View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
Number10 Veteran
Joined: 16 Sep 2012 Posts: 1722
|
Posted: 08.06.2014 10:18 Post subject: |
|
|
Og dette har pågått i 1 1/5 år. RBK hadde de samme problemene i fjor, som i år. Men i fjor klarte de i holde tett bakover og det hjalp dem med å ta flere poeng. Men fotballen var like kjedlig og like dårlig.
Men Perry ble reddet av en 2.plass i serien og cupfinale.
Spør du meg så var de to 2.plassene helt utrolige ut i fra nivået på RBK.
Det sier vel egentlig mere om den norske ligaen. |
|
Back to top |
|
 |
Jangusk Veteran
Joined: 28 Nov 2011 Posts: 4259 Location: Ryfylke
|
Posted: 08.06.2014 11:34 Post subject: |
|
|
Dette har foregått siden Hoftun tiltrådde, med god hjelp av Svendsen seff.
Og dette kommer bare til å balle på seg, for de er så veike,at de IKKE vt hvordan skuta skal rettes opp. Hoftun og Per Joar har i utgangspunktet aldri skulle blitt ansatt i de stillingene de besitter. Dette kommer aldri til å lande på beina, prosjektet altså.
Og når vi i så har et styre som e like veikt og "håper" med litt prat ting skal gå seg til.
For alle oss med hjertet i Rbk fårvi håpe at det rett og slett skal skje et under, og at vi begynner å ha flaks, fordi det er faktisk det vi må håpe på med de som styrer nå.
Fakta er at krisen er mye større enn mange her inne har trodd. Rosenborg, sm skal godsnakke litt sammen, og at det skal tas litt ekstra i, er bare vås. De holdt jo på akkurat likt når JJ trente klubben. Dette er faktiske en blåkopi!  |
|
Back to top |
|
 |
SeG Veteran
Joined: 18 Mar 2011 Posts: 6956 Location: Trøndelagia
|
Posted: 08.06.2014 12:53 Post subject: |
|
|
frykter vi må ned i 1.div før vi får se hoftun forsvinne. _________________ I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -
Formerly known as STRANDerGUD |
|
Back to top |
|
 |
Kamerat Ola Veteran
Joined: 13 Jan 2014 Posts: 7250 Location: South-west coast exile
|
Posted: 08.06.2014 13:02 Post subject: |
|
|
Vet noen hva som kom ut av møtet de skulle ha i går? |
|
Back to top |
|
 |
larsarus Legende

Joined: 12 Oct 2010 Posts: 10752 Location: Trolla
|
Posted: 08.06.2014 13:06 Post subject: |
|
|
Regner med det gikk på tiltakslisten fra evaluerings-møtet... |
|
Back to top |
|
 |
Maggie Junior

Joined: 15 May 2013 Posts: 56
|
Posted: 09.06.2014 11:33 Post subject: Per Joar Hansen |
|
|
Vet ikke om dette blir gammelt nytt for noen, men fikk høre av en sikker kilde i går at det som har kommet ut av møte er egentlig et "spill for galleriet"/utsettelse av problemet. Perry får sparken når laget tar ferie og han er nok mest sannsynligvis klar over det selv. De jobber med å finne en ny trener, håper de jobber med ny sportssjef også! |
|
Back to top |
|
 |
Kent Veteran
Joined: 11 May 2007 Posts: 1102
|
Posted: 09.06.2014 11:46 Post subject: |
|
|
Sannsynlig scenario:
RBK skaffer seg 4 poeng på de neste kampene mot LSK og Start. Perry får dermed tillit til høstsesongen starter da tiltakslista er i ferd med å effektueres.
Vi ender sesongen på en tredje- femteplass og Hoftun/Koteng velger å gi Perry tillit også neste år fordi det har vært bedring i resultatene i høstsesongen.
Hoftun triller nytt terningkast ved årsslutt og alle er såre fornøyd med alle på brakka, mens de hånflirer av en kritisk supporterskare og media med begrunnelse om at de er kortsiktige (prosjekt perry skal få tilstrekkelig tid til å lykkes) og følelsesmessig engasjert i sin kritikk.
Hoftun og Perry lover deretter at laget skal bli enda bedre neste år og at man skal gi Perry enda 5-6 nye spillere til å sette sitt preg på RBK.
Perry sier han tror det skal være mulig å kjempe om medalje hvis han får alle forsterkningene han trenger, men påpeker at alle kan ta medalje i den tøffe norske tippeligaen der det er ingen lette kamper. |
|
Back to top |
|
 |
ambiguous Senior

Joined: 22 Feb 2006 Posts: 189 Location: Steinkjer
|
Posted: 09.06.2014 13:16 Post subject: |
|
|
Kent har rett.
De har faktisk lyktes med å senke forventningene. Jeg merker at når jeg ikke er bevisst det nå så anser jeg ikke RBK som et topplag lenger, altså har de sneket seg inn i underbevisstheten vår og overbevist oss om at vi er et helt ok Tippeligalag.
Eller er det bare meg? |
|
Back to top |
|
 |
MariusV Veteran
Joined: 15 Feb 2012 Posts: 1045 Location: Norge
|
Posted: 09.06.2014 13:20 Post subject: |
|
|
Jeg kan godt gå med på at det er jevne oppgjør i tippeligaen, men de skal fortsatt i den enorme brorparten bikke i Rosenborgs favør.
Per i dag er det litt "hipp som happ" hvem som vinner i Rosenborgs kamper. |
|
Back to top |
|
 |
moomoo Veteran

Joined: 18 Feb 2008 Posts: 6861
|
Posted: 09.06.2014 20:00 Post subject: |
|
|
Stemmer det at sist Per Joar Hansen var i klubben så hadde han omgang med en eller flere av spillernes koner som er usømmelig??
Fikk det nettopp kasta i fanget her av husverten som sa han visste dette sikkert. . hadde jeg virkelig ikke trodd om PJ.... _________________
Neeskens wrote: | Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt |
|
|
Back to top |
|
 |
Kokeplate Rutinert

Joined: 24 Oct 2007 Posts: 541 Location: Trøndelag
|
Posted: 09.06.2014 21:10 Post subject: |
|
|
Per Joar kom nettopp uoppfordret med en beklagelse på Adressa-sendingen til spillerne for at han har skjelt de ut etter Ranheim-kampen og tok selvkritikk på det. Ingen tvil om at ydmykhet er en del av den nye strategien. |
|
Back to top |
|
 |
Rallepus Veteran

Joined: 02 Feb 2012 Posts: 1254
|
Posted: 09.06.2014 21:12 Post subject: |
|
|
"Ole Selnæs - jeg må granske meg selv for at han ikke har spilt flere kamper." - Per Hansen.
Endelig (!) litt ydmykhet (!!) fra den kanten  |
|
Back to top |
|
 |
haavarl Forumsjef

Joined: 10 Sep 2002 Posts: 15262 Location: Askim
|
Posted: 09.06.2014 21:17 Post subject: |
|
|
moomoo wrote: | Stemmer det at sist Per Joar Hansen var i klubben så hadde han omgang med en eller flere av spillernes koner som er usømmelig?? |
mumle mumle noe med hest?
Det er uansett et rykte jeg har vanskelig å tro på. _________________ Embrace science - resist ignorance |
|
Back to top |
|
 |
Sliter Veteran
Joined: 10 Aug 2012 Posts: 1373 Location: Oslo
|
Posted: 09.06.2014 21:29 Post subject: |
|
|
haha! Det var Bjørnebye som hadde seg med dama til en eller annen keeper. Hvis jeg ikke husker feil, ble vel keeperen sendt på lån, for å gjøre tilgjengeligheten lettere.
Hareide hadde vel sine stunder med noen koner også. Var glad i båtturer han Hareide.
Hansen kan muligens ha noen svinn han også  |
|
Back to top |
|
 |
BBQsaus Rutinert

Joined: 09 Aug 2011 Posts: 634
|
Posted: 09.06.2014 21:32 Post subject: |
|
|
Hvor får dere all denne infoen fra?
Det eneste jeg vet er at Ørlund var på kino igår |
|
Back to top |
|
 |
1972 Miami Dolphins Legende

Joined: 30 Jul 2007 Posts: 18574 Location: Oslo
|
Posted: 09.06.2014 21:33 Post subject: |
|
|
OffTopic så var vel dasittende sportsdirektør i Engen også bortpå dama til Gashi, noe som resulterte i umiddelbart salg til Brann. |
|
Back to top |
|
 |
Goran Proff

Joined: 17 Jul 2008 Posts: 479
|
Posted: 09.06.2014 21:35 Post subject: |
|
|
Om jeg hadde vært "rådgiveren" til Koteng og Perry hadde jeg jublet over timingen på stuntet til Strandberg. Nå får man fokuset vekk fra seg selv og over på nissen Strandberg som umulig kan ha mange støttespillere.
Koteng kan vise handlekraft og Perry har blitt kvitt problembarnet i klassen. _________________ Stopp forfølgelsen av de paranoide! |
|
Back to top |
|
 |
Bakklandia Legende
Joined: 05 Oct 2004 Posts: 11416 Location: Overhalla
|
Posted: 09.06.2014 21:36 Post subject: |
|
|
Oioioi han var spak nå, og ga jaggu all æren til spillergruppa. Tydelig at han er ganske umyndgjort i klubben nå. _________________ Det er bedre å stupe ut i smørøyet enn å gå rundt grøten! |
|
Back to top |
|
 |
josinho Veteran
Joined: 05 Sep 2006 Posts: 8863
|
Posted: 09.06.2014 21:39 Post subject: |
|
|
Perry sa nettopp på TV2 at han var imponert over prestasjonen til guttene i dag. Skuffende uttalelse. 25 min i andreomgang var bra og noen få min i 1. omgang. Heldig pauseledelse.... |
|
Back to top |
|
 |
Kamerat Ola Veteran
Joined: 13 Jan 2014 Posts: 7250 Location: South-west coast exile
|
Posted: 09.06.2014 21:47 Post subject: |
|
|
Jeg vet at de ble holdt møte på Brakka klokka tre i dag, altså før Strandberg-saken kom fram. Tror at det omhandlet PJH/Hoftun/Nye folk i deres stillinger. Kan så klart ta feil, men med tanke på hva som har skjedd de siste ukene er det ikke feil å tenke det. |
|
Back to top |
|
 |
senador Legende
Joined: 12 Feb 2006 Posts: 10396
|
Posted: 09.06.2014 21:48 Post subject: |
|
|
MariusV wrote: | Jeg kan godt gå med på at det er jevne oppgjør i tippeligaen, men de skal fortsatt i den enorme brorparten bikke i Rosenborgs favør.
Per i dag er det litt "hipp som happ" hvem som vinner i Rosenborgs kamper. |
Så lenge norsk fotball er såpass dårlig, så burde RBK dominert veldig mye mot de lagene de møter. Dette gjelder også med tanke på hvor mye penger RBK faktisk bruker hvert år, så burde man dominert kampene mye mer enn per dags dato. Det er jevne kamper mot Ranheim og det er jevne kamper mot Sogndal. Det er ikke etter min mening godt nok. |
|
Back to top |
|
 |
moomoo Veteran

Joined: 18 Feb 2008 Posts: 6861
|
Posted: 09.06.2014 22:38 Post subject: |
|
|
haavarl wrote: | moomoo wrote: | Stemmer det at sist Per Joar Hansen var i klubben så hadde han omgang med en eller flere av spillernes koner som er usømmelig?? |
mumle mumle noe med hest?
Det er uansett et rykte jeg har vanskelig å tro på. |
Nei han sa han visste det for sikkert, enda sjokkert over det jeg... gjør det enda mere uforklarlig at en sånn person kan få kommetilbake og trene laget :/ _________________
Neeskens wrote: | Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt |
|
|
Back to top |
|
 |
Sløvsekken Veteran

Joined: 04 Oct 2007 Posts: 8933 Location: Rosenborg
|
Posted: 09.06.2014 22:44 Post subject: |
|
|
Ta det Se & Hør tøvet en annen plass da. Å dra ut løse rykter og la det bli sannheter som kan brukes mot folk i RBK er totalt lavmål, uansett hvem det gjelder. |
|
Back to top |
|
 |
LateBarter Junior
Joined: 04 Jul 2012 Posts: 93
|
Posted: 09.06.2014 23:06 Post subject: |
|
|
moomoo wrote: | Stemmer det at sist Per Joar Hansen var i klubben så hadde han omgang med en eller flere av spillernes koner som er usømmelig??
Fikk det nettopp kasta i fanget her av husverten som sa han visste dette sikkert. . hadde jeg virkelig ikke trodd om PJ.... |
Dette er 100% tullsnakk og husverten din er full av skit. |
|
Back to top |
|
 |
Jangusk Veteran
Joined: 28 Nov 2011 Posts: 4259 Location: Ryfylke
|
Posted: 09.06.2014 23:20 Post subject: |
|
|
RBK må kvitte seg med alle drittungene
Overskrifta i nettavisa hevdet av tidligere Rbk-helter.
Enig, drittungene må vekk, og de heter Per Joar, Erik Hoftun; Ivar Koteng og dette irriterende kvinnemennesket. Det er de som er roten til alt de sakene som i de senere år kommer rullende som perler på snor. Og ikke Strandberg, som står fa på fredag på tv2 og sier han er stolt over å spille for norges største klubb.
Kjente kvalmen kom sigende når jeg så Hoftun og Per Joar stå å klemme, med Koteng i bakgrunnen. Og at når Rosenborg endelig greide å spille 25 min. med forball,som bare skulle mangle med denne pengebruken så de så letta ut at de så ut som noen drittunger som hadde fått sitt første nettbrett.
Det var aldri offentlig oppvaskdritt ukentlig før veike Hoftun kom inn i bildet. Krisen er på ingen måte over, og denne krisen er skapt av SD, Styreleder og hovedtrener. Det blir ikke lenge til vi ikke har en spiller igjen!!
Æ e fly forbanna!!!! |
|
Back to top |
|
 |
|