English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Lillestrøm - Rosenborg
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  

Banens Beste?
Hansen
14%
 14%  [ 9 ]
Hedenstad
0%
 0%  [ 0 ]
Hovland
11%
 11%  [ 7 ]
Reginiussen
9%
 9%  [ 6 ]
Meling
1%
 1%  [ 1 ]
Lundemo
0%
 0%  [ 0 ]
Trondsen
1%
 1%  [ 1 ]
Vilhjalmsson
3%
 3%  [ 2 ]
Helland
3%
 3%  [ 2 ]
Adegbenro
36%
 36%  [ 22 ]
Bendtner
18%
 18%  [ 11 ]
de Lanlay
0%
 0%  [ 0 ]
Total Votes : 61

Author Message
Henri
Legende


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 19316

PostPosted: 21.10.2018 20:46    Post subject: Reply with quote

Umulig å skjønne hva vi driver med om dagen. Vi må ha ny trener ASAP.
Back to top
View user's profile Send private message
Ræven
Rutinert


Joined: 23 Aug 2011
Posts: 591

PostPosted: 21.10.2018 20:52    Post subject: Reply with quote

Jeg har ikke forstått hva laget har prøvd på siden 2015, så det er ikke noe nytt.

Med Brannseier i kveld er det nok dessverre kjørt med tanke på gull. Aldri i verden om Rosenborg tar poeng mot et tent Brannlag i Bergen, og når de først har kommet foran tar ikke Rosenborg dem igjen. Blir ikke overrasket om det ender med tredjeplass.
Back to top
View user's profile Send private message
eksil
Veteran


Joined: 24 May 2011
Posts: 5406
Location: Ski

PostPosted: 21.10.2018 20:53    Post subject: Reply with quote

Spillergruppa virker veldig inkompatibel. Men det kan så klart skyldes at de ikke har fått trent inn et felles DNA.
_________________
Du och jag Alfred? …..mmmmmjaannjoo...
Back to top
View user's profile Send private message
nidaros997
Veteran


Joined: 03 Aug 2007
Posts: 2514

PostPosted: 21.10.2018 20:55    Post subject: Reply with quote

Coolen har gjort den jobben han skulle gjøre: Ta over trenerstillingen etter at styret sparket hovedtrener og assistenttrener på et ugunstig tidspunkt i sesongen, og på en lite smidig måte som skapte unødvendig ekstra støy.

Hva hadde vært alternativet? Trond Henriksen som hovedtrener igjen, slik som da han vikarierte frem til Hamrèn kunne ta over? Det gikk heller ikke helt strøkent.

Styret har ønsket seg utvikling, og dette laget har ikke vist godt spill over tid i nesten tre sesonger nå. Både i fjor og i år tok laget seg til Europa, i fjor mest pga. enkeltmannsprestasjoner, i år blant annet en litt heldig trekning og en snill dommer i første runde. I Europa blir vi avslørt, fordi vi har ikke noe eget spill som sitter, dvs. samhandling, at vi er godt trent, og de rette typene som utfyller hverandre. Vi mangler for eksempel fremdeles en playmaker på midtbanen, for tredje sesongen på rad!

Laget har også vært mye skadeplaget.

Styret bør derfor evaluere både støtte-apparat og spillerlogistikk i tillegg til trenerjobben, og når laget spiller som det gjør og ikke virker å være godt nok trent, så sier det også noe om holdningen til spillerne. Det er mye som må ryddes opp i nå, på samme måte som når klubben tok seg selv i nakken ifht. økonomien.

Coolen var akademisjef, og det er vel også en grunn til at han hadde den jobben, og ikke trenerjobben for et lag som for eksempel Malmö, FCK eller en toppklubb i Nederland, dvs. klubber vi ønsker å konkurrere med internasjonalt. Under Coolen kom vi oss ut i Europa, og vi henger med i gullkampen og cuppen. Resultatmessig sett har han derfor levert, enn så lenge, men spillemessig er dette laget like dårlig som det var under Kåre.

Coolen skal ha ros for den jobben han har gjort, og han blir neppe Rosenborgs neste trener. Derfor bør han få støtte og forståelse for arbeidsforholdene så lenge han står i stillingen. Kritikken kan heller rettes mot styret og dets handlekraft og timing.
Back to top
View user's profile Send private message
Nåssåladden
Veteran


Joined: 19 Sep 2004
Posts: 3420
Location: Oslo

PostPosted: 21.10.2018 20:59    Post subject: Reply with quote

Noe skyldes selvsagt en koko-skadesesong.

Men hvordan kan man kan bruke en spiss som har scoret to-tre spillemål på snart en hel sesong er og blir et mysterium. Særlig når han like ofte er langt nede i banen og knapt kommer til sjanser.

Kanskje kan enkeltprestasjoner fra gode spillere redde noe, men klarer ikke Coolen å få i gang et spill med fasong så vil vi slite stort.
Back to top
View user's profile Send private message
EspN
Veteran


Joined: 18 Sep 2009
Posts: 7359
Location: Heaven

PostPosted: 21.10.2018 21:00    Post subject: Reply with quote

Hallo,Det finnes ikke noen unnskyldinger for og være så dårlige.I norsk standard har vi fullt av med bedre spillere enn resten av lagene.

På tide at mediene begynner med kritikk mot RBK nå.

Takk og pris snakker iversen rett i fra hjertet iallefall,Han vet hvor lista skal ligge.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Montana
Veteran


Joined: 28 Dec 2012
Posts: 5315

PostPosted: 21.10.2018 21:03    Post subject: Reply with quote

nidaros997 wrote:
....Derfor bør han få støtte og forståelse for arbeidsforholdene så lenge han står i stillingen. Kritikken kan heller rettes mot styret og dets handlekraft og timing.


Har vært hovedtrener i Rosenborg Ballklubb i 19 kamper over 3 måneder og ønsker seg jobben permanent. Er selvsagt ikke fredet for kritikk. Men enig i at det er meget kritikkverdig av styret å overlate ansvaret for høstsesongen til denne mannen.
Back to top
View user's profile Send private message
Ræven
Rutinert


Joined: 23 Aug 2011
Posts: 591

PostPosted: 21.10.2018 21:04    Post subject: Reply with quote

Steffen Iversen som ekspert. Hjelpe meg. Han egner seg best til å sitte på O'Learys og spille bort pengene på hest.
Back to top
View user's profile Send private message
senador
Legende


Joined: 12 Feb 2006
Posts: 10396

PostPosted: 21.10.2018 21:05    Post subject: Reply with quote

Det må ryddes opp i alt:

Karbonademøtene til medlemmene. Utfordrer man styret og ledelse for lite?
Styrets jobb og framtidsutsikter. Utfordrer de ledelsen for lite? Og hva utfordrer de med når man har sukesess? Virker som de tror at nå går ting av seg selv.
Sportslig leder. Hva har han levert av spillere? Og hvordan har han bringer ingen toppidrett til klubben?
Trenerprestasjonen til Coolen og det som foregår på treningene. For man ser jo i kamp at det som er på trening er dårlig. Spillerne er dårlig trent.
Støtteapparatet og deres behandling av skader.
Medieavdeling som leverer lite interessant på nettsiden. Mye skriverier om revansje og motivasjon når det presteres stikk motstått hver gang.

Man omsetter for ca 200 mill og leverer på nivå med Sandefjord. Er dette det man ønsker så må lønna gå ned til 400k i året også !
Back to top
View user's profile Send private message
EspN
Veteran


Joined: 18 Sep 2009
Posts: 7359
Location: Heaven

PostPosted: 21.10.2018 21:09    Post subject: Reply with quote

Ræven wrote:
Steffen Iversen som ekspert. Hjelpe meg. Han egner seg best til å sitte på O'Learys og spille bort pengene på hest.


Tipper han vet mer om fotball enn deg Smile
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Pirlo
Veteran


Joined: 05 Feb 2006
Posts: 1440

PostPosted: 21.10.2018 21:10    Post subject: Reply with quote

nidaros997 wrote:


Hva hadde vært alternativet? Trond Henriksen som hovedtrener igjen, slik som da han vikarierte frem til Hamrèn kunne ta over? Det gikk heller ikke helt strøkent.


Et mulig alternativ var å gi KI resten av sesongen og sondere markedet dersom ting ikke bedret seg. Jo mer tid som går, jo mer tyder på at det ville være et bedre alternativ. Mister vi gullet nå blir det ikke noe CL til neste år uansett.
Back to top
View user's profile Send private message
Ræven
Rutinert


Joined: 23 Aug 2011
Posts: 591

PostPosted: 21.10.2018 21:11    Post subject: Reply with quote

Slik han uttaler seg om fotball, og spesielt Rosenborg, er jeg jaggu ikke sikker. Iversen er sikkert en morsom fyr å ta seg en øl sammen med, men la oss være ærlige, han er et nek.
Back to top
View user's profile Send private message
WT62
Veteran


Joined: 18 Apr 2011
Posts: 2298

PostPosted: 21.10.2018 21:26    Post subject: Reply with quote

Neste medlemsmøte et 5.11.18- er selv dessverre på jobbreise så er forhindret fra å komme, men håper at flere fra forumet stiller og stiller kritiske spørsmål til styret og sportslig ledelse. De bør komme nå.
Back to top
View user's profile Send private message
Angriff
Proff


Joined: 08 Nov 2007
Posts: 433
Location: Jessheim

PostPosted: 21.10.2018 21:37    Post subject: Reply with quote

Ræven wrote:
Slik han uttaler seg om fotball, og spesielt Rosenborg, er jeg jaggu ikke sikker. Iversen er sikkert en morsom fyr å ta seg en øl sammen med, men la oss være ærlige, han er et nek.

Spar deg for slike karakteristikker.
Back to top
View user's profile Send private message
Zarm93
Veteran


Joined: 06 Apr 2015
Posts: 3020

PostPosted: 21.10.2018 22:16    Post subject: Reply with quote

Hansen: 5
Hedenstad: 3
Reginiussen: 6
Hovland: 5
Meling: 4

Lundemo: 3
Trondsen: 4
Matti: 3

Helland: 3
Bendtner: 5
de Lanley: 3
Samuel: 5
Back to top
View user's profile Send private message
Hodor
Veteran


Joined: 23 Aug 2013
Posts: 3655
Location: Sunnmøre's hovedstad

PostPosted: 21.10.2018 22:32    Post subject: Reply with quote

Synd at spillerne våre ikke har lyst å vinne gull i år.
Ser hvertfall sånn ut på banen.
Back to top
View user's profile Send private message
nidaros997
Veteran


Joined: 03 Aug 2007
Posts: 2514

PostPosted: 21.10.2018 22:47    Post subject: Reply with quote

Pirlo wrote:
nidaros997 wrote:


Hva hadde vært alternativet? Trond Henriksen som hovedtrener igjen, slik som da han vikarierte frem til Hamrèn kunne ta over? Det gikk heller ikke helt strøkent.


Et mulig alternativ var å gi KI resten av sesongen og sondere markedet dersom ting ikke bedret seg. Jo mer tid som går, jo mer tyder på at det ville være et bedre alternativ. Mister vi gullet nå blir det ikke noe CL til neste år uansett.


Kåre var sur, snakket ned ambisjonsnivåene med latterlige metaforer a la "det vil ikke være noe mageplask om vi ryker ut for et islandsk lag i første kvalifiseringsrunde", virket lite motivert, og var åpen for å skifte til en annen jobb, for eksempel hovedtrener for Malmø, en konkurrent til oss her i Skandinavia. Spillet lignet mye det samme som under forgjengerne PJH og JJ, og det var ingen harmoni mellom det som ble sagt i januar under oppkjøringen ("vi har fått beholdt stammen i laget, så nå skal vi bli samspilte, og i år skal vi terpe på offensiv samhandling og skåre langt flere mål"), og det dårlige spillet vi så nesten uten unntak frem til de fikk sparken.

Styret burde ha sett tegnene tidligere og eventuelt tatt en evaluering høsten 2017 etter to sesonger uten vesentlig utvikling, og kanskje hatt en ny trener klar for 2018-sesongen. Nå ble det ikke slik, kanskje fordi man trodde på det Kåre sa for eksempel i januar, og så de fikk de vårsesongen på å overbevise styret om at laget var i utvikling. De lyktes ikke med det.

Men, styret burde ha hatt en bedre trenerløsning på plass enn Coolen når det først ble trenerskifte på et kritisk tidspunkt. Coolen har gjort sakene sine bra han, gitt forutsetningene, men trenerskiftet skjedde om sommeren, når det er internasjonale trenere ledig på markedet. De burde derfor ha stilt bedre forberedt, og kanskje fått inn en ny hovedtrener mye hurtigere i stedet for å ta seg tid til en langvarig ansettelsesprosess, hvor at en ny trener skal være på plass først i januar.

Hadde klubben ment alvor om å hente hit en storfisk, koste hva det koste vil, så hadde vi hatt en god trener av internasjonalt kaliber på plass før vi innledet høstsesongen og gruppespillet i Europa. Da ville også en ny trener ha fått muligheten til å lære spillerne å kjenne, før det ble en skikkelig opprensking i spillerstallen etter sesongslutt.
Back to top
View user's profile Send private message
FanFraSør
Rutinert


Joined: 30 Oct 2003
Posts: 742

PostPosted: 22.10.2018 00:01    Post subject: Reply with quote

Ja ja, så får vi vel den spenningen i avslutningen av serien som hele Norge skriker etter og drømmer om. Jeg tror vi klarer å avgjøre til vår fordel på de siste kampene. Samuel i litt bedre form hadde scort i dag. Han mangler toppfarten, ekstremrykket og fin touchen. Tror det kommer seg nok til at han og Bendtner spiller hverandre gode de siste kampene og de scorer noen mål hver som avgjør serien slik at vi vinner gullet om så med bare 2 poeng. Burde uansett ikke blitt så spennende som det har blitt. På den andre siden, burde ikke vi ledet serien heller dersom Brann hadde tatt bedre vare på sjansene sine. Helt absurd at med det spillet og den formen vi viser for tiden så leder vi fortsatt. Sier mest om nivået på serien.

Coolen er ikke mannen å satse på neste sesong, det er nok klart for de fleste nå ja. Eneste klare endringen fra Kåre er at laget ønsker å gå for å score mål der Kåre ville prøvd å satse på uavgjort dersom han følte at vi ikke dominerte kampen og at det andre laget fort kune score ett mål. Ellers er det like planløst som det har vært i flere sesonger. Ingen mønster, ingen relasjoner, går sakte for ingen vet hvilket løp som kommer og ingen innøvde kombinasjoner. Mangel på tempo i ballen gjør at de ser ekstra dårlige nesten alle sammen. Samuel får det vanskelig dersom han hele tiden skal angripe mot etablert forsvar fordi ballen går i 2 km/t når vi først vinner den. Gud som jeg gleder meg til denne sesongen er over og vi starter med blanke ark i 2019.
_________________
NÃ¥r Nils Arne snakker, lytter man! (Gammelt visdomsord fra Brakka)
Back to top
View user's profile Send private message
LarsG
Veteran


Joined: 03 Nov 2008
Posts: 1484
Location: Oslo

PostPosted: 22.10.2018 00:19    Post subject: Reply with quote

Jeg hadde et "fools hope" om at mye av skylden i den usedvanlig spede RBK-utgaven vi har sett de siste kampene var at spillerne var slitne og at vi hadde flere ute med skade. Etter en landslagspause og med flere av våre nøkkelspillere tilbake, håpet jeg i det minste at vi ville være middels dårlige igjen, slik vi har vært i hele år. Men, dessverre, vi er fortsatt veldig, veldig svake. Jeg møtte opp på stasjonen i så god tid at jeg til og med tok et ekstra tidlig tog til Lillestrøm for å støtte guttene. Hedenstad og co. møtte nok en gang ikke opp.

Hansen 6
Solid. Lite å ta han på.

Hedenstad 3
Svak defensivt som vanlig, men stod litt mer med kassa ut og vant til og med en skulder mot skulder duell (!!) - var mer på hugget offensivt enn på lenge og hadde tendenser til fint spill med PAH. Svake / elendige dødballer.

Reg 4
Slurvete i duellspillet og timingen. Noen fine offensive bidrag.

Hovland 5
Beste i backrekka. Kompromissløs i duellspillet. Gir som vanlig for mye plass til motstanderne når de nærmer seg 16-meteren.

Meling 4
Sped og uvenn med ball. Syk?

Jebali
For kort tid til å bedømme? Usynlig.

Lundemo 2
Nok en katastrofe-kamp av vår desidert svakeste midtbanespiller. Treg, ubevegelig, upresis. Vinner en del hodedueller som gir pluss.

Trondsen 5
Den eneste på midtbanen i dag som evner å føre ball og gå forbi et pressledd. Noen okei skuddforsøk, et veldig godt et. Prøver å finne rom, men blir ofte for omstendelig. For upresis.

Vilhjalmson 3
Den eneste som tar de dype løpene inn i boksen, men når Bendtner trekker tilbake eller til kanten og ingen av vingene eller de andre midtbanespillerne gjør det heller, så blir det enkelt å forsvare seg mot. Vinner en del hodedueller på midtbanen, har ikke for mange åpenbare ballmist heller, men det blir alt for tregt og for lite kreativt.

YEDL 3
Må vel få litt skryt for å bli slengt inn som back og å løse den rollen helt ok, men er i dag alt for uvenn med ball og avleveringer. Så veldig lite til ham offensivt etter han ble flyttet ned som back, kanskje ikke overraskende siden det er en uvant rolle.

Bendter 3
Noe fint fiksfakseri, en fin heading, en av få hos oss som hadde de forløsende pasningene. Likevel lat og ubevegelig og alt for usynlig.

PAH 4
Helt forrykende dårlige innlegg og dødballer, men høyresiden begynte å fungere bedre enn på lenge da han kom inn. Evner å holde ballen i laget, og fikk tredd gjennom Hedenstad på flere farligheter.

Adegbenro 6
Noe uvenn med ball, men skaper flere uromomenter på kort tid. Man ser den psykiske effekten av å ha en hurtig og dribleving med en gang: LSK legger seg noe lavere når de vet vi har en lynving på sida.


Coolen 2
Hva driver gutta med på treningsfeltet? Det har vært null, _null_ progresjon siden Kåre ble sparket, forskjellen er at under Kåre så virket spillerne å i hvert fall bry seg om å vinne. Hver eneste kamp de siste tre kampene i ES har i stort grad vært en seriefinale, men spillerne ser utmotiverte og slappe ut. Hva sier Coolen til guttene mellom kampene, før kampen, underveis i kampen? Hvor er gløden? Og hvor er byttet Lundemo ut, Denic inn, i en kamp som praktisk talt skriker etter en midtbanespiller som løper raskere og mer enn bestemor?

Dommeren 1
Blåste feil både for og mot oss. Frustrerende.
Back to top
View user's profile Send private message
Jonas
Veteran


Joined: 30 Jul 2005
Posts: 6642
Location: Oslo

PostPosted: 22.10.2018 00:28    Post subject: Reply with quote

Gi meg 2019.
_________________
No al calcio moderno
Back to top
View user's profile Send private message
JohnTiger
Veteran


Joined: 27 Nov 2007
Posts: 2630
Location: Heimdal

PostPosted: 22.10.2018 09:16    Post subject: Reply with quote

Brakka stengt i dag pga Norovirus. Blir ikke overrasket om flere var/er/blir syke.
Jensen, Konradsen, Søder kunne ikke spille i går.
Meling og Trondsen slet med maven før/under kampen.
Faen så dårlig vi spiller, men jaggu har det vært mye utenom sportslig som ikke akkurat har gjort det lett for trener/laget.
Har vi noen gang hatt en slik kaos-sesong?

RBK RBK RBK
_________________
Rosenborg e laget!

Twitter : @JohnTiger67
Back to top
View user's profile Send private message
Kamerat Ola
Veteran


Joined: 13 Jan 2014
Posts: 7265
Location: South-west coast exile

PostPosted: 22.10.2018 10:04    Post subject: Reply with quote

senador wrote:
Medieavdeling som leverer lite interessant på nettsiden. Mye skriverier om revansje og motivasjon når det presteres stikk motstått hver gang.

NÅ er vi på ball.
Back to top
View user's profile Send private message
Roamer
Veteran


Joined: 15 Feb 2006
Posts: 1811

PostPosted: 22.10.2018 16:03    Post subject: Reply with quote

Hansen 6
Ikke så mye å gjøre. Vil ihvertfall sette opp tempo, selv om laget ikke helt klarte å følge opp.

Hedenstad 4
Grei kamp, både offensivt og defensivt. Noe sleivete dødballer.

Reg 4
Grei kamp.

Hovland 4
Grei kamp.

Meling 3
Slapp i fisken og andre deler i dag.

Jebali
Skadet før han rekker å gjøre så mye. Startet for tidlig?

Lundemo 3
Mange feilpasninger når han skal vri spillet og ellers treg i forflytningen.

Trondsen 4
Blir mange bakoverpasninger. Virket litt slapp og jeg savner flere bidrag offensivt. Noen gode forsøk på gjennomspill.

Vilhjalmson 5
Løper mye og er spillbar ofte. Mange løp inn i boksen, men får for lite støtte når alle rundt han står som saltstøtter eller bommer på innlegg og pasninger. Virker tent.

De Lanlay 3
Kløner med ballen og blir litt lite involvert offensivt. Løper mye.

Bendter 2
Står ofte i ro på topp. Jogger innimellom for å hente ballen og kjæle litt med ballen på midtbanen. Bidrar ekstremt lite. Skuffende.

Helland 3
Står og venter på ballen i mange situasjoner, bommer på enkle mottak, lager frispark hver gang han prøver å takle og sikter på månen på innleggene. Høy bannefaktor i huset hver gang Helland mister ballen. Har allikevel bedre treffprosent på pasninger enn vanlig og hadde noen fine overleveringer. Hellands beste kamp på noen år?

Adegbenro 4
Rusten, men skaper allikevel en del uro for Lillestrøm. Kan bli bra når han begynner å komme i form - da kan han kanskje delta litt mer defensivt.
_________________
RBK på topp tre i årets sesong.
Back to top
View user's profile Send private message
1960
Rutinert


Joined: 31 May 2014
Posts: 825
Location: Stjørdal

PostPosted: 22.10.2018 17:20    Post subject: Reply with quote

Hansen 6
Hedenstad 3
Reginiussen 5
Hovland 5
Meling 4
Lundemo 2
Trondsen 4
Vilhjalmsson 4
De Lanlay 5
Bentner 2
Helland 4
Adegbenro 6

Vi vinner ikke fotballkamper der Bentner og Lundemo skal bidra, er jo fullstendig tempoløst. Bentner gidder heller ikke å jobbe.
Ufattelig at Denic ikke spiller istedenfor Lundemo.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Page 14 of 14

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb