| View previous topic :: View next topic |
| Hvem var beste Rosenborg-spiller? |
| Hansen |
|
1% |
[ 1 ] |
| Reitan |
|
0% |
[ 0 ] |
| Reginiussen |
|
2% |
[ 2 ] |
| Eyjolfsson |
|
2% |
[ 2 ] |
| Konate |
|
19% |
[ 16 ] |
| Zachariassen |
|
0% |
[ 0 ] |
| Henriksen |
|
0% |
[ 0 ] |
| Konradsen |
|
0% |
[ 0 ] |
| Helland |
|
4% |
[ 4 ] |
| Islamovic |
|
0% |
[ 0 ] |
| Ceide |
|
48% |
[ 41 ] |
| Skjelbred |
|
10% |
[ 9 ] |
| Holse |
|
10% |
[ 9 ] |
|
| Total Votes : 84 |
|
| Author |
Message |
Zorac Forumsjef

Joined: 08 May 2005 Posts: 19489 Location: Lillestrøm
|
Posted: 02.11.2020 01:22 Post subject: |
|
|
| eksil wrote: | | Start, dumpekandidaten kjører oss faktisk i 20 minutter før vi klarer å etablere et press. |
Sånn cirka frem til Konradsen må ut og Ciljan kommer inn, det. Rart hvor mye bedre vi blir av å få en av ligaens soleklart beste spillere på banen i en posisjon han håndterer uendelig mye bedre enn forløperen, gitt. _________________ Influencer™ |
|
| Back to top |
|
 |
rail Rutinert
Joined: 23 Dec 2018 Posts: 653 Location: Rosenborg
|
Posted: 02.11.2020 01:24 Post subject: |
|
|
| senador wrote: | | I første omgang har vi ikke et skudd på mål og er vel heller ikke i nærheten. Det er det bare Rbk som får til mot et dårlig start. |
Ja, kun RBK. Det er derfor vi kjører strake veien mot Obos. |
|
| Back to top |
|
 |
rail Rutinert
Joined: 23 Dec 2018 Posts: 653 Location: Rosenborg
|
Posted: 02.11.2020 01:32 Post subject: |
|
|
| WT62 wrote: | | ...det generelle ferdighetsnivået er for lavt, ballen hopper og spretter...Det er kun Helland som har ferdigheter |
Ja, drit dårlig. Blir det værre nå så tror jeg nesten du må slå av Tv'n. Enda godt vi har Helland, med kremfot (og hoftefeste). |
|
| Back to top |
|
 |
eksil Veteran

Joined: 24 May 2011 Posts: 5405 Location: Ski
|
Posted: 02.11.2020 01:33 Post subject: |
|
|
Det må jo presteres noe helt alvorlig av Konradsen på treninger siden alle trenere ser ut til å ha en slags fetisj ved å bruke ham til stadighet. _________________ Du och jag Alfred. Ikke lenger fullt så gode venner. |
|
| Back to top |
|
 |
PauloSilas Veteran

Joined: 31 Aug 2007 Posts: 2475
|
Posted: 02.11.2020 01:49 Post subject: |
|
|
| BalleK wrote: | | Venstresiden med Konate - Skjeldbred - Ceïde kombinerer bra. Midtstopperne er også gode. |
VGLive konkluderer med at Konate var vår svakeste mann med karater 4 (virker som de stort sett gir ham karateren 4/10, uansett hvordan han presterer) _________________
| Peter Storey wrote: | | Det var inte bra för hans trovärdighet att bjuda 5 miljoner för en hästliknande spelare |
|
|
| Back to top |
|
 |
27Sapara Proff
Joined: 06 Nov 2017 Posts: 490
|
Posted: 02.11.2020 05:16 Post subject: |
|
|
Ingen stor kamp mot Start, men jeg håper Åge lærte et par ting av denne kampen:
1. Helland og A. Konradsen bør fases ut etter sesongen. Begge har hatt et høyt toppnivå, men nå har de passert 30 og har ikke lenger kropp til å spille 90 minutter.
2. Dino holder ikke mål som førstespiss. Han har rett å slett ikke mange nok verktøy i skuffen til å skåre så mange mål som man forventer av en rosenborgspiss. Han er høy, har god fysikk og er et godt oppspillpunkt, men er ikke spesielt god på hodet. For lite aggessiv i boksen, ikke rask nok verken på løp eller vendinger, og han har et tregt og lite kamuflerende skudd. Her må det handles! |
|
| Back to top |
|
 |
zaphod81 Forumsjef

Joined: 23 Jan 2008 Posts: 11618 Location: Rett ved regnbuens ende
|
Posted: 02.11.2020 11:37 Post subject: |
|
|
Jeg synes denne kampen var et (forventet) steg opp etter noen blodfattige opptredener på kunstgress. Nei, vi er ikke så dominerende som vi bør være mot et sånt lag, og vi disker ikke opp med veldig mye framover, men vi gjør oss i alle fall ikke avhengige av god uttelling for å vinne, og burde strengt tatt ha puttet ett til to mål til.
Gledelig er det også at vi er så tydelige på at vi skal stå høyere når Start forsøker å komme tilbake i kampen, i stedet for å falle så lavt som vi til tider har gjort. Mer effektivt på gressbane; ja, så klart, men det er sånt spill vi må klare på alle baner dersom vi skal utfordre Glimt på det nivået de holder nå. Vi ser også at når karma i samarbeid med Rosenborgs medisinske apparat har latt oss få førsteoppstillingen vår på banen, så får vi iblant se at Henriksen kan gi oss noe interessant når han slippes framover i mellomrom, og at Skjelbred er langt mer effektiv på å drive opp tempo lavt i banen.
Til slutt synes jeg at kantene på begge sider ser ut til å ha fått en justering som fungerer. Helland har fått 'låne' Holse sin rolle, og trives bedre der enn bredt nå når tempoet ikke er der det var, og også Ceide beveger seg smalere enn vi er vant til. Færre touch og flere involveringer kler alle kantene våre. Derimot synes jeg Dinos begrensninger blir tydeligere når det legges opp til mer action sentralt. Han har ikke den naturlige nesen for de farlige rommene, og det er svakt å ikke komme til noen farligheter som midtspiss i en sånn kamp. Jeg tror fort Børven hadde scoret to-tre 'enkle' mål her.
Børs:
Hansen 4 - Har noen nøkkelinvolveringer i feltet, men jeg liker egentlig ikke den litt 'nye tendensen med å måtte kaste seg og bokse en del av disse ganske enkle ballene i feltet. Stygg glipp som kunne tapt to poeng på slutten.
Reitan 4 - Noen gode og noen dårlige pasninger fremover. Middels kontroll bakover. Spiller våkent og vil mye.
Reginiussen 6 - Sterk i duellspillet. Skaper en stor sjanse på brudd foran, og er tydelig tryggere på å bryte høyt med Holmar bak seg.
Holmar 6 - Sterk og rutinert sikringsspiller. Rolig med ball, og tar den med seg en del.
Konate 6 - Trygg bakover, og slipper seg mer og mer løs offensivt. Nær scoring igjen.
Zachariassen 5 - Konstant på løp. Litt lite i verktøykassen når han spilles fri.
Henriksen 5 - Blir litt anonym som ren holdende midtbanespiller i første omgang. Bedre og mer offensiv med Skjelbred, og spesielt i andre omgang.
Konradsen - Gjennomsnittlig opptreden til han må ut med skade
Helland 6 - Lykkes med mye mer i denne. Sentral. Veldig gode dødballer. Ut med skade.
Dino 3 - Fryktelig lite synlig i boks. MÃ¥ passe albuene sine - en strengere dommer hadde fort vist to gule.
Ceide BB 7 - Mye mer involvert nå, slår en nydelig assist og kommer til flere små muligheter. Leter fortsatt litt lenge etter alternativene.
Skjelbred 5 - Inn på midtbanen som del av en sentral duo. Driver opp tempo godt. Et par skumle feilskjær.
Holse 6 - Inn og truer rom direkte. Flink til å se lenger enn nærmeste mann. Scorer på et godt løp, men burde ha scoret en til.
Ã…sen - FÃ¥r et innhopp. Setter en ball i stolpen. _________________ Sitat slutt. |
|
| Back to top |
|
 |
LarsG Veteran
Joined: 03 Nov 2008 Posts: 1484 Location: Oslo
|
Posted: 02.11.2020 12:12 Post subject: |
|
|
| God børs, med unntak av 3 på Islamovic. Jeg synes ikke Islamovic var så svak i går. Enig i at han må luke vekk albuebruken og at han tidvis er litt vel omstendelig, men han er i hvert fall trygg med ball og stort sett konstruktiv. Han får ikke mye å jobbe med heller. Innleggene fra flere - både Ceide og Konate var gjentatte ganger med snø på. Synes løpene inn i boks var riktige og med mer presise innlegg ville han kommet til flere sjanser. Videre vant han, som vanlig, svært mange feilvendte hodedueller. Synes også løpene rundt ham er svake - vingene må starte i rom bak ham når han møter - han vinner hodeduellene 9/10 ganger. Vi ser tegn til det allerede, men når relasjonene med og rundt Islamovic blir bedre vil også han se bedre ut. |
|
| Back to top |
|
 |
Hedning Legende

Joined: 30 Apr 2006 Posts: 11405
|
Posted: 02.11.2020 13:11 Post subject: |
|
|
| Mot Start hadde vi altså 12 cornere. Ingen av disse gode cornerne fra Helland ble det mål på. |
|
| Back to top |
|
 |
zaphod81 Forumsjef

Joined: 23 Jan 2008 Posts: 11618 Location: Rett ved regnbuens ende
|
Posted: 02.11.2020 13:19 Post subject: |
|
|
Jeg synes ofte Islamovic starter for tidlig inn i boksen, og kommer alt for tett på målet, sånn at han må prikkes noe alvorlig for å ha sjanse til å score. Den typen løp er ok for mindre og svakere spillere, og er jo det jeg ofte savner på første stolpe, men vår sterkeste hodespiller er nødt til å være en enklere blink.
Jeg er generelt enig i at han brukes bedre nå for tiden, og er flink feilvendt, men mot Start synes jeg han er litt upresis. Han er på en måte ikke teknisk nok til å ha det som forse, og det hjelper ikke så mye å vinne dueller hvis han bare header ballen vekk.
Som flere andre Rosenborg-spillere anno 2020 er Dino nok en spiller som er bedre hvis vi skal krige og slåss mot jevnbyrdig eller sterkere motstand, men han er ikke en spiller som er veldig produktiv eller deltakende når vi skal dominere kampene. Han er Søderlund, minus litt frekvens, pluss litt teknikk. _________________ Sitat slutt. |
|
| Back to top |
|
 |
enojado Veteran
Joined: 19 Jun 2017 Posts: 2951
|
Posted: 02.11.2020 15:10 Post subject: |
|
|
| zaphod81 wrote: | Jeg synes ofte Islamovic starter for tidlig inn i boksen, og kommer alt for tett på målet, sånn at han må prikkes noe alvorlig for å ha sjanse til å score. Den typen løp er ok for mindre og svakere spillere, og er jo det jeg ofte savner på første stolpe, men vår sterkeste hodespiller er nødt til å være en enklere blink.
|
Ja. Fokuserte litt på bevegelsene foran mål hver gang Ceide kom inn fra kant og ned til dørlinjen. Min oppfattelse er at det er utrolig dårlig bevegelser foran mål. Mange sier at Ceide ikke har et sluttprodukt og pasningene går alltid motspiller i boksen, men det er jaggu et potensiale i å forbedre løpene og bevegelsene innenfor 16m, og spesielt løpene fra Dino. Dino er en god kriger og har en del ro i seg til å spille av press men er altfor dårlig i bevegelsene i boks... |
|
| Back to top |
|
 |
Zorac Forumsjef

Joined: 08 May 2005 Posts: 19489 Location: Lillestrøm
|
Posted: 02.11.2020 17:00 Post subject: |
|
|
Bevegelsene i feltet har vært alt for dårlig mer eller mindre sammenhengende siden Kåre tippet over. Dette er det klart viktigste enkeltaspektet i det offensive som må rettes opp. Gjør vi det er det veldig mye å hente, både i underholdningsverdi og målprotokollen.
Vi ser det jo på Ceide, som selv om han ikke scorer (ennå) er en produktiv ung mann til tross for manglende samhandling. I de få kampene vi lykkes med disse bevegelsene gjentatte ganger er han en konstant trussel og får gjerne flere målpoeng - som mot Tromsø i fjor og Sarpsborg i år.
Vi har kantspillere som er gode på å komme seg forbi og finne løp, noe Zachariassens 10 mål er et bevis på. Men vi er avhengig av at også angrepsspillerne beveger seg oftere riktig, spesielt i forhold til hverandre. Jeg blir slett ikke overrasket over om Ceide og/eller Holse havner nord for 15 målpoeng neste år, bare vi får laget rundt ballfører til å oppføre seg litt mer homogent og konstruktivt. _________________ Influencer™ |
|
| Back to top |
|
 |
ibejnar Veteran
Joined: 03 Feb 2020 Posts: 1016
|
Posted: 02.11.2020 17:55 Post subject: |
|
|
| Helt enig - men jeg er nødt til at påpege at Ceide skal forbedre sit slutprodukt. Han har overhovedet ikke scoret i turneringen, dette på trods af at chancerne bestemt har været der og spilletiden også. |
|
| Back to top |
|
 |
Hedning Legende

Joined: 30 Apr 2006 Posts: 11405
|
Posted: 02.11.2020 20:07 Post subject: |
|
|
| Men han kommer nærmere og nærmere, og har vært avgjørende med assister til Konate og Holse i de kampene han har spilt i det siste. |
|
| Back to top |
|
 |
Bart1 Veteran
Joined: 21 Sep 2015 Posts: 2216 Location: Selsbakk
|
Posted: 02.11.2020 21:02 Post subject: |
|
|
Børs:
Hansen 6
Reitan 4
Reginiussen 6
Holmar 6
Konate 3
Zachariassen 5
Henriksen 4
Konradsen 4
Helland 5
Dino 2
Ceide BB 8
Skjelbred 4
Holse 6 |
|
| Back to top |
|
 |
EGA Veteran
Joined: 09 Aug 2009 Posts: 1735
|
Posted: 02.11.2020 21:37 Post subject: |
|
|
| Skal Helland få bedre score enn Per. En omgang med kun dødballer, ellers svært lite involveringer. Se når Holse kommer inn. Han tar tak og vi får et helt annet moment. Det samme gjelder Per på midten. Per og Holse søker ball og skaper noe hele tiden. |
|
| Back to top |
|
 |
ibejnar Veteran
Joined: 03 Feb 2020 Posts: 1016
|
Posted: 02.11.2020 23:18 Post subject: |
|
|
| Per og Holse skal jo være fremtiden i Rosenborg hvis man vil prøve at holde i bolden og samtidig få den bevægelse og de løb som er så vigtig i moderne fodbold. Alternativt får vi jo gå fodbold som vi ikke kommer nogen vegne med. Bevares i de kampe hvor vi har en possession på 75 % kan det gå - men lige netop possession har vi jo ikke været kendte for i år - og når vi ikke har den er det så nødvendigt, at vi har spillere der kan presse i samspil med hinanden og tage de hårde løb. |
|
| Back to top |
|
 |
rail Rutinert
Joined: 23 Dec 2018 Posts: 653 Location: Rosenborg
|
Posted: 03.11.2020 02:45 Post subject: |
|
|
| Bart1 wrote: | Børs:
Hansen 6
Reitan 4
Reginiussen 6
Holmar 6
Konate 3
Zachariassen 5
Henriksen 4
Konradsen 4
Helland 5
Dino 2
Ceide BB 8
Skjelbred 4
Holse 6 |
Reitan bedre enn Konate? Er det mulig? Hvilken kamp var det egentlig du overvar? Man må faktisk se kampen med egne øyne for å kunne gi børs. Skal du slenge ut tall basert på trynefaktor kan du like godt la være. Reitan horribel, nok en gang. Hans førsteomgang var en sammenhengende serie feilpasninger og dårlige valg. Knapp forbedring i andre. Konate stadig bedre, nå også offensivt. Ingen world-beater, men klasser bedre enn han på motsatt back. |
|
| Back to top |
|
 |
zaphod81 Forumsjef

Joined: 23 Jan 2008 Posts: 11618 Location: Rett ved regnbuens ende
|
Posted: 03.11.2020 09:58 Post subject: |
|
|
| Zorac wrote: | | Vi ser det jo på Ceide, som selv om han ikke scorer (ennå) er en produktiv ung mann til tross for manglende samhandling. |
Ikke for å helle kaldt vann her, men han er fortsatt ikke en produktiv ung mann, selv om de siste kampene hjelper veldig på snittet hans. Med 0,39 målpoeng per 90 minutter er han den soleklart kaldeste av de offensive spillerne våre - sett bort fra Adegbenro og Botheim, som begge står med 0,00. Selv Pål-André Helland, som ikke har hatt noen god sesong, står med vesentlig skarpere 0,50.
Fortsetter Ceïde som han har gjort de siste par kampene vil jo dette åpenbart endre seg, men det kan man på en måte si om alle spillerne. To assist på kort tid er ikke nok til å konkludere med at noe har løsnet. Ennå. _________________ Sitat slutt. |
|
| Back to top |
|
 |
Hedning Legende

Joined: 30 Apr 2006 Posts: 11405
|
Posted: 03.11.2020 10:07 Post subject: |
|
|
| zaphod81 wrote: |
Fortsetter Ceïde som han har gjort de siste par kampene vil jo dette åpenbart endre seg, men det kan man på en måte si om alle spillerne. To assist på kort tid er ikke nok til å konkludere med at noe har løsnet. Ennå. |
Det kan jo på ingen måte sies om alle spillerne. Det er et fåtall av spillerne våre som har målpoeng de siste par kampene. |
|
| Back to top |
|
 |
enojado Veteran
Joined: 19 Jun 2017 Posts: 2951
|
Posted: 03.11.2020 10:14 Post subject: |
|
|
| Det er i det minste et eller annet som er i ferd med å blomstre i Ceide. Akkurat nå virker han farlig omtrent hver gang han får ballen. Slik følelse har jeg ikke hatt siden første halvsensongen til Adeg. Håper og tror det kommer en ketschup-effekt snart med både assist og mål. Bortsett fra Milan-hauge ser jeg ingen andre norske talenter som er i nærheten av vår nye ving. Så jo fremspillet mellom to ledd til Konate som holdt på å score igjen. Fantastisk vektet ball. |
|
| Back to top |
|
 |
zaphod81 Forumsjef

Joined: 23 Jan 2008 Posts: 11618 Location: Rett ved regnbuens ende
|
Posted: 03.11.2020 12:14 Post subject: |
|
|
Enig i dette, altså, og det er bare å krysse fingrene for at dette er et tegn på det som skal komme. Et tegn på det er jo nettopp at de to assistene er gode, målrettede assist, gode valg og god utførelse på siste tredel (i motsetning til den korte tversoverpasningen som var forrige gang før det). Og jeg er jo også enig i at bedre bevegelser i boksen vil gjøre det betraktelig lettere for en RBK-ving å gå begge veier, og ikke bare innover mot godfoten sin, for å lage målpoeng.
Jeg sier bare at to assist på rad ikke beviser noe i seg selv. Alle kunne havnet der. Selv om det er akkurat nå, Hedning - hvis han nå skulle gå to-tre kamper uten målpoeng så er tallene i dass igjen, og assistene et blaff fra to random kamper en gang i tiden. Reitan hadde vel nettopp to poeng på kort tid, uten at vi kanskje trenger å holde pusten hver gang han passerer midtstreken av den grunn. _________________ Sitat slutt. |
|
| Back to top |
|
 |
Hedning Legende

Joined: 30 Apr 2006 Posts: 11405
|
Posted: 03.11.2020 17:13 Post subject: |
|
|
Ja, skjønte det
Samtidig er fotball ferskvare. Og akkurat nå så er Ceide en av få som leverer målpoeng. Så får vi se om det fortsetter. |
|
| Back to top |
|
 |
|