English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Stig Inge Bjørnebye
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 102, 103, 104  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Hedon
Forumsjef


Joined: 09 Sep 2002
Posts: 22411

PostPosted: 07.03.2015 21:29    Post subject: Reply with quote

Da lar vi det bli med det i rotte-debatten.

Fortsett i denne tråden om det er flere innspill.

Tema: Stig Inge Bjørnebye
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Svovel
Proff


Joined: 25 Mar 2012
Posts: 320

PostPosted: 07.03.2015 23:37    Post subject: Reply with quote

Med fare for å repetere det mange allerede har sagt, faen for en skuffende ansettelse. Jeg orker ikke pynte særlig på det heller, selv om enkelte her inne er veldig gira på å diktere hvordan en ekte supporter skal reagere.

I går var en deprimerende dag. Jeg var mere skuffa i går enn når Perry ble ansatt (for andre gang). Ikke fordi jeg synes SIB er en dårligere ansettelse enn Perry, fordi det synes jeg faktisk ikke. Men heller pga hva denne ansettelsen representerer.
Alt det som i forveien har ledet frem til SIB som SL er det som gjør meg trist. Jeg har i det lengste trodd at nå skulle det faktisk komme inn noe nytt. Jeg har til og med vært naiv nok til å ikke avskrive TKK. I min villfarelse hadde jeg innerst inne et håp om at en eller annen i organisasjonen jobbet profesjonelt, i det stille og under medias radar med å få på plass et nytt navn med pondus.
Jeg har på en måte stått og venta på at en staut kar i dress skulle dukke opp og si, "ta det med ro, vi hadde dette under kontroll hele tida", for så å presentere en gave med sløyfe på. I stedet dukket det opp en tilbakestående dverg i klovnedrakt som sparket meg i balla med et glis.

Avantaskobling. Tilsynelatende mangel på relevant erfaring (learning by doing som Hoftun). Tvilsom innstilling til talentutvikling. Alt dette er ting som gjør meg skeptisk. Men verst av alt er det Koteng presterte å lire av seg i går. Her har det ikke vært noe "prosess". De har nok en gang valgt en av sine egne. En som ikke vil true gutteklubben grei med nye tanker, ideer og krav.

Jeg har mistet siste rest av tillit til organisasjonen. Alt er borte. Jeg skal fortsatt stå på ØØ og synge, kauke, klappe og en gang i blant gi en velplassert finger. Jeg har fortsatt troa på Kåre og spillergruppa. Men jeg frykter at kameraderiet på brakka allerede har lagt framtiden brakk.

Stig Inge Bjørnebye. Han skal få den samme sjangsen til å prøve seg som alle andre før jeg kritiserer han. Jeg begynner bare å bli litt lei av å måtte gjenta den setningen minimum en gang i året.
Back to top
View user's profile Send private message
Knowrud
Veteran


Joined: 18 Sep 2010
Posts: 7525

PostPosted: 08.03.2015 00:17    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 61948
Location: Trondhjem

PostPosted: 08.03.2015 00:18    Post subject: Reply with quote

2mas wrote:
Adressa er dårlige til å legge ut papirsaker under Pluss på lørdager


Kom på nett i kveld: Overtar ansvaret for kjøp og salg
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gisp!
Legende


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 10818

PostPosted: 08.03.2015 00:54    Post subject: Reply with quote

vegardj: Takk for ytterligere informasjon om settingen for intervjuet. Så det ikke selv, men da jeg ikke fant kilden jeg hadde hentet det fra, henviste jeg til det du skrev.

haavarl wrote:
gisp! wrote:
Montana wrote:
Og hvor kommer det frem at Hoftun skal lære opp Bjørnebye?

I en artikkel i går uttalte Bjørnebye omtrent noe sånt som at han også kunne lære/ dra veksler på Erik Hoftuns erfaring/kompetanse når det gjelder spillerlogistikk.


En grei ting å både si og gjøre for en nyansatt i omtrent samtlige stillinger på alle nivåer i alle organisasjoner. Man bør jo alltid gå inn i et arbeidsforhold med den innstillingen at man gjerne vil lære av de som er i organisasjonen allerede.
Enig i at det er en god innstilling.

Min intensjon ved dette innlegget var å besvare Montanas 1, 2, 3 spørsmål om hvor denne i debatten stadig gjengitte påstanden kom fra. Ikke å fremme påstanden som sådan.

Ser 2mas senere også har bidratt til å opplyse ved følgende sitat fra Udresleavifens digitale versjon på "det mørke nettet": (Edit: Lagt åpent senere.)
Quote:
Samtidig har Bjørnebye gått Rosenborg-skolen. Han kjenner godt til go’fot-teorien – hvilket også innebærer å dra nytte av den erfaringen som allerede ligger i klubben.

Derfor kommer han også til å benytte seg av Hoftun på det feltet.

– Vi må spille på hverandres kompetanse. Det er klart at Erik Hoftun har et stort kontaktnett og erfaring fra den rollen tidligere. Jeg er ikke engstelig for det i det hele tatt, tvert imot. Jeg ser det som en verdi, og skal øse av Erik Hoftuns erfaringer på området. Vi er heldige i en klubb som Rosenborg. Her har vi erfaringen fra den rollen også i styret, i Rune Bratseth. Jeg kan ikke se annet enn at det skal være en stor styrke, poengterer den ferske sportssjefen.

– Så Hoftun blir på sett og vis assistenten din også?

– Han er i utgangspunktet assistenten til Kåre, og det skal han få lov til å være. Men det vil være veldig dumt av meg å ikke bruke Eriks erfaring og kunnskap om akkurat det som har med spillerlogistikk å gjøre.

_________________
"Det er viktig å gå på banen for å være best mulig sjøl. Men det er langt viktigere å gå på banen for å gjøre medspillerne gode."
Back to top
View user's profile Send private message
gonnagetchaa
Veteran


Joined: 19 Aug 2011
Posts: 1387
Location: Son

PostPosted: 08.03.2015 01:02    Post subject: Reply with quote

100% enig med Svovel! Tommel'n opp!
_________________
Kauka på meg neseblod. Må være et godt tegn.
-Shadwell Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Ballahl
Veteran


Joined: 01 Feb 2007
Posts: 5561

PostPosted: 08.03.2015 01:47    Post subject: Reply with quote

2mas wrote:
Sånn for ettertida velger jeg å kopiere inn stillingsannonsen, som allerede er fjernet fra rbk.no:

Rosenborg Ballklub er Norges ledende fotballklubb. Klubben har gjennom sin mangeårige deltakelse i Champions League

.....

Søkere ha erfaring med å jobbe strategisk, ha økonomisk forståelse og ledererfaring med dokumenterte resultater. Erfaring fra norsk og internasjonal fotball og innsikt i annen toppidrett vil være en fordel.

Hvordan klarte SIB å "dekke" dette kravet og hvilke dokumenterte resultater har han å vise til?

Jeg håper inderlig at jeg tar feil og at vi har ansatt den riktige kandidaten, men jeg er mer enn bare skeptisk..
_________________
- Rune Hauge er ingen kjeltring, men tvert i mot en grepa kar. Han er den ærligste mannen jeg kjenner. Jeg har aldri vært i tvil om at han var uskyldig, jublet Stig Inge Bjørnebye og fulgte opp:

- Rune var forut for sin tid.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Attaboy
Veteran


Joined: 23 Aug 2011
Posts: 9466

PostPosted: 08.03.2015 01:55    Post subject: Reply with quote

Når man blir headhuntet og er 1. valget, slipper man nødvendigvis unna?
_________________
Putte-ventrilokvist.
Back to top
View user's profile Send private message
Largactyl
Veteran


Joined: 12 Sep 2005
Posts: 4001

PostPosted: 08.03.2015 01:58    Post subject: Reply with quote

Greit å gi SIB en sjanse, men å gi uprøvde folk sjansen akkurat nå, er vel ikke akkurat det beste tidspunktet en kan gjøre det på.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
henrifei
Veteran


Joined: 25 May 2011
Posts: 2599

PostPosted: 08.03.2015 10:33    Post subject: Reply with quote

kjenner at jeg ikke er skuffet i særlig grad, siden jeg ikke hadde noen som helst forventninger til denne prosessen.
her er listen Alstad den udugelige å co har jobbet etter:
-tidligere RBK spiller
-hyggelig å ta en kopp kaffe med
-ikke sterke meninger (dette avskyr de jo, ref NAE)
-fortid i Avantas

vi må ta grep for å få ut Alstad.
Back to top
View user's profile Send private message
hellvikrunner
Veteran


Joined: 25 Feb 2013
Posts: 2741

PostPosted: 08.03.2015 11:14    Post subject: Reply with quote

Svovel wrote:
Med fare for å repetere det mange allerede har sagt, faen for en skuffende ansettelse. Jeg orker ikke pynte særlig på det heller, selv om enkelte her inne er veldig gira på å diktere hvordan en ekte supporter skal reagere.

I går var en deprimerende dag. Jeg var mere skuffa i går enn når Perry ble ansatt (for andre gang). Ikke fordi jeg synes SIB er en dårligere ansettelse enn Perry, fordi det synes jeg faktisk ikke. Men heller pga hva denne ansettelsen representerer.
Alt det som i forveien har ledet frem til SIB som SL er det som gjør meg trist. Jeg har i det lengste trodd at nå skulle det faktisk komme inn noe nytt. Jeg har til og med vært naiv nok til å ikke avskrive TKK. I min villfarelse hadde jeg innerst inne et håp om at en eller annen i organisasjonen jobbet profesjonelt, i det stille og under medias radar med å få på plass et nytt navn med pondus.
Jeg har på en måte stått og venta på at en staut kar i dress skulle dukke opp og si, "ta det med ro, vi hadde dette under kontroll hele tida", for så å presentere en gave med sløyfe på. I stedet dukket det opp en tilbakestående dverg i klovnedrakt som sparket meg i balla med et glis.

Avantaskobling. Tilsynelatende mangel på relevant erfaring (learning by doing som Hoftun). Tvilsom innstilling til talentutvikling. Alt dette er ting som gjør meg skeptisk. Men verst av alt er det Koteng presterte å lire av seg i går. Her har det ikke vært noe "prosess". De har nok en gang valgt en av sine egne. En som ikke vil true gutteklubben grei med nye tanker, ideer og krav.

Jeg har mistet siste rest av tillit til organisasjonen. Alt er borte. Jeg skal fortsatt stå på ØØ og synge, kauke, klappe og en gang i blant gi en velplassert finger. Jeg har fortsatt troa på Kåre og spillergruppa. Men jeg frykter at kameraderiet på brakka allerede har lagt framtiden brakk.

Stig Inge Bjørnebye. Han skal få den samme sjangsen til å prøve seg som alle andre før jeg kritiserer han. Jeg begynner bare å bli litt lei av å måtte gjenta den setningen minimum en gang i året.


Tror du setter ord på det veldig mange føler akkurat nå Tommel'n opp!
Back to top
View user's profile Send private message
Hjelde
Veteran


Joined: 04 Nov 2007
Posts: 3914

PostPosted: 08.03.2015 11:35    Post subject: Reply with quote

Er det ikke litt respektløst mot KI sånn som han uttaler seg nå? Jfr stillingsannonsen skal han bare legge til rette for hovedtreners hovedansvar når det gjelder sammensetningen av A- stallen. Jeg må si jeg liker dårlig at Hoftun blir fremstilt som å skulle få mer ansvar på dette området enn hovedtrener. Han sier ikke med et ord at det faktisk er KI som er sjefen for dem begge på dette med spillerlogistikk, og at han ikke har noe rett til å bestemme om de skal "dra til Afrika" eller ikke.

Bjørnebye og Hoftun fremstår jo nå som en skarve tilrettelegger og assistent- trener med alt for stort ego...


Last edited by Hjelde on 08.03.2015 11:37; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Spartacus
Veteran


Joined: 27 Jun 2012
Posts: 1504

PostPosted: 08.03.2015 11:36    Post subject: Reply with quote

Spørsmål; når er ting slarv, til motsetning til dokumentert og relevant? Vedkommende kunne helt sikkert underbygget hvorfor vedkommende i denne saken har et "tvilsomt" rykte i Kristiansand, men det ville blitt sensurert på grunn av at dette ikke er dokumentert - selv om alle vet det.

Personlig egnethet er vel et kriterium i de fleste ansettelser. Om en trener begår et grovt overtramp mot noen av sine spillere er ikke det relevant når man skal vurdere et fremtidig ansettelsesforhold?
_________________
“A 0-0 is boring, It’s better to lose 5-4, at least it gives you some excitement.”

Zeman
Back to top
View user's profile Send private message
Strand
Veteran


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 6495

PostPosted: 08.03.2015 11:50    Post subject: Reply with quote

Det var såpass mye kraft i de ryktene at lokalavisa publiserte det som en sak, for å deretter bli felt i pfu. De ryktene ble også skrevet om i Starttråden på dette forumet. Det første forslaget en får om man googler Bjørnebye er en ganske eksplisitt henvisning til ryktenes tema. Det må derfor være lov til å påpeke at han var involvert i en sak, uten at man trenger å navngi andre parter eller avsi dom i det som engang er rykter.

Om ryktene stemmer er der uansett ikke noe som gir yrkesforbud, og det er vanskelig å bruke akkurat dette mot ham. Nok av andre ting å ta tak i, som hans uttalelser om fotball, manglende erfaring, nepotisme etc.


http://www.vg.no/rampelys.../a/503339/
Back to top
View user's profile Send private message
moomoo
Veteran


Joined: 18 Feb 2008
Posts: 6890

PostPosted: 08.03.2015 12:47    Post subject: Reply with quote

Jondahl wrote:
kjenner at jeg ikke er skuffet i særlig grad, siden jeg ikke hadde noen som helst forventninger til denne prosessen.
her er listen Alstad den udugelige å co har jobbet etter:
-tidligere RBK spiller
-hyggelig å ta en kopp kaffe med
-ikke sterke meninger (dette avskyr de jo, ref NAE)
-fortid i Avantas

vi må ta grep for å få ut Alstad.


Legger man til det Svovel sier så har vi vell 250% dekket hvordan vi supportere generelt føler det.

RBK RIP. Crying or Very sad
_________________
Neeskens wrote:
Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt
Emilie wrote:
Neeskens, trenger du å låne en tampong?
Back to top
View user's profile Send private message
trondhb
Veteran


Joined: 30 Jun 2005
Posts: 1588

PostPosted: 08.03.2015 12:52    Post subject: Reply with quote

- Jeg løser ikke et problem ved å "dra til Afrika"
Back to top
View user's profile Send private message
Henri
Legende


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 19311

PostPosted: 08.03.2015 12:59    Post subject: Reply with quote

Synes Strands innlegg er en bra avslutning av diskusjonen om ryktene rundt SIB.

Når det gjelder SIBs uttalelser i Adressa, så forstår jeg han sånn at han (på en klønete måte) forsøker å si at vi skal være helt sikre på at vi ikke kan dekke de hullene vi har internt før vi kjøper nye spillere? I så fall er jeg helt enig, men det er vel ingen som er uenige i det.
Back to top
View user's profile Send private message
senador
Legende


Joined: 12 Feb 2006
Posts: 10396

PostPosted: 08.03.2015 13:37    Post subject: Reply with quote

Er redd for at dette er nok en ansettelse av en person som ikke har sterke meninger og ikke tørr å ta kampen. En typisk "ja-person" som glir rett inn i inkompetansevelde på Brakka. Tror ikke han er sterk nok til å stå i mot hverken de på Brakka eller hvis det stormer rundt klubben.

Noen som tror at Bjønebye er sykmeldt etter 7 måneder i jobben?

Skeptisk fordi:

Ikke noe særlig erfaring på salg og kjøp av spillere. Akkurat det vi trenger å bli bedre på.

Mislyktes totalt i Start

Jobbet i NFF. Ser ut som alle som har jobbet i NFF i administrative stillinger og kommer til TL-klubb gjør en elendig jobb, ref Brun Hansen.


Nå er fyren ansatt, så vi får bare gi han tid før man avskriver han.
Back to top
View user's profile Send private message
denyngstelillebroren
Senior


Joined: 15 Aug 2006
Posts: 230

PostPosted: 08.03.2015 14:49    Post subject: Reply with quote

Du må gjerne spekulere på privaten om en hvilken som helst person blir sykmeldt etter sju måneder i jobben sin, men tror ikke en slik diskusjon egner seg på trykk noen steder. Så du stiller nok et merkelig hypotetisk spørsmål til forumet.

Men når kommer han egentlig til å tiltre som sportslig leder for fullt? Det kom jo fram at 'offisiell' oppstartsdato er noe uklart ennå. Da er han vel i en løpende oppsigelestid hos NFF, som RBK og SIB ønsker å korte ned?
Back to top
View user's profile Send private message
ElMar
Proff


Joined: 04 Nov 2009
Posts: 401

PostPosted: 08.03.2015 17:10    Post subject: Reply with quote

Samarbeidet Kåre & Stig Inge har gitt resultater tidligere Wink

https://www.youtube.com/w...rMyqC-IOUM
_________________
Fotball e følelsa, gode følelsa Smile
Back to top
View user's profile Send private message
JohnTiger
Veteran


Joined: 27 Nov 2007
Posts: 2630
Location: Heimdal

PostPosted: 09.03.2015 09:44    Post subject: Reply with quote

LateBarter wrote:
Vi har smørt litt tekst utover latebarter.no igjen


Ser frem til den annonserte saken vedr Avantaskoblingene i klubben. Forundrer meg ikke om Koteng sine firma er kunder hos Avantas.
Back to top
View user's profile Send private message
sidney
Veteran


Joined: 23 Aug 2012
Posts: 2517

PostPosted: 09.03.2015 14:33    Post subject: Reply with quote

Får bare henge meg på de fleste her. Synes SIB virker som en hyggelig og reflektert kar, men kan ikke helt se hvilke dokumenterbare kvalifikasjoner han innehar. Hva har han oppnådd? Har han utdannelse? Har han noe mer å slå i bordet med enn et en gang meget bra venstrebein?
Back to top
View user's profile Send private message
NC
Proff


Joined: 28 May 2014
Posts: 407
Location: Nidaros

PostPosted: 09.03.2015 18:46    Post subject: Reply with quote

JohnTiger wrote:
LateBarter wrote:
Vi har smørt litt tekst utover latebarter.no igjen


Ser frem til den annonserte saken vedr Avantaskoblingene i klubben. Forundrer meg ikke om Koteng sine firma er kunder hos Avantas.


Denne artikkelen ser jeg også fram til!
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 61948
Location: Trondhjem

PostPosted: 09.03.2015 20:01    Post subject: Reply with quote

Koteng hevder at han ikke visste at Bjørnebye har hatt et arbeidsforhold med Avantas. Så jeg lar ballen ligge inntil videre. Det var trolig ikke mer enn 10-15 prosent deltidsstilling.

......................

Stig Inge Bjørnebye har kort oppsigelsestid i Fotballforbundet, og kan snart tiltre som ny sportslig leder i Rosenborg.

- Det skal ikke ta så lang tid. Vi regner med at han kan være på plass ganske snart etter påske, forteller styreleder Ivar Koteng til rbkweb.no.

- Hvorfor fikk Bjørnebye kontrakt i stedet for fast ansettelse?

- Vi føler dette er en rolle der kontrakt passer. Vi tenkte på forhånd på seks år, og dette ble ikke noe diskusjonsemne i forhandlingene.

(...)

- Hvordan er det tenkt at Ingebrigtsen, Bjørnebye og Hoftun skal fordele oppgaver mellom seg når det gjelder handel av spillere?

- Treneren bestemmer i spillerspørsmål, mens sportslig leder skal sørge for at kartlegging, forhandlinger og kontraktsinngåelser blir gjennomført. Han utfører de tjenestene som treneren ønsker.

- Men dette er ikke noe "one man show". Erik er den med mest erfaring fra spillerlogistikk, og den som kjenner flest agenter. Derfor vil det være dumt ikke å bruke ham.

- Hoftun sier at det står i kontrakten hans at han skal ha ansvar for spillerhandel. Det var likevel ikke hugget i stein?

- Det er sportslig leder som bestemmer hvordan kompetansen til Erik skal brukes, slår Koteng fast.

Les mer: Bjørnebye snart på plass
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
NC
Proff


Joined: 28 May 2014
Posts: 407
Location: Nidaros

PostPosted: 09.03.2015 20:26    Post subject: Reply with quote

Takk for en bra artikkel/intervju 2mas. Det du publiserte nettopp var mye mere oppklarende enn det diverse medier har skrevet siden fredag. Dette er vel det nærmeste man kommer klare svar fra Ivar Koteng.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 102, 103, 104  Next
Page 9 of 104

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb