English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Trond Sollied
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 112, 113, 114  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
attach
Forumsjef


Joined: 05 Jul 2005
Posts: 25183
Location: Rosenborg

PostPosted: 21.11.2007 07:02    Post subject: Reply with quote

Noen nye opplysninger:
– Jeg har sagt det før: Det er bare landslaget og Rosenborg som kan trekke meg tilbake til Norge, sier Sollied til Dagsavisen nå.

Plutselig kan han være ønsket til begge jobbene.

– Men dette har også finansielle aspekter. Jeg har nå formue i tre land. Skattemessig er det en del som må avklares før jeg kan si ja til en jobb i Norge. Så dette er egentlig uavhengig av hva slags tilbud jeg får. Nå handler det bare om konsekvensene hvis jeg sier ja til et slikt tilbud, sier han.

Hvis han nå blir aktuell for begge jobbene, blir det en familiemessig klar forskjell.

– Som landslagstrener kan jeg fortsette å bo i Belgia. Danmarks Morten Olsen gjør jo det. Det går ikke som Rosenborg-trener, sier han.

Hele saken: Hareide gir svar denne uka
Back to top
View user's profile Send private message
AndreasR
Veteran


Joined: 12 Feb 2006
Posts: 1792
Location: Svalbard

PostPosted: 21.11.2007 08:32    Post subject: Reply with quote

http://fotball.adressa.no...e94954.ece

NÃ¥ er han vistnok aktuell for HSV.
_________________
PÃ¥meldt
Back to top
View user's profile Send private message
vingback
Veteran


Joined: 25 Aug 2007
Posts: 2462

PostPosted: 21.11.2007 12:46    Post subject: Reply with quote

Tror jeg er mer redd han havner opp som landslagstrener enn HSV-trener. Nå nevner han at penger er et viktig poeng, har han ikke sagt at penger ikke var noe problem før? Familiesituasjonen har helt sikekrt mye å si også, han har alt funnet ut at han kan bo i Belgia som landslagstrener...

Jeg tror fuglen en føyet, om han havner i burgerbyen eller som trener for de røde, hvite og blå.
Back to top
View user's profile Send private message
Ballahl
Veteran


Joined: 01 Feb 2007
Posts: 5561

PostPosted: 21.11.2007 14:01    Post subject: Reply with quote

Gir Åge Fridtjof Hareide seg på landslaget så tar Trond Sollied over, simple as that! Glem nå Trond Sollied da.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Hedning
Legende


Joined: 30 Apr 2006
Posts: 11405

PostPosted: 21.11.2007 15:20    Post subject: Reply with quote

Men jeg tror Ã…ge fortsetter.
Back to top
View user's profile Send private message
robbie
Veteran


Joined: 19 Mar 2007
Posts: 6974
Location: Skottland

PostPosted: 21.11.2007 16:24    Post subject: Reply with quote

jeg tror ståle solbakken eller per matthias høgmo blir landslagstrener. og hamburger sportsverein har nok ei såpass lang liste med både X-, Y- og Z-kandidater, så jeg har ingen tro på at de ansetter sollied. rbk går lei av sosingen til sollied og ansetter hoftun, rambo, perry og ola by i et "berge RBK-team" a la 2005-sesongen.

det hele ender med at sollied får sparken i gent og ender opp i Mo IL, som rykker opp til adecco
Back to top
View user's profile Send private message
vemundo
Veteran


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1405

PostPosted: 21.11.2007 17:59    Post subject: Reply with quote

Tror heller ikke Sollied blir trener i Tyskland. Hareide er bare ute og driver litt politikk og sympatisanking, han har ikke egentlig tenkt å gi seg, så landslagsjobb blir det heller ikke på Sollied enda.
Back to top
View user's profile Send private message
ssjovold
Proff


Joined: 30 Aug 2003
Posts: 380

PostPosted: 21.11.2007 18:26    Post subject: Reply with quote

tror det er mange som håper her (det gjør vel jeg også...) men jeg frykter vel at landslagsjobben er den som frister ham mest (ellers hadde han gitt et klart svar allerede. Det tar ikke SÅ lang tid å prate med kona...)

Også, hvis det er landslagsjobben som frister, og Åge fortsetter til EM, så tror jeg ganske sikkert at Åge er ferdig etter det allikevel, samtidig med at det er omtrent på det tidspunktet Tronds Gent-kontrakt er ferdig. Noe som heller ikke spiller noe spesiellt godt til vår fordel.

Når det er sagt: Jeg tar gjerne Åge tilbake også! Det eneste som ville fått han til å dra fra RBK da er Real Madrid, tror jeg.
_________________
Svein Sjovold
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
ssjovold
Proff


Joined: 30 Aug 2003
Posts: 380

PostPosted: 21.11.2007 18:27    Post subject: Reply with quote

I alle tilfeller tror jeg nok vi vet tegningen omtrent rundt det tidspunktet amerikanerne har spist ferdig kalkunene sine (mao, i morgen en gang)
_________________
Svein Sjovold
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Skammels10
Veteran


Joined: 24 Feb 2005
Posts: 1966

PostPosted: 21.11.2007 21:45    Post subject: Reply with quote

RBKs nye trener blir enten Trond Sollied eller Åge Hareide, mark my words. Alt avhenger av denne kampen. Dersom Norge når EM, ser jeg ingen grunn til at Hareide ikke skal fortsette, og dermed blir Sollied åpen for RBK. Større klubber har hatt Sollied på blokka før, og jeg er ikke spesielt bekymret nå som HSV har han på blokka heller. Han er blitt funnet for lett av Stuttgart og Feyenoord, og det vil han også bli av HSV. Han ble jo sparket i Olympiakos for svingende.
Back to top
View user's profile Send private message
attach
Forumsjef


Joined: 05 Jul 2005
Posts: 25183
Location: Rosenborg

PostPosted: 21.11.2007 21:54    Post subject: Reply with quote

Hvem blir ikke sparket i Olympiakos, da? De har jo tilsynelatende altfor høye krav der nede. Avansement fra gruppespillet er minstekravet.
Back to top
View user's profile Send private message
Skammels10
Veteran


Joined: 24 Feb 2005
Posts: 1966

PostPosted: 21.11.2007 22:23    Post subject: Reply with quote

Jo jo, men sparking er sparking. Det er ikke sikkert ledelsen i HSV, Stuttgart eller Feyenoord ser på det på den måten.
Back to top
View user's profile Send private message
robbie
Veteran


Joined: 19 Mar 2007
Posts: 6974
Location: Skottland

PostPosted: 21.11.2007 23:34    Post subject: Reply with quote

olympiakos var sollieds ene sjanse til å klatre som internasjonal stor trener. han tok en sjanse og håpet på å gjøre en mourinho ved å ta et middelsjiktslag langt i champions league. men han mislykkes og måtte gå. sollied var nok ganske klar over denne fallhøyden også. at sjansen for å få fyken var stor.
situasjonen hans nå er at han fortsatt står på blokka som en dyktig trener til mange storklubber i europa. men de kvier seg for å gi han sjansen siden han mislykkes da han fikk muligheten i en toppklubb.

men sollied har fortsatt et navn i europa. så hvis han markerer seg som enten rbk- eller landslagstrener så kan han fort bli het igjen på det europeiske trenermarkedet.
men HSV kommer ikke til å ansette gent-treneren. det sier seg selv
Back to top
View user's profile Send private message
joakleis
Veteran


Joined: 20 Oct 2002
Posts: 3629
Location: Trondheim

PostPosted: 21.11.2007 23:38    Post subject: Reply with quote

Jeg vil vel også tro, uten å ha noen kunnskap å briefe med, at HSV ikke velger Sollied. Da skal nok mye gå galt i deres trenerjakt.
Virker også sannsynlig at Hareide fortsetter som landslagssjef. Uttalelsene til Viasat4 etter Malta-kampen var ikke helt ulik de uttalelsene han hadde som Rosenborg-trener i november/desember 2003 da han var fristet av landslagsjobben.
_________________
Rosenborg - Ingen over, ingen ved siden
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
ssjovold
Proff


Joined: 30 Aug 2003
Posts: 380

PostPosted: 21.11.2007 23:43    Post subject: Reply with quote

forskjellen er vel at han da skulle fortsette som rbk-trener, mens han nå har sagt mange ganger at han skal gi seg som landslagssjef. Jeg håper ikke han gjør det, for vi har masse bra talent som det hade vært arti å se i 2010, og det tror jeg Åge kan bli tent av å følge også. Trond tror jeg passer best som klubbtrener, rett og slett. Derfor håper jeg også at Åge fortsetter
_________________
Svein Sjovold
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Ballahl
Veteran


Joined: 01 Feb 2007
Posts: 5561

PostPosted: 22.11.2007 00:38    Post subject: Reply with quote

Erik Francisco Solér garanterte at Åge Fridtjof Hareide fortsetter som landslagstrener.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
torerik
Veteran


Joined: 04 Mar 2006
Posts: 1775

PostPosted: 22.11.2007 01:13    Post subject: Reply with quote

Da må det jo stemme Tommel'n opp!

Men joda, det virker som om Åge tar noen år til. Sannsynligvis var landslagsjobben én av få store hinder for Sollied til å komme hit, så det at Åge fortsetter er vel positivt for (de av) oss (som håper Sollied kommer).
Back to top
View user's profile Send private message
keschaa
Veteran


Joined: 25 Jul 2006
Posts: 1182
Location: Eksiltilværelse på vestlandet.

PostPosted: 22.11.2007 01:22    Post subject: Reply with quote

Hva fikk RBK i kompensasjon for Hareide da han gikk til landslaget?
_________________
at ease
Back to top
View user's profile Send private message
stolavs
Veteran


Joined: 20 Oct 2007
Posts: 1659

PostPosted: 22.11.2007 11:41    Post subject: Reply with quote

Sjansen er større for at sollied kommer om Hareide fortsetter...ta flere år hareide.. RBK
Back to top
View user's profile Send private message
benny
Junior


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 8

PostPosted: 22.11.2007 12:36    Post subject: Reply with quote

Noen her som skjønner noe av dette? står det noe nytt her?:

http://www.sportwereld.be...D=RG1J5P8D
Back to top
View user's profile Send private message
Hvit mann som pusher 50
Veteran


Joined: 16 Feb 2006
Posts: 7630
Location: Lotto-bøgda

PostPosted: 22.11.2007 12:44    Post subject: Reply with quote

25/10... Nesten en måned siden.. Mener det allerede har vært linka til den saken der.
_________________
Du och vi, Alfred - du och vi
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 61954
Location: Trondhjem

PostPosted: 22.11.2007 21:58    Post subject: Reply with quote

Det er først til sommeren Hamburg skal ha ny trener, så det er ikke sikkert de tar en snarlig avgjørelse.

Ser for øvrig at Sef Vergoossen tar over PSV inntil Stevens kommer. Sef er sjefen til Johnsen i Japan til og med nyttår, og er en hyggelig fyr - satte pris på å få snakke engelsk uten tolk. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
longns
Veteran


Joined: 15 Aug 2004
Posts: 6560

PostPosted: 22.11.2007 22:20    Post subject: Reply with quote

Fikk du betalt tur m/lønn til Japan for å skrive den artikkelen?
Back to top
View user's profile Send private message
attach
Forumsjef


Joined: 05 Jul 2005
Posts: 25183
Location: Rosenborg

PostPosted: 22.11.2007 23:10    Post subject: Reply with quote

Jeg tror han var der på tur gjennom studiene på NTNU.
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 61954
Location: Trondhjem

PostPosted: 23.11.2007 01:14    Post subject: Reply with quote

Jepp, og det var ikke så mye bedre å finne på en palmesøndagsettermiddag i Tokyo enn å ta en svipptur til Yokohama.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 112, 113, 114  Next
Page 37 of 114

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb