017 23:06 Post subject: |
|
|
Hvorfor skyter vi ikke fra 16-20 meter? Skjer nesten aldri selv om mange har mulighet for å skyte fra dette holdet. _________________ You`ll never walk alone!! |
|
Back to top |
|
 |
DonQuiote Rutinert
Joined: 22 May 2011 Posts: 770 Location: Vestfold
|
Posted: 02.08.2017 23:06 Post subject: |
|
|
Hansen 8, stoppet nesten alt.
Hedenstad 5, mye bedre i andre med offensive bidrag.
Bjørdal 5, som oftest ro med ballen og kreative pasninger
Skjelvik 6, er blitt en ganske smart midtstopper
Meling 4, for defensiv i første. Tør mye mer i andre, men svak på målet selv om det ikke var enkelt
Mike 6, herlig å ha krigeren tilbake.
Konradsen 6, spesielt 2.omg gav han jernet og sto fram.
Midstjø 5, veldig god i førsteforsvarsjobben. Må slippe ball før han sitter fast, som alltid.
Jevto 4, stor innsats, men ikke hans beste kamp.
Bendtner 6, vinner nesten alt av dueller og viser klasse, men for sjelden. Redder også på streken i første omgang.
Dølle 6, fantastisk i starten av andre. Tror batteriet gikk tomt.
Kåre: 5, hederlig innsats i andre omgang, men hvorfor blir vi så lave og feige i hele første omgang? Det hviler på kampledelsen.
Dødballer er fortsatt katastrofe og gode innlegg er enda sjeldnere enn på rbkweb.
Enorm innsats fra Kjernen og Lerkendal.
Celtic var vel best, men vi går ned med stolthet etter andre omgang. |
|
Back to top |
|
 |
Lillebjørn Veteran
Joined: 15 Dec 2012 Posts: 1009
|
Posted: 02.08.2017 23:06 Post subject: |
|
|
Celtic slo nylig Sunderland 5-0. Vi var hakket dårligere i kveld, men med litt bedre utnyttelse, ikke minst i Glasgow, hadde vi vært videre. Det er absolutt ikke fullgærent. Så er det absolutt mye å rette på, og noen svake punkter i laget, men det betyr jo bare at det er lett å identifisere hvor forbedringspotensialet ligger, og lettere å jobbe med. Synes dette er godkjent, med unntak av det uforståelige, ultralave powerplaypresset i første omgang. |
|
Back to top |
|
 |
SHJINNJWÆST Rutinert
Joined: 09 Oct 2013 Posts: 550
|
Posted: 02.08.2017 23:06 Post subject: |
|
|
Nordens Lokomotiv wrote: | BjarneS wrote: |
Og jeg er mest skuffet over at spillerne ser ut til å miste trua på 0-1. |
Jeg er ikke noen fan av den psykologiske vinklingen, der problemet påstått alltid er det psykologiske som at: spillerne mistet troa, spillerne blir for ukonsentrert osv.
Faktum er at vi er vesentlig svekket offensivt fra 2015 og også fra 2016. Vi "mister trua" fordi vi har nedprioritert angrepsspill. Der vi i 2015 alltid visste at vi kom til å score har vi ingenting lenger. Vi vet aldri om vi kommer til å score, og det skyldes IKKE at spillerne "ikke har trua", det skyldes bevisste valg fra trenerteamet foran denne sesongen. |
Veldig godt poeng. |
|
Back to top |
|
 |
muppet Proff

Joined: 11 Nov 2007 Posts: 266
|
Posted: 02.08.2017 23:08 Post subject: |
|
|
Pasninspillet må opp mange hakk.om. I skal lykkes I europa. Celtic var flere klasser over oss, presise. crossere og evner å spille seg kontrolert ut I pressede situasjoner. _________________ A job ain't nothing but work =) |
|
Back to top |
|
 |
eksil Veteran

Joined: 24 May 2011 Posts: 5389 Location: Ski
|
Posted: 02.08.2017 23:08 Post subject: |
|
|
Slutt å ergre dere over at vi misset to sjanser i Glasgow. Tenk på Celtics brente 100%sjanser i dag...tror det har utjevnet seg.
MEN: at Meling tydeligvis er instruert i å ligge med en sånn avstand til kantspiller hele tiden er en skandale. Han kunne ha stoppet skotten først da skotten famler, men står og ser på. Så lar han ham fordundre meg fortsette og til slutt smelle avgårde ballen.
Og: dette er mistenkelig likt APOEL. Helt tydelig planlagt å ligge så lavt. Om ikke hadde ikke forskjellen på de to omgangene vært så stor.
Målet hadde lite å gjøre med mer offensivt spill fra oss som Kåre er så redd for. Vi var godt tilbake da angrepet ble rullet opp.
Dersom det skal være så forbanna vanskelig og farlig å spille offensiv fotball får man heller kjøpe bedre forsvarsspillere da! Og trene bedre på balanse mellom forsvar og angrep. Skal vi forsvare oss opp og frem? Tilbake til røttene my ass. Det er helt skandale at vi ser ut som vi gjør i første omgang, mot Celtic, ikke akkurat en storhet selv om de er et knepp bedre på papiret.
Jeg er så lei av Kåres Rosenborg at jeg spyr. Man kan se kvaliteten som bor i laget tidvis, men han sitter som en annen allvitende taxisjåfør og tviholder på det defensiven tullballet. Etter APOEL har han trent på forsvar i et år, og jeg kan vel knapt huske at vi har vært så svake defensivt før. Å se Rosenborg i første omgang var pinlig. På hjemmebane, 45 minutter i egen 16-meter.
Hadde det finnes et naturlig alternativ hadde det vært best med en ny trener og assistent. Ideen om å bruke så lang tid på å bli bedre er ikke god.
Håper på heldig trekning i EL playoff, men det så vel faretruende ut så langt jeg husker.
Bjørdal igjen langt under akseptert nivå. Selg.
Meling svak defensivt lite bidrag offensivt.
Midtsjø, god til å føre ball. Men det stopper der, bokstavelig talt.
Hedenstad. Mangler rytme offensivt.
Bendtner, selg. Saltstøtte. Evt omplasser til ballfordeler.
Hansen fantastisk. BB igjen dessverre. _________________ Du och jag Alfred. |
|
Back to top |
|
 |
Nordens Lokomotiv Veteran
Joined: 13 Mar 2016 Posts: 2173
|
Posted: 02.08.2017 23:08 Post subject: |
|
|
BjarneS wrote: |
Vi kjørte Celtic før de scoret. Deretter rant kampen ut i intet. Det virket som om spillerne ga opp. |
Kjørte og kjørte. Vi skapte nada, men vant ballen i høyt i en periode ja. Jeg tror luften gikk ut av ballongen fordi spillerne visste at vi ikke kom til å score 2 mål på 20 minutter, og det skjønner jeg veldig godt. I 2015 hadde vi skapt 4-5 100% sjanser siste kvarteret på slitne skotter utenfor sesong, i dag skapte vi null. |
|
Back to top |
|
 |
Socrates Veteran

Joined: 09 Jul 2005 Posts: 1158
|
Posted: 02.08.2017 23:13 Post subject: |
|
|
Utgangspunktet var soleklart - vi måtte score mål hjemme. Vi endte opp med null mål over to kamper. Slik som resultatene står seg så har vi ingen verdens ting i CL å gjøre. |
|
Back to top |
|
 |
sukram Veteran
Joined: 23 Oct 2008 Posts: 3205
|
Posted: 02.08.2017 23:15 Post subject: |
|
|
Er i for skral form til noen slags oppsummering.
Men jeg påminnet av stadionreklamen at neste hjemmekamp er mot KFK, og ble umiddelbart ultradeprimert (fra min allerede depressive tilstand). Jeg er skitlei av utelukkende å spille kamper mot høkkertlag i andedam-ligaen vår (og vi glitrer ikke engang!), jeg må ha noen europakamper snart.
Kjernen, fantastisk. Helt utrolig trøkk i dag!
Edit: Litt bourbon kan kanskje hjelpe.. |
|
Back to top |
|
 |
cliff Junior
Joined: 12 Feb 2013 Posts: 22 Location: Sør-Norge
|
Posted: 02.08.2017 23:16 Post subject: |
|
|
Slutt å dra Hesten og Hamrén over samme kam som Kåre, da. (Hamrén var flott, men særdeles dyr i drift og sørget ikke for mye godt i europeisk sammenheng.)
Det gikk til helvette i dag (og vondt er det!). På forumet her kan man sikkert finne mange grunner og potensielle konspirasjoner, men til syvende og sist i disse to kampene koker det ned til marginer i de match-avgjørende øyeblikkene.
Jeg personlig er ganske imponert av tempoet og intensiteten gutta holder i to matcher ift det vi til vanlig ser i ES.
Håper på god trekning til Europaligaen. I fjor fremstod det som et digert antiklimaks, men det burde virkelig være noe å strekke seg etter for både lag, støtteapparat og supportere på den hyllen vi er på i europeisk sammenheng. |
|
Back to top |
|
 |
senador Legende
Joined: 12 Feb 2006 Posts: 10396
|
Posted: 02.08.2017 23:21 Post subject: |
|
|
Synes Kåre bør få beskjed at man må score mål for å gå videre og at vi alltid slipper inn mål med Bjørdal. Hadde RBK brukt statistikk så hadde de visst at dette ikke gikk.
Celtic er ikke gode. Et lag utenfor sesong og uten sine beste spillere. SÃ¥ er ikke imponert .
Da var Europa over for alltid. Dette var siste sjanse. Det er vel bare bedre kanoner enn Celtic vi møter nå. Vi får mimre om 90-tallet de beste hundre år. |
|
Back to top |
|
 |
Nordens Lokomotiv Veteran
Joined: 13 Mar 2016 Posts: 2173
|
Posted: 02.08.2017 23:21 Post subject: |
|
|
cliff wrote: |
Det gikk til helvette i dag (og vondt er det!). På forumet her kan man sikkert finne mange grunner og potensielle konspirasjoner, men til syvende og sist i disse to kampene koker det ned til marginer i de match-avgjørende øyeblikkene.
|
Vanvittig uflaks når man taper med små marginer i tre dobbeltoppgjør på rad mot APOEL, Wien og Celtic. Går selvfølgelig an å se det på den måten. Men faktum er at vi taper fortjent tre dobbeltoppgjør på rad, mot riktig nok gode lag, men også lag utenfor sesong. Jeg tror vi må begynne å erkjenne for oss selv at vi ikke er så veldig nær i det hele tatt. Jeg tror vi må erkjenne at laget er for dårlig og at vi er blitt et dårligere fotballag de siste 2 årene, ellers ser jeg ikke helt hvordan vi skal utvikle oss. |
|
Back to top |
|
 |
Brakkebirger Rutinert

Joined: 04 Feb 2015 Posts: 836
|
Posted: 02.08.2017 23:23 Post subject: |
|
|
Jeg syns vi skal vær fornøyde. Celtic er per nå ett langt bedre lag enn Rosenborg. Dem legger tydlig om taktikken til andre omgang om å slippe oss frem i banen for å skaffe seg rom. Vi går rett i fella, selger oss bakover og dem viser hvor mye bedre dem er enn oss individuelt. Over to kamper er det helt fortjent st Celtic går videre og ikke oss. Det er veldig trist men at vi skulle komme til tredje runde har etter vi trakk Celtic var usannsynlig og som i sannsynlighetsbereg oftes går favoritten videre.
Vi eller noen andre i Norsk fotball har ingenting i Champions league å gjøre selv om det svir og erkjenne.
Får håpe på gli i EL kvaliken, det er mer oppnåelig _________________ Hjemme, Borte, Overalt |
|
Back to top |
|
 |
Nordens Lokomotiv Veteran
Joined: 13 Mar 2016 Posts: 2173
|
Posted: 02.08.2017 23:26 Post subject: |
|
|
Brakkebirger wrote: | Jeg syns vi skal vær fornøyde. |
Nei, det skal vi ikke, og det eneste som trøster meg i en tung stund som dette er at vi har en styreleder som garantert IKKE er fornøyd med dette, til tross for sludderet KI serverer.
Resten av innlegget ditt er for så vidt greit. |
|
Back to top |
|
 |
Pokie Veteran

Joined: 05 Aug 2011 Posts: 1694 Location: Trondheim
|
Posted: 02.08.2017 23:27 Post subject: |
|
|
Utrolig stemning, og mye å være stolt av. Gutta gå absolutt alt, og over to kamper mot Celtic er vi veldig nær. Det hadde ingen trodd før disse kampene.
Her inne er det jævlig mange som bør ta seg en bolle eller ti og justere forventningene sine 10 hakk. Manageren til Celtic har høyere lønn enn elleveren til RBK, for å sette ting i perspektiv. Over to kamper skaper vi nok til å slå dem - de hadde tross alt ikke skapt mer enn 4 sjanser på 160 minutter når de scoret.
Mange av gutta legger ned en fantastisk innsats i dag, og spesielt i 2. Omgang før Celtic scorer spiller vi til tider meget fin fotball. Det må vi ta med oss.
Hansen 7 - mål skal ikke få gå inn fra den vinkelen. Ellers strålende kamp.
Hedenstad 5 - ser mer og mer ut som en RBK-back.
Bjørdal 6 - gjør veldig få feil. Leser at han presterte på uakseptabelt nivå - skjønner ikke hva han har gjort for å fortjene det. Han var jo god.
Skjelvik 7 - rett og slett strålende med ball i dag.
Meling 5 - trygg med ball. Synd at skotten slapp gjennom der.
Jensen 6 - veldig god i store deler av 2.
Konradsen 7 - faen, han har virkelig stått fram mot Celtic. Både med og uten ball var han strålende og trygg, helt fram til Celtic scoret.
Midtsjø 5 - sykt mye løping. Mye nesten. Dårlige valg.
Jevtovic 3 - ikke spesielt god.
Bendtner 6 - veldig borte i 1. Fantastisk oppspillspunkt i 2.
De Lanlay 4 - fikk ikke til mye, men stort aktivum. _________________ "I spent a lot of money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered."
- George Best |
|
Back to top |
|
 |
SHJINNJWÆST Rutinert
Joined: 09 Oct 2013 Posts: 550
|
Posted: 02.08.2017 23:27 Post subject: |
|
|
senador wrote: | Synes Kåre bør få beskjed at man må score mål for å gå videre og at vi allt
Da var Europa over for alltid. Dette var siste sjanse. Det er vel bare bedre kanoner enn Celtic vi møter nå. Vi får mimre om 90-tallet de beste hundre år. |
Lgreit egentlig. Syns faktisk ikke det er noe særlig å se de i Europa lenger. Husker det elendige EL gruppespillet i 2015. Med unntakt av et par gode omganger mot St.etienne så var det nøyaktig det samme mølet som her. Legge seg lavt, være forsiktig, snakke om hvor nære det var fordi de unngikk å gi motstanderne mange muligheter mens vi fikk et stolpetreff etter døball osv. HAr ikke vært interessant å følge rosenborg internasjonalt siden 2010 eller noe, og ikke spesielt morsomt siden tidlig 2000 tall. Takk gud for at vi slipper å gå på 0-5 og 0--7 uke etter uke i CL. |
|
Back to top |
|
 |
Jamtfeil Junior
Joined: 02 Aug 2017 Posts: 1
|
Posted: 02.08.2017 23:27 Post subject: |
|
|
Bare jeg som syns Hedenstad har vært en forferdelig forsterkning?
Han står svært ofte feil i det offansive spillet. Dette vises merkbart for de på midten, da de må vente på at han er i spillbar posisjon.
Sett dette spesielt godt på 2 kamper nå, på stadion. Han står i "blindsonen" for indreløperene ofte..
