English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2026
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Maciej Soboczynski
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 63249
Location: Trondhjem

PostPosted: 24.07.2026 23:24    Post subject: Maciej Soboczynski Reply with quote

- Det var besluttet før denne kampen at han skal trene med oss til jul, påpeker Alexandersson.

- Jeg ser en hardtarbeidende gutt, som har en god fysikk. Han er klar til å spille eliteserie, fordi han har en nese for mål. Han er ydmyk og deilig å jobbe sammen med i hverdagen. Han har en intensitet i seg, som du trenger hvis du skal spille i Rosenborg.

Les mer: - Han har intensitet i seg

Personlig liker jeg at vi igjen opererer med faste hospitanter og at ikke alt skal være nærmest på ukesbasis dersom man ikke er tatt opp i A-stallen.

Rotsekk pratet med hovedpersonen for par uker siden.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
machiavelli
Veteran


Joined: 16 Jul 2013
Posts: 3718

PostPosted: 24.07.2026 23:44    Post subject: Reply with quote

Virker egentlig som en skikkelig spennende spiller.

Dette er det eneste jeg fant på han og får ikke lest artikkelen men:

https://www.banett.no/nyh...nn-en-jobb

Virker som han er en veldig seriøs idrettsutøver.
Back to top
View user's profile Send private message
Aristoteles
Veteran


Joined: 25 Nov 2006
Posts: 3617

PostPosted: 25.07.2026 02:06    Post subject: Reply with quote

Vet ingenting om han, men om han er tiltenkt som erstatter for Dino så er vi virkelig ute å kjøre.
Back to top
View user's profile Send private message
machiavelli
Veteran


Joined: 16 Jul 2013
Posts: 3718

PostPosted: 25.07.2026 12:21    Post subject: Reply with quote

Eh. Han er hospitant ut året og en spennende junior vi tester ut. Han er selvfølgelig ikke erstatter til Dino. Hvis han er god nok kommer han til å bli tredjevalg bak erstatteren til Dino og Chiaka.
Back to top
View user's profile Send private message
Noah FC
Rutinert


Joined: 27 Aug 2012
Posts: 542
Location: Namsos

PostPosted: 25.07.2026 12:51    Post subject: Reply with quote

Aristoteles wrote:
Vet ingenting om han, men om han er tiltenkt som erstatter for Dino så er vi virkelig ute å kjøre.

Siden du ikke vet noe om han har du vell lite grunnlag for å uttale deg om han er en god erstatter for dino???

Men til info er han en fysisk og teknisk god spiller med god fart! Bare der er 3 faktorer som taler for at han kan fases inn i enkelt kamper utover sesongen. Og han viil være tiltenkt en 3 plass på spiss plass enn så lenge. men dette er en jeg har tro på i allefall.. Sett endel 2lags kamper, og der spiller han endel høyreving, og utviser stor fart og dribleferdigheter samt at han har scoret endel mål både fra ving og spiss plass. Tommel'n opp!
_________________
Ja. D va d da. Sei d.
Back to top
View user's profile Send private message
machiavelli
Veteran


Joined: 16 Jul 2013
Posts: 3718

PostPosted: 25.07.2026 12:53    Post subject: Reply with quote

Kul info! Han fikk jo mye skryt både i Nidaros og av Freyr. Så det lover jo godt.

Ingenting hadde vært bedre om vi plutselig fikk opp et stjerneskudd fra juniorene.
Back to top
View user's profile Send private message
Aristoteles
Veteran


Joined: 25 Nov 2006
Posts: 3617

PostPosted: 25.07.2026 13:01    Post subject: Reply with quote

Jau. Håper han er grisegod og den neste Håland. Bare fryktelig lei av at klubben virker å tro at det er bare å hive inn juniorer på førstelaget og hevde seg i toppen.
Back to top
View user's profile Send private message
moomoo
Veteran


Joined: 18 Feb 2008
Posts: 7168

PostPosted: 25.07.2026 13:10    Post subject: Reply with quote

Jeg skrev vell litt om ham da han kom til klubben og det er riktig det at han er dønn seriøs og en veldig spennende spiller.

Tror ikke vi skal forvente at han tar en "Haaland" siste del av sesongen nå, men kan få verdifull erfaring og gi oss cover og rotasjonsmuligheter vi i perioder sliter med grunnet skader.

Vi kommer helt sikkert til å høre mere om denne karen Wink
_________________
Neeskens wrote:
Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt
Emilie wrote:
Neeskens, trenger du å låne en tampong?


Last edited by moomoo on 05.08.2026 21:27; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
machiavelli
Veteran


Joined: 16 Jul 2013
Posts: 3718

PostPosted: 05.08.2026 20:26    Post subject: Reply with quote

Vel moomoo. Der fikk du skadescenarioet ditt.

Får vi se om Chiakha skadet er hans store sjanse til å vise seg frem da?

Halve Eliteserien jakter vel spisser og markedet er helt krise, så kanskje vi må sjanse på talenter.
Back to top
View user's profile Send private message
siggen1
Rutinert


Joined: 26 Mar 2022
Posts: 630

PostPosted: 05.08.2026 21:09    Post subject: Reply with quote

Kjenn din besøkelsestid Guuut
Back to top
View user's profile Send private message
moomoo
Veteran


Joined: 18 Feb 2008
Posts: 7168

PostPosted: 05.08.2026 21:28    Post subject: Reply with quote

machiavelli wrote:
Vel moomoo. Der fikk du skadescenarioet ditt.


Huff ja :/
Men vi vet jo fint lite om Amir's skade foreløpig så kan jo hende det er snakk om 2-3 kamper, og da får han sikkert noen innhopp iallefall.

HÅPER magefølelsen er mere riktig denne gangen enn da Sellin skulle få sitt gjennombrudd.
_________________
Neeskens wrote:
Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt
Emilie wrote:
Neeskens, trenger du å låne en tampong?
Back to top
View user's profile Send private message
ODN
Veteran


Joined: 26 Jun 2020
Posts: 1053

PostPosted: 06.08.2026 08:32    Post subject: Reply with quote

Frem til vi enten har handlet en ny spiss, eller Chiakha er tilbake fra skade, så tar jeg heller Maciej på topp, fremfor noe halvveis à la vikariering fra en eller annen kant. Er du inn i troppen som tredjespiss, så er du det. Nå har det gått helt til helvete på spissplass, og da får det bare være sånn til situasjonen er løst. Antar at han er her for en grunn, så da får han bare benytte de anledningene han får.
Back to top
View user's profile Send private message
Lord Oakley
Veteran


Joined: 13 Aug 2016
Posts: 2322
Location: Østlandet

PostPosted: 06.08.2026 08:42    Post subject: Reply with quote

Blir Duris. Men Duris er muligens bedre som spiss en ving - i alle fall om vi klarer å spille han gjennom på løp, fremfor å bruke han som oppspillspunkt.
Back to top
View user's profile Send private message
oppgitt
Junior


Joined: 02 Jun 2026
Posts: 26

PostPosted: 06.08.2026 11:23    Post subject: Reply with quote

Blir jo åpenbart den slovakiske landslagsspilleren på topp, ikke den uprøvde 19-åringen som er OK+ i 3. div. Maciej er i A-lagstroppen fordi laget er tynt på topp frem noen andre kommer inn, ikke fordi han faktisk er den tredje beste spissen i RBK.
Back to top
View user's profile Send private message
ODN
Veteran


Joined: 26 Jun 2020
Posts: 1053

PostPosted: 06.08.2026 12:06    Post subject: Reply with quote

Det blir nok aller mest sannsynlig en vikariat her ja, men skulle gjerne heller sett Maciej. Å bruke ordet «uprøvd» om en 19-åring blir jo en selvfølge. Kan garantere at han heller ikke har pensjonssparing.

Han er her fordi at vi har to rene spisser, og begge er skadet. Da har langt mer kvalifiserte folk enn deg og meg, besluttet at han er med i troppen. Blir for dumt å kritisere unge spillere for å ha en arena på andrelaget vårt. Aldri sett han spille, men tar heller det som faktisk (burde være) en ung og lovende spiss fra akademiet vårt til vi har en løsning på plass, enn å vikariere med folk som ikke spiller den bestemte posisjonen, og som i utgangspunktet heller ikke har levert varene på sin egen posisjon.

Enten så har vi et par dårlige årganger på topp, eller så kan det bli en god spiller av han. Som 19-åring er han mer enn klar nok til å bryne seg på den testen. Det som i alle fall er sikkert, er at ingen lykkes uten å faktisk få prøve seg. Det er altså ankepunktet i at vi heller burde kjøre på med Maciej, fremfor en vikar som heller ikke har levert i opprinnelig posisjon. Optimalt er det selvsagt langt, langt ifra.
Back to top
View user's profile Send private message
rail
Rutinert


Joined: 23 Dec 2018
Posts: 679
Location: Rosenborg

PostPosted: 06.08.2026 14:19    Post subject: Reply with quote

Dette blir for dumt. Det er jo ikke slik at "hvilken som helst spiss" er bedre enn resten av våre offensive alternativer på topp. Dersom målet er å ta poeng, riktignok.

Enig med Oakley i at Duris mest trolig er bedre som spiss enn kant. Mangler fart, god på avslutninger. Men vi må finne han, selvsagt.
Back to top
View user's profile Send private message
machiavelli
Veteran


Joined: 16 Jul 2013
Posts: 3718

PostPosted: 06.08.2026 14:45    Post subject: Reply with quote

Tenker at målet bør være å bygge relasjoner og et lag for fremtiden. Og da er det bedre å la Duris og Bomholt fortsette på kanten sin så det kanskje endelig løsner der. Fremfor å la Duris vikariere på spissplass.

Så er spørsmålet om vunnet poeng nå, er verdt tapte poeng i fremtiden fordi man ikke dyrker rollene godt nok.

Så kommer man ikke unna heller det at det blir tynt i rekkene når vi flytter rundt på folk og ikke har god nok dekning.

Duris er nok bedre, men oppsiden av å la Duris fortsette på kant og gi en talentfull junior en råsjans til å vise seg fram er utrolig stor.
Back to top
View user's profile Send private message
siggen1
Rutinert


Joined: 26 Mar 2022
Posts: 630

PostPosted: 06.08.2026 15:16    Post subject: Reply with quote

rail wrote:
Enig med Oakley i at Duris mest trolig er bedre som spiss enn kant. Mangler fart, god på avslutninger. Men vi må finne han, selvsagt.


Om Duris ikke fungerer på kant så fungerer han iallefall ikke som spiss. Det er bedre å la 19-åringen få prøve seg.
Jeg har iallefall Helmersen og Botheim friskt i minne som symbolet på Rosenborgs fall.
Back to top
View user's profile Send private message
waterfalls
Veteran


Joined: 21 Oct 2013
Posts: 3040
Location: Stjørdal

PostPosted: 07.08.2026 00:31    Post subject: Reply with quote

Helmersen ønsket jo klubben å satse på? Først forlenget de kontrakten hans til tross for skade, så sendte de ham på utlån for at han skulle utvikle seg å få fast spilletid. Dessverre ble han skadet på nytt, og både han og klubben fant vel ut at det beste var at han fikk restarte karrieren et annet sted og i et nytt miljø hvor han fikk mer tid og ro? Det var vel først våren 2024 hos Egersund det virkelig løsnet for ham også, etter å ha ikke levert noe ekstraordinært for Raufoss eller Hødd om jeg husker riktig. Tallene er godkjent, men ikke særlig mer enn det før den våren i Egersund.

En spiller som var et stort talent, men når tredje alvorlige kneskade skjer så er det kanskje forståelig at klubben ikke tar sjansen på å forlenge? Hadde heller aldri fått den nødvendige spilletiden i Rosenborg, så da måtte han blitt lånt ut. Jeg tror slik ting ble at Helmersen måtte bort fra klubben for å få den utviklingen han fikk uten at jeg ser noen grunn til å klandre klubben av den grunn i akkurat tilfellet med Helmersen.

Botheim derimot er litt annerledes. Samtidig kom han fra et veldig mislykket lån i Stabæk den høsten 2020, men han var vel en del av gjengen som var i den såkalte fryseboksen til først Horneland og deretter Hareide av en eller annen grunn og dermed hadde aldri en reell fremtid på Lerkendal på det tidspunktet.

