Søderlund trente alternativt
Skrevet av Thomas Myren, 23. november 2013, 13:25
Alexander Søderlund trente ikke sammen med lagkameratene i formiddag, og starter ikke tittelkampen mot Molde i norgesmesterskapet.
VS.
SANDVIKA (rbkweb.no): - Han har trent torsdag og fredag, men i dag løp han på tredemølle i stedet, forteller Per Joar Hansen.
- Hvorfor?
- Fordi han skulle kjøre noen drag på mølla, svarer treneren, som ikke ønsker å utdype mer.
Tidligere i uka ble det meldt i forskjellige medier at Søderlund skadet vrista
på trening, men det stemmer ikke:
- Han sparket i keeper mot Lillestrøm i forkant av Mike Jensen sitt 2-0-mål, presiserer treneren.
Det er svært uvanlig at en spiller starter om han ikke har kunnet trene normalt dagen før, så alt tyder dermed på at Søderlund havner på benken.
Skuldra til Nicki Bille ble derimot leget på rekordtid, og dansken starter derfor som midtspiss i morgen.
- Han er meldt frisk, så i hvert fall han er klar til kamp, bekrefter Perry.
Tidligere i uka ble det meldt at Stefan Strandberg var
sengeliggende med influensasymptomer etter landslagsdebuten mot Skottland, men trenerne avdramatiserer det hele:
- Det har bare vært noe småtterier, noe småplukk. Sånn er det hele tida. Så det har ikke vært noen fare.
Det et lite spørsmål om Cristian Gamboa føler seg i form etter hjemreisen etter privatlandskampen i Australia, men høyrebacken trente som normalt på Kadettangen i dag. Han valgte ikke å reise videre til Trondheim etter å ha (mellom)landet på Gardermoen torsdag formiddag, og ble værende i Sandvika for å snu døgnet i stedet for å trene med lagkameratene i går.
- Han kom rett hit. Han er døgnvill, som vi sier i Trøndelag. Så han får sove, og så får vi se hvor mye søvn han får til i morgen, kommenterer Perry, som ikke virker nevneverdig bekymret på hans vegne.
Avspark på Ullevaal er klokka 13.15. NRK1 viser finalen.
Trolig Rosenborg-lag:
Daniel Örlund
Cris Gamboa - Stefan Strandberg - Tore Reginiussen - Jørgen Skjelvik
Mike Jensen - Mikkel Diskerud - Jonas Svensson
Tobias Mikkelsen - Nicki Bille - John Chibuike