English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2026
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Nye spillere 2026
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
moomoo
Veteran


Joined: 18 Feb 2008
Posts: 7168

PostPosted: 07.08.2026 09:26    Post subject: Reply with quote

Hvordan er nivået til Julian Gonstad på Ham Kam da?
Ser han muligens er på vei bort og både Ålesund, Start og KFUM er ute etter ham.
Slik situasjonen er nå, kunne han vært et alternativ for 3-5 mill?

Ikke sett nok av ham til å ha noen formening, men norsk, u landslagsspiller og relativt billig i en posisjon vi er sårbare.
_________________
Neeskens wrote:
Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt
Emilie wrote:
Neeskens, trenger du å låne en tampong?
Back to top
View user's profile Send private message
josinho
Veteran


Joined: 05 Sep 2006
Posts: 9306

PostPosted: 07.08.2026 09:38    Post subject: Reply with quote

Gongstad sliter med å score mål i ES, men er god, men god nok til å slå til i RBK akkurat nå på direkten….? Tviler på det. Og vil han være back-up for Chiakha?
Back to top
View user's profile Send private message
ErdoganLomas
Rutinert


Joined: 14 Aug 2014
Posts: 555

PostPosted: 07.08.2026 21:56    Post subject: Reply with quote

Dette var interresant lesing. Kræmer-Andressen i Tromsø forklarer at de kun sitter igjen med 35M i cash i sommer, etter salgene på 250M, pga at betalingene kommer fordelt over lengre periode. Dette forklarer vel hvorfor vi nå ikke har penger til overganger også kanskje, selv om vi har solgt for 350M.

https://www.tv2.no/sport/.../19099329/
Back to top
View user's profile Send private message
Bye
Veteran


Joined: 31 Aug 2007
Posts: 3764
Location: Bergen

PostPosted: 07.08.2026 23:08    Post subject: Reply with quote

Vi har fått alle pengene våre, vi.
_________________
Det e rom for sunn fornuft, og egne tolkninga, ailtså.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
machiavelli
Veteran


Joined: 16 Jul 2013
Posts: 3718

PostPosted: 07.08.2026 23:11    Post subject: Reply with quote

Problemet er ikke pengene. Vi har vel ganske greit med EK.

Problemet er gjeld til oppover ørene og et vedlikeholdsetterslep på 100 mill på Lerkendal.

Så litt for mye forpliktelser til at vi har "råd" til å bruke pengene.
Back to top
View user's profile Send private message
Tyholt
Proff


Joined: 17 Sep 2016
Posts: 306

PostPosted: 08.08.2026 12:54    Post subject: Reply with quote

Vi hadde 120 MNOK i cash ved inngangen til året, og MNOK 300 i gjeld.. I januar solgte vi Tangvik for MNOK 45, dermed ca 150 MNOK i cash. Antar mye er brukt til å nedkvittere gjeld.
Back to top
View user's profile Send private message
Messi
Veteran


Joined: 13 Jun 2011
Posts: 2556

PostPosted: 08.08.2026 13:28    Post subject: Reply with quote

ErdoganLomas wrote:
Dette var interresant lesing. Kræmer-Andressen i Tromsø forklarer at de kun sitter igjen med 35M i cash i sommer, etter salgene på 250M, pga at betalingene kommer fordelt over lengre periode. Dette forklarer vel hvorfor vi nå ikke har penger til overganger også kanskje, selv om vi har solgt for 350M.

https://www.tv2.no/sport/.../19099329/



Dette er helt vanlig i internasjonal fotball, at salget (og bonuser) blir betalt i deler, gjerne over like lang tid som kontrakten til spilleren har fått i den nye klubben. Det er mer kontant handel mellom norske klubber.
Back to top
View user's profile Send private message
josinho
Veteran


Joined: 05 Sep 2006
Posts: 9306

PostPosted: 08.08.2026 13:44    Post subject: Reply with quote

Helt riktig Messi. Selger man en spiller for 100 mill nkr kommer kanskje 30-40 mill nkr av totalbeløpet inn med en gang. Av totalbeløpet skal ofte noe gå til den forrige klubben pga en videresalgsavtale, så skal også noe gå til barne- og ungdomsklubbene til spilleren (solidaritetsmidler) og så skal agentselsksapet til spilleren også ha deler av salgssummen. Når alt er betalt innen tre-fire år har kanskje selgende klubb kun fått to tredjedeler av salgssummen på 100 mill nkr.
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 63249
Location: Trondhjem

PostPosted: 08.08.2026 16:15    Post subject: Reply with quote

Jeg tenkte faktisk på akkurat det der forleden, men rakk ikke å sjekke regnskapstallene før nå.

Ser i note 17 på s. 18 at vi faktisk bare hadde seks millioner til gode hos andre klubber ved nyttår. Må vel bety at vi fikk veldig mye utbetalt for Nypan, Broholm og Holm allerede i fjor? Eller blir slike fordringer ført på annet vis (nå)?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
machiavelli
Veteran


Joined: 16 Jul 2013
Posts: 3718

PostPosted: 08.08.2026 22:30    Post subject: Reply with quote

https://www.h-avis.no/fk-...62-2077677

Diarra signerte ny kontrakt i FKH!

SÃ¥ mye for spekulasjoner om saftig kontrakt andre steder.
Back to top
View user's profile Send private message
waterfalls
Veteran


Joined: 21 Oct 2013
Posts: 3040
Location: Stjørdal

PostPosted: 09.08.2026 01:09    Post subject: Reply with quote

Kan vel fortsatt ligge en avtale i den forlengelse om at han skal selges etter sesongen, dog ikke skriftlig.

Eneste forskjellen sådan er vel at FKH kan få en sum som er av litt betydning pluss litt mer videresalg, samt at Diarra sikkert har fått en liten lønnsøkning og en signeringsbonus som belønning for at han forlenger.

Blir like overrasket som Diarra spiller for FKH neste sesong til tross for denne forlengelsen. Jeg tror fortsatt han skal til et land og en klubb hvor han får en saftig kontrakt, men jeg synes det er bra at han signerer den forlengelsen slik at FKH kan få litt skikkelig penger og ikke bare småpenger/ingenting.
Back to top
View user's profile Send private message
Keenoir
Legende


Joined: 07 Jun 2005
Posts: 17510
Location: Stavanger

PostPosted: 09.08.2026 10:54    Post subject: Reply with quote

Å bli solgt heller enn hentet gratis er ofte en fordel for spilleren selv. En overgangssum betyr at klubben har gjort en reell investering, noe som gjerne gir mer tålmodighet og et større ønske om at du skal lykkes. Ved et gratiskjøp tar klubben liten risiko. Du blir ofte bare sett på som en mulighet, og terskelen for å sette deg til side er lav om du ikke leverer umiddelbart.

Samtidig kan det være klokt å se om Haugesund rykker opp. Å bli i trygge rammer der du vet du leverer, gir deg sjansen til å heve deg i Eliteserien og heller sikre et salg til en bedre klubb på litt sikt.
Back to top
View user's profile Send private message
RÃ¥nny
Legende


Joined: 12 Apr 2008
Posts: 14924
Location: Namsos

PostPosted: 09.08.2026 19:36    Post subject: Reply with quote

https://www.tv2.no/sport/...1786273375

– Vi evaluerer konstant og det hjelper ikke med skader. Jeg synes vi har en veldig sterk tropp, men vi er åpne for å finne spillere som kan styrke oss på lang sikt, sier sportslig leder Alfred Finnbogason.

Det er særlig to posisjoner trønderne ønsker å forsterke.

– Det er spiss og sekser-posisjon. Det er ikke noen hokuspokus-løsning der. Vi prøver å finne spillere som kan passe inn i vår spillestil, sier Freyr Alexandersson
_________________
" Det var et smart trekk av Rekdal å få oss i form "

- Torgeir Børven
Back to top
View user's profile Send private message
oppgitt
Junior


Joined: 02 Jun 2026
Posts: 26

PostPosted: 10.08.2026 12:09    Post subject: Reply with quote

Når det gjelder Sory Diarra så må vi jo også huske at dette er på mange måter gjennombruddsesongen hans, i en alder av 26 år gammel, i sin fjerde sesong for Haugesund, nå i OBOS-ligaen. At han signerer en ny kontrakt i stedet for å gå gratis er flott gjort av han og sannsynligvis mye det samme som da Nypan signerte ny kontrakt i RBK - spilleren vil at klubben skal sitte igjen med noe, og klubben skal heller ikke stå i veien for spilleren. Men frem til en seriøs aktør kommer på banen så er både spiller og klubb veldig fornøyde med hverandre.