Ikke at han hadde levert superimponerende, men det var ikke vanskelig å se at det bodde en god spiss i ham heller som nok hadde fortjent flere sjanser.
Back to top
View user's profile Send private message
Macha
Veteran


Joined: 06 Nov 2008
Posts: 6052

PostPosted: 07.08.2026 09:01    Post subject: Reply with quote

Rimelig spesielt å kritisere klubben for behandlingen av Helmersen og Botheim. Botheim fikk greit med sjanser. Helmersen tok jo klubben lenge vare på på tross av to alvorlige skader. Når den tredje kom var det liksom greit å si nok er nok.
Back to top
View user's profile Send private message
josinho
Veteran


Joined: 05 Sep 2006
Posts: 9306

PostPosted: 07.08.2026 09:08    Post subject: Reply with quote

Helt enig! Dessuten var RBK på en helt annen plass da, med bedre spillerstall, bedre resultater, bedre økonomi osv. Btw: har tro på at Soboczynski kan bli noe som kan bidra på banen allerede noe i siste halvdelen av sesongen. Seriøs og real gutt med en rekke gode ferdigheter. Kanskje kommer han inn som innbytter allerede i helga hvis Chiakha ikke spiller. Duris blir vel spiss da.
Back to top
View user's profile Send private message
moomoo
Veteran


Joined: 18 Feb 2008
Posts: 7168

PostPosted: 07.08.2026 09:10    Post subject: Reply with quote

Helmersen var jo etter alle solemerker fotballinvalid og har i så måte skrevet om historien og vist en enorm vilje. Finnes det noen i heletatt som ikke har korsbånd og spiller fotball på toppnivå?

Botheim er en egen Saga, man trenger ikke starte den diskusjonen igjen, men det var KK som gjorde Botheim til den spissen han ble. Han fikk spille mye fotball i et system der spissrollen var definert slike den var hos oss tidligere, hadde det samme skjedd her? hmm?

Men både Super Mac og DD kan spille spiss/Kant så det går jo an at de bytter litt på også om de spiler samtidig.
_________________
Neeskens wrote:
Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt
Emilie wrote:
Neeskens, trenger du å låne en tampong?
Back to top
View user's profile Send private message
Predicted
Veteran


Joined: 20 Aug 2015
Posts: 1155

PostPosted: 07.08.2026 09:13    Post subject: Reply with quote

Macha wrote:
Rimelig spesielt å kritisere klubben for behandlingen av Helmersen og Botheim. Botheim fikk greit med sjanser. Helmersen tok jo klubben lenge vare på på tross av to alvorlige skader. Når den tredje kom var det liksom greit å si nok er nok.


Botheim fikk ikke greit med sjanser, husker fortsatt hvordan han satte hat trick en kamp for så å ikke få noe spilletid etterpå. Total fryseboks til fordel for iskald Søder.

Ble etter fire sesonger uten spilletid sent som vrakgods til stabæk, som brukte han som kant mener jeg å huske?

Helmersen ble tatt bra vare på.
Back to top
View user's profile Send private message
PauloSilas
Veteran


Joined: 31 Aug 2007
Posts: 2490

PostPosted: 07.08.2026 12:34    Post subject: Reply with quote

Botheim fikk asbolutt mange nok sjanser. Han bidro veldig lite når han fikk spille og et hattrick med tap-ins endrer ikke dette.
_________________
Peter Storey wrote:
Det var inte bra för hans trovärdighet att bjuda 5 miljoner för en hästliknande spelare
Back to top
View user's profile Send private message
waterfalls
Veteran


Joined: 21 Oct 2013
Posts: 3040
Location: Stjørdal

PostPosted: 07.08.2026 13:32    Post subject: Reply with quote

Botheim i Rosenborg før utlånet til Stabæk:

2020: 3 kamper for Rosenborg i ES. I følge fotball.no fikk han tre innhopp på hhv. 15 minutter, 2 minutter og 1 minutt. Det var i runde 1, runde 2 og runde 3.
2019: 7 kamper for Rosenborg i ES. 260 minutter. 4 starter. 3 mål (hattrick mot TIL). Snitt spilletid per kamp: ca 37 minutter.

2018: 6 kamper for Rosenborg i ES. 137 minutter. 1 start. 1 mål.

2017: 3 kamper for Rosenborg i ES. 64 minutter. 0 starter. 0 mål.

Kilde for 2017-19: Fotmob.

At han fikk greit med sjanser er jo å ta i, det var ikke mye spilletid akkurat når man selv etter å ha startet over halvparten av kampene man fikk spilletid i en sesong snitter på under en omgang spilletid så har man ikke fått mye spilletid ellers.

Så spilte han vel litt i noen cupkamper osv. men jeg synes greit med sjanser er å ta i.

Ã… kritisere klubben for Helmersen er jeg enig i at blir feil.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.
ANNONSE
SITATET
© 1999-2026 RBKweb