- I samtaler om Johansen
Skrevet av Thomas Myren, 4. januar 2013, 20:06
Stefan Johansen har ikke forlenget kontrakten med Strømsgodset, som kan bli tvunget til å selge midtbanetalentet.Stefan Marius Johansen
Født: 08.01.91
Fødested: Vardø
Høyde/vekt: 182 cm / 78 kg
Posisjon: midtbane
Klubb: Strømsgodset
Tidl. klubber: Skånland, Bodø/Glimt og Tromsø
Seriekamper/mål 2012: 27/3
U21-landskamper/mål: 3/0
Spillerstatistikk Rosenborg har allerede meldt sin interesse, og det pågår samtaler med agent Tore Pedersen, skriver
Drammens Tidende.
Johansen ble i fjor omskolert fra angriper, og ble etter hvert fast på sentral midtbane i 4-3-3-formasjonen til Strømsgodset. Det er trolig i denne posisjonen han også er aktuell for RBK.
Per Joar Hansen lot spilleren få sjansen på U21-landslaget i høst, og Johansen spilte den viktige
bortekampen i Frankrike, som la grunnlaget for deltakelsen i EM.
I øyeblikket er Johansen ute i fem-seks uker. På nyttårsaften
tråkket han over, slik at han pådro seg et brudd i foten. Operasjon venter i neste uke, og han har måttet melde forfall til
landslagssamlinga i Afrika, der han ville ha fått sin debut for Drillo.
Strømsgodset håper at Mohammed Abu kan erstatte Stefan Johansen. Også RBK har vurdert ghaneseren, som trolig er på vei bort fra utlån i Rayo Vallecano, men skal inntil videre ha satt ham "på vent".