View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
SoZo Rutinert
Joined: 13 Nov 2006 Posts: 777 Location: Sentrum
|
Posted: 14.05.2007 08:51 Post subject: Rosenborg - Start |
|
|
Rosenborg - Start
16.05.07
Vi må virkelig "snu kjerringa " i denne kampen. Hvis overskriftene ikke skal bli for store, må vi bare vinne. Mitt forslag til de som skal klare det er:
Lars
Stoor - Basma - Koppinen - Dorsin
Sapara - Tetty - Strand
Braaten - Kone - Traore
Jeg mener at synergieffekten av at Tetty og Strand bytter plass kan være stor nok til at trenden vi er inne i nå snur. Få inn en sulten Kone på topp, så gir det ia det minste en signaleffekt om at ingen har klippekort. |
|
Back to top |
|
 |
bluenova Proff
Joined: 03 Oct 2004 Posts: 405 Location: Trondheim
|
Posted: 14.05.2007 08:57 Post subject: |
|
|
Verdt et forsøk SoZo!
Vanskelig å benke Ivers, men Kone fortjener en sjanse.
De andre byttene (Basma for Kvarme, Traore for Storflor) er no-brainers!
 |
|
Back to top |
|
 |
Bullseye Rutinert

Joined: 08 Aug 2005 Posts: 615
|
Posted: 14.05.2007 09:03 Post subject: |
|
|
Mitt forslag til lag er:
Lars
Strand - Stoor - Koppinen - Dorsin
Sapara - Tetty - Traore
Konan - Kone - Braaten
Ps: Stoor kan ikke være dårligere en Kvarme,ikke med bind for øynene engang.
Forutsetter dessuten at Basma og Riseth ikke er tilgjengelig.
Når Tørum kan sjonglere på 11 èrn,så kan vel jeg også
Forskjellen er bare den at jeg vet hva jeg driver med  _________________ Cantate Conflictus |
|
Back to top |
|
 |
SoZo Rutinert
Joined: 13 Nov 2006 Posts: 777 Location: Sentrum
|
Posted: 14.05.2007 09:09 Post subject: |
|
|
Basma er per i dag tilgjengelig, hvis ikke hadde jeg ikke tatt ham med i start 11- eren min |
|
Back to top |
|
 |
Nåssåladden Veteran
Joined: 19 Sep 2004 Posts: 3322 Location: Oslo
|
Posted: 14.05.2007 10:06 Post subject: |
|
|
Traore bør komme inn. Strand bør spille indreløper slik at vi får tilbake noen av Strands målegenskaper og forhåpentligvis klarer Tettey og utfylle den sentrale plassen. Basma inn for Kvarme. Hvorvidt Kone bør spille fra start på bekostning av Steffen er jeg usikker på da jeg ikke har sett Kone i spill for andre laget.
Stoor Basma Koppinen Dorsin
Sapara Tettey Strand
Braaten Iversen Traore _________________ De mest bortskjemte supporterne i lainnet! |
|
Back to top |
|
 |
Lomaxx Veteran
Joined: 30 Jul 2006 Posts: 4405 Location: Telt på wembley
|
Posted: 14.05.2007 10:18 Post subject: |
|
|
Storflor hadde gjort det bedre enn Iversen på topp for øyeblikket. med mindre RBK får straffe er jo Iversen for tiden helt ubruklig. Hvis han skal bruke en halv sesong på å spille seg i form får han gjøre det på reserve laget. Mitt lag
Hirsfeld
Stoor Basma(med tanke på alternativene) Kopinen Dorsin
Tettey
Sapara PCS
Konan Traore
Kone
alle veit at detta ikke blir faktum, men det er lov å håpe og laget kan ikke akkurat gjøre det dårligere enn de har gjort det nå. Trur ikke dette er det beste laget, men det er det beste vi kan stille med. Midtbanen er fremtiden og jo før vi spiller den inn jo bedre |
|
Back to top |
|
 |
AndreasR Veteran

Joined: 12 Feb 2006 Posts: 1738 Location: Svalbard
|
Posted: 14.05.2007 10:22 Post subject: |
|
|
Lars
Strand (hvis han er 110 %) Nordvik Koppinen Dorsin
Sapara, Tettey, Ciljan
Braaten Iversen/Kone Valø
Vedder ei flaske whisky pålø ikke spiller i det hele tatt men er forsøket verdt. _________________ Påmeldt
Last edited by AndreasR on 14.05.2007 11:02; edited 1 time in total |
|
Back to top |
|
 |
bluenova Proff
Joined: 03 Oct 2004 Posts: 405 Location: Trondheim
|
Posted: 14.05.2007 10:30 Post subject: Forslag |
|
|
Jeg er ikke i Kjernen, som alltid gjør en glimrende jobb.
MEN:
Hva om alle vi andre heiet MER på laget vårt? Enn om vi kan ta
bølgen på Lerkendal FØR 4-0?
Engasjementet vi brenner på forumet må vi gjenskape på banen!!
Seier på onsdag! |
|
Back to top |
|
 |
Radio Kjernen Junior
Joined: 13 May 2007 Posts: 3
|
Posted: 14.05.2007 10:38 Post subject: |
|
|
Radio Kjernen tramper til med mer vorspielradio allerede på onsdag. Sendinga starter kl 15.00 - da sender vi opptaket fra gårsdagens misére. Fra kl 17 går vi på direkte fra Klokkesvingen og gir deg god musikk og dårlig pissprat fram til kampen starter. Denne gangen uten Rune Rudberg.
Fra kl 20.00 vil Arne, Kalle og Knut prate i munnen på hverandre i sin iver etter å gi deg hvert eneste spark på ballen i kampen mellom RBK og Start.
Som om ikke det er nok så reiser vi faktisk også hele den lange veien til Namsos på søndag for å overføre første runde i cupen mellom Namsos og RBK. Kampen går kl 18.00, sendinga starter 17.00.
Som alltid har vi satt opp flere speilpunkter for å øke lytterkapasisteten. Dersom dere ikke kommer inn på vanlig vis, har dere følgende alternativ:
WinAmp
1: http://www.kjernen.com:88...listen.pls
2: http://dab.no:2028/listen.pls
3: http://stream1.devik.net:8000
4: http://stream2.devik.net:8000
Windows Media Player
1: http://www.kjernen.com:8800
2: http://dab.no:2028
3 og 4 samme som WinAmp
iTunes
Samme som for Windows Media Player |
|
Back to top |
|
 |
Moltisanti Veteran

Joined: 23 May 2005 Posts: 3111 Location: Trondheim
|
Posted: 14.05.2007 10:38 Post subject: |
|
|
Klar seier. Tipper 4-0 igjen jeg.
Til dere som har tippet lag nå. Er det katastrofe om laget ikke blir slik dere har tippet? _________________ Never argue with an idiot... you'll
be dragged down to his level, and beaten with
experience, |
|
Back to top |
|
 |
WegHard Veteran

Joined: 02 Apr 2005 Posts: 1267 Location: København
|
Posted: 14.05.2007 10:41 Post subject: Re: Rosenborg - Start |
|
|
SoZo wrote: |
Lars
Stoor - Basma - Koppinen - Dorsin
Sapara - Tetty - Strand
Braaten - Kone - Traore
|
Jeg kom fram til nøyaktig samme startoppstilling da i våknet i dag. Tviler dog på at Tetty - Strand byttet blir en realitet. Tviler også på at Steffen må ut. Og til sist tviler jeg på om Traore får starte, det virker ikke som han har full tillitt hos Tørum.
Strand kommer til å få kjørt seg big time mot Starts aggressive midtbane hvis han spiller sentral midt. Gruer meg til det.
Vel, med alle kreftene de sparte i gårsdagens kamp burde de være i topslag på onsdag. De bør også være klar over at det er gøyere å gå i tog 17. mai hvis man ikke er involvert i nedrykksstriden. _________________ Sparken så'n bli still. |
|
Back to top |
|
 |
Guffen Rutinert

Joined: 05 May 2006 Posts: 735
|
Posted: 14.05.2007 10:43 Post subject: |
|
|
Laget til Sozo er fasiten.
Det lar de som har lykkes, fortsette i sine roller (Lars, Stoor, Dorsin, Marek, Braaten, Koppi). Lar de feilplasserte spille på sin beste plass (Tettey, Roar). Og lar de som har spilt seg ut av laget få prøve benken litt (Steffen, Storflor, Kvarme).
HÃ¥per du leser, Knut T. |
|
Back to top |
|
 |
Moltisanti Veteran

Joined: 23 May 2005 Posts: 3111 Location: Trondheim
|
Posted: 14.05.2007 10:44 Post subject: Re: Rosenborg - Start |
|
|
WegHard wrote: | SoZo wrote: |
Lars
Stoor - Basma - Koppinen - Dorsin
Sapara - Tetty - Strand
Braaten - Kone - Traore
|
Jeg kom fram til nøyaktig samme startoppstilling da i våknet i dag. Tviler dog på at Tetty - Strand byttet blir en realitet. Tviler også på at Steffen må ut. Og til sist tviler jeg på om Traore får starte, det virker ikke som han har full tillitt hos Tørum.
Strand kommer til å få kjørt seg big time mot Starts aggressive midtbane hvis han spiller sentral midt. Gruer meg til det.
Vel, med alle kreftene de sparte i gårsdagens kamp burde de være i topslag på onsdag. De bør også være klar over at det er gøyere å gå i tog 17. mai hvis man ikke er involvert i nedrykksstriden. |
Tøffing du... _________________ Never argue with an idiot... you'll
be dragged down to his level, and beaten with
experience, |
|
Back to top |
|
 |
Nåssåladden Veteran
Joined: 19 Sep 2004 Posts: 3322 Location: Oslo
|
Posted: 14.05.2007 10:48 Post subject: |
|
|
Thor Arild wrote: | Til dere som har tippet lag nå. Er det katastrofe om laget ikke blir slik dere har tippet? |
Hva er poenget med å skrive på et forum hvis man ikke har meninger om det som det skrives om? _________________ De mest bortskjemte supporterne i lainnet! |
|
Back to top |
|
 |
Moltisanti Veteran

Joined: 23 May 2005 Posts: 3111 Location: Trondheim
|
Posted: 14.05.2007 10:58 Post subject: |
|
|
Det er forskjell på å ha meninger, og å være på et forum bare for å kritisere alt som skjer rundt Rosenborg. For i etterkant å kunne si, 'hva var det jeg sa?' _________________ Never argue with an idiot... you'll
be dragged down to his level, and beaten with
experience, |
|
Back to top |
|
 |
Hvit mann som pusher 50 Veteran
Joined: 16 Feb 2006 Posts: 7554 Location: Lotto-bøgda
|
Posted: 14.05.2007 11:03 Post subject: |
|
|
Eller å være på et forum bare for å lukke øynene for realiteten, og dulle seg inn i villfarelsen om at alle som kritiserer er idioter, og at Rosenborg blir seriemester med 30 poengs margin i oktober. _________________ Du och vi, Alfred - du och vi |
|
Back to top |
|
 |
TIL Junior
Joined: 01 Apr 2006 Posts: 57
|
Posted: 14.05.2007 11:09 Post subject: |
|
|
Etter oppvisningen mot Strømsgodset, bør det noen forandringer til. Storflor fikk sjansen, men benyttet den så absolutt ikke. Han må tilbake til benken. Kvarme viste seg ikke verdig plassen som midtstopper igjen. Han må ut. Iversen gjorde absolutt ingenting som gjør han til et førstevalg.
Braaten har vært god. Han må fortsette. Stoor har vært OK. Dorsin har vært bra. Koppinen har vært bra. Disse bør fortsette. Sapara vet vi hva står for. Han er bankers.
Utfordringene ligger på sentral midtbane, og en av vingplassene.
Jeg satser på følgende lag mot Start.
Lars
Stoor - Basma - Koppinen - Dorsin
Sapara - Strand - Skjelbred
Braaten - Kone - Traoré/Konan
Tettey, Iversen, Traoré/Konan, Kvarme og Lund Hansen bekler benken
Jeg velger Strand pga rutine. Litt redd for aggresive Hæstad. Han kan gjøre dagen til et mareritt for Strand. Konan/Traoré er et vanskelig valg. Synes Konan viser tendenser til gode ferdigheter når han prøver seg (skudd, finter, vendinger). Traoré virker litt flinkere til å holde bredden, noe som kan være viktig med Braaten på den andre siden.
Iversen har ikke vist noe, og Kone bør få sjansen. |
|
Back to top |
|
 |
SoZo Rutinert
Joined: 13 Nov 2006 Posts: 777 Location: Sentrum
|
Posted: 14.05.2007 11:10 Post subject: |
|
|
Thor Arild:
Jeg for min del tipper ikke noe lag, men kommer med en annbefaling om det laget jeg synes vil være best. Jeg har ingen illusjoner om at Tørum faktisk kommer til å stille med det laget jeg har satt opp. Jeg er uenig med Tørum om bruken av noen sentrale spillere, men det må være lov.
Last edited by SoZo on 14.05.2007 11:17; edited 1 time in total |
|
Back to top |
|
 |
SverreBrandhaug Rutinert
Joined: 17 Apr 2006 Posts: 939 Location: Kristiansand
|
Posted: 14.05.2007 11:15 Post subject: |
|
|
Jeg har tro på at RBK vil reise kjerringa mot Start. Må ikke gi opp håpet nå. |
|
Back to top |
|
 |
Lomaxx Veteran
Joined: 30 Jul 2006 Posts: 4405 Location: Telt på wembley
|
Posted: 14.05.2007 11:28 Post subject: |
|
|
Thor Arild wrote: |
Til dere som har tippet lag nå. Er det katastrofe om laget ikke blir slik dere har tippet? |
Nei for all del. Sitter å fantaserer om laget, men tviler sterkt på at laget blir som jeg ønsker. Dog syns jeg det er rart at du stiller et så dumt sørsmål. Det er heller ikke penger i omløp som gjør at det blir enklere å ta feil |
|
Back to top |
|
 |
Moltisanti Veteran

Joined: 23 May 2005 Posts: 3111 Location: Trondheim
|
Posted: 14.05.2007 11:32 Post subject: |
|
|
SoZo wrote: | Jeg er uenig med Tørum om bruken av noen sentrale spillere, men det må være lov. |
For all del. Men å bruke enhver annledning til å benytte seg av denne retten, blir feil.
Dette er ikke rettet til deg personlig, det er bare mange som gjør det her inne. _________________ Never argue with an idiot... you'll
be dragged down to his level, and beaten with
experience, |
|
Back to top |
|
 |
Bullseye Rutinert

Joined: 08 Aug 2005 Posts: 615
|
Posted: 14.05.2007 12:10 Post subject: |
|
|
Thor Arild wrote: | Det er forskjell på å ha meninger, og å være på et forum bare for å kritisere alt som skjer rundt Rosenborg. For i etterkant å kunne si, 'hva var det jeg sa?' |
Jeg ser hvor du vil "Thor Arild",og er enig i at vi skal være positiv og støtte laget,men det er en tid for alt her i livet.
Som alle ser så sliter vi for tiden "big time" og da er det ikke så rart at frustrasjoner kommer til syne.
For mitt eget vedkommende går jeg på kamp sittrende av spenning og ønske om fantastisk feiende angrepsfotball som jeg vet mitt elskede RBK har vært så god på.
Når så ikke er hverdagen lenger,så er ihvertfall min kritiske røst forankret i et høylydt ønske om forbedring og fremgang.
Men det var kanskje ikke mine meninger du ville til livs.
 _________________ Cantate Conflictus |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61155 Location: Trondhjem
|
|
Back to top |
|
 |
Guffen Rutinert

Joined: 05 May 2006 Posts: 735
|
Posted: 14.05.2007 13:39 Post subject: |
|
|
Thor Arild wrote: | Til dere som har tippet lag nå. Er det katastrofe om laget ikke blir slik dere har tippet? |
Hvis laget og visse enkeltspillere presterer likedan mot Start som mot Godset, da er det katastrofe ja. Hva var det det sto i avisa i dag - verste seriestart på 11 år?
Tror det er helt i orden at folk har synspunkter rundt RBK-laget, Tore-Arild, uten at du trenger spamme denne tråden med overformyndervissvass. |
|
Back to top |
|
 |
Moltisanti Veteran

Joined: 23 May 2005 Posts: 3111 Location: Trondheim
|
Posted: 14.05.2007 13:41 Post subject: |
|
|
Du har jo krutt i pungen... Morsomt... _________________ Never argue with an idiot... you'll
be dragged down to his level, and beaten with
experience, |
|
Back to top |
|
 |
|