View previous topic :: View next topic |
Hvem var RBKs beste mot Austria Wien? |
Adam Larsen Kwarasey |
|
2% |
[ 1 ] |
Jonas Svensson |
|
2% |
[ 1 ] |
Holmar Eyolfsson |
|
0% |
[ 0 ] |
Tore Reginiussen |
|
2% |
[ 1 ] |
Jørgen Skjelvik |
|
0% |
[ 0 ] |
Mike Jensen |
|
2% |
[ 1 ] |
Anders Konradsen |
|
20% |
[ 9 ] |
Fredrik Midtsjø |
|
0% |
[ 0 ] |
Matthias Vilhjalmsson |
|
0% |
[ 0 ] |
Christian Gytkjær |
|
4% |
[ 2 ] |
Elba Rashani |
|
62% |
[ 27 ] |
Alex Gersbach |
|
2% |
[ 1 ] |
|
Total Votes : 43 |
|
Author |
Message |
bigfoot Rutinert

Joined: 16 May 2006 Posts: 695 Location: Trondheim
|
Posted: 19.08.2016 14:53 Post subject: |
|
|
Han scorte vel i de tre siste kvalikrundene i fjor, inkludert en ganske viktig en mot Steaua. Han har riktignok ikke vært i nærheten av samme form siden. |
|
Back to top |
|
 |
pfff Senior
Joined: 10 Aug 2012 Posts: 110 Location: Eksil på østlandet
|
Posted: 19.08.2016 15:10 Post subject: |
|
|
Gytkjær er nå like fæl på håret som Mikkelsen vår. Dessverre har han ikke blitt like effektiv i Europa. Vi hadde mange av de samme svakhetene i EL-kval i fjor, men kontrings-evnen gjorde at det ikke ble avgjørende.
Alt rotet så langt skyldes tre ting, synes jeg:
* Vi møter spillere med bedre individuelle ferdigheter enn i Tippeligaen, derfor taper vi avgjørende en mot en-situasjoner
* Vi mangler defensiv struktur - motstanderen kommer rettvendt i mellomrommet uten at midtbanen går ned, og forsvaret har ikke klare avtaler om at noen må støte. Vi har heller ingen god plan for hvordan vi skal spille oss ut under press, spesielt siden indreløperne fortsatt står for høyt.
* Uheldige opplevelser med de to punktene over har gjort oss nølende, spesielt på bortebane. Over hele banen er vi litt mer avventende, noen som fører til feilpasninger, farlige ballmist og tapte dueller.
Hjemme mot Austria må vi spille med høyt press fra start, for det er det eneste vi behersker. Så må Vilhjalmson og kanskje Gudi inn tidlig i 2. omgang for å klare å holde i ballen og holde intensiteten oppe på midtbanen når vi begynner å bli slitne.
Dessuten må Skjelvik spille stopper, og Rashani må spille. Helst på venstre, så kan Midtsjø ta høyre hvis Helland ikke skjerper seg. |
|
Back to top |
|
 |
Robert Junior
Joined: 02 Nov 2005 Posts: 37
|
Posted: 19.08.2016 17:27 Post subject: |
|
|
Noen som har funnet noe odds på hvem som går videre av RBK og Austria Wien? Jeg var en av dem som fikk erstatning da vi røk ut mot Apoel, og vurdererer å gjøre det samme nå.
Har sjekket Unibet men der finner jeg bare kampodds. |
|
Back to top |
|
 |
hendrix Veteran
Joined: 14 Apr 2008 Posts: 1048 Location: kålrabi
|
Posted: 19.08.2016 17:43 Post subject: |
|
|
Spillet tilbys hvert fall, sjekk betbrain etc, får ikke til å legge inn link. Lavest odds på RW. |
|
Back to top |
|
 |
Ciljan Rutinert
Joined: 28 Jan 2012 Posts: 610 Location: Langevåg
|
Posted: 19.08.2016 19:22 Post subject: |
|
|
Seriøst solgt bare 100 billetter idag?
Nesten lamslått når jeg gikk inn for å sjekke!
Begriper ikke at en slik kamp ikke trekker like bra som mot molde, brann og viktige kamper på høsten når vi kjemper om gull.
Virker som folk syns det er kjekkere å ha Start på besøk enn en avgjørende ecup kamp med potensielle ekstraomganger og HØY dramatikk *oppgitt* |
|
Back to top |
|
 |
Mustrum Ridcully Legende

Joined: 15 Nov 2011 Posts: 10089 Location: Helt Apoel
|
Posted: 19.08.2016 20:22 Post subject: |
|
|
Juch wrote: | ALK
Svensson - Tore - Skjelvik - Gersbach
Mike - Konradsen - Vilhjalmsson
Midtsjø - Gyt - Rashani
|
Stiller meg bak denne. Helland og Bakenga inn for Gyt og den av vingene som har spillt dårligst, dobbeltbytte etter 60, maks 70 minutter.
Hører du det Kåre? Det er for sent å bytte i det 85. minutt om vi trenger å score for å gå videre. _________________ Agbogbloshie park inspector.
Quis custodiet ipsos custodes? |
|
Back to top |
|
 |
Hallis Senior

Joined: 12 Nov 2015 Posts: 104
|
Posted: 19.08.2016 21:30 Post subject: |
|
|
Mustrum Ridcully wrote: | Juch wrote: | ALK
Svensson - Tore - Skjelvik - Gersbach
Mike - Konradsen - Vilhjalmsson
Midtsjø - Gyt - Rashani
|
Stiller meg bak denne. Helland og Bakenga inn for Gyt og den av vingene som har spillt dårligst, dobbeltbytte etter 60, maks 70 minutter.
Hører du det Kåre? Det er for sent å bytte i det 85. minutt om vi trenger å score for å gå videre. |
Synes vi først og fremst bør gå for å bytte inn spillere vi faktisk har i kamptroppen... |
|
Back to top |
|
 |
Mustrum Ridcully Legende

Joined: 15 Nov 2011 Posts: 10089 Location: Helt Apoel
|
Posted: 19.08.2016 21:43 Post subject: |
|
|
Haha! Jo, gikk litt fort i svingene der ja. _________________ Agbogbloshie park inspector.
Quis custodiet ipsos custodes? |
|
Back to top |
|
 |
Knowrud Veteran
Joined: 18 Sep 2010 Posts: 7524
|
Posted: 19.08.2016 21:46 Post subject: |
|
|
krister83 wrote: | Seriøst solgt bare 100 billetter idag?
Nesten lamslått når jeg gikk inn for å sjekke! |
Synes Rosenborg er altfor slappe til å reklamere for kamper som dette. Vi må denge det inn i hodet på alle trondhjemmere at dette er en skjebnekamp. |
|
Back to top |
|
 |
Mikkelsen Veteran

Joined: 27 Jan 2013 Posts: 4700
|
Posted: 19.08.2016 22:04 Post subject: |
|
|
Er egentlig som forventet at vi ikke klarer å gjøre noe utav kontringene våres mot EL-motstandere. Vi har ikke en Ole som slår de gode bakromspasningene. Han var alene årsaken til kontringene.
En annen ting som er svakt er at KI ble utkonkurrert hva gjelder taktikk. KI for aldri noe utfordring i TL. Det finnes ingen tippeligatrenere som klarer å ødelegge spillet vårt. Et unntak var Stabæk under Bob. |
|
Back to top |
|
 |
Hentesveis Veteran

Joined: 24 Aug 2004 Posts: 5628 Location: Kroppen i Oslo, men hjertet i Trondheim
|
Posted: 19.08.2016 22:24 Post subject: |
|
|
Noen wrote: | VI ER BUNNSOLIDE PÃ… LERKENDAL |
_________________ Store ord og fett flesk sitt itj fast i halsen... |
|
Back to top |
|
 |
Captain Veteran
Joined: 13 Jul 2016 Posts: 3179
|
Posted: 19.08.2016 22:33 Post subject: |
|
|
Lerkendal er et fort, tror at vi vinner denne kampen komfortabelt. Gjør vi det og kommer oss inn i EL, må vi virkelig begynne å rullere mere på laget for å unngå den slitasjen som har vært de siste par mnd. Håper KI begynner å satse mere på Gudi sentralt fremover, dette for å kunne rullere på Midtsjø, Jensen og Konradsen. Fy som jeg gleder meg til denne høsten.  |
|
Back to top |
|
 |
Ciljan Rutinert
Joined: 28 Jan 2012 Posts: 610 Location: Langevåg
|
Posted: 19.08.2016 22:46 Post subject: |
|
|
[quote="Mikkelsen"
En annen ting som er svakt er at KI ble utkonkurrert hva gjelder taktikk. KI for aldri noe utfordring i TL. Det finnes ingen tippeligatrenere som klarer å ødelegge spillet vårt. Et unntak var Stabæk under Bob.[/quote]
Han la jo om til 4-2-4 og 2 bytter igår. Og vi fikk trøkk på de og til slutt den VIKTIGE reduseringen!
2-1 er absolutt hederlig borte i europa, og uten 3min med hjerneblødning hadde det sett mye bedre ut!
Liker også det at vi må jage nå.
Hadde det blitt 0-1 eller 1-1 er ej styggredd spillerne hadde hatt for mye i bakhodet at 0-0 holder.
En ting vi har sett så er det at vi ikke kan å spille på res.
Vi må jage 3 mål fra start. Redd de vil få ett tullemål en eller annen gang i løpet av kampen! |
|
Back to top |
|
 |
robbie Veteran

Joined: 19 Mar 2007 Posts: 6962 Location: Skottland
|
Posted: 20.08.2016 00:36 Post subject: |
|
|
Argentina boikottet VM i 1938, 1950 og 1954. Dette var en periode i fotballens historie hvor taktikk forandret seg fra 2-3-5 til mere moderne fotball som vi kan kjenne igjen i dag. Spesielt ungarerne satte fotball på hodet.
Fotballhistorikere har i ettertid påpekt at Argentina i denne perioden falt bakpå og ble akterutseilt taktisk i forhold til resten av verden.
I fotball er det viktig å teste stilen sin mot bedre lag og bedre trenere. Det er bare slik man kan lære hva man kan bli bedre på. I Norge blir ikke RBK satt på prøve. Det er bare Bob Bradley som har klart det siden Perry ble sparket.
For meg er de taktiske prøvene vi blir utsatt for viktigere enn alle bonusmillioner i verden. Hvert år uten Europacupspill er et år hvor RBK blir taktisk isolerte fra resten av verden, slik Argentina var.
Men da må vi også evne å fordøye lærepengene vi får. I tre bortekamper på rad har vi blitt taktisk utmanøvrert mot dårligere lag. Det går ikke ann. |
|
Back to top |
|
 |
hello Veteran
Joined: 04 Apr 2008 Posts: 7891
|
Posted: 20.08.2016 00:41 Post subject: |
|
|
Jeg er kategorisk uenig i at vi har blitt taktisk utmanøvrert i tre bortekamper på rad.
Vi vant sjansestatistikken 5-11 i går, ingen lag som blir taktisk utmanøvrert gjør det. Vi var en horribel individuell feil unna avansement til CL-playoff og vi ledet 2-0 på bortebane mot IFK før vi(spillerne) mentalt la inn årene, kan ikke med min beste vilje se at vi ble taktisk utspilt. |
|
Back to top |
|
 |
robbie Veteran

Joined: 19 Mar 2007 Posts: 6962 Location: Skottland
|
Posted: 20.08.2016 00:51 Post subject: |
|
|
Med all respekt, å tape en kamp til tross for flere avslutninger på mål, er ikke et bevis på godt taktisk kløkt. |
|
Back to top |
|
 |
Mikkelsen Veteran

Joined: 27 Jan 2013 Posts: 4700
|
Posted: 20.08.2016 01:06 Post subject: |
|
|
Hello; Det er ikke bare i EL-kvalikk vi har sluppet inn masse mål, men også i TL. Det er jo veldig logisk at vi slipper inn masse mål. Vi har ikke keeperen vår som var avgjørende i en del kamper. Vi har Svensson som ikke er veldig god defensivt. Tore og Holmar har ikke nok kvalitet defensivt. Vi har 3 midtbanespillere som er offensive spillere og ikke duellsterke defensive spillere.
I tillegg til enkeltspillere som ikke er gode defensivt, har vi også en taktikk der vi pleier å være offensivt som lag. I sum gir dette logisk nok mål i mot.
Med begrenset kvalitet i stallen, må vi som i Apoel sette bussen forran målet i 4-5-1 formasjon dersom vi ikke vil slippe inn mål.
Med Andre Hansen tilbake, en ny Strandberg type inn som i tillegg er bedre offensivt og en midtbanespiller som er både god defensivt og offensivt (Konradsen er kun god offensivt), så vil det hjelpe veldig veldig mye.
Handler om å ha en startellever som gir balanse. Laget vårt er offensiv innstilt.
Med Gudi som midtbanespiller vil det være horribelt. Enda verre enn Konradsen. Gudi har styrke som en 12-åring. Rett og slett dårlig på det defensive. Annan - Gudi, to helt ulike spillere. Vi trenger en Annan. |
|
Back to top |
|
 |
hello Veteran
Joined: 04 Apr 2008 Posts: 7891
|
Posted: 20.08.2016 01:13 Post subject: |
|
|
Jeg skjønner som vanlig ingenting av disse analysene dine, Mikkelsen. Vet ikke helt hva jeg skal svare.
Quote: | Med all respekt, å tape en kamp til tross for flere avslutninger på mål, er ikke et bevis på godt taktisk kløkt. |
Jeg prøvde ikke å argumentere for godt taktisk kløkt heller. Det var bilder som viste at din påstand om at man konsekvent ble utmanøvrert taktisk på bortebane er feil. Jeg skal ikke stå på barrikadene for at Kåre eller spillerne er noen taktiske genier, men det blir jo alt for unyansert å si at man blir utmanøvrert taktisk. |
|
Back to top |
|
 |
Magnus L Junior

Joined: 13 Mar 2011 Posts: 98 Location: Byåsen
|
|
Back to top |
|
 |
JanneB Veteran
Joined: 24 Mar 2012 Posts: 2340
|
Posted: 20.08.2016 11:57 Post subject: |
|
|
Helt jævlig at ikke flere billetter er solgt. |
|
Back to top |
|
 |
O-Rex Veteran

Joined: 30 Aug 2005 Posts: 2153 Location: Oslo, 54 mil fra Mekka
|
Posted: 20.08.2016 12:22 Post subject: |
|
|
Mikkelsen wrote: | Hello; Det er ikke bare i EL-kvalikk vi har sluppet inn masse mål, men også i TL. Det er jo veldig logisk at vi slipper inn masse mål. Vi har ikke keeperen vår som var avgjørende i en del kamper. Vi har Svensson som ikke er veldig god defensivt. Tore og Holmar har ikke nok kvalitet defensivt. Vi har 3 midtbanespillere som er offensive spillere og ikke duellsterke defensive spillere.
I tillegg til enkeltspillere som ikke er gode defensivt, har vi også en taktikk der vi pleier å være offensivt som lag. I sum gir dette logisk nok mål i mot.
|
Vi slipper inn masse mål i tippeligaen? Med respekt å melde er det kanskje det største sludderet jeg har les på denne sida på lenge. På 20 kamper har vi sluppet inn 14 mål. Det er 0,7 mål pr kamp. Jeg har en utfordring til deg.
1. Tipp hvilke år vi har sluppet inn færre mål pr kamp enn dette uten å lete på nett. Tipp gjerne tilbake til 70 tallet.
2. Let på nett og regn selv snitt. Overrasket? _________________ Her burde det stått noe kult. |
|
Back to top |
|
 |
Mikkelsen Veteran

Joined: 27 Jan 2013 Posts: 4700
|
Posted: 20.08.2016 12:56 Post subject: |
|
|
Vel vi har spilt hele 14 kamper med Andre Hansen i Tippeligaen, han har sluppet inn kun 7 mål.
Etter hans skade har vi spilt kun 6 kamper og sluppet inn 7 mål.
Dette gir altfor stor forskjell med og uten Andre Hansen. Tar vi i tillegg til TL også kvalikkene gir dette 17 mål i mot på kun 11 kamper. Og det er altfor mye. |
|
Back to top |
|
 |
Bjorn Proff
Joined: 23 Mar 2016 Posts: 258
|
Posted: 20.08.2016 15:16 Post subject: |
|
|
Yep, Andre Hansen er den absolutt viktigste spilleren vi har i dag. |
|
Back to top |
|
 |
Brødsmula Veteran
Joined: 13 Apr 2012 Posts: 1592
|
Posted: 20.08.2016 15:48 Post subject: |
|
|
JanneB wrote: | Helt jævlig at ikke flere billetter er solgt. |
Forstår det godt. Skal lete lenge etter større nedtur enn den ørtne EL-playoffen når man inntil overtid var klar for CL-playoff.
Det er på tide for Kåre & co å bevise noe i Europa, før man forventer at mannen i gata tar turen på EL-kamper. |
|
Back to top |
|
 |
Slartibartfast Proff

Joined: 27 Sep 2008 Posts: 324 Location: Kristiansand
|
Posted: 20.08.2016 16:00 Post subject: |
|
|
Ops, dobbelpost. Denne kan slettes _________________ It's hope in a hanging snore......
Fishing snore!
Last edited by Slartibartfast on 20.08.2016 16:02; edited 1 time in total |
|
Back to top |
|
 |
|