English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Mushaga Bakenga
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 103, 104, 105 ... 124, 125, 126  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
attach
Forumsjef


Joined: 05 Jul 2005
Posts: 25183
Location: Rosenborg

PostPosted: 09.03.2017 11:52    Post subject: Reply with quote

Glad for å høre det der. Da blir det ikke forlengelse. Tommel'n opp!
Back to top
View user's profile Send private message
Eru
Veteran


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 3229

PostPosted: 09.03.2017 11:53    Post subject: Reply with quote

Det beste med Bendtner-signeringa.
Back to top
View user's profile Send private message
JB
Veteran


Joined: 04 Aug 2013
Posts: 1057
Location: Holmedal, Årjäng, Sverige

PostPosted: 09.03.2017 11:58    Post subject: Reply with quote

Uttalelsen til Mushaga Bakenga, viser bare at han selv har for dårlig tro på egne ferdigheter.
Hvis det at RBK signerete Bendtner gjør at Mush mistet motet, sier det mye om Mush.
Han vet at konkuransen om spissplassen i RBK er beinhard, og det skal den være i skandinavias beste klubb.. Bakenga må bare finne seg i å fighte for plassen på lik linje med de andre.
Er han god nok, er han inne. Enkel logikk.
_________________
Rosenborg Ballklub er min religion, og Lerkendal er kjerka.


Last edited by JB on 09.03.2017 12:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
OrionPax
Forumsjef


Joined: 12 Aug 2011
Posts: 9817
Location: Drammen

PostPosted: 09.03.2017 12:01    Post subject: Reply with quote

Greit at han er ærlig, men Mush skjønner vel at Bendtner ikke kommer til å levere 90-minuttere med solide prestasjoner på løpende bånd i hele år.

Det vil komme anledninger for andre til å spille på topp, for å løse opp i fastlåste kamper ved å variere angrepsmønster osv.

Ta kampen og kjemp som f...! Det er uendelig mye bedre enn å sette seg ned og klage på at sauen datt i bekken..
_________________
Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Trondheim
Veteran


Joined: 10 Mar 2007
Posts: 3109

PostPosted: 09.03.2017 12:02    Post subject: Reply with quote

FÃ¥ han bort
Back to top
View user's profile Send private message
Vollrik
Veteran


Joined: 09 Sep 2009
Posts: 3676
Location: Møllenberg

PostPosted: 09.03.2017 12:08    Post subject: Reply with quote

Hvilken opplæring får egentlig spillerne i mediehåndtering på Brakka? Begynner å bli mye rart og dumt nå fra Kåre og flere av spillerne de siste 2-3 årene.
_________________
TomH wrote:
Du kan ikke bare skrive en påstand her, uten å begrunne. Da gidder ingen å lese innleggene dine, og da kan du også like gjerne slutte å skrive her
Back to top
View user's profile Send private message
Henri
Legende


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 19313

PostPosted: 09.03.2017 12:11    Post subject: Reply with quote

Synes faktisk vi skal bruke tid og ressurser på annet enn "mediehåndtering". Det er ingen katastrofe om spillerne er litt sleivete i media innimellom, det er nok "vi tar én kamp om gangen, nå skal vi jobbe hardt sammen som lag"-uttalelser.
Back to top
View user's profile Send private message
Aristoteles
Veteran


Joined: 25 Nov 2006
Posts: 3265

PostPosted: 09.03.2017 12:15    Post subject: Reply with quote

Ja nå var det jammen på tide å gå ut i media å sutre om økt konkurranse. Har jo tross alt gått flere dager etter vi kjøpte ny spiss. Vi burde nok heller ha satset på Bakenga, da han har vist seg frem som skadefri, pålitelig og trofast som i tillegg setter klubben foran alt. Klubben burde nok heller ha gått å ventet på å se om Mush følte for å signere ny kontrakt i slutten av året eller om Brighton kom seglende med en fantastisk tomånederskontrakt.

Det desidert værste med Bakenga er den åpenbare egoismen og grådigheten som gang på gang biter han selv i ræva. Beklager negativiteten. Tar heller en særdeles mye mindre målfarlig Matti med gode holdninger 10 av 10 ganger.
Back to top
View user's profile Send private message
CLkvart
Rutinert


Joined: 04 Aug 2015
Posts: 714

PostPosted: 09.03.2017 12:17    Post subject: Reply with quote

Han har et poeng i at han ikke er best på kant, for det har vært sørgelig, men det skinner så jævlig igjennom at han ville ha en enkel sesong på topp og så helst gå som bosman. Sier ikke at Bendtner har noe lengre perspektiv enn denne sesongen, men han har i det minste signert en lang kontrakt.
Back to top
View user's profile Send private message
ErdoganLomas
Proff


Joined: 14 Aug 2014
Posts: 493

PostPosted: 09.03.2017 12:21    Post subject: Reply with quote

Den rette vinklingen ut til media for Bakenga ville vært at han ble skuffet, men at han ser på Bendtner som en spiller han kan lære mye av på banen for å bli enda bedre selv.
Back to top
View user's profile Send private message
zaphod81
Forumsjef


Joined: 23 Jan 2008
Posts: 11618
Location: Rett ved regnbuens ende

PostPosted: 09.03.2017 12:22    Post subject: Reply with quote

Jeg synes Bakenga svarer godt for seg - han tør å være ærlig på at en sånn stjernespiller oppleves litt truende for plassen og planene hans, og viser at han også har ambisjoner om å være en nøkkelspiller på laget. Han avslutter jo også med å si at han skal ta godt imot 'rivalen' og kjempe om en plass på laget, selv om det neppe blir midtspissplassen.

Jeg ser absolutt ingen grunn til å korsfeste ham for dette, og er mildt sagt forundret over hvor konstant negative enkelte er til Bakenga. Vil dere virkelig ha kun uttalelser om at det bare er gøy med konkurranse om plassene, og at benken er finfint så lenge laget vinner? Klarer dere virkelig å lure dere selv til å tro at dette er ærlighet?

Alle spillere på det nivået har ambisjoner og planer om å bli faste på laget, og Bakenga er ikke noe unntak. Han har selvtilliten til å mene at han kunne vært en god erstatter for Gytkjær - noe jeg er enig i - men intelligent nok til å forstå at Bendtner-signeringen gjør at han er avhengig av å lykkes i en annen rolle, med mindre noe skulle skje med Bendtner. Rosenborg ville ikke ha en Gytkjær-erstatter, de ville ha en oppgradering.

En fit og skarp Bakenga vil jo få mange sjanser som sidespiss rundt Bendtner denne sesongen, med tanke på helsesituasjonen til konkurrentene, og antakelig plass nok til å boltre seg litt i slagskyggen til spissen. Da er det opp til ham å vise at den dynamikken fungerer bedre enn to klassiske vinger.
Back to top
View user's profile Send private message
Kjetil Rekdal
Veteran


Joined: 14 Mar 2006
Posts: 6202

PostPosted: 09.03.2017 12:29    Post subject: Reply with quote

For en klovn. Ganske sikker på at han og Jim kun brukte RBK og ikke ville signert ny kontrakt uansett. Good riddance!
_________________
In Rekdal We Trust!
Back to top
View user's profile Send private message
Hedon
Forumsjef


Joined: 09 Sep 2002
Posts: 22411

PostPosted: 09.03.2017 12:30    Post subject: Reply with quote

Bakenga sitter på en kort kontrakt og har Jim i bakgrunnen som trekker i tråder (garantert vekk fra Trondheim), så sutrer han over at vi henter en spiller som er antatt bedre enn han. Det er greit at han er ærlig, men det i seg selv gir ikke mye plusspoeng i min bok. Noen ganger er det greit å bare holde kjeft, bite tenna sammen, sparke Jim til helvete og be om en fireårskontrakt.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Harceïde
Veteran


Joined: 03 Mar 2011
Posts: 6565

PostPosted: 09.03.2017 12:31    Post subject: Reply with quote

Hylekoret er ute og sutrer ja.

Bla heller i arkivet og finn noen artikler om Berntsen i RBK. Der har du sutring. Bakenga sier klart og tydelig at han forstår hvorfor RBK henter han, og at han er klar til å ta opp kampen.
Back to top
View user's profile Send private message
Mustrum Ridcully
Legende


Joined: 15 Nov 2011
Posts: 10089
Location: Helt Apoel

PostPosted: 09.03.2017 12:34    Post subject: Reply with quote

Enig, jeg tror også at Bendtner komplimenterer Bakenga mye bedre enn Gytkjær gjorde og at arbeidsvilkårene ute på kant dermed blir mye bedre for ham. Hvem vet, kanskje Bendtner-overgangen gjør at Bakenga får en mer Brattbakksk rolle på kant og at B&B blir en latterlig bra skeiv spissduo. Jeg har trua.

Edit @ Zaph
_________________
Agbogbloshie park inspector.
Quis custodiet ipsos custodes?
Back to top
View user's profile Send private message
Aristoteles
Veteran


Joined: 25 Nov 2006
Posts: 3265

PostPosted: 09.03.2017 12:36    Post subject: Reply with quote

Vell. Donald Trump er også jævlig ærlig. De hadde begge tjent på å tenke litt mer og si litt mindre. Hvis man fronter elendige holdninger er det rimelig teit å hylles for sin ærlighet.
Back to top
View user's profile Send private message
robbie
Veteran


Joined: 19 Mar 2007
Posts: 6974
Location: Skottland

PostPosted: 09.03.2017 12:42    Post subject: Reply with quote

Hold kjeft Bakenga!
Back to top
View user's profile Send private message
Henri
Legende


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 19313

PostPosted: 09.03.2017 12:45    Post subject: Reply with quote

Jeg synes du har en lav terskel for å si at noen "fronter elendige holdninger".
Back to top
View user's profile Send private message
Barney
Veteran


Joined: 01 Jul 2010
Posts: 3453

PostPosted: 09.03.2017 12:46    Post subject: Reply with quote

Ærlighet er litt oppskrytt
Back to top
View user's profile Send private message
zaphod81
Forumsjef


Joined: 23 Jan 2008
Posts: 11618
Location: Rett ved regnbuens ende

PostPosted: 09.03.2017 12:50    Post subject: Reply with quote

edit: @Hedon:

Det hadde selvsagt vært enda bedre. Det at Bendtner har signert en såpass lang kontrakt, til tross for en uttalt plan om å ikke stå kontrakten ut burde være en grei brekkstang for klubben i forhandlinger.

Men jeg er ikke enig i at Mush sutrer, det klarer ikke jeg lese fra den artikkelen - kan du gi et eksempel på dette? Alt han sier er jo at Bendtner står i veien for plassen hans på laget, og det er jo åpenbart sant, men han sier jo aldri at klubben burde satset på ham i stedet? Han må jo få lov til å føle, og dermed også uttrykke, en dimensjon av skuffelse fordi sjansen hans til å virkelig slå gjennom i RBK er dramatisk innskrenket.

Jeg er glad for at spillerne er ærlige på sånt i intervjuer, da slipper man å lese inn alskens skjulte motiver i medierådgiversnakket deres.


Last edited by zaphod81 on 09.03.2017 12:51; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
nidaros997
Veteran


Joined: 03 Aug 2007
Posts: 2514

PostPosted: 09.03.2017 12:50    Post subject: Reply with quote

Trondheim wrote:
FÃ¥ han bort


Synes det er tøft gjort av Bakenga å være ærlig når han blir spurt. Sikkert flere andre på laget som også har litt forskjellige tanker om å signere en tidligere stjerne som skal spilles i form i en posisjon med tanke om at makspotensialet er stort i det lange løp. Noen har kanskje en annen danske friskt i minne, og før de hadde møtt Bendtner og fått med seg alt det positive som også sies om ham, så var det kanskje flere i klubben som for det meste hadde hørt om "skandalene" rundt den tidligere toppspilleren.

Bakenga er spiss, men har også spilt ving, og føler kanskje selv at han har vært veldig tålmodig - først i Molde hvor han ikke ble satset på av Solskjær, og så som andrefiolinist i Rosenborg. Gytkjær selges, og en litauer i opptrening vurderes å hentes inn på lån fremfor å la Bakenga få sjansen på topp, men den avtalen går i vasken, og så signerer Rosenborg en tidligere storspiller som mer eller mindre umuliggjør spill på spissplass for Bakenga om ikke Bendtner er skadet. Hva hadde dere (og journalisten) tenkt om Bakenga hadde sagt at han er glad bare å få trene med Rosenborg og et og annet innhopp også denne sesongen? Her kan en like gjerne mistenke journalisten å koke suppe på spiker og skape konflikter, men som det kommer frem i artikkelen så uttaler Bakenga seg egentlig ganske diplomatisk og som forventet.

Bare bra at det er konkurranse i laget, og en Bakenga i form har jeg troa på som (bakroms-)spiss for Rosenborg. Blir viktig å gi ham også spilletid slik at vi har et alternativ på topp.
Back to top
View user's profile Send private message
Kai88
Veteran


Joined: 26 May 2010
Posts: 2763

PostPosted: 09.03.2017 12:51    Post subject: Reply with quote

Bakenga sin reaksjon er bra. Skal ikke like å ikke få spille, men han nevner også at han skal stå på for å gjøre kåres uttak så vanskelig som mulig (og at han kan bidra fra ving så lenge han får gjøre posisjonen til sin egen.)
Positivt med konkurranse. Er positiv til Bakenga, men da får han bytte agent og signere en lengre kontrakt.
Back to top
View user's profile Send private message
Chrito
Junior


Joined: 21 Feb 2017
Posts: 6

PostPosted: 09.03.2017 12:51    Post subject: Reply with quote

Batigol wrote:
Bakenga jublet ikke høyest når Bendtner ble klar for RBK. Sak på Adressa nå.

Pluss: http://www.adressa.no/100...1914b.html


Noen som kan printe artikkelen?
Back to top
View user's profile Send private message
Hedon
Forumsjef


Joined: 09 Sep 2002
Posts: 22411

PostPosted: 09.03.2017 12:51    Post subject: Reply with quote

Henning wrote:
Jeg synes du har en lav terskel for å si at noen "fronter elendige holdninger".


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
AlfredoJojo
Proff


Joined: 27 Jun 2012
Posts: 461

PostPosted: 09.03.2017 12:52    Post subject: Reply with quote

Å si hold kjeft Bakenga er jævla idiotisk, sier litt om hvor trangsynt enkelte folk er. Det her er adressa som er på jakt etter misnøye og får en kommentar tatt utav sammenhengen framhevet som overskrift. Snakk om at media klarer å manipulere folk Confused


Edit: Henv: Bokmål mener du? Trøndersk er vel norsk.. La på R til mine "E" og la på ett HVOR. Good? better. Mod2
Snakk norsk. Mod.


Last edited by AlfredoJojo on 09.03.2017 13:02; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 103, 104, 105 ... 124, 125, 126  Next
Page 104 of 126

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb