Utskrift fra rbkweb.no

Trippel på hjemmebane
Skrevet av Thomas Myren, 6. juli 2013, 20:55

I løpet av ei midtsommeruke har Rosenborg tre hjemmekamper. Cristian Gamboa gleder seg til å ta fatt mot Lillestrøm.


Foto: Thomas Myren
- Vi må vinne kampene vi har på hjemmebane. Nå har vi tre kamper på rad der vi spiller hjemme, så for oss blir det viktig å vinne disse tre kampene, sånn at vi kan være så nærme Godset som vi ønsker, sier Gamboa til rbkweb.no.

I tur og orden er altså Lillestrøm, Crusaders og Odd gjester hos Rosenborg, som har variert i kvalitet de siste ukene.

- Mot Godset spilte vi en veldig god kamp. Vi visste at vi måtte slå dem hjemme for at vi skulle henge med. Mot Viking var det mer på det jevne, syns høyrebacken.

- Vi har mange kamper foran oss, så det blir litt vanskelig. Men vi må vinne. Folk vil gjerne se oss vinne hver gang, så da får vi gjøre det!

- Hva må forbedres?

- Vi må spille som vi alltid gjør hjemme; prøve å spille ballen som vi gjorde i forrige kamp her.

- Føler du at laget har begynt å sette seg?

- Jeg syns vi blir bedre og bedre kamp for kamp. Da Perry kom ble det et nytt system med ny taktikk, men nå skjønner alle idéene og alt. Nå må vi utføre det på banen, og det syns jeg vi har fått til i noen av de siste kampene.

- Hvor aktuelt var det at du skulle spille Gold Cup?

- Det var en felles avgjørelse av meg og treneren til Costa Rica. Jeg hadde mange kamper her hjemme, og det vil bli vanskelig for meg å reise til Costa Rica, hjem og så til Costa Rica igjen. Så vi bestemte at det var bedre for meg å bli værende her, og spille de veldig viktige kampene denne måneden. Det var bra for klubben, og det var bra for meg å få være sammen med familien igjen. Jeg tror det er best både for meg og babyen at jeg er her - det er fantastisk.

nyheter
forum