English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Eiendomsutvikling på Lerkendal
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 47, 48, 49  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> PÃ¥ sidelinja
View previous topic :: View next topic  
Author Message
1r9b1k7
Veteran


Joined: 16 Jun 2006
Posts: 1484

PostPosted: 03.02.2014 23:52    Post subject: Reply with quote

Neeeeeei, adressa har begynt å kalle det nye hotellet for "Rosenborgdomen".
adressa.no

Håper virkelig ikke det setter seg, noe ala "hotælle" holder lenge for meg.
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 62000
Location: Trondhjem

PostPosted: 05.02.2014 21:26    Post subject: Reply with quote

Vil tro det er et internt Scandic-kallenavn? Adressa bør i alle fall ikke innprente dette hos den jevne trønder, da det vitterlig er selve stadion som er domen vår.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jomer
Rutinert


Joined: 26 Jul 2004
Posts: 590
Location: Trondheim

PostPosted: 05.02.2014 22:32    Post subject: Reply with quote

Det er ett hotell der nå med en stadion ved siden av, likte bedre parkeringsplassen.
_________________
ultras nidaros
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 62000
Location: Trondhjem

PostPosted: 07.02.2014 23:11    Post subject: Reply with quote

Kjører forbi hver dag, men kom i går på at det er et helt tertial siden forrige bilde:



Det begynner altså å nærme seg.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
hello
Veteran


Joined: 04 Apr 2008
Posts: 7891

PostPosted: 07.02.2014 23:23    Post subject: Reply with quote

Det er svære saker.
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 62000
Location: Trondhjem

PostPosted: 20.02.2014 23:21    Post subject: Reply with quote

RBK i note 16 i 2013-regnskapet wrote:
I november 2013 mottok klubben varsel fra kjøper av Rosenborg Eiendom AS, at det var funnet forurenset masse i tomtegrunnen på Lerkendal (hotelltomta).

Avtalens ordlyd er at kostnader til deponi og destruksjon av forurenset masse skal deles 50/50 mellom kjøper og selger av aksjene. Rosenborg har formelt tilbakevist grunnlaget for et eventuelt krav, blant annet med bakgrunn i at varselet ikke er gitt uten ugrunnet opphold.

Av denne grunn er det ikke avsatt beløp i årsregnskapet på dette punkt.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
1r9b1k7
Veteran


Joined: 16 Jun 2006
Posts: 1484

PostPosted: 21.02.2014 00:26    Post subject: Reply with quote

Har de resirkulert designet fra Lillehammer OL når de skulle designe hotellet utvendig?

Fasadebekledning 2014 og fakkelbærerdress 1994
Back to top
View user's profile Send private message
1972 Miami Dolphins
Legende


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 18611
Location: Oslo

PostPosted: 27.02.2014 00:18    Post subject: Reply with quote

Adressa ser ut til å spekulere i at Rosenborg må flytte fra Lerkendal på grunn av økonomi i morgendagens Adressa, men har ikke lest mer enn hva man klarer å se på buyandread.

Føler veldig overdramatisk, men vi skal vente med å bestemme meg før jeg leser artikkelen Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Kjello
Forumsjef


Joined: 29 Oct 2006
Posts: 9295
Location: Trondheim

PostPosted: 27.02.2014 00:31    Post subject: Reply with quote

Det er vel bare Kroken som spekulerer på om klubben en gang i fremtida blir tvunget til å flytte treningsfasilitetene bort fra Lerkendal grunnet økonomi. Og det er vel ikke noen revolusjonerende tanke. Det har man jo planlagt tidligere også. Da man ville overta Ladeanlegget.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jonas
Veteran


Joined: 30 Jul 2005
Posts: 6642
Location: Oslo

PostPosted: 27.02.2014 00:33    Post subject: Reply with quote

"Andre klubber har vært gjennom denne prosessen før. Til og med Real Madrid måtte flytte ut av byen".
_________________
No al calcio moderno
Back to top
View user's profile Send private message
Attaboy
Veteran


Joined: 23 Aug 2011
Posts: 9466

PostPosted: 27.02.2014 00:35    Post subject: Reply with quote

Økonomi, økonomi, økonomi! Hører ikke annet i dagens RBK.

Er det virkelig så ille stelt med oss, Kjello?

Drittlei av å høre at vi er på felgen!
_________________
Putte-ventrilokvist.
Back to top
View user's profile Send private message
JanneB
Veteran


Joined: 24 Mar 2012
Posts: 2340

PostPosted: 27.02.2014 06:36    Post subject: Reply with quote

Nei, vi er langt unna å måtte legge ned driften, men vi må "break even" ila. de nærmeste årene.
Back to top
View user's profile Send private message
Kjello
Forumsjef


Joined: 29 Oct 2006
Posts: 9295
Location: Trondheim

PostPosted: 27.02.2014 16:23    Post subject: Reply with quote

Situasjonen er i høyeste grad kritisk. Klubbkassa er bunnskrapt, og man lekker penger som ei sil. Dersom man skal foreta en regnskapsanalyse så stryker man på så og si alle punkter. Og så lenge klubben fortsetter å gå med underskudd så ser det ikke ut til at det skal bedre seg heller.

Krokens spådom kan fort bli resultatet om ikke skuta snur og man begynner å tjene penger igjen. Per i dag er vi avhengig av enten store spillersalg, eller E-cup for å i det hele tatt gå i null.

Jeg tror man er ganske naiv dersom man tror at treningsfasilitetene forblir på Lerkendal til evig tid. Til slutt blir tomta såpass verdifull at man ikke kan si nei til å selge den, eller utvikle den selv. Og 10 år trenger heller ikke å være et så forferdelig dårlig estimat.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
JanneB
Veteran


Joined: 24 Mar 2012
Posts: 2340

PostPosted: 27.02.2014 17:30    Post subject: Reply with quote

Hvordan kan du si at "kassa er bunnskrapt" når konsernet har 35,4 mill i likvide midler og omløpsmidler verdsatt til 71.7 mill? Kun 4.mill er knyttet til varelager. Konsernet ok - likviditet på 0,99, skjønt det er vel kanskje ikke den tiden av året der de får inn mest likvider.

Videre har konsernet egenkapital på 235.mill. Dette gir en EK prosent på hele 55%. Langt over 20% tommelfinger regelen.

Kunne vært bedre, og den negative trenden kan ikke fortsette mange år fremover, men å si at det er kritisk er overdramatisering så fremt budsjettet er break even i 2015.
Back to top
View user's profile Send private message
1972 Miami Dolphins
Legende


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 18611
Location: Oslo

PostPosted: 27.02.2014 17:36    Post subject: Reply with quote

35 mill i likvide midler er da ikke mye når man de siste 10 åra stort sett går et sted mellom 15-50 mill i minus årlig. Og EK på 235 mill er ikke så veldig relevant om det meste er bundet opp i verdi på stadion. For hvem skal vi selge hele eller deler av stadion til? Fiktiv verdi egentlig da den ikke kan omsettes i deler og markedet ikke trenger varen. Likvide midler får vi ihvertfall ikke hentet ut av den, annet enn å belåne den dyrt hos banker da.

At vi har 35 mill i likvide midler halvannet år etter at vi solgte landområder for 55 viser hvor for det tømmes.
Back to top
View user's profile Send private message
JanneB
Veteran


Joined: 24 Mar 2012
Posts: 2340

PostPosted: 27.02.2014 17:46    Post subject: Reply with quote

Jeg påsto jo heller ikke at likviditeten var bra, da det er under den anbefalt 1, men det er ei heller dårlig. Videre var vel ikke kontantstrømmene veldig stor 31.12.13. Dette vil jo ta seg opp ila. sesongen når billettsalg starter - Videre betyr ikke 15 mil i minus ila. et år 15.mil ut av bankkontoen. Regnskapsmessigresultat kan jo avvik langt fra kontantstrømmen så fremt det er store avskrivninger eller nedskrivninger som får resultateffekt (som ikke har likviditetseffekt)

