English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Norge - Moldova

 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Fotball generelt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 61946
Location: Trondhjem

PostPosted: 04.09.2025 21:00    Post subject: Norge - Moldova Reply with quote

Tirsdag 9. september klokka 20.45 @ TV2.

Veldig greit at Norge fikk flytta kampen pga. valgdag og dermed fikk enda mer hvile.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
h b
Veteran


Joined: 13 Nov 2007
Posts: 2224
Location: Lørenskog

PostPosted: 09.09.2025 07:57    Post subject: Reply with quote

Viktig å kjøre på mot moldova nå, og score mange mål. Vi tåler vel tap i italia om vi vinner de andre kampene, og gjerne stort. Sånn sett er kampen i dag veldig viktig. 2-sifra Cool
_________________
http://www.youtube.com/wa...r_embedded
Back to top
View user's profile Send private message
tigerbart
Veteran


Joined: 27 Mar 2019
Posts: 1733
Location: Oslo

PostPosted: 09.09.2025 20:23    Post subject: Reply with quote

Jupp. Her er det bare å kjøre på for full guffe. Vi har spydspisser som aldri før, så her må hele laget bare dure på for å sette dem i skåringsposisjon.

Blitzkrieg!!!
Back to top
View user's profile Send private message
STJD1
Junior


Joined: 16 Jul 2013
Posts: 82

PostPosted: 09.09.2025 20:27    Post subject: Reply with quote

Er dette bananskallet vårt denne gangen? 1-1?
Nei det skal da ikke være mulig med Haaland, Nusa, Sørloth og Ødegaard fra start. Satser festfotball og 5-0!! Eller…?
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 61946
Location: Trondhjem

PostPosted: 09.09.2025 20:38    Post subject: Reply with quote

Gjennom fotballhistorien har bare 83 menn gjort over 50 mål for sine landslag. Haaland kommer til å bli en del av dette eksklusive selskapet, og han kan gjøre noe fotballen ikke har sett på over 50 år: Både score minst 50 mål - og ha over ett mål i snitt pr. kamp.

Bare fire av de 83 på listen har greid det. Den første før 1. verdenskrig, den andre for rundt hundre år siden og den tredje på 1940- og 50-tallet.

Les mer: Dette kan ende med en vill jakt på mål

Heia Norge!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Vegard2711
Legende


Joined: 25 May 2011
Posts: 12002

PostPosted: 09.09.2025 21:34    Post subject: Reply with quote

Bare å peise på videre nå. Tosifra hadde vært kult.

Hattrick på Haaland som dermed betyr at han for første gang for Norge ligger over målet i snitt. 46 mål på 45 kamper. Han har stort sett ligget 1 mål bak kamper og noen ganger like mange men nå er han foran for første gang.
Back to top
View user's profile Send private message
Vegard2711
Legende


Joined: 25 May 2011
Posts: 12002

PostPosted: 09.09.2025 22:36    Post subject: Reply with quote

Tangering av største kvalik seier noensinne. Bare synd Østigård var på bærtur eller så hadde man overgått San Marino kampen. Men dette resultatet er jo mye sterkere enn et 90 talls San Marino.

Bør ha Italia på målforskjell nå. Så nå kommer alt ned til å først og fremst slå Israel hjemme i oktober. Estland hjemme i november bør være grei skuring. Men det er jo klart. Spillerne kommer til å føle et enormt press inn mot Estland kampen om man slår Israel. Det å vite at det er matchball mtp VM.

Men først må man slå Israel. De har vist at de også kan score en del mål så det kan fort bli en tøff kamp.
Back to top
View user's profile Send private message
avtrekkeren
Proff


Joined: 13 Sep 2014
Posts: 312
Location: Norway

PostPosted: 10.09.2025 00:16    Post subject: Reply with quote

11-1 er vel bedre enn 10-0, så det er vel sånnsett den største kvalikseieren, dog tangering av målforskjell.
Back to top
View user's profile Send private message
Aristoteles
Veteran


Joined: 25 Nov 2006
Posts: 3265

PostPosted: 10.09.2025 05:13    Post subject: Reply with quote

Basert på årevis med erfaring klarer jeg ikke å tro annet enn at vi kommer til å rote dette bort mot Estland eller Israel.
Back to top
View user's profile Send private message
Macha
Veteran


Joined: 06 Nov 2008
Posts: 5966

PostPosted: 10.09.2025 07:45    Post subject: Reply with quote

Forventer et poengtap mot Israel, så skal norske medier på sedvanlig vis gå fra «VI ER KLARE FOR VM» til «KATASTROFE» etter en kamp. Vet ikke om noen er bedre på å hype enn norske journalister.
Back to top
View user's profile Send private message
EvilDane
Junior


Joined: 31 Aug 2008
Posts: 71

PostPosted: 11.09.2025 20:04    Post subject: Reply with quote

Hvorfor er I så pessimistiske? Jeg ville som dansker give min venstre testikel for den norske offensiv. Så kan I give jeres højre for den danske defensiv😏 (Tænk et lag Skandinavien kunne stille med, og vi behøver ikke engang at tage en pisgul spiller med i startopstillingen).

Jeg er faktiske 110% sikker på, at Norge slår Israel relativt nemt, og at I vil stå med maksimumpoint inden Italien. Og med tanke på de azurblås tilstand, så synes jeg faktisk også, at Norge har gode chancer i den kamp.

Jeg tør i hvert fald godt spille 500 Dkr - altså 10.000 Nkr - på Norge til VM.
Back to top
View user's profile Send private message
tigerbart
Veteran


Joined: 27 Mar 2019
Posts: 1733
Location: Oslo

PostPosted: 11.09.2025 20:12    Post subject: Reply with quote

Aristoteles wrote:
Basert på årevis med erfaring klarer jeg ikke å tro annet enn at vi kommer til å rote dette bort mot Estland eller Israel.


Vi er naturligvis miljøskadd etter 25 år med flauser og surr, men jeg synes at dette laget har vokst de siste årene, og at vi endelig har litt bedre kontroll bakover. Selvfølgelig kan vi rote det til og slippe inn mot Israel, men med tanke på hvor samspilte vi er offensivt, tror jeg samtidig at vi uansett kommer til å skåre minst ett mer enn Israel.

Når det er sagt så håper jeg Solbakken og gjengen ikke bruker tid og mentale krefter på alle dem som allerede har sendt oss til VM og til og med mener at vi kan vinne(!) VM. Mitt inntrykk er at både Solbakken og spillerne klarer å tenke på "neste kamp" og ikke mer enn det. Det lover godt, og gir meg større tro på VM.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Fotball generelt All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb