Utskrift fra rbkweb.no

- Viktig at de kom i gang
Skrevet av Thomas Myren, 7. april 2013, 21:08

Tobias Mikkelsen og Nicki Bille åpnet målkontoene sine mot Sogndal. I tillegg fikk Tarik Elyounoussi sitt første seriemål for Rosenborg.


Foto: Thomas Karlsen

- Det var viktig at de kom i gang. Det var flott for både Tobias og Nicki å få hull på byllen, sier Per Joar Hansen til TV2.

- Bille benyttet muligheten til å flørte med Tone Damli på tribunen da han ble byttet ut.

- Jeg har mer enn nok med å følge med på laget. Hvem han flørter med ... Der går grensa! Det har jeg ikke peiling på!

- Elyounoussi var dessuten involvert i alle målene.

- Tarik gjorde mye bra. Han scoret mål og var med på en del gode kontringer. Men han har fortsatt mye å gå på.

- Hvordan oppsummerer du kampen?

- Det var en solid gjennomført kamp av oss i dag. Det var en særdeles sterk andre halvdel av 1. omgang. Så ble det litt "Hawaii" i 2. omgang, men jeg syns vi gjør en solid bortekamp mot en vanskelig motstander.

- Hvor glad er du over serieåpninga?

- Selvfølgelig er vi happy for det her, med full pott og "smultring" i målprotokollen i mot. Så vi er veldig fornøyd så langt.

nyheter
forum