English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
FK Bodø/Glimt
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 116, 117, 118  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Fotball generelt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pokie
Veteran


Joined: 05 Aug 2011
Posts: 1693
Location: Trondheim

PostPosted: 03.01.2022 12:30    Post subject: Reply with quote

Gaute Vetti er en moderne midtbanespiller med god kroppsstilling, effektiv teknikk og bra pasningsspill. GÃ¥r under radaren, er ung og har mange bra ferdigheter. Men blir fort 10 mill for han.

Espejord har mye spennende ved seg, og kan bli enorm i Glimt.

Håkon Evjen er åpenbar forsterkning, selv for Glimt.

Taylor har også veldig mye uforløst over seg. Skulle ikke forundre meg om han ble skikkelig farlig i Glimt.

Tobias Børkeeiet blir mye av det samme som man får i Vetti.

Vet også at Glimt har snust på Bolkan Nordli, som allerede er en en poengplukker av rang.

Glimt vet hva de driver med, og greier stadig å identifisere spillere som ikke har fått ut maks, men som kan bli veldig gode i nettopp Glimt. Særlig Espejord høres ut som en type som vil passe perfekt inn i et mye bedre lag.
_________________
"I spent a lot of money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered."

- George Best
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Kamerat Ola
Veteran


Joined: 13 Jan 2014
Posts: 7060
Location: South-west coast exile

PostPosted: 03.01.2022 13:10    Post subject: Reply with quote

Glimt er rett og slett mye bedre enn andre klubber på overgangsmarkedet, og de holder seg tro til egen strategi på tross av voldsom suksess. Rett og slett imponerende det de driver med. Å hente en type som Wembangomo tror jeg blir veldig bra for alle parter. De er så klart også ekstremt dyktige til å skvise alt ut av spillerne sine.
Back to top
View user's profile Send private message
Socrates
Veteran


Joined: 09 Jul 2005
Posts: 1158

PostPosted: 03.01.2022 13:17    Post subject: Reply with quote

En ting som er verdt å merke seg er at klubber - særlig norske - kommer til å kreve langt større summer i overgangsforhandlinger med Glimt i tiden fremover, på lik linje med at Rosenborg måtte (og fremdeles må) betale overpris i møte med norske klubber. Der Glimt kunne gjøre kupp av spennende spillere til en god pris, samtidig som at de manøvrerte litt under radaren - den tiden er over.
Back to top
View user's profile Send private message
Henri
Legende


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 18967

PostPosted: 03.01.2022 17:37    Post subject: Reply with quote

Espejord har jeg veldig sansen for, men sliter jo veldig med skader. Samme med Vetti, så det er jo litt risky signeringer.
Back to top
View user's profile Send private message
27Sapara
Proff


Joined: 06 Nov 2017
Posts: 443

PostPosted: 03.01.2022 17:53    Post subject: Reply with quote

Kamerat Ola wrote:
Glimt er rett og slett mye bedre enn andre klubber på overgangsmarkedet, og de holder seg tro til egen strategi på tross av voldsom suksess. Rett og slett imponerende det de driver med. Å hente en type som Wembangomo tror jeg blir veldig bra for alle parter. De er så klart også ekstremt dyktige til å skvise alt ut av spillerne sine.
De treffer vel ikke med alt de heller. Det var vel en svenske og brasilaner som ble hentet i fjor. Begge er nå borte etter å ha knapt nok spilt for klubben.
Back to top
View user's profile Send private message
27Sapara
Proff


Joined: 06 Nov 2017
Posts: 443

PostPosted: 03.01.2022 17:56    Post subject: Reply with quote

Henning wrote:
Espejord har jeg veldig sansen for, men sliter jo veldig med skader. Samme med Vetti, så det er jo litt risky signeringer.
Espefjord har en fysisk helse som får Pål Andre Helland til å virke som Supemann.
Back to top
View user's profile Send private message
vegran
Veteran


Joined: 26 May 2011
Posts: 5438

PostPosted: 05.01.2022 16:28    Post subject: Reply with quote

https://www.tv2.no/live/f...1207350095

Melkersen er klar for Hibernians
Back to top
View user's profile Send private message
Vegard2711
Legende


Joined: 25 May 2011
Posts: 11872

PostPosted: 05.01.2022 16:37    Post subject: Reply with quote

Merkelig å kaste seg på det der. Skulle vel tro det var plass til å bli satset på i Glimt etter sesongen han hadde. Hadde han hatt en slik sesong i Eliteserien så hadde jo flere klubber vært inne i bilde.
Back to top
View user's profile Send private message
Keenoir
Legende


Joined: 07 Jun 2005
Posts: 17424
Location: Stavanger

PostPosted: 05.01.2022 19:04    Post subject: Reply with quote

Det øker sjansene våre på litt sikt å få han til Rosenborg som slik situasjonen er nå hadde vært veldig vanskelig direkte fra Bodø Glimt.
Back to top
View user's profile Send private message
Jonas
Veteran


Joined: 30 Jul 2005
Posts: 6578
Location: Oslo

PostPosted: 05.01.2022 20:44    Post subject: Reply with quote

Svært merkelig karrierevalg å dra til Hibernian som up and coming 19-åring, må jeg si.
_________________
No al calcio moderno
Back to top
View user's profile Send private message
zaphod81
Forumsjef


Joined: 23 Jan 2008
Posts: 11618
Location: Rett ved regnbuens ende

PostPosted: 05.01.2022 21:18    Post subject: Reply with quote

Tyder maks på at Glimt enten satser på Boniface eller kanskje mer sannsynlig flesker ut for en 'stjernespiss'
_________________
Sitat slutt.
Back to top
View user's profile Send private message
krysstvælla
Rutinert


Joined: 06 Mar 2013
Posts: 515

PostPosted: 07.01.2022 13:10    Post subject: Reply with quote

TV2-reporter Arilas Ould-Saada på Twitter:

Quote:
🚨 Fredrik Sjøvold (18 ) er pÃ¥ plass i Bodø for Ã¥ signere for Bodø/Glimt, ifølge TV 2s opplysninger. Den ettertraktede midtbanespilleren har vært ønsket av Rosenborg, KBK og Ranheim, men Glimt har vunnet kampen om talentet. Han blir en del av A-stallen til Kjetil Knutsen.


https://twitter.com/arila...57219?s=21
Back to top
View user's profile Send private message
Pappelg
Veteran


Joined: 10 Jul 2018
Posts: 1864

PostPosted: 07.01.2022 21:02    Post subject: Reply with quote

https://twitter.com/crash...7415461890
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 61105
Location: Trondhjem

PostPosted: 07.01.2022 21:16    Post subject: Reply with quote

Tvilsom kilde, som skriver "Solbakker"?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Number10
Veteran


Joined: 16 Sep 2012
Posts: 1720

PostPosted: 07.01.2022 21:25    Post subject: Reply with quote

Pappelg wrote:
https://twitter.com/crash...7415461890



Rabla helt for Glimt. 110 millioner for Solbakken? Tilbudt 60 mill.
RBK får tilbud om 7.5 mill for Vecchia. Her er det noe ruskende galt!!!
_________________
«Koteng: Jo dårligere og dårligere det gikk, jo tryggere var vi på at Horneland var rett mann.»
Back to top
View user's profile Send private message
Sulliken
Junior


Joined: 07 Jan 2022
Posts: 40
Location: Kløfta

PostPosted: 07.01.2022 22:00    Post subject: Reply with quote

Hei.
Jeg er ny her på forumet, men har 18 år på ræva på glimtforum.net, så helt idiot i forumbruk er jeg ikke Smile

Jeg har bare noen tanker rundt det der med Solbakken.
Hvis kravet fra Glimt reelt er på 11 millioner Pund, så er det et sånn "Ikke F** om vi selger. Go way!!"-krav. Hadde ikke Glimt allerede mistet Botheim, Bjørkan og Berg med usikkerhet rundt Lode og Pellegrino, så hadde Glimt solgt Solbakken for mye, mye mindre.

Glimt har forøvrig tjent alt fra 110-150 mill NOK (kommer an på hvilke priser man skal tro på) på Berg og Bottigåll. Samt 6.474.971,00 € på Europa i rene premiepenger så langt. ( https://www.football-coef...odo-glimt/ ) Mediepenger kommer i tillegg. Så vi snakker over 200 millioner NOK tjent i 2021-sesongen hvis man tar med premiepenger fra Eliteserien. Med andre ord: Glimt er LANGT i fra en situasjon der de må selge Solbakken.

Når det er sagt, så er disse summene rundt Solbakken løse twitter-rykter. Jeg tror ikke på det. Twitter melder jo også at han er klar for Leverkusen OG at han er på tur å signere for Galatasaray... Så... Vel..

Anyway: Jeg tror ikke Solbakken blir solgt for mindre enn 40-50. Man kan si det er galskap å ikke selge. Men nå skal Glimt opp mot Celtic, Kanskje Glimt har en sjanse (tror ikke helt det). Men så kommer en ny sesong med CL-kvalifisering og hvor Glimt ønsker å prestere i toppen av tabellen i Eliteserien igjen.

Å ikke selge Bjørkan da de kunne, betalte seg i seriemesterskap og gruppespill i Europa. Mye mer penger enn skarve ca35 mill. Å ikke selge Zinckernagel betalte også av seg i et seriemesterskap. Så jeg ser ikke bort i fra at Glimt faktisk ser for seg en kalkulert risiko med å la Solbakken gå gratis etter sesongen han også.

My 50 Cent.
_________________
Dæven det e deilig det her....

Ta dæ en dram, kjære Runar Berg.

https://glimtforum.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulliken
Junior


Joined: 07 Jan 2022
Posts: 40
Location: Kløfta

PostPosted: 07.01.2022 22:09    Post subject: Reply with quote

Forøvrig så er Fredrik Sjøvold bekreftet klar for Glimt. Kontrakt ut 2025.
https://www.glimt.no/nyhe...-takke-nei

Nå som Berg er ute, tar Elias Hagen (som blant annet hadde assist til 0-1 til Solbakkens mål mot Roma) steget inn i første-elveren, med Fredrik Sjøvold pustende i nakken.

Elias Hagen er om mulig enda bedre forover enn Patrick Berg, men har en del å gå på defensivt. Men det kommer.
_________________
Dæven det e deilig det her....

Ta dæ en dram, kjære Runar Berg.

https://glimtforum.net


Last edited by Sulliken on 08.01.2022 14:16; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Lord Oakley
Veteran


Joined: 13 Aug 2016
Posts: 2126
Location: Østlandet

PostPosted: 07.01.2022 22:27    Post subject: Reply with quote

Bare trist at det blir BG på han, men det er jo resultatet av politikken til RBK etter nederlenderne forsvant fra akademiet; vi får inn lovende 14/15/16 åringer; men de som er mest lovende 17/18 velger konsekvent andre klubber da de får mer muligheter der; det er bare trist...
Back to top
View user's profile Send private message
Cyrilp
Veteran


Joined: 03 Aug 2008
Posts: 3997
Location: Elsker Molde by, ikke MFK... Savner alltid Nidaros.

PostPosted: 07.01.2022 22:38    Post subject: Reply with quote

Sulliken wrote:
Jeg er ny her på forumet, men har 18 år på ræva på glimtforum.net, så helt idiot i forumbruk er jeg ikke Smile


Velkommen til Rbkweb Sulliken. Fint innlegg. For tiden er det en fin trøst for oss at RBK i det minste er best på supporter forum. Very Happy
_________________
Samhandling: Et begrep som benyttes om koordinering og gjennomføring av aktiviteter i en prosess der ingen enkelt person eller institusjon har et totalansvar for prosessen.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulliken
Junior


Joined: 07 Jan 2022
Posts: 40
Location: Kløfta

PostPosted: 08.01.2022 14:12    Post subject: Reply with quote

Takk, takk.

Kan forøvrig melde at Gaute Vetti også er klar for Glimt:

https://www.glimt.no/nyhe...rt-for-meg

Wembangomo, Sjøvold og Vetti inn så langt.
_________________
Dæven det e deilig det her....

Ta dæ en dram, kjære Runar Berg.

https://glimtforum.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulliken
Junior


Joined: 07 Jan 2022
Posts: 40
Location: Kløfta

PostPosted: 08.01.2022 14:26    Post subject: Reply with quote

Dette er nesten litt for mye..
Glimt brukte å være en farmerklubb for RBK.
Har rollene snudd?

Nok en trønder er linket til Glimt. Riktignok bare prøvespill, men likevel.
https://www.nidaros.no/ha...113-274032
_________________
Dæven det e deilig det her....

Ta dæ en dram, kjære Runar Berg.

https://glimtforum.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Rbkforalltid
Proff


Joined: 21 Nov 2021
Posts: 317

PostPosted: 08.01.2022 15:11    Post subject: Reply with quote

Kommer nok fort til å bli nok en pinlighet av rbk om han havner i Glimt
Back to top
View user's profile Send private message
Pappelg
Veteran


Joined: 10 Jul 2018
Posts: 1864

PostPosted: 08.01.2022 16:52    Post subject: Reply with quote

Med det gode ryktet BG har nå for å benytte og utvikle unge spillere for så å lykkes med å selge de videre til gode klubber, så er det vel ikke så merkelig.
Back to top
View user's profile Send private message
Henri
Legende


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 18967

PostPosted: 08.01.2022 16:53    Post subject: Reply with quote

MTJ fikk ny kontrakt, spilte bra i treningskamper, men havna plutselig helt i fryseboksen. Veldig merkelig, tror han kan bli veldig god i Glimt.

Er det noen fra Bodø på dette Glimt-laget? Morten Konradsen er den eneste?
Back to top
View user's profile Send private message
Sulliken
Junior


Joined: 07 Jan 2022
Posts: 40
Location: Kløfta

PostPosted: 08.01.2022 17:46    Post subject: Reply with quote

Heh.

Det brukte vi å spørre om med RBK og Moille..

Etter at JP, PB og FB dro så er det ikke mange, nei. Noe som jeg ikke er helt komfortabel med.
Morten Konradsen, Brynjar Jonsplass og Saltnes på A-laget. (Saltnes er ekte Glimtgutt selv om han egentlig er fra Brønnøysund. Vært hele sin karriere i Glimt).
_________________
Dæven det e deilig det her....

Ta dæ en dram, kjære Runar Berg.

https://glimtforum.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Fotball generelt All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 116, 117, 118  Next
Page 49 of 118

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb