Utskrift fra rbkweb.no

- Skorter på den siste pasninga
Skrevet av Thomas Myren, 18. juli 2013, 22:48

Alexander Søderlund kom inn og var nær å utligne, men måtte innse at Rosenborg-debuten endte i tap.

- Vi treffer ikke på den siste pasningen foran mål. Vi er litt unøyaktige der. Vi har ballen mye, og styrer 2. omgang i alle fall. Det er spill mot ett mål, så det er synd vi ikke får inn en scoring, syns Søderlund.

- Også du mislyktes.

- Jeg hadde en jeg kunne ha scoret på, så det var litt synd. Jeg ble hindret i avslutningsøyeblikket. Men sånn er det.

- Det ble ikke så mange store sjanser etterpå.

- Jeg vet ikke helt hva som skjedde, om folk ble slitne eller hva det er. Vi klarte ikke å komme til de store sjansene. Vi hadde ballen mye, og kommer til den siste tredjedelen. Da skorter det på den siste pasninga. Det må vi trene på.

- Dere trengte en omgang på å komme ordentlig i gang.

- Det er under pari så klart. Men jeg syns vi hever oss i 2. omgang. Vi gjør egentlig det vi skal, unntatt å score mål.

- Det er ikke noe annet å gjøre enn å brette opp ermene og komme sterkt tilbake. Borte kan vi slå dette laget. Det er jeg ikke i tvil om.

- Hva skal dere gjøre bedre da?

- Vi må prøve å komme til sjanser - og sette dem. Det er det fotballen går ut på. Vi må være litt giftigere foran kassen og ha litt bedre assister.

- Og du må starte?

- Ja, jeg håper jo på det!

nyheter
forum