Vises i kveld igjen at 4-3-3 uten backer som bidrar i det offansive ikke fungerer. Synes det er svært merkelig at trener-apperatet ikke har tatt tak i dette.. |
|
Back to top |
|
 |
Mikkelsen Veteran

Joined: 27 Jan 2013 Posts: 4689
|
Posted: 02.08.2017 23:29 Post subject: |
|
|
Batigol wrote: | Hvorfor skyter vi ikke fra 16-20 meter? Skjer nesten aldri selv om mange har mulighet for å skyte fra dette holdet. |
Helt enig. |
|
Back to top |
|
 |
Mustrum Ridcully Legende

Joined: 15 Nov 2011 Posts: 10089 Location: Helt Apoel
|
Posted: 02.08.2017 23:29 Post subject: |
|
|
Trondheim wrote: | Mustrum Ridcully wrote: | Der strøyk du til eksamen så det sang gitt Kåre. Bra jobba! |  |
Du mener at han stod til eksamen? Vennligst utdyp. _________________ Agbogbloshie park inspector.
Quis custodiet ipsos custodes? |
|
Back to top |
|
 |
Trondheim Veteran
Joined: 10 Mar 2007 Posts: 3109
|
Posted: 02.08.2017 23:32 Post subject: |
|
|
Mustrum Ridcully wrote: | Trondheim wrote: | Mustrum Ridcully wrote: | Der strøyk du til eksamen så det sang gitt Kåre. Bra jobba! |  |
Du mener at han stod til eksamen? Vennligst utdyp. |
Fordi det var kun uflaks at vi ikke gikk videre, og at Kåre lovet formtopp til disse kampene, og det holdt han.. Hadde vi vunnet 1-0 i dag, hadde du skrevet at han sto så det sang til eksamen... |
|
Back to top |
|
 |
SHJINNJWÆST Rutinert
Joined: 09 Oct 2013 Posts: 550
|
Posted: 02.08.2017 23:34 Post subject: |
|
|
Pokie wrote: | Utrolig stemning, og mye å være stolt av. Gutta gå absolutt alt, og over to kamper mot Celtic er vi veldig nær. Det hadde ingen trodd før disse kampene.
Her inne er det jævlig mange som bør ta seg en bolle eller ti og justere forventningene sine 10 hakk. Manageren til Celtic har høyere lønn enn elleveren til RBK, for å sette ting i perspektiv. Over to kamper skaper vi nok til å slå dem - de hadde tross alt ikke skapt mer enn 4 sjanser på 160 minutter når de scoret.
Mange av gutta legger ned en fantastisk innsats i dag, og spesielt i 2. Omgang før Celtic scorer spiller vi til tider meget fin fotball. Det må vi ta med oss.
Hansen 7 - mål skal ikke få gå inn fra den vinkelen. Ellers strålende kamp.
Hedenstad 5 - ser mer og mer ut som en RBK-back.
Bjørdal 6 - gjør veldig få feil. Leser at han presterte på uakseptabelt nivå - skjønner ikke hva han har gjort for å fortjene det. Han var jo god.
Skjelvik 7 - rett og slett strålende med ball i dag.
Meling 5 - trygg med ball. Synd at skotten slapp gjennom der.
Jensen 6 - veldig god i store deler av 2.
Konradsen 7 - faen, han har virkelig stått fram mot Celtic. Både med og uten ball var han strålende og trygg, helt fram til Celtic scoret.
Midtsjø 5 - sykt mye løping. Mye nesten. Dårlige valg.
Jevtovic 3 - ikke spesielt god.
Bendtner 6 - veldig borte i 1. Fantastisk oppspillspunkt i 2.
De Lanlay 4 - fikk ikke til mye, men stort aktivum. |
JA GIID, Manageren deres tjener som jævla fett at vi skal være glad de i heletatt orker å booke flyet ned hit med reservelaget og garderobemannen som vikar. Når vi i tillegg klarer å holde de til 0-0 i en omgang så er det virkelig grunn til å ta frem gullcigaren.
Men for å være mer edruelig. Det er ingen storhet vi møter. Det er Celtic, et celtic utenfor sesong og som alltid trøbler u kvalikkamper i EUropa. Vi skaper absolutt ignenting, men vi kjemper oss til et par halvsjangser utover 2. omgang. Bra innsats, enig i det, men det er da vel ingenting å bli bergtatt av. VI er så milevis unna celtic hva kvalitet angår, og celtic er ingen milepæl på det området når det kommer til EL og CL motstand. |
|
Back to top |
|
 |
|