View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
HoldBrillan Veteran

Joined: 25 Dec 2004 Posts: 2598 Location: Trondheim
|
Posted: 07.01.2005 20:51 Post subject: Draktdesign 2005 |
|
|
''Et lite tips til alle som ønsker seg trøye med favorittspillerens nummer på ryggen: Nytt draktdesign er planlagt foran kommende sesong, og dermed kan det gjerne være lurt å vente med inn
Ser du har skrevet dette i denne artiklen din. Hvor har du funnet denne informasjonen fra? Sikre kilder?
Trodde de skulle endre minimalt på drakten.., men et helt nytt draktdesign hadde vært topp!
Fjorårets drakt var mindre pen... _________________
 |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61928 Location: Trondhjem
|
Posted: 07.01.2005 21:58 Post subject: |
|
|
Det var hukommelsen som sviktet da jeg før jul skrev at det ikke blir endringer på drakta. Det ble faktisk bestemt allerede i april i fjor:
- Designet er ikke særlig heldig. Alle "luftehullene" på drakta gjør at sponsormerkene ikke kan plasseres optimalt. Vi klarer nok ikke å få til en endring nå i år, men forhåpentligvis kan det bli bedre i 2005, sa Per Jørgensen.
Les mer: Ønsker dialog om drakta
Altså: Det blir like mange sponsorer på drakta, men et annet design.
Så får vi se hva det blir. Er ikke særlig optimist...  |
|
Back to top |
|
 |
Svennie Senior

Joined: 15 Aug 2004 Posts: 170 Location: Oslo
|
Posted: 08.01.2005 20:00 Post subject: |
|
|
Hvis de bare kunne fjernet de stygge telenor logoene fra drakta, hadde mye vært gjordt.... _________________ Rosenborg - Stolt fortid - Stor fremtid. |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61928 Location: Trondhjem
|
Posted: 09.01.2005 17:18 Post subject: |
|
|
Har fått det bekreftet av Robinson-Erik nå: RBK vil bruke 2004-draktene fram til (nærmere) seriestart.
Det er fortsatt litt usikkert hvordan 2005-drakten blir. Men man har i alle fall laget en skisse over hvordan reklamemerkene skal plasseres. Ifølge Espeseth er den nye løsningen "mye ryddigere".
Skal prøve å få tak i skissen når gjengen kommer hjem fra Kanariøyene. |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61928 Location: Trondhjem
|
Posted: 09.01.2005 23:45 Post subject: |
|
|
Fra den nevnte artikkelen:
«FC København (...) underskrev i mars en fireårskontrakt med italienske Kappa. FCK vil motta et tosifret millionbeløp i basisbetaling, samt en rekke prestasjonsbaserte bonuser.»
Det virker ut som om Kappa for alvor har satt inn et framstøt i Skandinavia. Nå har de også fått Hammarby i "stallen" sin:
«Hammarby har tecknat ett femårsavtal som ger en bruttointäkt på 7,3 miljoner kronor per år. Totalt 36,5 miljoner kronor.
Enligt vad Sportbladet erfar är det knappt fyra gånger så mycket som Hammarby fick av sin tidigare tröjsponsor.
- Det är klart att det betyder mycket för klubben. Om man tittar på vad andra klubbar får så var det här en bomb, säger Hammarbys marknadschef Patric Ljungström.
Men det finns en annan aspekt också.
- Vi är den klubb i Sverige som säljer mest merchandise och det är viktigt att jobba med.»
Läs mera: Nya tröjan ger "Bajen" 36,5 miljoner
Ikke nok med at Kappa tilsynelatende er spandable når det gjelder den økonomiske biten, de kan faen meg sy fine drakter også:
Har helt siden FCKs avtale hatt en liten drøm om at RBK også kan innlede et samarbeid med italienerne. Dette er langt i fra så usannsynlig som det kanskje høres ut. Den nåværdende utstyrsavtalen med Adidas går ut etter denne sesongen, og Rosenborg har allerede fått flere tilbud fra andre:
"Vi vil i løpet av et par måneder orientere om hva som skjer videre på utstyrsleverandørsiden," skriver Espeseth i en mail til meg fra Gran Canaria.
Det hadde rett og slett vært herlig om vi kunne ha byttet ut de tre stripene med tvilinglogoen!  |
|
Back to top |
|
 |
Stvn Gerrard Junior

Joined: 06 Jan 2005 Posts: 6
|
Posted: 09.01.2005 23:49 Post subject: |
|
|
Håper rosenborg signerer en avtale med Nike, de har det beste designet på drakter. Ellers har Kappa som 2mas snakket om også et bra design. _________________ Liverpool til finale i CL! |
|
Back to top |
|
 |
Harald Forumsjef

Joined: 16 May 2004 Posts: 7858 Location: København
|
Posted: 10.01.2005 00:59 Post subject: |
|
|
2mas wrote: | Har helt siden FCKs avtale hatt en liten drøm om at RBK også kan innlede et samarbeid med italienerne. Dette er langt i fra så usannsynlig som det kanskje høres ut. Den nåværdende utstyrsavtalen med Adidas går ut etter denne sesongen, og Rosenborg har allerede fått flere tilbud fra andre:
"Vi vil i løpet av et par måneder orientere om hva som skjer videre på utstyrsleverandørsiden," skriver Espeseth i en mail til meg fra Gran Canaria.
Det hadde rett og slett vært herlig om vi kunne ha byttet ut de tre stripene med tvilinglogoen!  |
Nej det lyder ikke ligefrem så usandsynlig. Kappa sponsorerer jo både en svensk og en dansk klub nu, så hvorfor ikke en norsk. Og hvilken klub er mere oplagt end Rosenborg  _________________ Sliter
Medlem nr. 2477 |
|
Back to top |
|
 |
longns Veteran
Joined: 15 Aug 2004 Posts: 6560
|
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61928 Location: Trondhjem
|
Posted: 10.01.2005 03:04 Post subject: |
|
|
Fra den overnevnte artikkelen:
«När Flemming Östergaard, FC Köpenhamns egen Don Ø, i somras slöt ett fyraårsavtal med Kappa räknade han med en förtjänst för klubben på närmare 50 miljoner svenska kronor. FCK har ökat sin tröjförsäljning med 20 procent sedan dess.
I en värld där fotboll är "produkt" och supportrar är "kunder" är en tröja mer än ett plagg.
En rätt designad tröja kan locka nya kunder, eller förstärka lojaliteten med de kunder du redan har. Det är ingen slump att de mindre klubbarnas tröjor ofta är mer reklamsolkade än storklubbarnas. De drar inte in tillräckligt med pengar på tröjförsäljning för att ha råd att vara sparsmakade.»
Läs mera: En fotbollströja är mer än ett plagg
NÃ¥r skal RBK ta steget bort fra "dom mindre klubbarna"?  |
|
Back to top |
|
 |
longns Veteran
Joined: 15 Aug 2004 Posts: 6560
|
Posted: 10.01.2005 03:16 Post subject: |
|
|
Er flaut at Rosenborg har den mest harry drakta i skandinavia, ser jo ut som en formel 1 bil. hadde som nevnt vært stiligere med tetsittende drakter fra kappa eller puma med kun en reklame logo. Men trur folka på brakka gir faen og det virker jo ikke akkurat som at dem skal skjerpe seg når dem leiter etter nye løsninger for og få all reklamen til og sitte bedre. Er sikkert luftehull problematikken som hindrer Rosenborg i å ha mer reklame på drakta en dem allerede har, er vell ikke lenge før det kommer en svær gul prix reklame på rævva når dem har fiksa de luftehulla sine.
men på en annen side, hadde det sett rimelig teit ut med noen av de største gutta i kjernen med tetsittende drakter. |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61928 Location: Trondhjem
|
Posted: 10.01.2005 03:47 Post subject: |
|
|
el-hov wrote: | på en annen side, hadde det sett rimelig teit ut med noen av de største gutta i kjernen med tetsittende drakter. |
He-he, det skal være sikkert og visst!
Stabæk har for øvrig droppet Adidas, og satser på Puma i comebacksesongen i 1. divisjon. I den anledningen forsvinner (heldigvis) det gusjgrønne høyreermet, som de har hatt siden opprykket til Tippeligaen i 1995:
Det skal klistres på en del reklame, men i likhet med vestkantsnabo FCL Oslo skal Stabæk ha spillernavn, og ikke sponsorlogo, over tallene på ryggen.
Les mer: Slik blir de nye draktene |
|
Back to top |
|
 |
longns Veteran
Joined: 15 Aug 2004 Posts: 6560
|
Posted: 10.01.2005 03:55 Post subject: |
|
|
Sandefjord bytter også til Puma
http://www.sandefjordfotb...77&id=1652
Men de har jo enda styggere reklame en Rosenborg, men de er jo også en små klubb i forhold til Rosenborg. |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61928 Location: Trondhjem
|
Posted: 10.01.2005 13:53 Post subject: |
|
|
Da er draktsaken 2005 offisielt åpnet av Nettavisen:
«Etter at Rosenborgs draktsett forrige sesong ble offentliggjort, skapte det ramaskrik blant klubbens fans.
Grunnen var at Rosenborgs fans mente drakten hadde for mye reklame. På nettstedet rbkweb.com kom det inn over 700 underskrifter fra supportere som ikke likte designet på drakta.
Leder i Rosenborgs supporterklubb Kjernen, Christian Brøndbo, betegner det nåværende draktsettet som «grisestygt».
- Vi gikk hardt ut i forkant av forrige sesong, og sa hva vi mente om drakten. Rosenborgs drakt i Tippeligaen var grisestygg, og vi hadde blant annet en heftig debatt i media her oppe angående draktene, sier Kjernen-leder Christian Brøndbo til TV 2 Nettavisen.
Nå frykter han at Rosenborgs drakter kommende sesong vil se like «ille» ut.
(...)
Markedssjef Endre Storholt i Rosenborg (...) har liten forståelse for at Rosenborgs supporterklubb reagerer på den massive reklamen på draktene.
- Jeg har egentlig liten forståelse for dette. Vi ønsker å optimalisere våre inntekter, og reklamen på draktene har så stor verdi at vi er avhengige av dette, forklarer Storholt.»
Les mer: - Grisestygge RBK-drakter |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61928 Location: Trondhjem
|
Posted: 10.01.2005 14:26 Post subject: |
|
|
Espeseth og de andre "sponsorkontrakt"-karene kan forhåpentligvis få litt press fra en ny draktsjef på Brakka. RBK søker nemlig etter en etterfølger til Per Jørgensen:
"For ytterligere vekst har Rosenborg Ballklub besluttet å organisere deler av den kommersielle virksomheten i et nyopprettet datterselskap - Rosenborg Utvikling AS, og søker til dette selskapet daglig leder.
Vi søker en person som har erfaring fra store utfordringer innen salg, konseptutvikling og prosjektledelse. Stillingen innebærer daglig ledelse og utvikling av selskapet, herunder spesielt:
- Videreutvikling og operativ oppfølging av strategi for salg og produktutvikling av suppoterutstyr.
- Etablering av lisensprogram for økt kommersiell utnyttelse av merkevaren RBK.
(...)"
Les mer: Rosenborg søker daglig leder |
|
Back to top |
|
 |
RBKw Rutinert

Joined: 21 May 2004 Posts: 655 Location: Drammen/Trondheim
|
Posted: 10.01.2005 14:40 Post subject: |
|
|
Tettsittende drakter er vel ikke så behagelig å bruke heller
Skulle blitt laget en konkurranse om å lage best design på drakta
Neida.. Men jeg håper drakta i år kan bli ren og enkel. Eller vil det bli det samme som å tro på julenissen?  |
|
Back to top |
|
 |
haavarl Forumsjef

Joined: 10 Sep 2002 Posts: 15265 Location: Askim
|
Posted: 10.01.2005 15:11 Post subject: |
|
|
RBKw wrote: | Eller vil det bli det samme som å tro på julenissen?  |
Mye verre. Du får jo gaver uansett om du tror på nissen eller ikke ... |
|
Back to top |
|
 |
HoldBrillan Veteran

Joined: 25 Dec 2004 Posts: 2598 Location: Trondheim
|
Posted: 10.01.2005 15:29 Post subject: |
|
|
Rbk må skifte design foran denne sesongen hvis de tenker og få inn litt penger fra den kanten... _________________
 |
|
Back to top |
|
 |
Jomer Rutinert
Joined: 26 Jul 2004 Posts: 590 Location: Trondheim
|
Posted: 10.01.2005 16:37 Post subject: |
|
|
Ganske enkel løsning på å få bedre drakt : Ikke kjøp dere nye drakter....
Ikke bruk dem dere har fra før eller.... Hvis at dere vil ha en drakt å være stolt av og ikke bruk de reklameskiltene våre. Fy faen jeg gremmes over standard på de som jobber med drakta vår. Tenker penger fremfor stil. Herregud. _________________ ultras nidaros |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61928 Location: Trondhjem
|
Posted: 10.01.2005 17:40 Post subject: |
|
|
Lond på Kjernen-forumet wrote: | Fikk mail fra Espeseth i dag om når kontraktene på sponsorene går ut:
Quote: |
Shell, Telenor Mobil - 31.12.2006
Bygger'n, Fokus og Rema 1000 - 31.12.2005
|
Det betyr altså at vi kan få ny hovedsponsor etter denne sesongen, men at vi må slite med shell og telenor mobil i enda to sesonger. |
Nyttig info; hadde tenkt å spørre Erik E. om det samme. |
|
Back to top |
|
 |
Recon Legende

Joined: 20 Jun 2004 Posts: 11807 Location: alltid to skritt foran
|
Posted: 10.01.2005 18:09 Post subject: |
|
|
Speaker-Per på brakka sa at en kompis av ham var markedssjef (ellr no lignende) for Siemens i Trondheim, uttalte at han aldri ville gi seg før Siemens var klistra på drakta. Sett igang å finn ut hvem det var, tips om dette, og få de til å kjøpe opp hele makkverket!
Go Myren!! _________________ Profesjonell revolusjonær
"Hans Hipp som happ uttalelse er jo en katastrofalt dårlig beskrivelse av fakta, som skaper inntrykk av manglende strategi og kunnskapsløshet. " |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61928 Location: Trondhjem
|
Posted: 10.01.2005 18:17 Post subject: |
|
|
Skal se hva jeg får til.
Uansett burde Orkla kjenne sin besøkelstid også, med røtter fra det eggenske dalføret (i alle fall nabodalen). |
|
Back to top |
|
 |
Recon Legende

Joined: 20 Jun 2004 Posts: 11807 Location: alltid to skritt foran
|
Posted: 10.01.2005 18:24 Post subject: |
|
|
foreles for dem om fordelene med enerett på drakta!!!!!! _________________ Profesjonell revolusjonær
"Hans Hipp som happ uttalelse er jo en katastrofalt dårlig beskrivelse av fakta, som skaper inntrykk av manglende strategi og kunnskapsløshet. " |
|
Back to top |
|
 |
LitjEggen Veteran

Joined: 09 Dec 2004 Posts: 2402
|
Posted: 10.01.2005 19:43 Post subject: |
|
|
Reebook hadde vert mest elegant da... www.rbk.com |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61928 Location: Trondhjem
|
Posted: 10.01.2005 19:58 Post subject: |
|
|
Litjeggen wrote: | Reebook hadde vert mest elegant da...  |
He-he, har tenkt tanken jeg også:
Passende logo på høyre bryst av RBK-trøya, dét! |
|
Back to top |
|
 |
HoldBrillan Veteran

Joined: 25 Dec 2004 Posts: 2598 Location: Trondheim
|
Posted: 10.01.2005 20:16 Post subject: |
|
|
Elkem på draktene igjen!
 _________________
 |
|
Back to top |
|
 |
|