RBK trenger i allefall en ny spiss, og nå blir det sannsynligvis ikke Sory Diarra (ikke at det var gode sjanser til å begynne med). Vi kan ikke spille hele høstsesongen med kun Chiakha, en skada og seig Dino og Duris som nødløsning. Når man planlegger for 2027 så er det sannsynligvis ingen av disse tre som starter på spiss, av ulike grunner.

Når det gjelder de yngre alternativene vi allerede har så virker Holte å være milevis unna å bli noen Eliteseriespiller med det første, Thorstensen og Soboczynski er enda yngre og enda mer uprøvde. Vanskelig å forutse hvem som slår gjennom og når, men sjansen for at noen av disse er i nærheten av startoppstillingen til RBK i 2027 er lav.

Blir spennende å se hva RBK faktisk gjør på spissplass dette vinduet. Hver eneste krone som brukes er én krone mindre å bruke når man eventuell skal forhandle med FCK om permanent overgang for Chiakha. Er vel bortimot null sjans for at RBK kan utløse opsjonen slik den står.
Back to top
View user's profile Send private message
waterfalls
Veteran


Joined: 21 Oct 2013
Posts: 3040
Location: Stjørdal

PostPosted: 10.08.2026 14:42    Post subject: Reply with quote

Man kan si at i år er Diarras skikkelige gjennombrudd, men han har prestert godkjent og vist lovende takter for et ganske svakt Haugesund-lag også i ES.

I fjor hadde han et målsnitt på 0,42 per 90 og en xG på 0,35 per 90. 1,73 skudd per 90. Han spilte 1509 minutter, 21 kamper hvorav 17 fra start.

I 2024 hadde han et målsnitt på 0,25 per 90 og en xG på 0,37 per 90. 2,25 skudd per 90. Han spilte 1803 minutter, 26 kamper hvorav 21 fra start.

I 2023 hadde han et målsnitt på 0,42 per 90 og en xG på 0,28 per 90. 1,89 skudd per 90. Han spilte 1710 minutter, 25 kamper hvorav 19 fra start.

Så det har vært tegn på at det finnes en spiss som kommer til avslutninger og har en målscorer i seg i sesongene hans i ES også.


I 2023 var FKH laget med lavest xG i løpet av sesongen, kun to lag som scoret færre mål og hadde færre store sjanser.

I 2024 var FKH på 13. plass når det kommer til xG, 15. plass på antall scoret mål og antall store sjanser.

I 2025 var FKH på siste plass når det kommer til xG, siste plass på antall scoret mål og sisteplass på antall store sjanser.

Det er ikke akkurat svake tall for et lag som har vært generelt veldig svakt offensivt spør du meg.
Back to top
View user's profile Send private message
RÃ¥nny
Legende


Joined: 12 Apr 2008
Posts: 14924
Location: Namsos

PostPosted: 10.08.2026 15:47    Post subject: Reply with quote

https://x.com/WFCGRONINGE...0792572152

Ifølge denne var Rosenborg interessert i Rio Hillen, men at han nå i stede ser ut til å velge Brann.

Midtstopper
_________________
" Det var et smart trekk av Rekdal å få oss i form "

- Torgeir Børven
Back to top
View user's profile Send private message
Lord Oakley
Veteran


Joined: 13 Aug 2016
Posts: 2322
Location: Østlandet

PostPosted: 10.08.2026 16:47    Post subject: Reply with quote

Tolker den motsatt; at RBK har vurdert han, men landa på nei.
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 63249
Location: Trondhjem

PostPosted: 10.08.2026 17:01    Post subject: Reply with quote

Google-oversetteren wrote:
Rosenborg was previously in talks with Hillen, but chose a better candidate.

So now Brann
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
digre
Proff


Joined: 24 Oct 2012
Posts: 344

PostPosted: 10.08.2026 17:35    Post subject: Reply with quote

Ettersom at vi flyttet til Egersund i år, har jeg sett alt av EIKs kamper. Der er det en spiller som har imponert meg voldsomt - mer enn både Kapskarmo og Lønning som begge er solgt den siste uka.

Scott Vatne har vært blant de mest dominerende i de fleste kampene i år, har målpoeng og motor til å løpe kampen gjennom. Jeg er usikker på om han vil trives med å være en liten fisk i en stor dam framfor å være fast på laget dog. Likevel kunne han ha vært en å sjekke ut.
Back to top
View user's profile Send private message
josinho
Veteran


Joined: 05 Sep 2006
Posts: 9306

PostPosted: 10.08.2026 20:43    Post subject: Reply with quote

Det er nettopp slike potensielle case som Scott Vatne RBK må bli bedre på å finn, og ikke minst oppdage før våre konkurrenter.
Back to top
View user's profile Send private message
Duncan
Proff


Joined: 16 Aug 2016
Posts: 437

PostPosted: 10.08.2026 22:29    Post subject: Reply with quote

Nitrist at vi ikke jakter ny høyrekant! Duris er ikke i nærheten..
Om vi hadde hatt samme trussel på høyresiden som venstresiden ville vi vært mye mer uforutsigbare. Broholm er aldri blitt erstattet!
Back to top
View user's profile Send private message
machiavelli
Veteran


Joined: 16 Jul 2013
Posts: 3718

PostPosted: 10.08.2026 22:33    Post subject: Reply with quote

Hvorfor skal vi jakte ny høyrekant? Vi har Duris, vi har både Sahsah og JRS som backup. Vi er godt dekt på kantene.

Og Sahsah kommer til å ta steget når han kommer i form og blir en E. Ceide på høyre. Der Duris og JRS blir rotasjon/backupspillere.

Vi trenger spiss, og vi trenger en sekser. Ikke å fylle på enda mer på den posisjonen som kanskje har aller best dekning i hele stallen.
Back to top
View user's profile Send private message
Pokie
Veteran


Joined: 05 Aug 2011
Posts: 1735
Location: Trondheim

PostPosted: 10.08.2026 22:40    Post subject: Reply with quote

Jeg synes vi godt kunne fått oss en ny høyrekant. Ingen av kantene våre er venstrebent, det betyr at vi i prinsippet ikke kan variere i den posisjonen. Hadde vi hatt en høyrekant med et godt venstreben hadde vi for det første kunne variert litt mer i hvordan vi spiller, vi kunne i prinsippet stilt 3 ulike konstellasjoner på hvilken dominant fot kantspillerne våre har. I tillegg ville vi langt oftere fått se Jonas Svensson og Witry der de er best, på klassisk overlapp og hyppige løp om og om igjen.

Dette har vi savnet så lenge. Gir jo ingen mening at vi kjøpte Duris når vi hadde 3 høyrebente kanter fra før.
_________________
"I spent a lot of money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered."

- George Best
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
machiavelli
Veteran


Joined: 16 Jul 2013
Posts: 3718

PostPosted: 10.08.2026 22:55    Post subject: Reply with quote

Altså. Ja, det kunne sikkert vært fint det. Broholm på høyre som skjærer inn gav en helt annen dimensjon på kanten.

Men jeg ser virkelig ikke hvordan det er noe å stresse over eller som burde prioriteres nå. Når vi eier 0,5 av en seniorspiss. Som atpåtil aldri kommer til å ha fysikken til å jobbe slik Freyr vil. Så vi trenger fort to nye spisser i løpet av et års tid.

Sahsah er jeg 100% overbevist kommer til å blomstre når han kommer i form.

Vet ikke heller hvor mye det florerer av gode venstrebeinte høyrekanter. Vi hentet Duris fordi han er en landslagsspiller i en posisjon vi kunne hadde en junior (JRS) og vi alle forventet vel mer av han.

Så tenker jeg det er tidlig å avskilte han fordi laget har akkurat begynt å spille faktisk fotball.
Back to top
View user's profile Send private message
Pokie
Veteran


Joined: 05 Aug 2011
Posts: 1735
Location: Trondheim

PostPosted: 10.08.2026 23:23    Post subject: Reply with quote

Oliver Holden er forøvrig en mann vi bør ha på blokka, sammen med Tørset Johnsen.

Johnsen har 13 mål i år, allerede flere enn i fjor. Vært stabil og god i et år nå. Teknisk flair og flyter på matta når han spiller fotball. Minner en del om Erlien egentlig.

Holden har nå 13 målpoeng i serien. Minner mer om Alte. Ikke fullt så gæren og kanskje ikke like god duellspiller, men teknisk veldig bra, godt driv og nå også lagt på målpoeng. Han er 21 år og vil helt sikkert bli en veldig god eliteseriespiller ila de neste årene.
_________________
"I spent a lot of money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered."

- George Best
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Next
Page 31 of 32

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.
ANNONSE
SITATET
© 1999-2026 RBKweb