De andre fordringene, foruten av varelageret, er fortsatt raskt omsettelig - på tross av at de er i samme konsern (det blir jo bare å flytte penger, men likevel)

Egenkapital prosenten vil uansett spille en stor rolle for å gjøre opp udekket tap - så fremt det ikke kommer et stort varig verdifall i anleggsmidler. Selvsagt kan en ikke selge en stadion, så lenge man skal ta sikte på fortsatt drift.
Back to top
View user's profile Send private message
PerO
Veteran


Joined: 21 Feb 2011
Posts: 6195
Location: Drammen

PostPosted: 28.02.2014 00:04    Post subject: Reply with quote

1972 Miami Dolphins wrote:
At vi har 35 mill i likvide midler halvannet år etter at vi solgte landområder for 55 viser hvor for det tømmes.


En god del av dette utbetales vel i rater, bl.a. ved ferdigstillelse av hotellet. Hvis jeg ikke tar feil, er det de 27,9 mill som står i note 9 som tilgode fra Lerkendal Eiendom/Lerkendal Invest.
Back to top
View user's profile Send private message
zaphod81
Forumsjef


Joined: 23 Jan 2008
Posts: 11618
Location: Rett ved regnbuens ende

PostPosted: 01.03.2014 12:40    Post subject: Reply with quote

Jeg tror også at dagens økonomiske kurs (som svært lite tyder på er i noen slags endring) kommer til å føre til flytting av treningsanlegget innen overskuelig framtid. Det kan til og med hende det er en fornuftig løsning, selv om mye historie ligger i Brakka og miljøet rundt. Noen foreslo et museum?

Det viktigste er at den lett kriserammede bedriften Rosenborg er ikke blir nødt til å gjøre sånne endringer før det faktisk er maksimalt gunstig. Nå kommer det etter hvert en avgjørelse på samlokaliseringsspørsmålet for NTNU, og dersom dette blir realitet (noe som virker sannsynlig), så vil det bli en enorm eiendomsutvikling og prisvekst i Lerkendal- og Tempe-området. På den måten var det totalt høl i hue å selge hotelltomta på det tidspunktet det skjedde, noe Arthur Buchardt nok ler godt i skjegget av om ti år.

Selv om siloen har store hull, så er det fortsatt såpass mye korn igjen at tettingen kan utsettes en stund til. Klubbledelsen må nok finne seg i å tåle et forventningspress i enda noen år før det økonomiske forspranget er helt borte.
_________________
Sitat slutt.
Back to top
View user's profile Send private message
1972 Miami Dolphins
Legende


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 18611
Location: Oslo

PostPosted: 01.03.2014 13:05    Post subject: Reply with quote

zaphod81 wrote:
Jeg tror også at dagens økonomiske kurs (som svært lite tyder på er i noen slags endring)


Enig i det meste du skriver zaphod81, men det er da faktisk masse som tyder på at den økonomiske situasjonen er i ferd med å snu. Ikke fort, men på vei.
Det er vel kuttet kostnader på 60-70 mill siden toppåret for noen år siden, uten salget av Tettey det året ville budsjettunderskuddet vært på nesten minus 90 millioner kroner.

Vi er ikke lenger der hvor minus 35-50 mill minus er å forvente uten CL/EL. Vi har kuttet helt ekstremt i lønningene. Topplønni RBK er nå rundt 2.5 mill, for et par år siden hadde vi 5ish spillere i stallen med 5+ mill.

Det tar tid å snu en skakkjørt økonomi samtidig som man skal opprettholde sportslig suksess, men vi snur oss sakte men sikkert.

Koteng er kanskje en dritt personlig, ikke gitt at han er veldig dyktig i samarbeid eller ledelse, han kan ikke mye om fotball og han virker å ta avgjørelser på magefølelsen. Mange dårlige egenskaper. Men han gjør også en fantastisk jobb med den økonomiske situasjonen i klubben og i vår situasjon så er det viktigst.

Jeg tror vi innen få år får se en klubb som går i null med medalje i TL og null europadeltagelse. Så gjenstår jobben med å sørge for at medalje blir gull og at kvalikk blir gruppespill!
Back to top
View user's profile Send private message
zaphod81
Forumsjef


Joined: 23 Jan 2008
Posts: 11618
Location: Rett ved regnbuens ende

PostPosted: 03.03.2014 20:21    Post subject: Reply with quote

Enig i at det gjøres noen 'grep', slik som alle andre klubber i Idretts-Norge gjør nærmest konstant for å holde konkursspøkelset unna, men så lenge det berømte nullbudsjettets realisering blir utsatt, og så utsatt igjen hvert år (mañana mañana) fordi klubben ikke makter å etterleve sine egne økonomiske spilleregler, ja, så forholder jeg meg til tommelfingerreglene for prosjektstyring, som sier at forventet ferdigstillingsdato på et forsinket prosjekt forskyves eksponensielt for hver forsinkelse.

"With human projects and ventures we have another story. These are often scalable, as I said in Chapter 3. With scalable variables, the ones from Extremistan, you will witness the exact opposite effect. Let's say a project is expected to terminate in 79 days, the same expectation in days as the newborn female has in years. On the 79th day, if the project is not finished, it will be expected to take another 25 days to complete. But on the 90th day, if the project is still not completed, it should have about 58 days to go. On the 100th, it should have 89 days to go. On the 119th, it should have an extra 149 days. On day 600, if the project is not done, you will be expected to need an extra 1,590 days. As you see, the longer you wait, the longer you will be expected to wait." (Taleb, 2007)

Med andre ord: Forsinkelse er forsinkede prosjekters natur.
_________________
Sitat slutt.
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 62000
Location: Trondhjem

PostPosted: 04.03.2014 23:24    Post subject: Reply with quote

Fasadene tar form:





Les mer: Nabobyggene reiser seg
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 62000
Location: Trondhjem

PostPosted: 25.03.2014 20:56    Post subject: Reply with quote

Scandic Lerkendal blir med sine 75 meter landets tredje høyeste bygning, etter Hotel Plaza og Postgirobygget i Oslo. Her kommer 400 rom og 1248 senger. På baksiden av tribunen reiser kongress- og kontordelen seg. Kongresshallen er på 1420 kvadratmeter, og kan deles i tre like deler på 473 kvadratmeter. Kontorbygget med 450 kontorplasser er allerede utleid.

800 millioner kroner koster den totale utbyggingen på 55 000 kvadratmeter, der Hent er hovedentreprenør. Hotellet har 100 årsverk, fordelt på 150 hoder. Ikke mindre enn 750 søkte på de 65 stillingene som var utlyst.

Les mer: Fra dette hotellrommet kan du se RBK vinne
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
1r9b1k7
Veteran


Joined: 16 Jun 2006
Posts: 1484

PostPosted: 25.03.2014 22:52    Post subject: Reply with quote

Synes dessverre kontorbyggene og kongressdelen blir for dominerende. Er jo høyere enn resten av stadion i tillegg til å være breiere. Tar rett og slett bort mektigheten fra stadion. Selve hotellet er greit, det er jo ganske smalt.
Back to top
View user's profile Send private message
Elg
Veteran


Joined: 18 Mar 2012
Posts: 1493

PostPosted: 25.03.2014 23:34    Post subject: Reply with quote

Quote:
Fra dette hotellrommet kan du se RBK vinne


FEIL! kjøp bilett på stadion istede Smile støtt klubben, ikke scandic
_________________
Herremann

https://m.youtube.com/wat...JO5hlp7L6A
Back to top
View user's profile Send private message
Hakkespett
Veteran


Joined: 22 Nov 2011
Posts: 2657

PostPosted: 25.03.2014 23:58    Post subject: Reply with quote

Regner nesten med at Scandic ser verdien i gimmicken, og setter prisen deretter, noe som (forhåpentligvis) fortsatt vil gjøre det mer attraktivt å komme seg inn på Lerkendal.
_________________
Selv solen går ned i svarthvitt.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> PÃ¥ sidelinja All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 47, 48, 49  Next
Page 42 of 49

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb